m.LiveTulokset.com

REFRESH

Jalkapallo » Tänään » Kaikki ottelut

mainos

AFRIKKA: African mestaruusturnaus - Karsinta

65'Eswatini - Malawi 0:0
35'Botswana - Seychellit 0:0

AFRIKKA: CAF African Championship U17

71'Nigeria U17 - Uganda U17 1:1
75'Tansania U17 - Angola U17 2:4

ALBANIA: Super League

35'Kastrioti - Partizani 0:0
35'Laci - Skenderbeu 1:0
18:00PeruutettuKamza - Teuta -:-
20:00Flamurtari - Luftetari Gjirokastra -:-
20:00Tirana - Kukesi -:-

ALBANIA: First Division - Nousuryhmä

16:00Vllaznia - Korabi Peshkopi -:-
17:00Besa - Egnatia Rrogozhine -:-
17:00Bylis - Lushnja -:-
17:00Erzeni - Beselidhja Lezha -:-

ALBANIA: First Division - Karsintalohko

17:00FC Shenkolli - Burreli -:-
17:00Koplik - Iliria Kruja -:-
mainos

ALGERIA: Ligue 2

18:00Amal Bou Saada - Tlemcen -:-
18:00Annaba - Magra -:-
18:00Bejaia - Harrach -:-
18:00Biskra - Relizane -:-
18:00Chlef - Eulma -:-
18:00RC Kouba - ASM Oran -:-
18:00Saida - Skikda -:-
18:00USM Blida - Mostaganem -:-

ANGOLA: Girabola

19:00Primeiro de Agosto - Caala -:-

ARGENTIINA: Copa de la Superliga

23:45Banfield - Estudiantes 0:2
02:00Huracan - San Lorenzo 0:1rp.
19:15Aldosivi - Rosario -:-
21:30Lanus - Belgrano -:-
23:45Talleres Cordoba - San Martin S.J. -:-

ARGENTIINA: Primera B Nacional

23:30Ind. Rivadavia - Atl. Rafaela 1:1
02:00Chacarita Juniors - Central Cordoba 0:0
19:05Deportivo Moron - Los Andes -:-
19:05Quilmes - Olimpo -:-
22:00Gimnasia Jujuy - Agropecuario -:-

ARGENTIINA: Primera B Metropolitana

21:30Atletico Atlanta - Defensores Unidos -:-
21:30Comunicaciones - San Miguel -:-
21:30Deportivo Espanol - Almirante Brown -:-
23:05CA Estudiantes - Barracas Central -:-

ARGENTIINA: Primera C Metropolitana

21:30Central Cordoba - Deportivo Merlo -:-
21:30Excursionistas - General Lamadrid -:-
21:30Sportivo Italiano - Argentino de Quilmes -:-

ARGENTIINA: Primera D Metropolitana

35'Atlas - Yupanqui 0:1
21:30Deportivo Muniz - Lugano -:-
21:30Real Pilar - Liniers -:-

ARGENTIINA: Copa Argentina

00:00Boca Juniors - Estudiantes Rio Cuarto 2:0

ARMENIA: Valioliiga

13:00Gandzasar - Pyunik 0:1

AUSTRALIA: A-League

10:35Brisbane Roar - Newcastle Jets 1:6
12:50Central Coast Mariners - WS Wanderers 3:1

AUSTRALIA: NPL NSW

12:00Marconi - Sutherland 3:1

AUSTRALIA: NPL Western Australia

10:00Bayswater City - Armadale 5:2
10:00Floreat Athena - Cockburn City 2:0
10:00Inglewood - Balcatta 1:1
10:00Rockingham City - Sorrento 1:0
10:00Stirling Lions - Joondalup 2:0
12:00Perth Glory U21 - Perth SC 1:4

AUSTRALIA: Northern NSW

07:30Hamilton Olympic - Newcastle Jets U21 2:0
10:00Broadmeadow - Valentine 9:1

BAHRAIN: Valioliiga

18:45Al-Muharraq - Manama Club -:-
18:45Al-Rifaa - Al-Najma -:-

BANGLADESH: Premier League

12:30Arambagh - Brothers U. 0:1
12:30BJMC - Sheikh Russel 0:1

BELGIA: Jupiler League - Europa Leaguen lohko

19:00St. Gilloise - Waregem -:-
21:00Cercle Brügge - Kortrijk -:-
21:00Westerlo - Oostende -:-
21:30Eupen - St. Truiden -:-

BELGIA: Second Amateur Division Group ACFF

21:00Wallonne Ciney - Entente Durbuy -:-

BELGIA: Second Amateur Division Group VFV B

21:00Hamme - Vosselaar -:-

BELGIA: Super League - Naiset - Hävinneet -vaihe

21:30Leuven N - Heist N -:-

BELGIA: 1st National - Naiset

15:00Aalst N - Massenhoven N -:-
15:00Moldavo N - Femina Woluwe N -:-
17:00Melsele N - Genk II N -:-
17:00Tongeren N - Famkes Merkem N -:-
17:30St. Liege 2 N - Gent II N -:-

BOLIVIA: Division Profesional - Apertura

22:00Sport Boys - The Strongest -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: Valioliiga

5'Sloboda - Sarajevo 0:0
18:00Celik Zenica - Tuzla City -:-
18:00Mladost DK - GOSK Gabela -:-
18:00Radnik Bijeljina - Zvijezda 09 -:-
18:00Siroki Brijeg - Zrinjski -:-
21:00Zeljeznicar - Krupa -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: FBiH

17:30Gorazde - Visoko -:-
17:30Gradacac - NK Novi Travnik -:-
17:30HNK Orasje - TOSK Tesanj -:-
17:30Igman K. - Capljina -:-
17:30Kakanj - Zivinice -:-
17:30Metalleghe - Velez Mostar -:-
17:30NK Vitez - Jedinstvo Bihac -:-
17:30Olimpic Sarajevo - Bratstvo Gracanica -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: RS - Nousuryhmä

17:30Podrinje Janja - Zeljeznicar Banja Luka -:-
17:30Prijedor - Kozara -:-
17:30Sloga Crnjelovo - Borac Banja Luka -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: RS - Karsintalohko

17:30Drina Zvornik - Sutjeska Foca -:-
17:30Modrica - Mrkonjic Grad -:-
17:30Slavija - Tekstilac -:-

BRASILIA: Campeonato Brasiliense - Playoffit

22:00Brasiliense - Gama -:-

BRASILIA: Campeonato Capixaba - Playoffit

22:00Vitoria ES - Real Noroeste -:-

BRASILIA: Campeonato Mineiro - Playoffit

22:30Atletico-MG - Cruzeiro -:-

BRASILIA: Campeonato Paraense - Playoffit

22:00PeruutettuPaysandu - Bragantino -:-

BRASILIA: Campeonato Paraibano - Playoffit

22:00Botafogo PB - Campinense -:-

BRASILIA: Campeonato Sergipano - Playoffit

22:00Frei Paulistano - Itabaiana -:-

BRASILIA: Copa do Brasil

22:00Bragantino - Vila Nova -:-

BRASILIA: Brasileiro - Naiset

23:00Ferroviaria N - Santos N 0:1
20:00Kindermann N - Corinthians N -:-
21:00Ponte Preta N - Flamengo N -:-
21:00Sao Francisco N - Foz Cataratas N -:-

BULGARIA: Parva Liga - Championship Group

20'CSKA Sofia - Levski 0:0
20:00Ludogorets - Botev Plovdiv -:-

BULGARIA: Vtora liga

35'Chernomorets Balchik - Kariana Erden 0:0
35'Lok. Gorna - Litex Lovech 0:0
35'Lok. Sofia - Strumska Slava 0:0
35'Nesebar - Pirin Blagoevgrad 1:0

BURKINA FASO: Premier League

19:00AS Douanes - ASEC Koudougou -:-
19:00ASF Dioulasso - Sonabel Ouagadougou -:-
19:00US Comoe - Majestic -:-
21:15Etoile Filante - AS Police -:-

CHILE: Primera Division

01:00O'Higgins - Cobresal 2:0
22:00Palestino - U. Catolica -:-
00:30Huachipato - Colo Colo -:-

CHILE: Primera B

19:00Magallanes - S. Morning -:-

DJIBOUTI: Division 1

17:00AS Kartileh - Gendarmerie -:-
19:00Jago - Guelleh / GR -:-

ECUADOR: Liga Pro

03:15Olmedo - Dep. Cuenca 2:1
20:00America de Quito - Aucas -:-
22:15U. Catolica - Guayaquil City -:-

EGYPTI: Valioliiga

18:30Petrojet - Nogoom FC -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Clausura

00:30Jocoro - Chalatenango -:-

ENGLANTI: Valioliiga

14:30Manchester City - Tottenham 1:0
35'Bournemouth - Fulham 0:0
35'Huddersfield - Watford 0:1
35'West Ham - Leicester 0:0
35'Wolves - Brighton 0:0
19:30Newcastle - Southampton -:-

ENGLANTI: League One

19:30Accrington - Luton -:-

ENGLANTI: National League North

15:00Chorley - Stockport 2:0
35'Alfreton - FC United 1:1
35'Hereford - Telford 1:0
35'Nuneaton - Altrincham 0:0

ENGLANTI: National League South

35'Billericay - Hemel Hempstead 0:0
35'Eastbourne Boro - Dartford 2:0
35'Oxford City - Slough 0:1
35'Truro - Gloucester 0:0
35'Wealdstone - Dulwich Hamlet 0:1
35'Weston-super-Mare - Hampton & Richmond 0:1

ENGLANTI: NPL Premier Division

35'Bamber Bridge - Matlock 2:1
35'Basford - Marine 0:0
35'Buxton - Workington 2:0
35'Farsley - Hyde 1:1
35'Lancaster - Nantwich 0:2
17:00PeruutettuNorth Ferriby - Mickleover -:-
35'Scarborough - Grantham 0:0
35'Stafford - South Shields 1:0
35'Stalybridge - Warrington 0:1
35'Witton - Whitby 1:0

ENGLANTI: Southern League Central Division

35'Banbury - Bedworth United 0:1
35'Biggleswade Town - Halesowen 1:0
35'Coalville - AFC Rushden & Diamonds 1:0
35'Kettering - Barwell 0:0
35'Lowestoft - Stratford 1:0
35'Needham Market - St. Ives 1:1
35'Redditch - Hitchin 1:1
35'Royston - Rushall 1:0
17:00St. Neots - King’s Lynn -:-
35'Tamworth - Leiston 1:0

ENGLANTI: Southern League South Division

35'Basingstoke - Frome 1:0
35'Hartley Wintney - Beaconsfield Town 1:0
35'Hendon - Taunton 1:2
35'Kings Langley - Dorchester 0:0
35'Merthyr T - Farnborough 0:0
35'Met. Police - Poole 0:0
35'Salisbury - Walton Casuals 2:0
35'Staines - Gosport 0:1
35'Tiverton - Harrow 0:0
35'Weymouth - Chesham 0:0
35'Wimborne - Swindon S 0:0

ENGLANTI: Isthmian League Premier Division

35'Brightlingsea - Leatherhead 0:0
35'Dorking - Bognor Regis 2:0
35'Folkestone - Haringey 1:0
35'Harlow - Enfield Town 0:0
35'Kingstonian - AFC Hornchurch 0:0
35'Lewes - Bishop's Stortford 0:2
35'Potters Bar - Corinthian-Casuals 0:2
35'Whitehawk - Merstham 0:1
35'Wingate & Finchley - Margate 0:0

ENGLANTI: Valioliiga U18

14:00Derby U18 - Manchester Utd U18 1:2
14:30Manchester City U18 - Sunderland U18 2:1

ENGLANTI: Super League - Naiset

15:00Reading N - Brighton N 1:0

ENGLANTI: Championship - Naiset

14:00Manchester Utd N - Crystal Palace N 7:0
19:00Sheffield Utd N - London Bees N -:-

ESPANJA: LaLiga

14:00Celta Vigo - Girona 2:1
20'Eibar - Atl. Madrid 0:0
19:30Vallecano - Huesca -:-
21:45Barcelona - Real Sociedad -:-

ESPANJA: LaLiga2

35'Lugo - Granada 0:0
19:00Albacete - Las Palmas -:-
19:00Gimnastic - Gijon -:-
21:00Mallorca - Rayo Majadahonda -:-

ESPANJA: Segunda Division B - Lohko 1

18:30Valladolid B - Ponferradina -:-
19:30Unionistas - Guijuelo -:-

ESPANJA: Segunda Division B - Lohko 2

13:00R. Sociedad B - UD Logrones 0:1
19:00Mirandes - R. Oviedo B -:-

ESPANJA: Segunda Division B - Lohko 3

18:00Levante B - Baleares -:-
20:00Hercules - Sabadell -:-
21:30Alcoyano - Olot -:-

ESPANJA: Segunda Division B - Lohko 4

13:00Granada B - Marbella 0:0
18:00Almeria B - Badajoz -:-
19:00Jumilla - Murcia -:-
19:00Malaga B - Villanovense -:-
21:00Don Benito - San Fernando -:-

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 3

18:30Naval Reinosa - UD Samano -:-

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 5

18:30Llagostera Costa Brava - Terrassa -:-

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 6

12:30SiirrettyRayo Ibense - Olimpic Xativa -:-
19:00Acero - Saguntino -:-
20:00La Nucia - Roda -:-

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 8

18:00Cristo Atletico - Zamora -:-

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 13

19:00Muleno - Mazarron CF -:-
19:00Yeclano - EDMF Churra -:-

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 14

19:00Valdivia - Valdelacalzada -:-

ETELÄ-AFRIKKA: Premier League

75'Baroka - Mamelodi 1:2

ETELÄ-AFRIKKA: First Division

80'Pretoria U. - Jomo Cosmos 2:1
75'Royal Eagles - Ajax Cape Town 3:1
76'Tshakhuma - TS Sporting 2:0
73'Ubuntu Cape Town - Witbank 2:0
75'Uthongathi - Cape Umoya United 0:1

ETELÄ-AFRIKKA: Nedbank Cup

79'Golden Arrows - TS Galaxy 1:0
21:15Chippa United - Kaizer -:-

ETELÄ-KOREA: K League 1

08:00Daegu - Pohang 3:0
10:00Gyeongnam - Suwon 3:3
10:00Sangju Sangmu - Jeonbuk 0:3
12:00Ulsan Hyundai - Seongnam 0:1

ETELÄ-KOREA: K League 2

09:00Asan Mugunghwa - Anyang 0:2
11:00Gwangju - Suwon City 2:1

ETELÄ-KOREA: National League

09:00Busan Kyotong - Gangneung 1:1
09:00Changwon - Gyeongju KHNP 1:1
09:00Cheonan City - Gimhae 0:2
09:00Daejeon Korail - Mokpo City 1:2

ETIOPIA: Premier League

15:00Debub Police - Welayta Dicha -:-
15:00Dedebit - Jimma Aba Jifar 0:1
15:00Dire Dawa - Welwalo Adigrat -:-
75'Ethiopia Bunna - Bahardar 4:0

EUROOPPA: Premier League (Crimea)

16:00Kyzyltash - Guardsman -:-
16:00Yevpatoriya - SKCHF Sevastopol -:-
18:00Krymteplytsia - Inkomport -:-

GABON: Championnat D1

18:00Akanda - Missile -:-
18:00CF Mounana - Mberi Sportif -:-
18:00Olympique de Mandji - Stade Mandji -:-
18:00Stade Migoveen - Pelican -:-

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

15:00Bolnisi - Saburtalo Tbilisi 2:3
18:00Dila Gori - Rustavi -:-
20:00Dinamo Batumi - Lokomotiv Tbilisi -:-

HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture

23:00Cavaly - Mirebalais -:-

HOLLANTI: Eredivisie

19:30FC Emmen - Utrecht -:-
19:30Groningen - Ajax -:-
20:45Vitesse - Zwolle -:-
21:45Feyenoord - Alkmaar -:-
21:45Venlo - Graafschap -:-

HOLLANTI: Tweede Divisie

15:30Barendrecht - Katwijk 1:1
15:30Excelsior Maassluis - Scheveningen 4:0
15:30HHC - HFC 1:1
90+'Jong Vitesse - AFC 2:3
70'Spakenburg - Jong Almere City 1:0
PuoliaikaGVVV - IJsselmeervogels 2:1
46'Jong Sparta Rotterdam - VVSB 0:1
PuoliaikaLienden - Kozakken Boys 0:1
46'Rijnsburgse Boys - De Treffers 0:1

HOLLANTI: Derde Divisie

14:30Jong Groningen - VV DOVO 1:3
15:30Blauw Geel - TEC 2:4
15:30De Dijk - ASWH 0:7
15:30DVS '33 Ermelo - Ajax (Am) 3:1
15:30FC Oss - ADO 20 Heemskerk 2:0
15:30Lisse - Achilles 29 5:0
15:30ODIN '59 - Hoek 0:1
90+'Oostzaan - Rosmalen 3:2
15:30SJC Noordwijk - Eemdijk 0:5
15:30Stedoco - Harkemase Boys 4:1
15:30UNA - JVC '31 Cuijk 1:1
90+'USV Hercules - EVV 0:0
15:30Westlandia - HBS 2:0
74'ONS Sneek - VVOG 6:0
72'Quick Boys - Noordwijk 2:0
19:00Jong Volendam - KVV Quick 20 -:-
20:00HSC '21 - Dongen -:-

HONG KONG: Premier League

09:30SiirrettyGuangzhou R&F U19 - Hoi King -:-
09:30Lee Man Warriors - Pegasus 2:1

IRLANTI: 1. divisioona

21:00Cobh Ramblers - Longford -:-

IRLANTI: FAI Cup

Odottaa
päivityksiä
Glebe North - Midleton 1:0
73'Newtown Rangers - Avondale Utd 1:3
35'University College Cork - Malahide Utd 0:0

ISLANTI: Icelandic Cup

17:00Fjallabyggd - Magni -:-
17:00Hottur / Huginn - Fjardabyggd -:-
35'Thor Akureyri - Dalvik/Reynir 1:1
35'Vestri - Kari 2:0

ITALIA: Serie A

13:30Parma - AC Milan 1:1
73'Bologna - Sampdoria 2:0
80'Cagliari - Frosinone 1:0
75'Empoli - Spal 2:3
74'Genoa - Torino 0:1
75'Lazio - Chievo 1:2
77'Udinese - Sassuolo 0:1
19:00Juventus - Fiorentina -:-
21:30Inter - AS Roma -:-

ITALIA: Serie C - Lohko A

17:30Pro Piacenza - Arzachena 0:3

ITALIA: Serie C - Lohko B

15:30Gubbio - Pordenone 2:2
5'Fano - Virtus Verona 0:0
5'FeralpiSalo - Triestina 0:0
5'Fermana - Imolese 0:0
5'Giana Erminio - Ternana 0:0
5'Sudtirol - Renate 0:0
19:30Ravenna - L.R. Vicenza -:-
21:30AlbinoLeffe - Monza -:-
21:30Rimini - Sambenedettese -:-
21:30Teramo - Vis Pesaro -:-

ITALIA: Serie C - Lohko C

15:30Bisceglie - Rieti 0:1
15:30Juve Stabia - Vibonese 2:1
15:30Paganese - Virtus Francavilla 2:1
15:30Potenza - Viterbese 2:1
15:30Reggina 1914 - Casertana 1:0
15:30Rende - Trapani 0:1
17:30Catanzaro - Matera 3:0
5'Monopoli - Cavese 0:0
19:30Catania - Sicula Leonzio -:-

ITALIA: Primavera 1

12:00AC Milan U19 - Sassuolo U19 3:1
14:00Juventus U19 - Empoli U19 0:5
81'Chievo U19 - Atalanta U19 2:6

ITALIA: Primavera 2

12:00Crotone U19 - Frosinone U19 -:-
12:00Salernitana U19 - Verona U19 0:0
16:00Brescia U19 - Carpi U19 -:-
16:00Foggia U19 - Pescara U19 -:-
16:00Lecce U19 - Cosenza U19 -:-
16:00Livorno U19 - Lazio U19 -:-
16:00Padova U19 - Spal U19 -:-
16:00Parma U19 - Cittadella U19 -:-
16:00Perugia U19 - Benevento U19 -:-
16:00Spezia U19 - Cremonese U19 -:-
16:00Venezia U19 - Bologna U19 -:-

ITALIA: Serie A - Naiset

13:30AC Milan N - Chievo Verona N 1:2
13:30ASD Verona N - Juventus N 0:3
13:30Bari N - Atalanta N 2:3
13:30Fiorentina N - AS Roma N 2:1
76'Sassuolo N - Orobica N 3:0
75'Tavagnacco N - Florentia N 2:1

ITÄVALTA: Tipico Bundesliga - Karsintalohko

18:00Admira - Hartberg -:-
18:00Altach - Rapid Vienna -:-
18:00Mattersburg - Innsbruck -:-

ITÄVALTA: 2. Liga

15:30Neustadt - A. Klagenfurt 1:3

ITÄVALTA: Regionalliga East

15:00Stadlau - Admira (Am) 3:0
5'Leobendorf - Marchfeld 0:0

ITÄVALTA: Regionalliga Central

35'Andra (Am) - Vocklamarkt 0:0
35'WSC Wels - Weiz 1:0

ITÄVALTA: Regionalliga West

15:00Saalfelden - Hohenems 0:5
15:00Wals-Grunau - Dornbirn 0:0
35'Langenegg - Schwaz 0:0

ITÄVALTA: Bundesliga - Naiset

14:00Neulengbach N - Vorderland N 4:1
14:15Altenmarkt N - St. Polten N 1:1
14:30Landhaus N - Bergheim N 2:1
16:30Kleinmünchen N - Sturm N -:-

JAPANI: J-League

07:00Sapporo - Yokohama M. 3:0
07:00Urawa - Kobe 1:0
08:00Nagoya - Iwata 1:0
08:00Yamaga - Sagan Tosu 1:0
09:00Kashima - Vegalta Sendai 1:0
09:00Shimizu - C-Osaka 1:0
10:00G-Osaka - Oita 1:1

JAPANI: J-League Division 2

08:00Kofu - Kyoto 1:0
08:00Verdy - Albirex Niigata 1:1
12:00Ehime - Avispa Fukuoka 1:2
12:00Tochigi - V-Varen Nagasaki 1:3
13:00Okayama - Tokushima 2:1

JAPANI: Football Championships - Naiset

06:30JEF United N - Vegalta Sendai N 1:0
07:00Inac Kobe Leonesa N - Kunoichi N 0:1
07:00Parceiro Nagano N - Nippon Sport Science University N 2:3

JORDANIA: Jordan Cup

35'Al Buqaa - Al Ramtha 0:0
35'Mansheyat - Shabab Al Ordon 1:0
19:30Al Khaledeya - Al-Faisaly Amman -:-

KAMBODŽA: C-League

11:30Asia Euro United - Kirivong Sok Sen Chey 2:1
11:30Sports Academy - Angkor Tiger FC 0:6
11:30Visakha - Electricite Du Cambodge 4:0

KAMERUN: Elite One

15:00Eding Sport - Feutcheu 2:1
15:00Les Astres - Fortuna Mfou 1:1
15:00UMS de Loum - Unisport Bafang 1:1
15:00Young Sports Academy - Fovu Baham 1:0
35'Bamenda - Cotonsport 1:0
35'Colombe Lobo - Dragon de Yaounde 1:0
35'Tonnerre - New Star 0:0
35'Union Douala - APEJES Academy 0:0

KAP VERDE: Campeonato Nacional

20:00Academica Praia - Academica Porto Novo -:-
20:00Celtic - Onze Estrelas -:-
20:00Mindelense - Academica do Fogo -:-
20:00Oasis - Varandinha -:-
20:00Santo Crucifixo - Academico 83 -:-
20:00Sporting da Brava - Ultramarina -:-

KAZAKSTAN: Valioliiga

14:00Atyrau - Okzhetpes 1:2
14:00Ertis Pavlodar - Aktobe 0:1
14:00Kaisar - Ordabasy 0:0
14:00K. Almaty - FC Astana 0:1
14:00Taraz - Shakhtar K. 1:2
14:00Tobol - Zhetysu 0:0

KIINA: Super League

10:30Beijing Renhe - Shenzhen 2:2
14:35Hebei - Beijing Guoan 0:1
14:35Henan Jianye - Tianjin Teda 2:3

KIINA: Jia League

10:30Guizhou Zhicheng - Shanghai Shenxin 1:4
14:30Guangdong Tigers - Changchun Yatai 1:1
14:30Liaoning - Zhejiang Greentown 1:2
14:30Nei Mongol - Qingdao Huanghai 1:2
14:35Nantong Zhiyun - Meizhou Hakka 0:2

KIINA: Yi League

10:00Fujian Tianxin - Chengdu Qianbao 2:1
10:00Hebei Elite - Zibo Sunday 3:0
10:00Inner Mongolia - Shanxi Xindu 0:0
10:00Jiangsu Yancheng - Yanbian Beiguo 2:1
10:00Jiangxi Liansheng - Shenzhen Pengcheng 0:2
10:00Qingdao Jonoon - Baoding Yingli Yitong 1:1
10:00Shenyang Urban FC - Beijing Technology 2:0
10:00Sichuan Jiuniu - Suzhou Dongwu 0:2
10:00Taizhou Yuanda - Jilin Baijia 2:1
10:00Yinchuan Helanshan - Xian Daxing Chongde -:-
10:30Dalian Chanjoy - Qingdao Red Lions 4:1
10:30Hunan Billows - Lhasa 1:1
10:30Yunnan Kunlu - Guangxi Baoyun -:-
14:30Kunshan - Nanjing Shaye 1:0

KIRGISIA: Premier Liga

11:30Kant - Akademia-Lider 1:2
13:30Alay Osh - Alga -:-

KOLUMBIA: Liga Aguila - Apertura

22:00Once Caldas - La Equidad -:-
22:00Tolima - Petrolera -:-

KOLUMBIA: Torneo Aguila - Apertura

22:00Popayan - Leones -:-
22:00Tigres - Llaneros -:-
23:00Atletico F.C. - Fortaleza -:-
23:00Orsomarso - Bogota -:-
23:00Valledupar - Chico -:-
00:00Real Cartagena - Pereira -:-

KONGO: Ligue 1

16:00Tongo FC Jambon - CARA Brazzaville -:-
18:00JS Talangai - V. Club Mokanda -:-

KONGON DEMOKRAATTINEN TASAVALTA: Super League

16:30FC Renaissance - Muungano 3:0
16:30Groupe Bazano - Nyuki -:-

KOSOVO: Superliga

76'Drenica - KF Llapi 0:1
78'Gjilani - Prishtina 0:0

KROATIA: 1. HNL

15:30Rudes - Lok. Zagreb 1:2
5'Zapresic - Gorica 0:0
20:00Hajduk Split - Rijeka -:-

KROATIA: 2. HNL

5'Kustosija - Zadar 0:0
17:30Varazdin - Osijek 2 -:-

KYPROS: First Division - Karsintalohko

35'Ermis - Alki Oroklini 0:0
19:00Paphos - Doxa -:-

KYPROS: Division 2

16:00Chloraka - Anagennisi -:-
16:00Karmiotissa - Othellos Athienou -:-
16:00M.E.A.P. Nisou - Voroklinis -:-
16:00Paeek - Omonia Aradippou -:-
16:00Sotiras - Zakakiou -:-

LATVIA: Optibet Virsliga

78'RFS - Riga FC 2:1

LATVIA: 1. Liga

14:00Tukums 2000 - Rezekne 5:0
15:00Grobina - Balvu -:-
18:00Riga/Staicele - Auda -:-
19:00Super Nova - FK Smiltene -:-

LESOTHO: Premier League

14:00Mazenod - Sefotha-Fotha -:-
16:00Likhopo - Galaxy -:-

LIBANON: Valioliiga

16:00Al Akhaa Al Ahli Aley - Al Ghazieh -:-
16:00Al Ansar - Tadamon -:-
16:00Al Sahel - Salam Zgharta -:-
16:00Bekaa Club - Safa -:-
16:00Racing - Tripoli -:-

LIETTUA: A Lyga

13:00Palanga - Stumbras 2:1
15:00Trakai - Atlantas 0:0

LIETTUA: I Lyga

14:00Dziugas Telsiai - Banga 2:1
14:00Kretinga - Mazeikiai 1:1
14:00Siauliai FA - Zalgiris 2 4:0

LUXEMBURG: Kansallinen Divisioona

19:00Hostert - Benfica -:-
19:00Jeunesse Esch - Union Titus Petange -:-
19:00Niedercorn - Dudelange -:-
19:00Racing Luxembourg - UNA Strassen -:-
19:00Rumelange - Mondorf -:-
19:00Victoria Rosport - Differdange -:-
20:30Ettelbruck - Fola -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu

15:00Haka (Fin) - TPS (Fin) 0:1

MALAWI: Super League

15:30Blue Eagles - Ntopwa 1:0
15:30Kamuzu Barracks - Chitipa United -:-
15:30Mlatho Mponela - Karonga United 1:3
15:30Moyale Barracks - TN Stars 3:0

MALESIA: Super League

77'Johor DT - PKNS FC 2:1
76'Kuala Lumpur - Petaling Jaya CFC 1:0
76'Perak - Pahang 0:1
76'Selangor - PKNP 1:0

MALESIA: Valioliiga

11:45PDRM FA - Terengganu 2 1:1
15:15Sabah - UKM 3:1
74'Kelantan - Negeri Sembilan 1:5

MALTA: Valioliiga

35'Mosta FC - Gzira 1:0
35'Pieta Hotspurs - Hamrun 0:1
19:00Balzan - Sliema -:-
19:00Valletta - Tarxien -:-

MALTA: Division 1

16:00Swieqi - Naxxar Lions -:-
18:15Vittoriosa - Sirens -:-
20:30Marsa FC - Santa Lucia -:-

MAROKKO: Botola Pro

35'Mouloudia Oujda - Difaa El Jadidi 0:1
18:00Youssoufia Berrechid - Moghreb Tetouan -:-
22:00Rapide Oued Zem - Chabab Rif Hoceima -:-

MAURITANIA: Super D1

19:30Deuz - Kaedi -:-
19:30Tevragh-Zeina - JAHE -:-
21:30Armee - Ksar -:-
21:30ASAC Concorde - Nouadhibou -:-

MAURITIUS: Mauritian League

14:00Petite Riviere - Savanne -:-
16:15Bolton City - Pamplemousses -:-
19:00Port Louis - AS Vacoas -:-

MEKSIKO: Primera División - Clausura

04:00Veracruz - Monterrey 0:1
05:06Tijuana - Lobos BUAP 1:2

MEKSIKO: Liga MX - Naiset - Clausura

00:00Cruz Azul N - Veracruz N 0:1
00:00Necaxa N - Atlas N 0:2
02:00Monterrey N - Santos Laguna N 3:2
20:00Club America N - Lobos BUAP N -:-

MOLDOVA: Divizia Nationala

14:00Dinamo-Auto - Milsami 0:0
18:00S. Tiraspol - Codru Lozova -:-

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liiga

80'Iskra - Zeta 0:1
5'Lovcen - Mornar 0:0
5'Rudar - Grbalj 0:0

MYANMAR: National League

13:00Chinland - Yadanarbon 1:2

NIGERIA: NNL

18:0036 Lion - Stationery Stores -:-
18:00Abia Comets - Bayelsa -:-
18:00Akwa Starlets - J'Atete -:-
18:00Bimo - Rarara -:-
18:00Crown - Warri -:-
18:00Dynamite Force - Gateway Utd. -:-
18:00EFCC - Malunfashi -:-
18:00Giant Brillars - Shooting Stars -:-
18:00Giordano - Bukola -:-
18:00Ibom Youths - Word Of Life -:-
18:00Jossy - De Sapele Lion -:-
18:00Kaduna - Nigeria Airforce FC -:-
18:00Mighty Jets - Aklosendi -:-
18:00Nnewi - Rovers FC -:-
18:00Real Stars - Green Beret -:-
18:00Sokoto - Adamawa -:-
18:00Taraba - Kogi -:-
18:00Yarmalight - FC Zamfara -:-

NORSUNLUURANNIKKO: Ligue 1

18:30WAC - Lys Sassandra -:-
21:00Africa Sports - San Pedro -:-

OMAN: Professional League

PuoliaikaAl Oruba - Al Nasr 0:0
19:00Sohar - Al Suwaiq -:-

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

00:00Cerro Porteno - Olimpia Asuncion -:-

PERU: Liga 1 - Apertura

23:30Garcilaso - Sporting Cristal 1:1
21:15Molinos El Pirata - A. Lima -:-
23:30Ayacucho - AD Cantolao -:-

POHJOIS-IRLANTI: NIFL Premiership - Championship Group

35'Ballymena - Coleraine 1:0
35'Cliftonville - Crusaders 2:0
35'Linfield - Glenavon 0:1

POHJOIS-IRLANTI: NIFL Premiership - Karsintalohko

35'Institute - Ards 0:0
35'Warrenpoint - Dungannon 2:2

POHJOIS-IRLANTI: NIFL Championship - Nousuryhmä

35'Dundela - C. Rangers 1:1
35'Larne - H&W Welders 1:0
35'Portadown - Ballinamallard 0:0

POHJOIS-IRLANTI: NIFL Championship - Karsintalohko

35'Knockbreda - Ballyclare 0:0
35'Loughgall - Limavady 0:1
17:00PSNI - Dergview -:-

POHJOIS-MAKEDONIA: First League

35'Akademija Pandev - Belasica 0:2
35'Pobeda - Shkupi 0:0
35'Shkendija - Makedonija GP 2:0
35'Sileks - Rabotnicki 0:0
35'Vardar - Renova 0:0

POHJOIS-MAKEDONIA: Division 1

17:00Bregalnica - Detonit Junior -:-
17:00Goblen - FK Korab -:-
17:00KF Gostivar - Vellazerimi -:-
17:00Kit Go Pehchevo - Kozuv Gevgelija -:-
17:00Partizan Obrshani - Plackovica -:-
17:00Pelister - FK Skopje -:-
17:00Sasa - Tikves -:-
17:00Teteks - Labunishta -:-
17:00Vardar Negotino - Borec -:-

PORTUGALI: Primeira Liga

17:30Belenenses - Rio Ave -:-
5'Moreirense - Chaves 0:0
20:00Feirense - Braga -:-
22:30FC Porto - Santa Clara -:-

PORTUGALI: Segunda Liga

13:00Ferreira - Academico Viseu 2:1
19:00Benfica B - Famalicao -:-
20:00Academica - Mafra -:-
20:00Guimaraes B - Arouca -:-

PORTUGALI: Campeonato de Portugal

18:00AD Oliveirense - Torcatense -:-
18:00Agueda - Pedras Rubras -:-
18:00Amarante - Paredes -:-
18:00Armacenenses - Amora -:-
18:00Cacadores Taipas - Trofense -:-
18:00Caldas - Leiria -:-
18:00Cinfaes - Penalva Do Castelo -:-
18:00Ferreiras - Olhanense -:-
18:00Gil Vicente - Sao Martinho -:-
18:00Gondomar - Gafanha -:-
18:00Limianos - Mirandes -:-
18:00Loures - Alcains -:-
18:00Lusitano FCV - Coimbroes -:-
18:00Macao - Sertanense -:-
18:00Maritimo B - Cesarense -:-
18:00Meda - Lusitania FC -:-
18:00Merelinense - Maria de Fonte -:-
18:00Mirandela - CDC Montalegre -:-
18:00Nogueirense - Anadia -:-
18:00Oleiros - Santa Iria -:-
18:00Oriental - Real SC -:-
18:00Pedras Salgadas - Fafe -:-
18:00Peniche - Oliveira Hospital -:-
18:00Sacavenense - Moura AC -:-
18:00SB Castelo Branco - Fatima -:-
18:00SC Praiense - Montijo -:-
18:00Sp. Espinho - Leca -:-
18:00Sporting Ideal - 1º Dezembro -:-
18:00Torreense - FC Alverca -:-
18:00Vasco da Gama - Louletano -:-
18:00Vilafranquense - Sintrense -:-
18:00Vizela - Felgueiras -:-

PORTUGALI: Liga Revelacao U23 - Championship Group

35'Braga U23 - Sporting U23 0:0

PORTUGALI: Liga Revelacao U23 - Karsintalohko

13:00Belenenses U23 - Maritimo U23 0:2
13:00Feirense U23 - Setubal U23 1:0
35'Guimaraes U23 - Academica U23 0:0

PORTUGALI: Taça de Portugal - Naiset

13:30Braga N - Benfica N 2:4
16:00Albergaria/Durit N - Valadares Gaia N -:-

PUOLA: Ekstraklasa - Championship Group

PuoliaikaLechia - Piast 0:1
19:00Jagiellonia - Lech -:-
19:00Zaglebie - Szczecin -:-
21:30Legia - Cracovia -:-

PUOLA: 1. divisioona

14:00Garbarnia - Odra Opole 0:0
35'Warta - GKS Jastrzebie 0:0
5'Termalica B-B. - Katowice 0:0
18:30Stal Mielec - Chojniczanka -:-
19:00Tychy - Puszcza -:-

PUOLA: Division 2

13:00Skra - R. Rzeszow 0:2
14:00Siarka Tarnobrzeg - Widzew Lodz 1:1
14:05Radomiak Radom - Elana Torun 2:0
14:30Pogon Siedlce - Blekitni Stargard 4:1
80'Elblag - Pruszkow 1:0
18:00Belchatow - Gryf Wejherowo -:-
19:00Ol. Grudziadz - S. Wola -:-
19:00Ruch - ROW Rybnik -:-

PUOLA: III Liga - Lohko I

12:00Swit - Mazur Elk 1:3
15:00Biala Piska - Legia II 0:0
16:00Zambrow - Ursus Warszawa -:-
18:00Pelikan - Skierniewice -:-
18:00Polonia W. - Sokol Aleksandrow L. -:-

PUOLA: III Liga - Lohko II

15:00Mieszko - Gornik Konin 1:2
17:00Chemik Bydgoszcz - KP Starogard Gdanski -:-
17:00Jarocin - Kotwica Kolobrzeg -:-
17:00Swit Skolwin - B. Gdynia -:-
18:00Wierzyca - Koszalin -:-
19:00Wda Swiecie - Stezyca 0:3

PUOLA: III Liga - Lohko III

12:00Legnica 2 - Zaglebie 2 1:0
13:30Bielsko-Biala - Polkowice 0:2
16:00Stilon Gorzow - Zdzieszowice -:-
17:00Foto-Higiena Gac - Radzionkow -:-
17:00Gornik Z. 2 - Piast Zmigrod -:-
17:00Gwarek Tarnowskie Gory - Brzeg -:-
17:00Pniowek - Lechia Dzierzoniow -:-
18:00Kluczbork - Sleza Wroclaw -:-
18:30Warta Gorzow - LZS Agroplon Gluszyna -:-

PUOLA: III Liga - Lohko IV

13:00Wislanie Jaskowice - Avia Swidnik 1:1
14:00Wolka Pelkinska - Sola Oswiecim 0:1
15:00Orleta Radzyn - Sandomierz 2:0
16:00Lublin - Hutnik Krakow -:-
16:00S. Rzeszow - Wisla Pulawy -:-
17:00Chelmianka Chelm - Biala Podlaska -:-
17:00NKP Podhale Nowy Targ - Spartakus Daleszyce -:-
17:00Stal Krasnik - Sokol Sieniawa -:-
18:00Ostrowiec - Czarni Polaniec -:-

PUOLA: Central Youth League

16:00Zaglebie U18 - Cracovia U18 -:-

PUOLA: Ekstraliga - Naiset

12:30Leczna N - Katowice N 0:0

RANSKA: Ligue 1

18:00Guingamp - Marseille -:-
21:00Nice - Caen -:-
21:00Nimes - Bordeaux -:-
21:00Strasbourg - Montpellier -:-

RANSKA: Ligue 2

79'Grenoble - Lens 0:2

RANSKA: National 2 - Lohko A

15:30Saint Priest - Nice II -:-
16:00Athletico M. - Hyeres -:-
19:00Frejus - Jura Sud -:-
19:00Grasse - Marseille II -:-
19:00Lyon II - Martigues -:-
19:00Marseille Endoume - Monaco II -:-
19:00Pontarlier - Monts -:-
19:00Toulon - Annecy -:-

RANSKA: National 2 - Lohko B

19:00Colomiers - Trelissac -:-
19:00Les Herbiers - Stade Montois -:-
19:00Romorantin - Nimes II -:-
19:00Saint-Pryve - Bordeaux II -:-
19:00Sete - Moulins-Yzeure -:-
19:00Stade Bordelais - Andrezieux -:-
19:00St Etienne II - Le Puy -:-
19:30Bergerac - Blois -:-

RANSKA: National 2 - Lohko C

16:00Furiani Agliani - Chartres -:-
16:00Le Havre II - Bastia-Borgo -:-
16:00Paris SG II - Lorient II -:-
17:00Nantes II - Boulogne -:-
19:00Poissy - Vitre -:-
19:00Saint-Malo - Granville -:-
19:00Stade Briochin - Mantes -:-
19:30Vannes - Oissel -:-

RANSKA: National 2 - Lohko D

18:00Haguenau - IC Croix -:-
19:00ASM Belfort - Epinal -:-
19:00Feignies-Aulnoye - Arras -:-
19:00Lens II - Bobigny -:-
19:00Lille II - Fleury-Merogis -:-
19:00Lusitanos - Reims II -:-
19:00Sainte-Genevieve - Schiltigheim -:-
19:00Sedan - Creteil -:-

ROMANIA: Liga 1 - Championship Group

21:00Sepsi - CFR Cluj -:-

ROMANIA: Liga 2

11:00Academica Clinceni - Metaloglobus 1:0
11:00Balotesti - Luceafarul Oradea 0:0
11:00Daco-Getica Bucuresti - Arges Pitesti 1:0
11:00F. Constanta - Aerostar 2:1
11:00Poli Timisoara - Energeticianul 1:1
11:00Sportul Snagov - Pandurii 3:2
13:00UTA Arad - Chindia Targoviste 2:2
77'Ripensia Timisoara - Politehnica Timisoara 0:0

ROMANIA: Superliga - Naiset

11:00Baia Mare N - Universitatea Galati N 5:0
11:00Fairplay Bucuresti N - CSS Targoviste N 2:8
11:00Heniu Prundu Bargaului N - Fortuna Becicherecu Mic N 1:0
11:00Vasas Odorhei N - Ol. Cluj N 2:3

RUANDA: National Football league

PuoliaikaMusanze - Kirehe 1:0
48'Rayon Sport - APR 0:0

RUOTSI: Allsvenskan

14:30Sundsvall - Kalmar 1:2
35'Sirius - Malmö 0:0

RUOTSI: Superettan

14:30Degerfors - Orgryte 1:2

RUOTSI: Division 1 - Norra

35'Karlslunds - Akropolis 1:0

RUOTSI: Division 2 - Västra Götaland

15:00Prespa Birlik - Halmia 1:1

RUOTSI: Division 2 - Norra Götaland

16:00Orebro Syr. - Torslanda -:-

RUOTSI: Elitettan - Naiset

78'Uppsala N - Kvarnsvedens N 2:0

SAKSA: Bundesliga

46'Augsburg - Stuttgart 3:0
PuoliaikaBayern München - Bremen 0:0
46'Leverkusen - Nürnberg 0:0
46'Mainz - Düsseldorf 1:1
19:30Mönchengladbach - RB Leipzig -:-
21:30Schalke - Hoffenheim -:-

SAKSA: 2. Bundesliga

14:00Duisburg - Sandhausen 2:2
14:00Greuther Fürth - Union Berlin 1:1
14:00Hamburger SV - Aue 1:1
14:00Kiel - Paderborn 1:2

SAKSA: 3. Liga

15:00Fortuna Köln - Unterhaching 1:1
15:00Hallescher - München 1860 3:0
15:00Jena - Wehen 3:1
15:00Karlsruher - Meppen 3:1
15:00Preussen Münster - Grossaspach 1:0
15:00VfL Osnabrück - Aalen 2:0
15:00Zwickau - Würzburger Kickers 2:0

SAKSA: Regionalliga North

15:00Lupo-Martini Wolfsburg - BSV Rehden 1:1

SAKSA: Regionalliga - Koilinen

14:30Bautzen - Rathenow 0:4
14:30Berliner AK 07 - Nordhausen 4:1
14:30Erfurt - Viktoria Berlin 2:2

SAKSA: Regionalliga West

15:00Düsseldorf II - Wuppertaler 0:3
15:00Rodinghausen - Bonner 3:0
15:00Wattenscheid - TV Herkenrath 3:1
15:00Wiedenbruck - Kaan-Marienborn 2:2

SAKSA: Regionalliga - Lounas

15:00Balingen - Offenbach 2:2
15:00FSV Frankfurt - Ulm 2:2
15:00Hessen Dreieich - Hoffenheim II 1:4
15:00Mannheim - Worms 1:0
15:00Pirmasens - Stuttgart II 2:1
15:00Saarbrucken - Walldorf 0:0
15:00Stadtallendorf - Elversberg 2:6
15:00Steinbach Haiger - Homburg 2:2

SAKSA: Regionalliga Bayern

14:00Fürth II - Nürnberg II 2:3
15:00Garching - SpVgg Bayreuth 1:1

SAKSA: Oberliga NOFV-Nord

15:00Brandenburger - Stendal 3:2

SAKSA: Oberliga Schleswig-Holstein

15:00Flensburg - Lubeck II 8:2
15:00Neumünster - Eichede 2:6
15:00NTSV Strand 08 - Heider SV 2:0
15:00Schilksee - Todesfelde 0:4
15:00TSV Kropp - VfR Neumünster 4:1

SAKSA: Oberliga Niedersachsen

16:00Hildesheim - Wolfenbuttel -:-

SAKSA: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

15:00Koblenz - Hassia Bingen 4:0
15:00Pfeddersheim - Emmelshausen 1:0
15:30Schott Mainz - Kaiserslautern II -:-
16:00Mechtersheim - VFB Dillingen -:-
16:30Diefflen - Engers -:-
16:30Jagersburg - Rochling -:-
16:30Karbach - Hertha Wiesbach -:-

SAKSA: Oberliga Bayern Nord

14:30Neumarkt - Seligenporten 1:3
16:00Ammerthal - Erlangen -:-
16:00Bayern Hof - Grossbardorf -:-
16:00Würzburger FV - DJK Bamberg -:-
17:00Abtswind - Würzburger Kickers II -:-
17:00ATSV - Spvgg Ansbach 09 -:-
17:00Aubstadt - Jahn Forchheim -:-
17:00Gebenbach - Sand -:-

SAKSA: Oberliga Bayern Süd

15:00Dachau - Holzkirchen 4:0
15:00Ismaning - Kirchanschoring 4:0
15:00Unterfohring - Hankofen-Hailing 2:2
17:00Kottern-St. Mang - Sonthofen -:-
17:00Regensburg II - Schwaben Augsburg -:-

SAKSA: Oberliga Baden-Württemberg

15:00Normannia Gmund - Ravensburg 1:4
15:00Pforzheim - Linx 4:4
16:30Bahlinger - Villingen -:-
16:30Oberachern - Reutlingen -:-
16:30TSV Ilshofen - Ger. Friedrichstal -:-

SAKSA: Junioren Bundesliga North

15:00Havelse U19 - Hertha U19 1:4

SAKSA: Bundesliga - Naiset

15:00Frankfurt N - Freiburg N 0:0
79'Hoffenheim N - Leverkusen N 5:2

SAMBIA: Super League

14:00Prison Leopards - Lusaka Dynamos 0:1
72'FC MUZA - Nkwazi 0:1
63'Green Buffaloes FC - Red Arrows 1:1
64'Kabwe - Nakambala Leopards 1:0
78'NAPSA Stars - Lumwana Radiants 1:0
72'Power Dynamos - Nkana 0:2
78'Zanaco - Zesco Utd 3:1

SAUDI ARABIA: Saudi Professional League

18:55Al Shabab - Al-Hazem -:-
20:30Al Feiha - Al-Faysaly -:-

SENEGAL: Ligue 1

19:00Douanes - US Goree -:-
20:00Teungueth - Mbour -:-

SERBIA: Super Liga - Championship Group

18:00Cukaricki - Crvena zvezda -:-
18:00Napredak - Vojvodina -:-

SERBIA: Super Liga - Karsintalohko

35'Din. Vranje - FK Vozdovac 1:0
18:00Backa - Macva -:-
18:00Rad - Radnik -:-

SERBIA: Prva Liga - Championship Group

35'Bezanija - Backa Topola 0:2
35'Indjija - Radnicki 1923 0:0
35'Sindjelic Beograd - Javor 1:0
35'Zlatibor Cajetina - Metalac 0:0

SINGAPORE: Premier League

12:30Hougang - Geylang 4:1
71'Brunei DPMM - Warriors 2:2

SKOTLANTI: Premiership - Championship Group

14:00Hearts - Rangers 1:3
35'Kilmarnock - Aberdeen 0:0

SKOTLANTI: Premiership - Karsintalohko

35'Hamilton - Motherwell 0:1
35'Livingston - St. Mirren 1:1
35'St. Johnstone - Dundee FC 0:0

SKOTLANTI: Championship

35'Falkirk - Morton 0:0
35'Inverness - Dundee Utd 0:1
35'Partick Thistle - Alloa 0:1
35'Queen of South - Dunfermline 0:0

SKOTLANTI: League One

35'Dumbarton - East Fife 1:0
35'Montrose - Airdrieonians 0:0
35'Stenhousemuir - Forfar 0:2
35'Stranraer - Brechin 2:0

SKOTLANTI: League Two

35'Albion Rovers - Edinburgh City 1:1
35'Clyde - Berwick 1:0
35'Elgin - Peterhead 1:2
35'Queen's Park - Annan 0:0
35'Stirling - Cowdenbeath 0:0

SKOTLANTI: Lowland League

17:00BSC Glasgow - East Stirlingshire -:-
17:00Dalbeattie Star - Vale Of Leithen -:-
17:00Edinburgh University - Whitehill Welfare -:-
17:00Edusport Academy - Stirling University -:-
17:00Gretna 2008 - Gala Fairydean -:-
17:00Kelty Hearts - East Kilbride -:-
17:00Spartans - Cumbernauld Colts -:-

SKOTLANTI: Highland League

17:00Cove Rangers - Clachnacuddin -:-
17:00Fort William - Forres Mechanics -:-
17:00Huntly - Wick Academy -:-
17:00Nairn County - Formartine Utd -:-
17:00Rothes - Keith -:-
17:00Strathspey Thistle - Buckie Thistle -:-

SLOVAKIA: Fortuna liga - Championship Group

18:00Michalovce - Dun. Streda -:-
18:00Zilina - Sered -:-

SLOVAKIA: Fortuna liga - Karsintalohko

18:00Nitra - Z. Moravce -:-
18:00Podbrezova - Trencin -:-
18:00Trnava - Senica -:-

SLOVAKIA: 2. liiga

5'Dubnica - L. Mikulas 0:0
17:30Lipany - Zilina B -:-
17:30Presov - Pohronie -:-

SLOVAKIA: Divison C East

17:00FC Kosice - Krompachy -:-
17:00Giraltovce - Stropkov -:-
17:00Spisska Nova Ves - Šarišské Michalany -:-
17:00Vranov - 1.FK Svidnik -:-

SLOVAKIA: Divison C Central

17:00Novohrad Lucenec - Kalinovo -:-

SLOVENIA: Prva liga

90+'Triglav - Mura 2:1
18:00Maribor - Rudar -:-

SLOVENIA: 2. SNL

15:00Ankaran - Radomlje 0:1
16:30Brezice - Nafta -:-
17:00Bravo - Ilirija -:-
18:00Beltinci - Brda -:-
18:00Bilje - Dob -:-
18:00Drava - Jadran Dekani -:-
18:00Fuzinar - NK Krka -:-
18:00Tabor Sezana - Rogaska -:-

SUOMI: Veikkausliiga

77'KuPS - FC Honka 0:2
76'VPS - KPV 2:2
35'IFK Mariehamn - RoPS 0:0

SUOMI: Liiga - Naiset

14:30ONS Oulu N - Ilves N 2:3
15:00FC Honka N - HJK N 2:3
15:00Myran N - TiPS N 1:4
19:00KuPS N - Jypk N -:-

SVEITSI: Super League

20:00Grasshoppers - Thun -:-
20:00St. Gallen - Luzern -:-

SVEITSI: Challenge League

18:00Winterthur - Servette -:-
18:30Kriens - Schaffhausen -:-
19:00Rapperswil - Vaduz -:-
21:00Chiasso - Lausanne -:-

SVEITSI: 1.Liga Promotion

17:00Zürich II - La Chaux-De-Fonds -:-
18:00Munsingen - Bruhl SG -:-
18:30Yverdon - Lausanne Ouchy -:-

SYYRIA: Premier League

16:00Al Nawaeir - Al Jaish -:-

TANSANIA: Ligi Kuu Bara

73'Kagera Sugar - Simba 2:1

THAIMAA: Thai Premier League

13:45PTT Rayong - Ratchaburi 1:3
14:00Chiangrai - Samut Prakan City 1:1
15:00Chainat - Bangkok Utd 2:1
74'Muangthong - Port MTI FC 0:2

TŠEKKI: 2. divisioona

11:15Pardubice - Prostejov 2:1
11:15Sokolov - Vlasim 2:0

TŠEKKI: CFL

11:15Vysehrad - Prevysov 2:0

TŠEKKI: Division A

11:15Mas Taborsko B - Jindrichuv Hradec 3:4rp.
18:00Doubravka - Rakovnik -:-
18:00Horovicko - Beroun -:-

TŠEKKI: Division B

11:15Mostecky FK - Nymburk 2:3rp.
73'Brezova - Motorlet Prague 1:3

TŠEKKI: Division C

11:15Kolin - Turnov 6:0
11:30Prepere - Vysoke Myto 3:1
Odottaa
päivityksiä
Pardubice B - Trutnov 3:0
18:00Slatinany - Velke Hamry -:-

TŠEKKI: Division D

35'Breclav - Slavoj Polna 2:0
Odottaa
päivityksiä
Nove Sady - Bystrc 0:0
35'Rosice - Velka Bites 1:0

TŠEKKI: Division E

35'Hermanice - Kozlovice 0:1
35'Prerov - Novy Jicin 0:1

TŠEKKI: Stredocesky KP

11:30Spartak Pribram - Vykan -:-
18:00Hvozdnice - Kutna Hora -:-
18:00Tuchlovice - Nespeky -:-

TŠEKKI: Jihocesky KP

11:00Malse Roudne - Milevsko 2:3
18:00Blatna - Zelec -:-
18:00Cesky Krumlov - Cimelice -:-
18:00Drazice - Hluboka nad Vltavou -:-
18:00Katovice - Trebon -:-
18:00Olesnik - Osek -:-
18:00Sokol Lom - Protivin -:-

TŠEKKI: Plzensky KP

35'Start Tlumacov - Chotikov 0:0
18:00Rokycany - Nepomuk -:-
18:00Stribro - Luby -:-

TŠEKKI: Karlovarsky KP

11:30Zlutice - Nove Sedlo 0:2
Odottaa
päivityksiä
Citice - Lomnice 2:1
18:00Kralovske Porici - Chodov -:-
18:00Nejdek - Touzim -:-
20:00Hvezda Cheb - FC Cheb -:-

TŠEKKI: Ustecky KP

15:00Dobromerice - Krupka 2:4
18:00Brna - Zatec -:-
18:00FK Jilove - Srbice -:-
18:00Vilemov - Horni Jiretin -:-

TŠEKKI: Liberecky KP

11:30Frydlant - Rovensko p. Tr. 1:2
18:00Bily Kostel nad Nisou - Doksy -:-
18:00Ceska Lipa - Skalice -:-
18:00Novy Bor - Visnova -:-
18:00Zelezny Brod - Hradek nad Nisou -:-

TŠEKKI: Kralovehradecky KP

18:00Dobruska - Slavia Hradec -:-
18:00Jicin - Novy Bydzov -:-
18:00Sobotka - Kostelec n. O. -:-
18:00Vysoka n. Labem - Vrchlabi -:-

TŠEKKI: Pardubicky KP

11:15Litomysl - Lanskroun 0:1rp.
Odottaa
päivityksiä
Letohrad - Dolni Ujezd 0:0
5'Tremosnice - Chrudim B 0:0
5'Zamberk - Ceska Trebova 0:0

TŠEKKI: Vysocina KP

Odottaa
päivityksiä
HFK Trebic - Sperice 0:0
Odottaa
päivityksiä
Zirovnice - Pelhrimov 0:0

TŠEKKI: Jihomoravsky KP

Odottaa
päivityksiä
Bosonohy - Vojkovice 0:0
Odottaa
päivityksiä
Ivancice - Start Brno 0:0
Odottaa
päivityksiä
Moravska Slavia - Moravsky Krumlov 0:0
Odottaa
päivityksiä
Svratka Brno - Tisnov 0:0

TŠEKKI: Olomoucky KP

17:00PeruutettuHnevotin - Sokol Opatovice -:-
Odottaa
päivityksiä
Jesenik - Velke Losiny 0:0
Odottaa
päivityksiä
Kralice na Hane - Zelatovice 0:0
Odottaa
päivityksiä
Mohelnice - Vsechovice 0:0
Odottaa
päivityksiä
Sternberk - Lutin 0:0

TŠEKKI: Zlinsky KP

35'Brumov - Nevsova 0:2
35'Jurinka - Hluk 0:0
35'Morkovice - Holesov 0:0
35'Velke Karlovice - Skastice 1:2

TŠEKKI: Moravskoslezsky KP

Odottaa
päivityksiä
Bridlicna - Polanka 0:0
Odottaa
päivityksiä
Brusperk - Pusta Polom 0:0
Odottaa
päivityksiä
Dolni Datyne - Celadna 0:0
Odottaa
päivityksiä
Haj ve Slezsku - Stara Bela 0:0

TŠEKKI: Nuorten liiga - Voittajien -vaihe

12:00Liberec U21 - Bohemians 1905 U21 3:0
12:00Mlada Boleslav U21 - Plzen U21 2:0

TŠEKKI: Nuorten liiga - Hävinneet -vaihe

15:00Jihlava U21 - Zlin U21 0:2

TUNISIA: Ligue Professionnelle 1

35'Club Africain - Ben Guerdane 0:1
35'Kairouanaise - Bizertin 0:0

TUNISIA: Ligue 2

17:00Djerba - Sfax Railways -:-
17:00Korba - ES Jerba -:-
17:00Olympique Beja - Ariana -:-
17:00Siliana - CO Medenine -:-
17:00Slimane - Oued Ellil -:-
17:00Zarzis - Marsa -:-

TURKKI: Super Lig

75'Akhisarspor - Antalyaspor 1:2
73'Trabzonspor - Yeni Malatyaspor 1:1
19:00Galatasaray - Kayserispor -:-
19:00Goztepe - Erzurum BB -:-

TURKKI: 1. Lig

14:00Giresunspor - Denizlispor 0:3
14:00Umraniyespor - Eskisehirspor 2:2
19:30Genclerbirligi - Istanbulspor -:-

TURKMENISTAN: Yokary Liga

16:00Ahal - Merw -:-
16:00Energetik - Sagadam -:-
16:00FC Balkan - FC Asgabat -:-

UGANDA: Premier League

77'Kampala City - Express FC 3:1
76'Nyamityobora - Maroons 0:3
73'Onduparaka FC - BUL 1:0
81'Tooro United - Mbarara City 3:1

UNKARI: OTP Bank Liga

18:00Debrecen - Haladas -:-
18:00DVTK - Paks -:-
18:00MTK Budapest - Kisvarda -:-
18:00Puskas Academy - Mezokovesd -:-
18:00Ujpest - Honved -:-
20:30Ferencvaros - MOL Vidi -:-

UNKARI: NB I - Naiset

14:00Astra Hungary N - DVTK N 0:3
15:30Győr N - MLE N -:-
17:00MTK Hungaria N - Haladas N -:-

URUGUAY: Primera Division - Apertura

22:00Fenix - Nacional -:-
22:00Progreso - River Plate -:-
22:00Rampla Juniors - Danubio -:-

USA: MLS

02:30Cincinnati - Real Salt Lake 0:3
03:00Toronto FC - Minnesota 4:3
06:00Los Angeles Galaxy - Houston Dynamo 2:1
20:00Chicago Fire - Colorado Rapids -:-
20:00Philadelphia Union - Montreal Impact -:-
22:00Orlando City - Vancouver Whitecaps -:-
23:00Atlanta United - FC Dallas -:-

USA: USL Championship

20:00New York Red Bulls 2 - Loudoun -:-
23:00Bethlehem - Indy Eleven -:-
00:00Birmingham - Swope Park -:-

USA: USL League One

02:30Orlando City B - Forward Madison 1:2

USA: NWSL - Naiset

22:30Chicago N - Portland Thorns N -:-

UZBEKISTAN: Super League

15:15AGMK - Bunyodkor 0:1

VALKO-VENÄJÄ: Valioliiga

15:00Slavia Mozyr - BATE 1:2
35'Torpedo Minsk - Din. Minsk 0:0
19:00Gorodeja - Zhodino -:-

VALKO-VENÄJÄ: Pershaya Liga

15:00Naftan - FC Slonim -:-
16:00Lida - Krumkachy -:-
16:00Mikashevichi - Baranovici -:-
16:00Smolevichi - Chimik Svetlogorsk -:-
16:30Volna Pinsk - Lokomotiv Gomel -:-
17:00Belshina - Smorgon -:-
17:00Rukh Brest - Orsha -:-

VENEZUELA: Primera Divisioona - Apertura

23:00Metropolitanos - Zamora -:-

VENÄJÄ: Premier League

11:30Ufa - Arsenal Tula 1:2
14:00Orenburg - FK Rostov 3:0
46'Dynamo Moskova - Samara 0:0
19:00Lok. Moskova - CSKA Moskova -:-
21:00Krasnodar - Zenit Petersburg -:-

VENÄJÄ: FNL

12:00Tomsk - Luch 0:0
13:00R. Volgograd - Armavir 0:1
14:00Sochi - Chertanovo M. 2:1
15:00Kursk - FC Tambov 0:0
15:00Yaroslavl - Tyumen 1:0
15:00Zenit 2 - Nizhny Novgorod 1:2
77'Spartak Moskova 2 - M. Saransk 4:0
35'F. Voronezh - SKA Khabarovsk 0:1

VENÄJÄ: PFL - Center

13:00Khimik Novomoskovsk - T. Moskova 2:2
14:00Kaluga - FK Strogino Moscow 2:0
14:00Kvant - Salyut-Belgorod 3:1
14:30Saratov - Ryazan 2:0
15:00D. Bryansk - Krasnogorsk 2:1
75'M. Lipetsk - Sat. 0:1

VENÄJÄ: PFL - West

15:00Znamya Truda - Kolomna 4:0
77'Dolgoprudny - Lokomotiv-Kazanka 2:3

VENÄJÄ: Youth League

11:00Ural U21 - Kazan U21 1:2

VIETNAM: V.League 1

13:00Thanh Hoa - Khanh Hoa 2:2
14:00Than Quang Ninh - Sai Gon FC 3:0
15:00Ho Chi Minh - The Cong 2:0

VIRO: Meistriliiga

13:00Kalju - Tallinna Kalev 2:2
13:00Maardu - Tulevik 0:0
78'Tammeka - Narva 1:1

VIRO: Esiliiga

13:00Elva - Parnu JK Vaprus 3:2
19:00Flora U21 - Tartu Welco -:-

WALES: Valioliiga - Karsintalohko

PuoliaikaCardiff Metropolitan - Aberystwyth 1:0
PuoliaikaDruids - Carmarthen 0:0
47'Llanelli - Llandudno 0:2

WALES: Valioliiga - Championship Group

47'Connah's Q. - Barry 1:0
21:30TNS - Caernarfon -:-

WALES: Division 1

46'Ammanford - Afan Lido 0:0
PuoliaikaCwmamman United - Cambrian & Clydach 1:1
PuoliaikaLlantwit Major - Briton Ferry 1:2
PuoliaikaPort Talbot - Goytre AFC 1:0
PuoliaikaTon Pentre - Cwmbran Celtic 1:0
PuoliaikaUndy - Penybont 0:0

WALES: Cymru Alliance

16:30Flint - Prestatyn -:-
16:30Guilsfield - Holywell -:-
16:30Llanrhaedr - Bangor City -:-

ZIMBABWE: Premier Soccer League

81'Black Rhinos - CAPS Utd 0:1
79'Platinum - Hwange 1:0

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.LiveTulokset.com tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä LiveTulokset.com nettisivuun verrattuna.

Siirry kosketusnäyttöversioon