REFRESH

Jalkapallo » Tänään » Kaikki ottelut

ETELÄ-AMERIKKA: MM-kisat - Karsinta

23:00Ecuador - Brasilia 1:1
01:00Paraguay - Uruguay 0:1
02:15Chile - Argentiina 1:2
23:00Kolumbia - Peru -:-
00:00Venezuela - Bolivia -:-

POHJOIS- JA KESKI-AMERIKKA: MM-kisat - Karsinta - Kolmas vaihe

02:00Jamaika - Meksiko 1:2
02:00USA - El Salvador 1:0
03:05Honduras - Kanada 0:2
04:05Costa Rica - Panama 1:0

ALGERIA: U21 League

11:00Arba U21 - RC Relizane U21 1:1
11:00MC Alger U21 - Chlef U21 3:2
11:00Paradou U21 - Chelghoum U21 1:0
74'Magra U21 - Belouizdad U21 0:0
70'Medea U21 - USM Alger U21 0:0
70'Setif U21 - Biskra U21 3:1
65'Tlemcen U21 - Oran U21 3:1

AUSTRALIA: A-League

13:05SiirrettyPerth - Macarthur FC -:-

AUSTRALIA: A-League - Naiset

10:45WS Wanderers N - Adelaide N 0:3

BAHRAIN: Bahrain Cup - 5. vaihe

17:00SiirrettyAl-Ahli - Al-Najma -:-
39'Al-Hala - Malkia 0:1
17:00Al-Ittifaq - Al Khalidiyah -:-
39'Al-Shabbab - Isa Town 1:0
39'Tadamun Buri - Manama Club 0:1

BELGIA: Jupiler League

21:45St. Truiden - Charleroi -:-

BELGIA: 1B Pro League

21:00Lommel SK - Lierse K. -:-

BELGIA: Super League - Naiset

21:00Charleroi N - Gent N -:-
21:00RSC Anderlecht N - Femina Woluwe N -:-
21:30Genk N - Leuven N -:-

BOTSWANA: Valioliiga

19:00Jwaneng Galaxy - Notwane -:-
19:00Masitoaka - Township Rollers -:-
19:00Morupule - Security Systems -:-
19:00Orapa United - Gilport Lions -:-

BRASILIA: Campeonato Alagoano

01:00CSA - Jacyoba 5:0

BRASILIA: Campeonato Baiano

00:15Alagoinhas - Barcelona 0:1

BRASILIA: Campeonato Carioca - Taca Guanabara

01:30Fluminense - Bangu 0:1

BRASILIA: Campeonato Catarinense

01:00Gremio Juventus - Marcilio Dias 2:2
02:30Brusque - Camboriu 0:0

BRASILIA: Campeonato Gaucho

00:00Ypiranga FC - Sao Luiz 2:1
02:30EC Sao Jose - Guarany de Bage 1:0

BRASILIA: Campeonato Paraense

02:30Remo - Amazonia IFC 1:0

BRASILIA: Campeonato Paranaense

00:00Cianorte - Rio Branco PR 2:1
02:30Operario - Coritiba 2:1

BRASILIA: Campeonato Paulista

01:00Mirassol - Bragantino 3:1
02:30Guarani - Sao Paulo 2:1

BRASILIA: Campeonato Piauiense

01:00Fluminense-PI - Julho Esporte 1:1

BRASILIA: Campeonato Sergipano

01:15Lagarto - Frei Paulistano 2:0

DJIBOUTI: Division 1

14:00ASAS - Arhiba -:-
16:00Dikhil - ASC Hayab -:-
18:00Gendarmerie - CF GR/SIAF -:-

EGYPTI: Division 2 - Group B

14:30Al Nasr - Al Qanah 1:1
14:30Al-Sekka - Bur Fouad 1:1
14:30Banha - Wadi Degla 0:0
14:30El Entag El Harby - Itesalat 0:1
14:30Marekh - Belbeis -:-
14:30Petrojet - El Daklyeh 0:0
14:30Porto Suez - Tersana 1:3
14:30ZED - Suez SC 0:0

EGYPTI: League Cup

14:30Enppi - El Gaish 1:0
14:30Ghazl El Mahallah - Pharco 3:1
39'Ceramica Cleopatra - Zamalek 0:1

ENGLANTI: Championship

21:45Huddersfield - Stoke -:-

ENGLANTI: Professional Development League

15:00Charlton U23 - QPR U23 3:1

ENGLANTI: Valioliiga Cup

21:00Burnley U23 - Sheffield Utd U23 -:-

ENGLANTI: FA Youth Cup

21:00Bournemouth U18 - Leicester U18 -:-

ESPANJA: LaLiga2

22:00Valladolid - Gijon -:-

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 11

20:30Serverense - Binissalem -:-

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 12

23:00CD Buzanada - CD Marino -:-

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 17

21:45Cuarte - Borja -:-

ETIOPIA: Valioliiga

15:00Ethiopia Bunna - Hawassa 0:2
18:00Sidama Bunna - Bahir Dar Kenema -:-

GAMBIA: GFA League

18:00SiirrettyBanjul Utd - Wallidan -:-
18:00Falcons - Banjul Utd -:-
18:00Fortune - Hawks -:-
18:00Samger - Real Banjul -:-
22:00Brikama U. - Ports Authority -:-
00:00Wallidan - Armed Forces -:-

GHANA: Valioliiga

39'Asante Kotoko - Great Olympics 1:0

GIBRALTAR: National League - Championship Group

21:45Magpies - Glacis United -:-

HOLLANTI: Eerste Divisie

21:00Oss - Den Bosch -:-

HOLLANTI: KNVB Beker - Naiset

20:30SiirrettyVV Alkmaar N - Heerenveen N -:-

INDONESIA: Liga 1

10:15Persik Kediri - Bhayangkara Solo 1:0
13:15Madura United - PSIS Semarang 2:1
15:00Barito Putera - PSM Makassar 1:2
15:45Arema - Persipura 1:0

INTIA: ISL

78'Jamshedpur - Goa 1:0

IRAN: Division 1

11:30Shams Azar Qazvin - Qashqai Shiraz 1:2
12:30Esteghlal Molasani - Shahrdari Hamedan 0:0
12:30Kheybar Khorramabad - Vista Toorbin 3:1
12:30Khooshe Talaee - Esteghlal Khuzestan 2:2
12:30Machine Sazi - Arman Gohar 2:2
12:30Malavan - Shahin Bushehr 3:0
12:30Mes Shahr Babak - Astara 1:1
12:30Pars Janoobi Jam - Mes Kerman 1:0
12:30Saipa - Rayka Babol 3:2

ISRAEL: Leumit League

15:00Agudat Sport Ashdod - Maccabi Bnei Raina 0:3
15:00Hapoel Kfar Saba - Bnei Yehuda 1:0
15:00Hapoel Umm al-Fahm - Hapoel Petah Tikva 2:3
15:00H. Raanana - Beitar Shimshon 2:2
15:00HylättyM. Nazareth - Akko 0:0

ISRAEL: Liga Alef North

12:00M. Tzur Shalom - Tzeirei Kafr Kanna 1:1
12:30H. Herzliya - Hapoel Bueine 1:0
13:00Shapira - Hapoel Bnei Faradis 1:7
13:30H. Migdal HaEmek - Hapoel Kaukab 3:6
14:30SiirrettyMS Tira - Hapoel Iksal Imad -:-

ISRAEL: Liga Alef South

12:00Shimshon Tel Aviv - M. Herzliya 1:2
12:15Holon Yermiyahu - Bnei Eilat 1:1
12:15SC Dimona - Maccabi Yavne 0:1
12:45Shimshon Kafr Qasim - Maccabi Jaffa 2:2
13:00Ashkelon - Maccabi Shaarayim FC 0:2
13:00Hapoel Kfar Shalem - MS Ironi Kuseife 4:0
13:00H. Marmorek - Hapoel Azor -:-
13:30H. Bnei Lod - Nordia Jerusalem 1:1

ITALIA: Primavera 1

13:30Cagliari U19 - AS Roma U19 0:1
13:30Lecce U19 - Sampdoria U19 1:3
15:30Fiorentina U19 - Bologna U19 2:1
9'Sassuolo U19 - Pescara U19 0:0

KOLUMBIA: Primera A - Apertura

23:00U. Magdalena - Petrolera 0:0
01:05Patriotas - Ind. Medellin 2:0
03:10Pereira - America De Cali 1:1

KONGO: Ligue 1

15:00Patronage Sainte-Anne - V. Club Mokanda -:-
17:00Etoile du Congo - AS BNG -:-

KONGON DEMOKRAATTINEN TASAVALTA: Ligue 1

15:30US Panda - AC Kuya -:-

KROATIA: 1. HNL

19:00Istra 1961 - Gorica -:-

KYPROS: First Division

19:00Paeek - Paphos -:-

KYPROS: Division 2

39'Nea Salamis - Sotiras 2:0

MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue

10:00Uzbekistan U21 - Zhytomyr 0:1
39'Jordania - Uusi-Seelanti 2:1
00:00Suriname - Barbados -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu

23:30Royal Pari (Bol) - Santa Cruz (Bol) 1:1
01:30Blooming (Bol) - Oriente Petrolero (Bol) 1:1
10:00LASK (Aut) - LFK Mladost Lucani (Srb) 2:2
11:00Arka (Pol) - Odra Opole (Pol) 0:2
11:00Peresvet Podolsk (Rus) - Sat. (Rus) 1:2
11:00Targu Secuiesc (Rou) - FC Brasov (Rou) 2:3
12:00PeruutettuCeske Budejovice (Cze) - Cracovia (Pol) -:-
12:00Dubnica (Svk) - Otrokovice (Cze) 3:0
12:00FK Rostov (Rus) - Stuttgart (Ger) 1:2
12:00Galatasaray (Tur) - Tuzlaspor (Tur) 2:6
12:00Hamburger SV (Ger) - Midtjylland (Den) 1:5
12:00Peninsula (Aus) - Newcastle Olympic (Aus) 3:2
12:30Perth (Aus) - Gwelup Croatia SC (Aus) 1:0
12:30Perth SC (Aus) - Balcatta (Aus) 3:1
13:00Aalesund (Nor) - Brattvag (Nor) 4:1
13:00Bravo (Slo) - Aluminij (Slo) 1:0
13:00Mornar (Mne) - Sutjeska (Mne) 0:0
13:00PeruutettuRanders (Den) - Elfsborg (Swe) -:-
13:00Sosnowiec (Pol) - Sandecja (Pol) 1:1
13:00Strumska Slava (Bul) - Bdin Vidin (Bul) -:-
13:30Atletik Kuklen (Bul) - Sokol Markovo (Bul) 2:1
14:00Austria Vienna (Aut) - Hradec Kralove (Cze) 3:1
14:00Cracovia (Pol) - Sp. Subotica (Srb) 2:1
14:00Domzale (Slo) - Slovacko (Cze) 3:1
14:00Dynamo Brest (Blr) - Neman (Blr) 0:1
14:00KF Llapi (Kos) - Neftchi Fargona (Uzb) 1:1
14:00Legia (Pol) - Tychy (Pol) 4:0
14:00Riga FC (Lat) - Zilina (Svk) 2:1
14:00PeruutettuZhytomyr (Ukr) - Vardar (Mkd) -:-
14:20Widzew Lodz (Pol) - Ruch (Pol) 1:0
14:30Bröndby (Den) - Viborg (Den) 2:1
14:30PeruutettuDresden (Ger) - Mlada Boleslav (Cze) -:-
14:30Floreat Athena (Aus) - Stirling Macedonia (Aus) 3:7
14:30Joondalup (Aus) - Bayswater City (Aus) 3:2
15:00Beroe (Bul) - Dnipro-1 (Ukr) 1:2
15:00Dresden (Ger) - Zwickau (Ger) 3:3
15:00Kiel (Ger) - St. Pauli (Ger) 3:3
15:00Ried (Aut) - Amstetten (Aut) 5:2
15:00Spartak Moskova (Rus) - Slovan Bratislava (Svk) 2:2
15:00Unirea Dej (Rou) - Ariesul Turda (Rou) 3:0
15:30Struga (Mkd) - Besa 1976 (Mkd) -:-
16:00Austria II (Aut) - FC Juniors (Aut) 3:1
81'Bayern München II (Ger) - Ulm (Ger) 0:1
80'Bourg en Bresse (Fra) - Grenoble (Fra) 1:0
87'Ceske Budejovice (Cze) - Kolubara (Srb) 3:1
83'CSKA Sofia (Bul) - Dynamo Moskova (Rus) 2:1
16:00PeruutettuLafnitz (Aut) - Hartberg (Aut) -:-
82'LASK (Aut) - Crvena zvezda (Srb) 1:2
16:00PeruutettuShakhtar Donetsk (Ukr) - Soligorsk (Blr) -:-
77'Shakhtar Donetsk (Ukr) - Mariupol (Ukr) 0:0
90'Tabor Sezana (Slo) - A. Klagenfurt (Aut) 2:2
16:00Teplice (Cze) - Lviv (Ukr) -:-
52'Malmö (Swe) - Jammerbugt (Den) 2:0
53'M. Lipetsk (Rus) - FK Chayka (Rus) 0:2
39'Elblag (Pol) - B. Gdynia (Pol) 0:0
39'Galway (Irl) - St. Patricks (Irl) 0:0
39'Haugesund (Nor) - Åsane (Nor) 0:0
39'Valencia B (Esp) - Liefering (Aut) 0:0
18:00L. Mikulas (Svk) - Sp. Subotica (Srb) -:-
18:30F. Amager (Den) - Roskilde (Den) -:-
18:30Floridsdorfer AC (Aut) - Stripfing (Aut) -:-
18:30Legion II (Est) - Tabasalu (Est) -:-
18:30SV Spittal (Aut) - ASKÖ Gmünd (Aut) -:-
18:30Tammeka (Est) - Legion (Est) -:-
19:00Bryne (Nor) - V. Haugesund (Nor) -:-
19:00Eltersdorf (Ger) - Ammerthal (Ger) -:-
19:00Karvina B (Cze) - Vratimov (Cze) -:-
19:00Raufoss (Nor) - Toten (Nor) -:-
19:00Ried (Am) (Aut) - Grödig (Aut) -:-
19:00Traiskirchen (Aut) - ASV Siegendorf (Aut) -:-
19:00Weinland Gamlitz (Aut) - Bad Gleichenberg (Aut) -:-
19:00Wiener Neustadt (Aut) - Horn (Aut) -:-
19:30Koge (Den) - Hillerod (Den) -:-
19:30Kongsvinger (Nor) - SK Gjovik-Lyn (Nor) -:-
19:30SV Donau (Aut) - Brück Leitha (Aut) -:-
19:30Vendsyssel (Den) - Aarhus Fremad (Den) -:-
20:00Espelkamp (Ger) - BSV Rehden (Ger) -:-
20:00Helsingor (Den) - AB Copenhagen (Den) -:-
20:00Leobendorf (Aut) - Schwechat (Aut) -:-
20:00Sturm Graz (Am) (Aut) - SV Feldbach (Aut) -:-
20:00TPS (Fin) - SalPa (Fin) -:-
20:15Furstenfeld (Aut) - UFC Fehring (Aut) -:-
20:30Racing Luxembourg (Lux) - Jeunesse Canach (Lux) -:-
20:30Tallinna Kalev II (Est) - FC Tallinn (Est) -:-
21:15Heiligenkreuz (Aut) - Köflach (Aut) -:-
21:30Bohemians (Irl) - Bray (Irl) -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu - Naiset

18:30Gutersloh N (Ger) - Köln N (Ger) -:-
19:30Linköping N (Swe) - Norrköping N (Swe) -:-
19:30Slovacko N (Cze) - Myjava N (Svk) -:-

MACAO: Elite League

15:00Cheng Fung - Monte Carlo 0:4

MALTA: Challenge League

18:00Mgarr - Qrendi -:-
22:00Lija Athletic - Naxxar Lions -:-

MAROKKO: Botola 2

49'Chabab Benguerir - Union Touarga 0:0
PuoliaikaDcheira - USM Oujda 0:1
50'Renaissance Zemamra - Fes 2:0
50'Stade Marocain - Marrakech 0:0

MEKSIKO: Liga de Expansion MX - Clausura

05:00Atlante - Tapatio 0:0

MEKSIKO: Liga MX - Naiset - Clausura

23:45Puebla N - Pachuca N 1:2
03:00Leon N - Tijuana N 1:1
04:00Monterrey N - Mazatlan FC N 4:0
05:00Santos Laguna N - Toluca N 1:0
20:00Necaxa N - Guadalajara N -:-

PALESTIINA: West Bank League

15:00Al Quds - Al Khaleel 1:1
15:00Thaqafi Tulkarem - Islami Kalkelea 1:1
18:00Merkaz - Albirah -:-

POHJOIS-IRLANTI: NIFL Premiership

21:45Ballymena - Cliftonville -:-

POHJOIS-IRLANTI: NIFL Championship

21:45Newry City - Dundela -:-

PORTUGALI: Liga Portugal 2

20:00Farense - Estrela -:-
22:15Trofense - Benfica B -:-

PORTUGALI: Liga 3

50'Sanjoanense - CDC Montalegre 0:0
22:30Alverca - Sporting B -:-

RANSKA: Ligue 2

20:00AC Ajaccio - Auxerre -:-
20:00Caen - Niort -:-
20:00Dunkerque - Paris FC -:-
20:00Nimes - Valenciennes -:-

RANSKA: National

20:00Boulogne - Red Star -:-
20:00Villefranche - Sete -:-

RANSKA: Coupe de France

22:00Nantes - Brest -:-

ROMANIA: Liga 1

20:00Sepsi Sf. Gheorghe - Univ. Craiova -:-

RUANDA: Valioliiga

15:00APR - Police 2:1
15:00Espoir - Gorilla 0:2
15:00Marines - Kiyovu 1:0

SAKSA: 3. Liga

20:00Würzburger Kickers - Freiburg II -:-

SAKSA: Regionalliga - Koilinen

20:00Halberstadt - BFC Dynamo -:-
20:00Meuselwitz - Luckenwalde -:-

SAKSA: Oberliga Hamburg

20:30Hamm United - Barmbek-Uhlenhorst -:-
20:30TuS Osdorf - Victoria Hamburg -:-
21:00SiirrettySüderelbe - Hamburger SV III -:-

SAMBIA: Super League

13:00Zesco Utd - Indeni 1:0
15:00Forest Rangers - Power Dynamos 0:0

SKOTLANTI: Championship

21:45Morton - Raith -:-

SUOMI: Liiga Cup

14:00FC Inter - HIFK 0:1

SUOMI: Suomen Cup - Naiset

20:20PKKU N - NJS N -:-

SVEITSI: Challenge League

20:30SiirrettySchaffhausen - Thun -:-
20:30Yverdon - Lausanne Ouchy -:-
21:15Aarau - Xamax -:-

THAIMAA: Thai League 1

13:00Khonkaen Utd. - Suphanburi 2:0

WALES: Cymru Premier

21:45Bala Town - Newtown -:-
21:45Caernarfon - TNS -:-
21:45Haverfordwest - Penybont -:-
22:00Aberystwyth - Druids -:-

WALES: Cymru South

21:30Ammanford - Goytre United -:-
21:30Llanelli - Undy -:-
21:30Risca - Llantwit Major -:-

WALES: Cymru North

21:30Airbus - Conwy Borough -:-
21:30Ruthin - Llandudno -:-

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.LiveTulokset.com tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä LiveTulokset.com nettisivuun verrattuna.