REFRESH

Jalkapallo » Tänään » Lopputulokset

ETELÄ-AMERIKKA: MM-kisat - Karsinta

23:00Ecuador - Brasilia 1:1
01:00Paraguay - Uruguay 0:1
02:15Chile - Argentiina 1:2

POHJOIS- JA KESKI-AMERIKKA: MM-kisat - Karsinta - Kolmas vaihe

02:00Jamaika - Meksiko 1:2
02:00USA - El Salvador 1:0
03:05Honduras - Kanada 0:2
04:05Costa Rica - Panama 1:0

ALGERIA: U21 League

11:00Arba U21 - RC Relizane U21 1:1
11:00MC Alger U21 - Chlef U21 3:2
11:00Paradou U21 - Chelghoum U21 1:0
16:00Magra U21 - Belouizdad U21 0:0
16:00Medea U21 - USM Alger U21 0:0
16:00Setif U21 - Biskra U21 4:1
16:00Tlemcen U21 - Oran U21 3:1

AUSTRALIA: A-League

13:05SiirrettyPerth - Macarthur FC -:-

AUSTRALIA: A-League - Naiset

10:45WS Wanderers N - Adelaide N 0:3

BAHRAIN: Bahrain Cup - 5. vaihe

17:00SiirrettyAl-Ahli - Al-Najma -:-
17:00Al-Hala - Malkia 1:1
17:00Al-Shabbab - Isa Town 4:0
17:00Tadamun Buri - Manama Club 0:3

BRASILIA: Campeonato Alagoano

01:00CSA - Jacyoba 5:0

BRASILIA: Campeonato Baiano

00:15Alagoinhas - Barcelona 0:1

BRASILIA: Campeonato Carioca - Taca Guanabara

01:30Fluminense - Bangu 0:1

BRASILIA: Campeonato Catarinense

01:00Gremio Juventus - Marcilio Dias 2:2
02:30Brusque - Camboriu 0:0

BRASILIA: Campeonato Gaucho

00:00Ypiranga FC - Sao Luiz 2:1
02:30EC Sao Jose - Guarany de Bage 1:0

BRASILIA: Campeonato Paraense

02:30Remo - Amazonia IFC 1:0

BRASILIA: Campeonato Paranaense

00:00Cianorte - Rio Branco PR 2:1
02:30Operario - Coritiba 2:1

BRASILIA: Campeonato Paulista

01:00Mirassol - Bragantino 3:1
02:30Guarani - Sao Paulo 2:1

BRASILIA: Campeonato Piauiense

01:00Fluminense-PI - Julho Esporte 1:1

BRASILIA: Campeonato Sergipano

01:15Lagarto - Frei Paulistano 2:0

EGYPTI: Division 2 - Group B

14:30Al Nasr - Al Qanah 1:1
14:30Al-Sekka - Bur Fouad 1:1
14:30Banha - Wadi Degla 0:0
14:30El Entag El Harby - Itesalat 0:1
14:30Petrojet - El Daklyeh 0:0
14:30Porto Suez - Tersana 1:3
14:30ZED - Suez SC 0:0

EGYPTI: League Cup

14:30Enppi - El Gaish 1:0
14:30Ghazl El Mahallah - Pharco 3:1
17:00Ceramica Cleopatra - Zamalek 1:3

ENGLANTI: Professional Development League

15:00Charlton U23 - QPR U23 3:1

ETIOPIA: Valioliiga

15:00Ethiopia Bunna - Hawassa 0:2

GAMBIA: GFA League

18:00SiirrettyBanjul Utd - Wallidan -:-

GHANA: Valioliiga

17:00Asante Kotoko - Great Olympics 2:0

HOLLANTI: KNVB Beker - Naiset

20:30SiirrettyVV Alkmaar N - Heerenveen N -:-

INDONESIA: Liga 1

10:15Persik Kediri - Bhayangkara Solo 1:0
13:15Madura United - PSIS Semarang 2:1
15:00Barito Putera - PSM Makassar 1:2
15:45Arema - Persipura 1:0

INTIA: ISL

16:00Jamshedpur - Goa 1:0

IRAN: Division 1

11:30Shams Azar Qazvin - Qashqai Shiraz 1:2
12:30Esteghlal Molasani - Shahrdari Hamedan 0:0
12:30Kheybar Khorramabad - Vista Toorbin 3:1
12:30Khooshe Talaee - Esteghlal Khuzestan 2:2
12:30Machine Sazi - Arman Gohar 2:2
12:30Malavan - Shahin Bushehr 3:0
12:30Mes Shahr Babak - Astara 1:1
12:30Pars Janoobi Jam - Mes Kerman 1:0
12:30Saipa - Rayka Babol 3:2

ISRAEL: Leumit League

15:00Agudat Sport Ashdod - Maccabi Bnei Raina 0:3
15:00Hapoel Kfar Saba - Bnei Yehuda 1:0
15:00Hapoel Umm al-Fahm - Hapoel Petah Tikva 2:3
15:00H. Raanana - Beitar Shimshon 2:2
15:00HylättyM. Nazareth - Akko 0:0

ISRAEL: Liga Alef North

12:00M. Tzur Shalom - Tzeirei Kafr Kanna 1:1
12:30H. Herzliya - Hapoel Bueine 1:0
13:00Shapira - Hapoel Bnei Faradis 1:7
13:30H. Migdal HaEmek - Hapoel Kaukab 3:6
14:30SiirrettyMS Tira - Hapoel Iksal Imad -:-

ISRAEL: Liga Alef South

12:00Shimshon Tel Aviv - M. Herzliya 1:2
12:15Holon Yermiyahu - Bnei Eilat 1:1
12:15SC Dimona - Maccabi Yavne 0:1
12:45Shimshon Kafr Qasim - Maccabi Jaffa 2:2
13:00Ashkelon - Maccabi Shaarayim FC 0:2
13:00Hapoel Kfar Shalem - MS Ironi Kuseife 4:0
13:30H. Bnei Lod - Nordia Jerusalem 1:1

ITALIA: Primavera 1

13:30Cagliari U19 - AS Roma U19 0:1
13:30Lecce U19 - Sampdoria U19 1:3
15:30Fiorentina U19 - Bologna U19 2:1

KOLUMBIA: Primera A - Apertura

23:00U. Magdalena - Petrolera 0:0
01:05Patriotas - Ind. Medellin 2:0
03:10Pereira - America De Cali 1:1

KYPROS: Division 2

17:00Nea Salamis - Sotiras 3:0

MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue

10:00Uzbekistan U21 - Zhytomyr 0:1
17:00Jordania - Uusi-Seelanti 3:1

MAAILMA: Ystävyysottelu

23:30Royal Pari (Bol) - Santa Cruz (Bol) 1:1
01:30Blooming (Bol) - Oriente Petrolero (Bol) 1:1
10:00LASK (Aut) - LFK Mladost Lucani (Srb) 2:2
11:00Arka (Pol) - Odra Opole (Pol) 0:2
11:00Peresvet Podolsk (Rus) - Sat. (Rus) 1:2
11:00Targu Secuiesc (Rou) - FC Brasov (Rou) 2:3
12:00PeruutettuCeske Budejovice (Cze) - Cracovia (Pol) -:-
12:00Dubnica (Svk) - Otrokovice (Cze) 3:0
12:00FK Rostov (Rus) - Stuttgart (Ger) 1:2
12:00Galatasaray (Tur) - Tuzlaspor (Tur) 2:6
12:00Hamburger SV (Ger) - Midtjylland (Den) 1:5
12:00Peninsula (Aus) - Newcastle Olympic (Aus) 3:2
12:30Perth (Aus) - Gwelup Croatia SC (Aus) 1:0
12:30Perth SC (Aus) - Balcatta (Aus) 3:1
13:00Aalesund (Nor) - Brattvag (Nor) 4:1
13:00Bravo (Slo) - Aluminij (Slo) 1:0
13:00Mornar (Mne) - Sutjeska (Mne) 0:0
13:00PeruutettuRanders (Den) - Elfsborg (Swe) -:-
13:00Sosnowiec (Pol) - Sandecja (Pol) 1:1
13:30Atletik Kuklen (Bul) - Sokol Markovo (Bul) 2:1
14:00Austria Vienna (Aut) - Hradec Kralove (Cze) 3:1
14:00Cracovia (Pol) - Sp. Subotica (Srb) 2:1
14:00Domzale (Slo) - Slovacko (Cze) 3:1
14:00Dynamo Brest (Blr) - Neman (Blr) 0:1
14:00KF Llapi (Kos) - Neftchi Fargona (Uzb) 1:1
14:00Legia (Pol) - Tychy (Pol) 4:0
14:00Riga FC (Lat) - Zilina (Svk) 2:1
14:00PeruutettuZhytomyr (Ukr) - Vardar (Mkd) -:-
14:20Widzew Lodz (Pol) - Ruch (Pol) 1:0
14:30Bröndby (Den) - Viborg (Den) 2:1
14:30PeruutettuDresden (Ger) - Mlada Boleslav (Cze) -:-
14:30Floreat Athena (Aus) - Stirling Macedonia (Aus) 3:7
14:30Joondalup (Aus) - Bayswater City (Aus) 3:2
15:00Beroe (Bul) - Dnipro-1 (Ukr) 1:2
15:00Dresden (Ger) - Zwickau (Ger) 3:3
15:00Kiel (Ger) - St. Pauli (Ger) 3:3
15:00Ried (Aut) - Amstetten (Aut) 5:2
15:00Spartak Moskova (Rus) - Slovan Bratislava (Svk) 2:2
15:00Unirea Dej (Rou) - Ariesul Turda (Rou) 3:0
15:30Struga (Mkd) - Besa 1976 (Mkd) 1:0
16:00Austria II (Aut) - FC Juniors (Aut) 3:1
16:00Bayern München II (Ger) - Ulm (Ger) 0:2
16:00Bourg en Bresse (Fra) - Grenoble (Fra) 3:0
16:00Ceske Budejovice (Cze) - Kolubara (Srb) 3:1
16:00CSKA Sofia (Bul) - Dynamo Moskova (Rus) 3:1
16:00PeruutettuLafnitz (Aut) - Hartberg (Aut) -:-
16:00LASK (Aut) - Crvena zvezda (Srb) 1:2
16:00PeruutettuShakhtar Donetsk (Ukr) - Soligorsk (Blr) -:-
16:00Shakhtar Donetsk (Ukr) - Mariupol (Ukr) 0:0
16:00Tabor Sezana (Slo) - A. Klagenfurt (Aut) 2:2
16:00Teplice (Cze) - Lviv (Ukr) 1:1
16:30Malmö (Swe) - Jammerbugt (Den) 2:2
16:30M. Lipetsk (Rus) - FK Chayka (Rus) 0:2
17:00Elblag (Pol) - B. Gdynia (Pol) 1:0
17:00Galway (Irl) - St. Patricks (Irl) 2:0
17:00Haugesund (Nor) - Åsane (Nor) 1:1
17:00Valencia B (Esp) - Liefering (Aut) 2:1
19:00PeruutettuWeinland Gamlitz (Aut) - Bad Gleichenberg (Aut) -:-

MACAO: Elite League

15:00Cheng Fung - Monte Carlo 0:4

MAROKKO: Botola 2

16:30Chabab Benguerir - Union Touarga 1:0
16:30Dcheira - USM Oujda 3:1
16:30Renaissance Zemamra - Fes 2:1
16:30Stade Marocain - Marrakech 0:0

MEKSIKO: Liga de Expansion MX - Clausura

05:00Atlante - Tapatio 0:0

MEKSIKO: Liga MX - Naiset - Clausura

23:45Puebla N - Pachuca N 1:2
03:00Leon N - Tijuana N 1:1
04:00Monterrey N - Mazatlan FC N 4:0
05:00Santos Laguna N - Toluca N 1:0

PALESTIINA: West Bank League

15:00Al Quds - Al Khaleel 1:1
15:00Thaqafi Tulkarem - Islami Kalkelea 1:1

PORTUGALI: Liga 3

16:30Sanjoanense - CDC Montalegre 0:0

RUANDA: Valioliiga

15:00APR - Police 2:1
15:00Espoir - Gorilla 0:2
15:00Marines - Kiyovu 1:0

SAKSA: Oberliga Hamburg

21:00SiirrettySüderelbe - Hamburger SV III -:-

SAMBIA: Super League

13:00Zesco Utd - Indeni 1:0
15:00Forest Rangers - Power Dynamos 0:0

SUOMI: Liiga Cup

14:00FC Inter - HIFK 0:1

SVEITSI: Challenge League

20:30SiirrettySchaffhausen - Thun -:-

THAIMAA: Thai League 1

13:00Khonkaen Utd. - Suphanburi 2:0

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.LiveTulokset.com tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä LiveTulokset.com nettisivuun verrattuna.