REFRESH

Koripallo » Tänään » Kertoimet

BOSNIA & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH

18:00Spars Sarajevo - Siroki 80:74
3. neljännesLeotar Trebinje - Promo 63:51
1. neljännesCelik - Mrkonjic Grad 20:4
1. neljännesZrinjski Mostar - Capljina 14:11

BOSNIA & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH - Naiset

18:00Jumper N - Orlovi N 24:81
19:00Banovici N - Feniks N 64:88
3. neljännesMladi Krajisnik N - Igman N 69:43

BULGARIA: NBL

18:00PeruutettuAcademic - Spartak Pleven -:-

ESPANJA: ACB

19:00Manresa - Real Betis 93:81 [ 1.50 | 2.60 ]
19:00Valencia - Zaragoza 93:84 [ 1.25 | 3.95 ]
21:45Gipuzkoa - Fuenlabrada -:- [ 2.35 | 1.60 ]
21:45Joventut - Baskonia -:- [ 2.15 | 1.70 ]

ESPANJA: LEB Oro

18:00Leyma Coruna - Real Valladolid 67:80 [ 1.56 | 2.28 ]
3. neljännesAlmansa - Granada 37:54 [ 1.91 | 1.79 ]
1. neljännesOurense - Palencia 12:2 [ 3.15 | 1.30 ]

ESPANJA: LEB Plata

19:05Prat Joventut - Tarragona -:-
19:30Estela - Carbajosa -:-
19:30Pardinyes - Benicarlo -:-
19:30Taldea - Ponferrada -:-
20:00La Roda - Villarrobledo -:-
21:00L'Hospitalet - Cornella -:-
21:00Menorca - Jairis -:-
21:30Zentro - Gijon -:-
21:45Barcelona B - Navarra -:-

ESPANJA: Liga Femenina - Naiset

19:00Perfumerias Avenida N - Estudiantes N 63:58 [ 1.02 | 9.50 ]
4. neljännesRPK Araski N - Gernika Bizkaia N 49:53 [ 2.40 | 1.50 ]
3. neljännesUni Girona N - Valencia N 36:42 [ 1.30 | 3.20 ]
PuoliaikaEnsino N - Ciudad de La Laguna N 27:41 [ 1.70 | 2.04 ]
1. neljännesAl-Qazeres N - Gran Canaria N 8:13 [ 1.35 | 2.90 ]
1. neljännesCadi La Seu N - Bembibre N 11:11 [ 1.09 | 6.00 ]
1. neljännesQuesos El Pastor N - IDK Gipuzkoa N 15:14 [ 5.00 | 1.14 ]

ETELÄ-KOREA: KBL

09:00KCC Egis - Mobis Phoebus 65:96 [ 1.48 | 2.45 ]
09:00LG Sakers - Seoul Thunders 105:94 [ 1.90 | 1.81 ]
11:00Seoul Knights - Anyang 83:80 [ 1.81 | 1.89 ]

ETELÄ-KOREA: WKBL - Naiset

12:00Woori Wibee N - Hana 1Q N 65:68

EUROOPPA: ABA League

3. neljännesSplit - Igokea 40:53 [ 3.05 | 1.35 ]

EUROOPPA: Latvia-Estonian League

14:00BK Ogre - BK Liepaja 94:77 [ 1.09 | 6.10 ]
17:00Rapla - Tallinna Kalev 92:76 [ 3.00 | 1.34 ]
17:00TAL TECH - Tartu Ulikool 67:79 [ 1.36 | 2.88 ]
17:00Ventspils - Valmiera Glass Via 113:90 [ 1.08 | 6.25 ]
19:00VEF Riga - Latvijas Universitate 95:54

FILIPPIINIT: Filippiinien Cup

11:00Terrafirma Dyip - NorthPort 96:107 [ 2.30 | 1.55 ]
13:45San Miguel Beermen - Alaska Aces 92:88 [ 1.55 | 2.30 ]

GEORGIA: Superleague

11:00Vera Tbilisi - Rustavi 75:99
13:30Olimpi Tbilisi - Kutaisi 100:105ja
16:00Tskhum-Apkhazeti - Cactus Tbilisi 75:63

IRLANTI: SuperLeague

20:00SiirrettyBelfast - Templeogue -:-
20:00Neptune - Ballincollig -:-
21:00Moycullen - KCYMS -:-
21:00UCD Marian - Eanna -:-
21:30Tralee Warriors - Maree -:-
21:45Killester - DCU Saints -:-

ITALIA: Lega A

21:30Reggiana - Brescia -:- [ 1.48 | 2.65 ]
21:30Varese - Virtus Bologna -:- [ 3.70 | 1.28 ]

ITALIA: Serie A1 - Naiset

1. neljännesBK Costa N - Empoli N 14:13
21:30Broni N - Schio N -:-
21:30Lucca N - Venezia N -:-
21:30Ragusa N - Vigarano N -:-
21:30San Giovanni N - Sassari N -:-
21:30Virtus Bologna N - San Martino N -:-

ITÄVALTA: Superliga

18:30Klosterneuburg - UBSC Graz 97:91ja [ 1.18 | 4.25 ]
18:30Oberwart - Wels 88:90ja [ 1.57 | 2.25 ]
18:30Vienna Timberwolves - Swans Gmunden 55:94 [ 5.80 | 1.10 ]
1. neljännesTraiskirchen - Vienna 0:4 [ 3.70 | 1.23 ]

ITÄVALTA: Zweite Liga

19:00Wörthersee Piraten - Mistelbach 64:79
4. neljännesDornbirn Lions - Raiders Tirol 86:89

ITÄVALTA: Austria Cup

19:00SiirrettyJennersdorf - Celovec -:-
19:00Mattersburg - Kapfenberg 59:82
3. neljännesFurstenfeld - BBC Nord 62:56

ITÄVALTA: Superliga - Naiset

15:00Vienna Timberwolves N - Linz Wels N 82:74

JAPANI: B.League

08:05SeaHorses Mikawa - Toyama 81:85
09:05Osaka - Alvark 69:97
09:05Shinshu - Brave Thunders 72:66
09:05Utsunomiya Brex - Sun Rockers Shibuya 97:66
10:05Chiba - Diamond Dolphins 92:76
10:05Hokkaido - Shiga 80:86
12:05Akita - Yokohama 70:68
12:05Hiroshima D. - NeoPhoenix 76:67
12:05Kyoto - Niigata 92:86
13:05Ryukyu - Shimane 84:71

KAZAKSTAN: Premier League

12:00Aktobe 2 - Karaganda 52:79
14:30Bars Petropavlovsk - Atyrau 2 79:60

KIINA: CBA

14:35Zhejiang Chouzhou - Sichuan 116:106
15:00Shanghai - Beijing 99:102 [ 3.80 | 1.22 ]

KIINA: WCBA - Naiset

08:30Tianjin N - Guangdong N 79:90
14:30Shaanxi Tianze N - Xinjiang N 85:112

KOLUMBIA: LBP

03:35Bucaros - Titanes de Barranquilla 93:97

KREIKKA: Basket League

17:15Harilaos Trikoupis - Aris 73:70 [ 2.55 | 1.52 ]
17:15Ionikos - AEK Athens 68:81 [ 7.00 | 1.10 ]
17:15Peristeri - Kolossos Rhodes 84:81 [ 1.20 | 4.50 ]
4. neljännesIraklis - PAOK 68:52 [ 1.55 | 2.45 ]

KREIKKA: A2

17:00Amyntas - Agriniou 68:60
17:00Apollon Patron - Oiakas Nafpliou 68:60
17:00Dafni Dafniou - Pagrati 70:73
17:00Kavala - AS Karditsas 65:76
17:00Psychikou - Panerythraikos 75:70

KROATIA: Premijer liga

3. neljännesAlkar - GKK Sibenka 63:68

KROATIA: Prva Liga

19:00KK Samobor - Bosco 62:83
19:30Cedevita - KK Zaprude 95:64
21:30Jazine - Kvarner -:-

KROATIA: Premijer Liga - Naiset

18:00ZKK Sibenik N - Rockwool Pula N 83:76
19:00Plamen Pozega N - Mursa Osijek N 73:84
21:00ViivästettyNovi Zagreb N - Tresnjevka 2009 N -:-

KYPROS: Division A

17:00AEL - Paralimni 65:75

LIETTUA: LKL

17:00Juventus - Lietkabelis 76:78 [ 1.70 | 2.02 ]

LIETTUA: NKL

16:00Gargzdu - Vilkaviskis 74:71
16:00Jonava - Silales Lusis 92:70
16:00Mazeikiai - Delikatesas Joniskis 78:83
16:00Sakiai Vytis - Klaipedos Neptunas 89:71
16:00Suduva-Mantinga - Palanga 91:75
16:00Zalgiris Kaunas 2 - Perlas 86:81
4. neljännesSilute - Telsiai 60:88

LIETTUA: Moteru Lyga - Naiset

16:15Aistes LSU Kaunas N - Siauliai-Universitetas N 69:56

MAAILMA: Ystävyysottelu

21:30Bristol Flyers (Eng) - Worcester Wolves (Eng) -:-

MEKSIKO: LNBP

02:00Correcaminos - Dorados 82:113 [ 6.75 | 1.07 ]
02:00Libertadores - Panteras 128:105 [ 1.42 | 2.65 ]
03:15Abejas - Michoacan 91:96 [ 1.71 | 2.02 ]
04:00Fuerza Regia - Plateros 94:77 [ 1.25 | 3.50 ]
05:00Lenadores - Mineros 0:20
00:00Fuerza Regia - Plateros -:-

MONTENEGRO: Prva A Liga

18:00All Stars - Ibar Rozaje -:-
19:00Jedinstvo - Tivat -:-
20:00Sutjeska - Danilovgrad -:-

NORJA: BLNO

15:00Nidaros Jets - Kongsberg Miners 55:105
17:00Gimle - Centrum Tigers 82:51

PORTUGALI: LPB

17:00CAB Madeira - Sporting CP 72:87 [ 11.50 | 1.01 ]
18:00Academica - Benfica 74:93 [ 8.00 | 1.04 ]
18:00Imortal - Esgueira 101:50 [ 1.16 | 4.50 ]
18:00Ovarense - Galitos 83:73 [ 1.34 | 3.00 ]
3. neljännesMaia - Oliveirense 42:52 [ 9.50 | 1.03 ]
3. neljännesVitoria - Lusitania 49:62 [ 1.11 | 5.60 ]

PORTUGALI: Proliga

17:00Povoa/Monteadriano - Sanjoanense -:-
18:00Electrico FC - CB Queluz -:-
18:30Ginasio - Sampaense -:-
18:30Ginasio Olhanense - NB Queluz -:-
23:30Sangalhos - Galomar -:-
23:30Vasco Da Gama - Illiabum -:-

PUOLA: Energa Basket Liga

18:35Legia - Ostrow Wielkopolski 89:73 [ 1.75 | 2.04 ]

PUOLA: 1. Liga

13:00Slask Wroclaw II - Pogon Prudnik 84:77
18:00SiirrettyNysa Klodzko - Krosno -:-
18:30Lancut - Dziki Warszawa 93:86
19:00Energa Czarni - Wisla Krakow 102:53
19:00Ksiezak Lowicz - Kotwica Kolobrzeg 82:75

PUOLA: Energa Basket Liga - Naiset

18:00Sleza Wroclaw N - AZS Poznan N 84:79
19:00Torun N - Arka Gdynia N 52:106

RANSKA: LNB

18:00Elan Bearnais - Boulazac 89:60 [ 1.38 | 3.00 ]
18:00Strasbourg - Le Portel 83:94 [ 1.14 | 5.60 ]
18:30Gravelines-Dunkerque - Dijon 67:81 [ 2.55 | 1.52 ]
1. neljännesLe Mans - Chalons-Reims 13:12 [ 1.22 | 4.30 ]

RANSKA: Pro B

17:00St. Chamond - Poitiers 83:61 [ 1.12 | 5.40 ]
17:30Paris - Lille 80:57 [ 1.66 | 2.10 ]
18:00Nancy - Ada Blois 76:87 [ 1.66 | 2.10 ]

RANSKA: LFB - Naiset

18:00Lattes Montpellier N - Nantes N 62:60
1. neljännesLa Roche N - Union Hainaut N 17:7

RUOTSI: Basketligan

17:04Jamtland - BC Luleå 68:80 [ 1.73 | 2.05 ]

RUOTSI: Superettan

15:30IK Eos - AIK Basket 96:81
17:00Norrort - Ockelbo 100:66
17:15Kalmar - Trelleborg 107:80
17:30Hogsbo - Alvik 100:82

RUOTSI: Basketligan - Naiset

14:30Hogsbo N - Alvik N 70:72
15:30Uppsala N - Lund N 67:71 [ 1.20 | 4.10 ]
16:00Norrköping N - Wetterbygden Sparks N 83:57 [ 1.09 | 6.10 ]

RUOTSI: Basketettan - Naiset

14:00Luleå Stars N - Fryshuset Basket N 67:51
14:00Marbo N - Lobas N 96:58
17:00RIG Mark N - Huddinge N 69:65
17:00PeruutettuVästerås N - IK Eos Utveckling N -:-
18:15Blackeberg N - Norrort N 60:81

SAKSA: Pro A

3. neljännesEhingen - Bremerhaven 52:76
2. neljännesArtland - Trier 39:39
2. neljännesPaderborn - PS Karlsruhe 45:34

SAKSA: Pro B

15:00Bayern München 2 - Frankfurt 2 87:51
19:00SiirrettyKöln - Bochum -:-
3. neljännesBernau - Munster 37:44
PuoliaikaIserlohn - G. Düsseldorf 43:51

SAKSA: German Cup

16:00Frankfurt - Giessen 86:70 [ 1.48 | 2.45 ]
16:00Oldenburg - Braunschweig 88:97 [ 1.18 | 4.30 ]
16:00s.Oliver Würzburg - Bamberg 68:89 [ 4.00 | 1.20 ]
19:00SiirrettySyntainics MBC - Bayreuth -:- [ 2.40 | 1.50 ]
21:30Ulm - Ludwigsburg -:- [ 1.57 | 2.25 ]
21:30Vechta - Gottingen -:- [ 1.50 | 2.43 ]

SAKSA: DBBL - Naiset

18:30Heidelberg N - Keltern N -:-
19:00Herner N - Halle N 58:55
PuoliaikaMarburg N - Saarlouis N 50:31

SERBIA: First League

19:00Vrsac - OKK Novi Pazar 74:76
19:00Zlatibor Cajetina - OKK Beograd 80:82
2. neljännesKolubara - Metalac 33:37
2. neljännesRadnicki - Sloboda 31:35
2. neljännesSloga - Napredak Aleksinac 25:38
1. neljännesKK Dunav - KK Pirot 10:7

SERBIA: 1. ZLS - Naiset

15:30Duga N - Radivoj Korac N 59:69
17:00Partizan N - Art Basket N 60:72
17:30Radnicki Kragujevac N - Vojvodina N 68:99
17:30ZKK Kraljevo N - Subotica N 84:62
18:30Novosadska Novi Sad N - Vrbas N 60:48
19:30Crvena zvezda N - Nis N 96:62

SLOVAKIA: Extraliga

17:00Svit - BKM Lucenec 84:94
19:00Prievidza - Levice 76:75
19:00Spisski Rytieri - Inter Bratislava 80:50

SLOVAKIA: Extraliga - Naiset

15:00Spisska Nova Ves N - Samorin N 40:82
16:00Ruzomberok N - Young Angels Kosice N 65:56
18:00SK UMB Banska Bystrica N - Banska Bystrica N 26:75

SLOVENIA: Liga Nova KBM

PuoliaikaTajfun Sentjur - Sencur 39:38 [ 1.89 | 1.81 ]

SLOVENIA: 1. SKL - Naiset

17:30Ilirija N - Jezica N 58:65
18:30Konjice N - Grosuplje N 67:55

SUOMI: I Divisioona A

17:00Kristika Turku - Honka 99:57
17:00LoKoKo - ToPo 91:72

SUOMI: Korisliiga - Naiset

14:00Tapiolan Honka N - Torpan Pojat Helsinki N 99:73
15:00Vimpelin Veto N - Espoo Team N 51:90
17:00Kouvottaret N - Lappeenranta N 88:68

SVEITSI: SB League

18:30BBC Monthey - Geneva Lions 48:89
18:30BC Boncourt - Regio Basel 87:69
18:30SiirrettySdent BBC Nyon - Fribourg Olympic -:-

TANSKA: Basketligaen

15:00Bakken Bears - Næstved 110:80 [ 1.04 | 8.00 ]
15:30Amager - Randers 98:106
16:00Herlev Wolfpack - Bears Academy 84:69 [ 1.15 | 4.80 ]

TANSKA: Dameligaen - Naiset

18:00Amager N - Sisu N 92:47

TURKKI: Super Ligi

13:00Bursaspor - Tofas 83:70 [ 2.30 | 1.60 ]
15:15Afyon Belediye - Türk Telekom 84:89 [ 6.25 | 1.11 ]
17:30Pinar Karsiyaka - Darussafaka 89:78 [ 1.20 | 4.35 ]
3. neljännesBuyukcekmece - Bahcesehir Kol. 40:51 [ 1.88 | 1.88 ]

TURKKI: TBL

15:00Bornova - Final Spor 82:71
15:00Manisa - Bakirkoy 82:63
16:00Konyaspor - Duzce Belediye 72:92
17:00Kocaeli - Samsun 75:62
17:00Yalova Bld. - Sigortam.net ITU 83:86

TURKKI: KBSL - Naiset

14:00Adana BK N - Canik Belediye N 96:47
14:00Ormanspor N - CBK Mersin N 100:101ja
16:00Galatasaray N - Botas N 75:60
16:00Izmit Belediyespor N - Cankaya N 64:72
16:00Nesibe Aydin N - Elazig Il Ozel Idare N 90:74

UKRAINA: FBU Superleague

16:00Khimik Yuzhny - Budivelnik 74:84

UNKARI: NB I. A

19:30Kaposvari - KTE-Duna 79:63
3. neljännesAtomeromu Paks - OSE Lions 53:40

UNKARI: Division 1 - Naiset

17:00Ujbuda BEAC N - TFSE-MTK N 63:78
18:00Szekszard N - UNI Györ N 78:84
19:00SiirrettyCegledi N - Euroleasing Sopron N -:-
19:00PINKK-Pecsi N - FCSM Csata N 47:85

VALKO-VENÄJÄ: Premier League

13:00Gomel - Tsmoki Minsk 3 69:88
13:00Grodno - Rguor Minsk 99:40
15:00Borisfen - Brest 121:58
15:00Rubon - Grodno GrSU 97:94
15:00SDUSHOR Minsk - Impuls 52:97

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.LiveTulokset.com tarjoaa koripallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä LiveTulokset.com nettisivuun verrattuna.