Jalkapallo » Eilen » Kaikki ottelut
POHJOIS- JA KESKI-AMERIKKA: MM-kisat - Karsinta - Ensimmäinen vaihe
01:00Turks- ja Caicossaaret - Anguilla 1:2rp.ALBANIA: First Division
15:00Apolonia Fier - Tomori Berat 2:115:00Besa - Luzi 4:1
15:00Burreli - Bylis 1:0
15:00Kastrioti - AF Elbasani 2:2
15:00Korabi Peshkopi - Flamurtari 1:1
ANGOLA: Girabola
17:00SiirrettyPetro - Primeiro de Agosto -:-ARGENTIINA: Primera B - Apertura
00:00Midland - Argentino de Merlo 0:120:30Laferrere - Flandria 1:1
ARGENTIINA: Primera C - Apertura
20:30Central Ballester - Def. de Cambaceres 0:120:30Claypole - Argentino de Rosario 2:2
20:30General Lamadrid - Club Lujan 1:0
20:30Juventud Unida S. M. - Real Pilar 0:3
20:30Lugano - Deportivo Paraguayo 0:1
20:30Puerto Nuevo - Justo Jose de Urquiza 0:1
20:30Victoriano A. - Deportivo Espanol 0:0
20:35Leandro N. Alem - Atlas 2:1
00:00Central Cordoba - Yupanqui 0:3
00:00Ituzaingo - El Porvenir 1:4
00:00Mercedes - Berazategui 2:3
ARGENTIINA: Copa Argentina
22:45Ind. Rivadavia - Argentino de Quilmes 1:0ARGENTIINA: Reserve League - Ensimmäinen vaihe
20:00Banfield 2 - Rosario Central 2 0:020:00Belgrano 2 - Barracas Central 2 1:1
20:00Deportivo Riestra 2 - Gimnasia L.P. 2 1:2
20:00Independiente 2 - Platense 2 3:0
20:00Tigre 2 - Godoy Cruz 2 0:2
00:00Atletico Tucuman 2 - San Lorenzo 2 1:1
00:30Boca Juniors 2 - Union Santa Fe 2 1:1
ARUBA: Division di Honor - Karsinta
02:00United FC - Atl. Deportivo 14:0AUSTRALIA: A-League - Naiset
07:00Canberra N - Sydney N 1:0BELGIA: National Division 1
21:00Saint Eloois - Thes Sport 1:1BELGIA: 1st National - Naiset
20:00Club Brügge II N - Alken N 4:020:00RFC Liege N - Leuven II N 0:5
21:00St. Liege II N - Westerlo N 1:3
BOSNIA & HERZEGOVINA: Prva Liga - RS
16:00BSK Banja Luka - Omarska 5:216:00Drina Zvornik - Radnik Bijeljina 0:0
16:00Kozara - Nevesinje 5:0
16:00Kozarska Dubica - Ljubic Prnjavor 1:0
16:00Laktasi - Sutjeska Foca 3:0
16:00Leotar - Zeljeznicar Banja Luka 2:1
16:00Mrkonjic Grad - Famos Vojkovici 1:0
16:00Slavija - Prijedor 1:1
20:00Modrica - Romanija Pale 2:0
BRASILIA: Acreano - Ensimmäinen vaihe
23:00Nauas EC - Sao Francisco FC 0:201:00Humaita - Placido de Castro 1:0
BRASILIA: Amapaense
01:00Santana EC - Independente AP 1:1BRASILIA: Carioca - Taca Rio
00:30Boavista - Botafogo RJ 0:4BRASILIA: Cearense 2
01:00Guarani de Juazeiro - Pacatuba 2:021:00Itapipoca - Pacajus 3:2
BRASILIA: Gaucho - Pudotuspelit
02:00Gremio - SER Caxias 3:2BRASILIA: Goiano - Pudotuspelit
00:30Vila Nova - Aparecidense 3:0BRASILIA: Maranhense
20:30SiirrettyChapadinha - Sampaio Correa -:-BRASILIA: Paulista A2 - Pudotuspelit
00:00Ferroviaria - Juventus-SP 0:1rp.00:30Sao Bento - Noroeste 1:2
BRASILIA: Rondoniense
21:30Porto Velho - Vilhena EC 4:2BRASILIA: Roraimense - Ensimmäinen vaihe
01:00Real Sao Luiz - GAS 1:203:00River-RR - Progresso 4:0
BRASILIA: Copa Alagoas - Pudotuspelit
01:00Murici AL - CSA 0:3BRASILIA: Copa Rio U20
15:00Flamengo U20 - Madureira U20 3:220:00Boavista U20 - Sampaio Correa FE U20 2:4
20:00Fluminense U20 - Audax RJ U20 3:0
20:00Nova Iguacu U20 - Vasco U20 0:4
20:00Portuguesa RJ U20 - Volta Redonda U20 1:1
BRASILIA: Baiano U20
20:00Catuense U20 - Alagoinhas U20 4:220:00Jacuipense U20 - Ypiranga U20 3:1
20:00Juazeirense U20 - Bahia U20 2:2
BRASILIA: Capixaba U20
20:00SiirrettyColatina U20 - Jaguare U20 -:-BRASILIA: Catarinense U20
20:00Nacao U20 - Barra FC U20 0:2BRASILIA: Brasileiro - Naiset
20:00Avai Kindermann N - America Mineiro N 1:3BULGARIA: Third League - South-East
15:00Rodopa Smolyan - Atletik Kuklen 3:0CHILE: Primera Division - Naiset
21:30Everton N - Colo Colo N 0:4COSTA RICA: Primera Division - Clausura
01:00Zeledon - Sporting San Jose 1:202:00Santos De Guapiles - Guanacasteca 0:0
03:30Liberia - Alajuelense 0:4
23:00Grecia - Puntarenas FC 0:1
ECUADOR: Serie B
02:00San Antonio FC - Cuniburo 1:022:00Nueve de Octubre - Guayaquil City 0:0
22:00Vargas Torres - Leones del Norte 1:1
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
23:15Jocoro - FAS 1:323:30Aguila - 11 Deportivo 3:1
23:30Luis Angel Firpo - Fuerte San Francisco 1:0
23:30Platense Municipal - Municipal Limeno 1:1
ENGLANTI: National League North - Naiset
21:45Huddersfield N - Halifax N 0:0ESPANJA: Segunda RFEF - Group 5
21:00Gimnastica Segoviana - Guadalajara 2:0ESPANJA: Tercera RFEF - Group 2
21:00Caudal Deportivo - Barcia 2:2ESPANJA: Tercera RFEF - Group 3
18:00Naval Reinosa - Tropezon 1:221:30CD Colindres - UC Cartes 2:1
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 4
20:30Anaitasuna FT - CD Vitoria 0:221:00Derio - Pasaia 1:0
21:00Urduliz - San Ignacio 2:1
22:00Anorga - Leioa 0:1
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 6
19:15Silla CF - Patacona 3:4ESPANJA: Tercera RFEF - Group 10
18:00Sevilla C - Conil 1:1ESPANJA: Tercera RFEF - Group 11
20:00Platges de Calvia - Soller 5:121:00Arenal - Mallorca B 0:3
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 12
21:30Herbania - Gran Tarajal 0:0ESPANJA: Tercera RFEF - Group 15
20:00Lerines - CD Cantolagua 1:120:30Pena - Oberena 1:1
20:45Pamplona - Subiza 1:2
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 17
20:30Almudevar - Atletico Monzon 3:1EUROOPPA: Mestarien liiga Naiset - Pudotuspelit
19:45Lyon N - Benfica N 4:122:00Chelsea N - Ajax N 1:1
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura
23:00Deportivo Achuapa - Xinabajul 2:0INDONESIA: Liga 1
15:30Arema - Persebaya 0:115:30Dewa United - Persita 4:1
INTIA: I-League 2
11:30Sudeva Delhi - Dempo 0:0IRAK: Super League
20:30Al Kahraba - Baghdad 1:0IRAN: Division 1
17:45Damash Gilan - Mes Shahr Babak 2:117:45Fajr Sepasi - Darya Babol 1:0
17:45Khooshe Talaee - Kheybar Khorramabad 0:1
17:45Mes Kerman - Ario Eslamshahr 2:0
17:45Mes Soongoun - Esteghlal Molasani 1:0
17:45Naft Gachsaran - Shahin Bandar Ameri 2:0
17:45Naft M.I.S - Shahre Raz 2:1
17:45Pars Janoobi Jam - Chadormalu 1:2
17:45Saipa - Astara 0:1
ISLANTI: League Cup - Pudotuspelit
21:15Breidablik - Akranes 4:1ITALIA: Serie D - Lohko E
16:30Orvietana - Ghivizzano Borgo 3:0JAPANI: WE League - Naiset
07:00Urawa N - Albirex Niigata N 2:0KAMERUN: Elite One - Karsintalohko
16:00Fovu Baham - Avion Academy 3:2KAMERUN: Elite Two - Karsintalohko
16:00SiirrettyFC Rangers of Bafut - Yafoot -:-16:00SiirrettyFoncha - AS Fap -:-
16:00SiirrettyLeopard de Douala - Isohsa -:-
16:00SiirrettyUnisport Bafang - Renaissance -:-
KAMERUN: Elite Two - Mestaruussarja
16:00SiirrettyAigle Moungo - Eding Sport -:-16:00SiirrettyBafmeng United - Feutcheu -:-
16:00SiirrettyPanthere - Bafoussam -:-
16:00SiirrettyTonnerre - Dragon de Yaounde -:-
KENIA: Super League
11:00Kibera - Dimba Patriots 0:2KOLUMBIA: Primera A - Apertura
23:00Bucaramanga - Aguilas 1:0KOLUMBIA: Primera B - Apertura
23:00Real Cartagena - Barranquilla 1:103:05Bogota - Tigres 0:1
KONGON DEMOKRAATTINEN TASAVALTA: Ligue 1 - Karsintalohko
15:30SiirrettyMotema Pembe - AC Kuya -:-KONGON DEMOKRAATTINEN TASAVALTA: Ligue 1 - Mestaruussarja
15:00Dauphins Noirs - Lubumbashi Sport 2:117:30Don Bosco - Aigles du Congo 1:2
KREIKKA: Gamma Ethniki - Lohko 3
13:00Ermionidas-Ermis - Ellas Syrou 0:2KROATIA: Prva NL
17:30Orijent - Vukovar 1991 0:0MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue
23:00Algeria - Etelä-Afrikka 3:323:00Algeria U20 - Mauritania U20 3:1
23:00PeruutettuArgentiina - Nigeria -:-
23:00Mali - Nigeria 2:0
23:00Marokko U18 - Georgia U18 2:2
23:30Marokko U20 - USA U19 1:0
00:00Marokko - Mauritania 0:0
00:00Niger - Burkina Faso 1:1
00:00Togo - Libya 1:1
01:30Paraguay U23 - Dominikaaninen tasavalta U23 1:2
03:00El Salvador - Honduras 1:1
03:00Nicaragua - Kuuba 0:1
03:30Peru - Dominikaaninen tasavalta 4:1
04:45Argentiina - Costa Rica 3:1
MAAILMA: Ystävyysottelu
14:00Sivasspor (Tur) - Tokat (Tur) 6:115:30Lysekloster (Nor) - Viking 2 (Nor) 3:2
15:30Stjordals Blink (Nor) - Brattvag (Nor) 4:0
16:00Fyllingsdalen (Nor) - OS (Nor) 3:4
16:30Strindheim (Nor) - Nardo (Nor) 3:0
19:00Madla IL (Nor) - Sandnes 2 (Nor) 5:3
MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue - Naiset
17:00Ruotsi U16 N - Portugali U16 N 4:019:00Meksiko U16 N - Hollanti U16 N 1:2
19:00Ranska U16 N - Japani U16 N 1:3
MAROKKO: Coupe du Trone
00:00Amal Tiznit - Adrar Souss 1:000:00FATH Casablanca - Fes 2:0
00:00Mouloudia Oujda - Kenitra 2:1rp.
00:00Stade Marocain - Moghreb Tetouan 0:4
MEKSIKO: Liga de Expansion MX - Clausura
03:05Cancun - Tapatio 1:105:05Alebrijes Oaxaca - Tepatitlan de Morelos 1:0
MEKSIKO: Liga Premier Serie A
01:00Mexicali - Gavilanes de Matamoros 0:1MEKSIKO: Liga MX U23 - Clausura
17:00Puebla U23 - Pachuca U23 1:2PARAGUAY: Primera Division - Apertura
00:00Tacuary - Ameliano 1:1POHJOIS-IRLANTI: NIFL Championship
22:00Bangor FC - Institute 0:1PUOLA: Polish Cup - Naiset
14:30R. Rzeszow N - Slask N 0:315:00UKS SMS Lodz N - Stomilanki Olsztyn N 1:0rp.
16:00Bielawa N - Gdansk N 0:1
18:00Katowice N - Leczna N 2:1
QATAR: QFA Cup - Pudotuspelit
20:30Al-Shahaniya - Al Bidda 1:2rp.ROMANIA: Romanian Cup - Naiset
15:00Vasas Odorhei N - Rapid Bucuresti N 4:2SAKSA: Regionalliga North
19:30St. Pauli II - Phoenix Lübeck 0:0SAKSA: Regionalliga Nordost
19:30Meuselwitz - Babelsberg 0:020:00Chemie Leipzig - Cottbus 3:0
SAKSA: Oberliga Hessen
20:30Eddersheim - Hanau 2:0SAKSA: Oberliga Bayern Nord
20:00Würzburger FV - Neumarkt 1:2SAKSA: Oberliga Baden-Württemberg
20:00Pforzheim - Backnang 3:0SAKSA: Oberliga Niederrhein
20:30Frintrop - Schonnebeck 2:320:30Sonsbeck - Homberg 1:1
21:00Kleve - TVD Velbert 4:1
SAUDI ARABIA: Division 1
20:45Al Najma - Al Bukayriyah 3:1SENEGAL: Ligue 1
18:30Diambars - Pikine 0:0SIERRA LEONE: Valioliiga
18:30SiirrettyBo Rangers - Kholifa Stars -:-18:30SiirrettyKahunla - Ports Authority -:-
18:30SiirrettyLuawa - Old Edwardians -:-
18:30SiirrettySLIFA - Mighty Blackpool -:-
SKOTLANTI: Highland League
22:00Buckie Thistle - Brechin 2:1SKOTLANTI: Lowland League
21:45SiirrettyCivil Service Strollers - East Kilbride -:-SLOVAKIA: 4. liga - Bratislava
17:00Bernolakovo - MSK Senec 0:217:00D. Luzna - Tomasov 4:1
17:00Inter Bratislava - Nova Dedinka 4:0
17:00NSK 1922 Bratislava - Rohoznik 0:4
17:00Pezinok - Domino 0:0
17:00Rovinka - Modra 3:2
17:00Slovan Most - Ivanka pri Dunaji 0:1
17:00Vrakuna B. - Rusovce 2:2
SVEITSI: Promotion League
21:00Biel - Bavois 4:0SVEITSI: 1.Liga Classic Lohko 1
21:00Portalban - Coffrane 1:1SVEITSI: 1.Liga Classic Lohko 2
21:15Langenthal - Dietikon 1:2SVEITSI: 1.Liga Classic Lohko 3
21:00Freienbach - Grasshopper II 1:1TRINIDAD JA TOBAGO: TT Premier League
22:00Sando - Prison Service 2:100:00La Horquetta - Central FC 4:4
00:00Point Fortin - Police 2:3
00:00Port Of Spain - Eagles FC 2:1
TŠEKKI: FNL
16:00Varnsdorf - Lisen 1:1UKRAINA: Championship - Naiset - Mestaruussarja
12:00Shakhtar Donetsk N - Kolos Kovalivka N 1:2URUGUAY: Primera Division - Apertura
21:00Progreso - Rampla Juniors 4:2USA: NISA
23:00SiirrettyGeorgia Lions - Irvine Zeta -:-23:00SiirrettyMichigan Stars - Capo -:-
23:00SiirrettyMaryland Bobcats - LA Force -:-
23:00SiirrettySavannah Clovers - Arizona Monsoon -:-
UZBEKISTAN: Pro Liga
13:30Shortan Guzor - Dostlik Tashkent 2:0WALES: Cymru South
21:30Briton Ferry - Taffs Well 1:0WALES: Premier - Naiset - Karsintalohko
21:45Cardiff Met. N - Barry N 2:021:45TNS N - Pontypridd N 4:0
WALES: Premier - Naiset - Mestaruussarja
21:45Aberystwyth N - Wrexham N 0:221:45Cardiff City N - Swansea N 4:0
Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »
m.Flashscore.fi tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä Flashscore.fi nettisivuun verrattuna.