REFRESH

Koripallo » Tänään » Kaikki ottelut

AUSTRALIA: WNBL - Naiset

06:05Townsville N - Southside N 70:94
08:05Adelaide Lightning N - Sydney N 75:53
10:35Bendigo N - Canberra Capitals N 51:87

BOSNIA & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH

20:00Borac - Mrkonjic Grad -:-
21:00Leotar Trebinje - Capljina -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH - Naiset

16:30Jedinstvo Dzenex N - Mladi Krajisnik N 59:63
3. neljännesPlay Off Sarajevo N - Jumper N 57:41
19:00Banovici N - Orlovi N -:-
19:00Konjic N - Leotar Trebinje N -:-
20:00Feniks N - Celik Zenica N -:-

BRASILIA: NBB

21:00Corinthians Paulista - Mogi -:-

ESPANJA: Liga Femenina - Naiset

17:15Gernika Bizkaia N - Gran Canaria N 78:64
2. neljännesCadi La Seu N - Campus Promete N 18:16
19:00IDK Gipuzkoa N - Zaragoza N -:-

ETELÄ-KOREA: WKBL - Naiset

11:00Hana 1Q N - Woori Wibee N 55:65

EUROOPPA: EuroBasket - Karsinta - 4. kierros

16:30Sveitsi - Serbia 92:90
4. neljännesRomania - Puola 49:79
18:10SiirrettyItävalta - Unkari -:-
19:30Suomi - Georgia -:-
20:30Israel - Espanja -:-
20:30Viro - Venäjä -:-
21:10Slovenia - Ukraina -:-

EUROOPPA: MM-kisat - Karsinta - Alustava

17:00Islanti - Kosovo 86:62
17:00Valko-Venäjä - Kypros 89:53
20:00Albania - Portugali -:-
20:00Luxemburg - Slovakia -:-

EUROOPPA: WBBL - Naiset

19:00SiirrettyTTT Riga N - BJBS Riga N -:-

ISLANTI: Premier League - Naiset

21:15SiirrettyBreidablik N - Keflavik N -:-
21:15SiirrettySnaefell N - KR Reykjavik N -:-

ISO-BRITANNIA: BBL Cup

20:00Surrey Scorchers - Worcester Wolves -:-

ISO-BRITANNIA: WBBL Cup - Naiset

17:00Sevenoaks Suns N - Oaklands Wolves N 20:0
17:15Cardiff Met Archers N - BA London Lions N 51:68
3. neljännesManchester Mystics N - Nottingham Wildcats N 48:53

ITALIA: A2 Red

19:30Basket Napoli - Latina -:-

ITALIA: Serie A1 - Naiset

4. neljännesBK Costa N - Sassari N 74:55
19:00Virtus Bologna N - Battipaglia N -:-

ITÄVALTA: Superliga

20:30Kapfenberg - UBSC Graz -:-

ITÄVALTA: Zweite Liga

17:30Salzburg - Jennersdorf 62:82
3. neljännesBasket Flames - Raiders Tirol 41:51
19:00Mattersburg - Dornbirn Lions -:-
19:00PeruutettuWörthersee Piraten - BBC Nord -:-

KROATIA: Premijer Liga - Naiset

17:00FSV Rijeka N - Mursa Osijek N 46:59
17:00Rockwool Pula N - Ragusa Dubrovnik N 57:68
20:00ZKK Medvescak N - Novi Zagreb N -:-

LIETTUA: NKL

16:00Ezerunas - Klaipedos Neptunas 76:77
16:00Gargzdu - Suduva-Mantinga 52:64
16:00SiirrettyTelsiai - Perlas -:-
19:30Zalgiris Kaunas 2 - Delikatesas Joniskis -:-

LIETTUA: Moteru Lyga - Naiset

18:15SiirrettySiauliai-Universitetas N - Aistes LSU Kaunas N -:-

NORJA: BLNO

15:00Nidaros Jets - Tromso 81:96
17:00Centrum Tigers - Asker 67:78
3. neljännesFroya - Fyllingen 46:63

NORJA: Kvinneliga - Naiset

16:00Ulriken N - Hoybraten N 127:28

POHJOIS-MAKEDONIA: Prva Liga - Naiset

14:00Trokal N - Shkupi N -:-
20:00SiirrettyStruga N - Panteri N -:-

PORTUGALI: Proliga

17:00SiirrettyCoracao do Ribatejo - NB Queluz -:-
17:00SiirrettyGalomar - Ginasio -:-
18:00SiirrettyElectrico FC - Belenenses -:-
18:00SiirrettySampaense - Vasco Da Gama -:-
20:00SiirrettyLisboa-Benfica B - Ginasio Olhanense -:-
23:00SiirrettyPovoa/Monteadriano - Sangalhos -:-

PUERTO RICO: BSN

00:00Indios de Mayaguez - Cariduros Fajardo 119:100
03:00Mets de Guaynabo - Brujos de Guayama 78:82
00:00San German - Aguada Santeros -:-

PUOLA: 1. Liga

3. neljännesKrosno - Kotwica Kolobrzeg 33:31
3. neljännesNysa Klodzko - WKK Wroclaw 48:50
3. neljännesPelplin - Dziki Warszawa 48:54
2. neljännesLancut - Pruszkow 35:21
2. neljännesPogon Prudnik - Gornik Walbrzych 29:30
2. neljännesPoli. Opolska - Ksiezak Lowicz 30:26
19:30Slask Wroclaw II - Wisla Krakow -:-

PUOLA: Energa Basket Liga - Naiset

17:00GTK Gdynia N - Lublin N 76:85
20:00Polkowice N - Artego Bydgoszcz N -:-
20:30AZS Poznan N - Gorzow N -:-

RANSKA: LFB - Naiset

19:00Nantes N - Flammes Carolo N -:-
19:30ESB Villeneuve N - Tarbes GB N -:-
20:00Lattes Montpellier N - La Roche N -:-
21:00Charnay Bourgogne Sud N - Union Hainaut N -:-

ROMANIA: Liga National - Naiset - Ensimmäinen vaihe

16:00Municipal Targoviste N - Targu Secuiesc N 59:51
16:30Rapid Bucuresti N - Phoenix Constanta N 46:75
17:00Cluj Napoca N - CSM Oradea N 108:29
1. neljännesOlimpia Brasov N - Sepsi S. N 0:0
19:30Agronomia Bucuresti N - CSBT Alexandria N -:-
19:30FCC ICIM Arad N - Satu Mare N -:-

RUOTSI: Superettan

15:30SiirrettyIK Eos - Kalmar -:-
16:00SiirrettyWetterbygden Stars - Team4Q -:-
18:00SiirrettyAlvik - Ockelbo -:-

RUOTSI: Basketligan - Naiset

15:00Alvik N - Uppsala N 80:62
16:00Helsingborg N - Visby N 70:74
16:00Norrköping N - Södertälje N 95:65
16:30Hogsbo N - Lund N 101:60
17:00Umeå N - Marbo N 100:68

RUOTSI: Basketettan - Naiset

16:00SiirrettyFryshuset Basket N - Östersund N -:-
16:00SiirrettyLidingö N - Norrort N -:-
18:00SiirrettyDjurgården N - Lobas N -:-

SAKSA: Pro A

1. neljännesPanthers Schwenningen - Jena 0:0
20:00SiirrettyBremerhaven - Jena -:-
20:00Ehingen - Artland -:-
20:00SiirrettyPhoenix Hagen - Paderborn -:-
20:30Heidelberg - Kirchheim -:-
20:30SiirrettyNürnberger - Tübingen -:-
20:30PS Karlsruhe - Leverkusen -:-

SAKSA: Pro B

19:00Sandersdorf - Münster -:-
20:00Coburg - Dresden -:-
20:00G. Düsseldorf - Itzehoe -:-
20:00Hanau - Frankfurt 2 -:-
20:30College Karlsruhe - OrangeAcademy -:-
20:30ETV Hamburg - Bochum -:-
20:30Iserlohn - Köln -:-
20:30Koblenz - BIS Baskets Speyer -:-
20:30Schwelm - RSV Eintracht -:-

SAKSA: DBBL - Naiset

19:00Halle N - Flippo N -:-
19:00Herner N - GiroLive N -:-
20:00Marburg N - Freiburg N -:-

SERBIA: First League

18:30SiirrettyRadnicki - Kolubara -:-
19:00SiirrettyZlatibor Cajetina - KK Dynamic -:-
20:00Napredak Aleksinac - OKK Beograd -:-
20:00Sloga - Vojvodina Novi Sad -:-

SERBIA: 1. ZLS - Naiset

3. neljännesNovosadska Novi Sad N - Crvena zvezda N 28:56
18:00SiirrettyRadivoj Korac N - ZKK Kraljevo N -:-
18:00SiirrettySubotica N - Partizan N -:-
18:00SiirrettyVojvodina N - Nis N -:-
3. neljännesVrbas N - Art Basket N 30:32

SLOVAKIA: Extraliga - Naiset

2. neljännesPoprad N - Ruzomberok N 15:43
1. neljännesBK SKP 08 Banska Bystrica N - Young Angels Kosice N 0:0
1. neljännesPiestanske Cajky N - Spisska Nova Ves N 0:0
19:00Samorin N - SK UMB Banska Bystrica N -:-

SLOVENIA: Liga Nova KBM

19:00Rogaska - Podcetrtek -:-

SLOVENIA: 1. SKL - Naiset

3. neljännesLedita N - Triglav N 27:40

SUOMI: I Divisioona A

15:00Jyväskylä - Korikouvot 82:81
3. neljännesToPo - Honka 65:48

SUOMI: Korisliiga - Naiset

14:00Lappeenranta N - Espoo Team N 47:121
14:00Tapiolan Honka N - Pyrintö N 90:69
15:00Kouvottaret N - Vimpelin Veto N 80:60
17:00Forssan Alku N - Torpan Pojat Helsinki N 96:65

SVEITSI: SB League

2. neljännesSdent BBC Nyon - Lugano 30:34
19:00Neuchâtel - Regio Basel -:-

SVEITSI: SB League - Naiset

17:00SiirrettyGeneve N - Helios VS N -:-
18:30SiirrettyAlte Kanti Aarau N - Fribourg N -:-
18:30SiirrettyBBC Troistorrents N - Pully N -:-
2. neljännesBBC Troistorrents N - Nyon N 23:19
2. neljännesFribourg N - Pully N 49:16
18:30SiirrettyNyon N - Winterthur N -:-

TANSKA: Dameligaen - Naiset

15:00Aabyhoj N - Wolfpack N 64:60
15:30Amager N - Sisu N 87:76

TŠEKKI: ZBL - Naiset

15:00Ostrava N - Zabiny Brno N 77:66
17:00Chomutov N - Slovanka N 88:69
17:00Hradec Kralove N - Chance U19 N 93:49
PuoliaikaSlavia Prague N - KP Brno N 23:37

TURKKI: TBL

14:00Yalova Bld. - Manisa 81:62
15:00Sigortam.net ITU - Bornova 73:80
15:30Gemlik - Kocaeli 76:97

TURKKI: KBSL - Naiset

13:00Elazig Il Ozel Idare N - CBK Mersin N 73:92
14:00Ormanspor N - Botas N 60:64
15:00Bellona Kayseri N - Canik Belediye N 107:54
16:00Nesibe Aydin N - Cankaya N 91:80

UKRAINA: Ukrainian Cup

17:00BIPA - Mykolaiv 78:106

UKRAINA: Superleague - Naiset

13:00Rivne N - Prometey N 63:104
14:00Berdyansk N - Vinnytski Blyskavky N 82:35
14:00Odessa N - Frankivsk Halichina N 65:78

UNKARI: NB I. A

19:00SiirrettyKaposvari - OSE Lions -:-

UNKARI: Division 1 - Naiset

17:00Ujbuda BEAC N - UNI Györ N 65:82
PuoliaikaSzekszard N - PINKK-Pecsi N 54:31
19:30Miskolc N - PEAC-Pecs N -:-

URUGUAY: Liga Uruguaya - Pudotuspelit

01:15Urunday - Trouville 90:99

USA: NCAA

23:00Georgia State - Toccoa Falls 105:60
23:00Louisville - Seton Hall 71:70
23:00Marshall - Arkansas State 70:56
23:00Northern Iowa - Utah State 71:82
23:00Santa Clara - UC Davis 66:63
23:00St. Peters - La Salle 62:51
23:00UTSA Roadrunners - Texas-Permian Basin 97:71
23:30Buffalo - Towson 74:65
00:00Arizona - Grambling St. 74:55
00:00Iowa - Southern 103:76
00:00Queens Royals - Howard 85:71
00:00PeruutettuSE Missouri State - Northern Colorado -:-
00:00UMKC - Greenville 138:97
00:30N.C. State - North Florida 86:51
01:00Appalachian State - Carver Bible 105:23
01:00Morehead State - Richmond 64:82
01:30St. Marys (CA) - South Dakota St. 72:59
02:00AR Little Rock - NC Greensboro 70:77
02:00Cal Poly - Bethesda 100:46
02:00Idaho State - Nicholls State 51:70
02:00Rutgers - Fairleigh Dickinson 96:75
02:00San Diego State - UC Irvine 77:58
02:00South Alabama - Mobile 95:75
02:00Vanderbilt - Valparaiso 77:71
02:00Wake Forest - Longwood 71:60
02:30Louisiana Tech - Texas Arlington 76:71
02:30Marquette - Eastern Illinois 75:50
03:00Georgia Tech - Mercer 73:83
03:00UConn - Hartford 69:57
03:30Kansas State - Colorado 58:76
04:00Memphis - VCU Rams 59:70
04:00PeruutettuUtah Utes - New Orleans -:-
04:00Wisconsin - Arkansas-Pine Bluff 92:58
18:00Nebraska O. - Abilene Christian -:-
19:00Bowling Green - South Carolina St -:-
19:00Nebraska - North Dakota St. -:-
19:00Queens Royals - Belmont -:-
20:00Coll Of Charltn - Limestone College -:-
20:00Illinois State - UMass Lowell -:-
20:00NC Wilmington - Troy -:-
20:00Penn State - VMI -:-
20:00Pittsburgh - Drexel -:-
21:00SiirrettyChattanooga Mocs - Northern Kentucky -:-
21:00Duke - Coppin State -:-
21:00Florida Atlantic - Mobile -:-
21:00Furman - USC Upstate -:-
21:00Jacksonville - Southern Miss -:-
21:00Kent State - Alcorn State -:-
21:00PeruutettuMorgan State - Bowie -:-
21:00Rice - Our Lady Of The Lake -:-
21:00Stony Brook - Fairfield -:-
21:00Wofford - Carver Bible -:-
22:00Buffalo - Army -:-
22:00Denver - Regis University -:-
22:00Howard - George Mason -:-
22:00PeruutettuIdaho - William Jessup -:-
22:00Mt. St. Marys - Navy -:-
22:00Portland - William Jessup -:-
22:00Southern Utah - Saint Katherine -:-
22:00St. Francis (PA) - UMBC Retrievers -:-
22:00St. Louis - LSU -:-
22:00Texas A&M-CC - Texas State -:-
22:00UAB - SE Louisiana -:-
23:00Coastal Carolina - N.C. Wesleyan -:-
23:00PeruutettuDixie State - Weber State -:-
23:00Elon - High Point -:-
23:00Georgia Southern - Coastal Georgia -:-
23:00Kennesaw State - Toccoa Falls -:-
23:00Liberty - South Carolina -:-
23:00NC Asheville - Western Carolina -:-
23:00Texas Arlington - Northwestern St. -:-
23:00PeruutettuTrine - Western Michigan -:-
23:00UC Davis - Idaho State -:-
23:00UTRGV - UTSA Roadrunners -:-
23:00Wyoming - Miss. Valley St. -:-
00:00Lipscomb - Lamar -:-
00:00UMKC - SE Missouri State -:-
00:00USC - Montana -:-
00:30South Florida - Rhode Island -:-

UUSI-SEELANTI: NBL - Naiset

08:30Oceana Otago Gold Rush N - Capital Swish N 58:48

VALKO-VENÄJÄ: Premier League

12:00Grodno - SDUSHOR Minsk 141:45
13:00Gomel - Impuls 66:101
14:00Rubon - Brest 104:66
14:30Tsmoki Minsk 3 - Grodno GrSU 68:72

VENÄJÄ: Super League

17:00Khimki-Podmoskovie - MBA Moscow 71:75

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.LiveTulokset.com tarjoaa koripallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä LiveTulokset.com nettisivuun verrattuna.