REFRESH

Jalkapallo » Huomenna » Kaikki ottelut

EUROOPPA: Mestarien liiga - Karsinta

20:00Neftci Baku (Aze) - Olympiakos (Gre) -:-
20:00S. Tiraspol (Mda) - Alashkert (Arm) -:-
20:30CFR Cluj (Rou) - Lincoln (Gib) -:-
20:45Midtjylland (Den) - Celtic (Sco) -:-
21:00Galatasaray (Tur) - PSV (Ned) -:-
21:00Ludogorets (Bul) - Mura (Slo) -:-
21:15Young Boys (Sui) - Slovan Bratislava (Svk) -:-
21:30Crvena zvezda (Srb) - K. Almaty (Kaz) -:-
21:30Sparta Praha (Cze) - Rapid Vienna (Aut) -:-

MAAILMA: Olympialaiset

11:00Saksa Ol. - Norsunluurannikko Ol. -:-
11:00Saudi-Arabia Ol. - Brasilia Ol. -:-
11:30Etelä-Korea Ol. - Honduras Ol. -:-
11:30Romania Ol. - Uusi-Seelanti Ol. -:-
14:00Australia Ol. - Egypti Ol. -:-
14:00Espanja Ol. - Argentiina Ol. -:-
14:30Etelä-Afrikka Ol. - Meksiko Ol. -:-
14:30Ranska Ol. - Japani Ol. -:-

SUOMI: Ykkönen

18:30Ekenäs IF - PK-35 -:-
18:30Gnistan - KPV -:-
18:30Klubi 04 - JIPPO -:-
18:30RoPS - MuSa -:-
18:30VPS - FF Jaro -:-

ALGERIA: Ligue 1

23:00Biskra - Saoura -:-
23:00Chlef - Setif -:-
23:00JS Kabylie - MC Alger -:-

ARGENTIINA: Liga Profesional

00:45Aldosivi - Racing Club -:-
03:00Boca Juniors - San Lorenzo -:-
20:15Godoy Cruz - Atl. Tucuman -:-
20:15Union Santa Fe - Banfield -:-
22:30Sarmiento Junin - Platense -:-
22:30Velez Sarsfield - Defensa y Justicia -:-
00:45Independiente - Patronato -:-

AUSTRALIA: NPL Northern NSW

12:00Valentine - Adamstown Rosebud -:-
12:00Weston Workers - Broadmeadow -:-
13:00Edgeworth E. - Lake Macquarie -:-

AUSTRALIA: NPL Queensland

12:30Queensland Lions - Capalaba FC -:-
13:00Sunshine Coast Wanderers - Brisbane U21 -:-

BRASILIA: Serie B

03:30Botafogo RJ - CSA -:-

BRASILIA: Campeonato Carioca 2 - Toinen vaihe

21:00America RJ - Artsul -:-
21:00Angra dos Reis - Goncalense -:-
21:00Audax RJ - Cabofriense -:-
21:00Macae - Americano FC -:-
21:00Marica - Duque De Caxias -:-
21:00Sampaio Correa FE - Friburguense -:-

BRASILIA: Copa do Brasil

01:15Criciuma - Fluminense -:-
03:30Vitoria - Gremio -:-
22:30Athletico-PR - Atletico GO -:-

BRASILIA: Brasileiro U20

21:00Atletico-MG U20 - Palmeiras U20 -:-
21:00Botafogo U20 - Sport Recife U20 -:-
21:00Flamengo U20 - Cruzeiro U20 -:-
21:00Fortaleza U20 - Atletico GO U20 -:-
21:00Santos U20 - Sao Paulo U20 -:-
22:00Bahia U20 - Vasco U20 -:-

CHILE: Primera Division

02:00A. Italiano - Everton -:-
18:00Cobresal - Melipilla -:-
22:30U. Espanola - Huachipato -:-

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

02:00Zeledon - ADR Jicaral -:-
03:00Sporting San Jose - Guanacasteca -:-
05:00Saprissa - Santos De Guapiles -:-
23:00Grecia - Cartagines -:-

ECUADOR: Serie B

03:00Ind. Juniors - Cumbaya -:-
23:00Gualaceo - America de Quito -:-
23:00Santo Domingo - LDU Portoviejo -:-

FÄRSAARET: Premier League

20:00B36 Torshavn - TB Tvoroyri -:-

FÄRSAARET: 1. Deild

23:00Streymur 2 - FC Suduroy -:-

IRAK: Super League

20:00Al-Hudod - Al Quwa Al Jawiya -:-

ISLANTI: Inkasso-deildin

22:15Fjolnir - Grindavik -:-
22:15SiirrettyKordrengir - Olafsvik -:-
22:15Selfoss - Throttur -:-
23:00Vestri - Grotta -:-

ISLANTI: Division 2

21:00Leiknir F. - Fjallabyggd -:-
21:00Volsungur - Haukar -:-
22:15Kari - Reynir -:-
22:15KV Reykjavik - Njardvik -:-
22:15Magni - Fjardabyggd -:-
22:15Throttur Vogar - IR Reykjavik -:-

ISLANTI: Urvalsdeild - Naiset

21:30Thor/KA N - Breidablik N -:-
22:15Stjarnan N - Selfoss N -:-

ITÄVALTA: Regionalliga West - Salzburg

19:30USK Anif - Wals-Grünau -:-
20:00Bischofshofen - A. Salzburg -:-

ITÄVALTA: Regionalliga West - Vorarlberg

19:30Admira Dornbirn - A. Lustenau (Am) -:-
19:30Dornbirner SV - Lauterach -:-
19:30RW Rankweil - Bregenz -:-
20:00Hohenems - Brauerei Egg -:-

ITÄVALTA: ÖFB Cup

20:00Kuchl - BW Linz -:-

KIINA: Super League - Ensimmäinen vaihe

11:30Beijing Guoan - Shanghai Port -:-
11:30Hebei - Dalian Pro -:-
13:30Tianjin Jinmen Tiger - Changchun Yatai -:-
15:30Shanghai Shenhua - Wuhan FC -:-

KIINA: Jia League

12:30Nanjing City - Guizhou -:-
14:35Shenyang Urban FC - Xinjiang Tianshan -:-
15:00Wuhan Three Towns - Sichuan Jiuniu -:-

KIINA: Yi League

10:30Hebei Kungfu - Dandong Tengyue -:-
10:30Hebei Zhuoao - Kiina U20 -:-
10:30Inner Mongolia - Guangxi Pingguo Haliao -:-
10:30Shanghai Jiading Huilong - Qingdao Red Lions -:-
10:30Yichun Grand Tiger - Wuxi Wugou -:-

KOLUMBIA: Primera A - Clausura

04:05La Equidad - Pasto -:-

KOLUMBIA: Primera B - Clausura

02:00Real Cartagena - Valledupar -:-

KOLUMBIA: Copa Colombia

23:00Patriotas - Real Santander -:-

LIBYA: Premier League

18:30Abu Salim - Al-Athad -:-
18:30Olympic Azzaweya - Al-Khmes -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu

15:00Alanyaspor (Tur) - Hatayspor (Tur) -:-
15:00Kit Go Pehchevo (Mkd) - Osogovo (Mkd) -:-
16:00Antalyaspor (Tur) - Ümraniyespor (Tur) -:-
16:00Aston Villa (Eng) - Nottingham (Eng) -:-
17:00Alkmaar (Ned) - OFI Crete (Gre) -:-
17:00Altay (Tur) - Giresunspor (Tur) -:-
17:00Bayer Leverkusen (Ger) - Utrecht (Ned) -:-
17:00Konyaspor (Tur) - Goztepe (Tur) -:-
17:00Nantes (Fra) - Lorient (Fra) -:-
18:00Alessandria (Ita) - Renate (Ita) -:-
18:00KS Wieczysta Krakow (Pol) - Podhale Nowy Targ (Pol) -:-
18:00Ohrid (Mkd) - Karaorman (Mkd) -:-
18:00Olympiakos Nicosia (Cyp) - Sotiras (Cyp) -:-
18:00Renova (Mkd) - Vardar (Mkd) -:-
18:00Spartak Pleven (Bul) - Dunav Ruse (Bul) -:-
18:00Viterbese (Ita) - Frosinone (Ita) -:-
18:30Entella (Ita) - Ligorna (Ita) -:-
18:30Skenderbeu (Alb) - Gjilani (Kos) -:-
18:30Troyes (Fra) - Metz (Fra) -:-
19:00Amorebieta (Esp) - Osasuna B (Esp) -:-
19:00Bayern München (Ger) - Mönchengladbach (Ger) -:-
19:00Empoli (Ita) - Pontedera (Ita) -:-
19:00Fenerbahce (Tur) - Zwolle (Ned) -:-
19:00Inter (Ita) - Crotone (Ita) -:-
19:00KS Kutno (Pol) - Kleczew (Pol) -:-
19:00Real Sociedad (Esp) - Monaco (Fra) -:-
19:00Udinese (Ita) - Sturm Graz (Aut) -:-
19:15PeruutettuHertha Berlin (Ger) - Villarreal (Esp) -:-
19:30Alaves (Esp) - Mirandes (Esp) -:-
19:30Bellinzona (Sui) - Lugano (Sui) -:-
19:30R. Oviedo (Esp) - Leonesa (Esp) -:-
19:30VfL Vichttal (Ger) - Breinig (Ger) -:-
19:45Valencia (Esp) - Zaragoza (Esp) -:-
20:00PeruutettuAlcorcon (Esp) - Crotone (Ita) -:-
20:00Cayon (Esp) - Racing Santander (Esp) -:-
20:00Compostela (Esp) - Lugo (Esp) -:-
20:00Coventry (Eng) - Norwich (Eng) -:-
20:00Delbrück (Ger) - Lippstadt (Ger) -:-
20:00Düsseldorf II (Ger) - FC Monheim (Ger) -:-
20:00Granada (Esp) - Alcorcon (Esp) -:-
20:00Hagen/Uthlede (Ger) - Drochtersen/Assel (Ger) -:-
20:00Halstenbek-Rellingen (Ger) - Altona (Ger) -:-
20:00Heddesheim (Ger) - Walldorf II (Ger) -:-
20:00Hildesheim (Ger) - Arminia Hannover (Ger) -:-
20:00Kirrlach (Ger) - Walldorf (Ger) -:-
20:00Kray (Ger) - Mülheimer SV 07 (Ger) -:-
20:00Lamia (Gre) - Smyrnis (Gre) -:-
20:00Leganes (Esp) - Rayo Majadahonda (Esp) -:-
20:00Plabennec (Fra) - Brest (Fra) -:-
20:00SD Logrones (Esp) - Burgos CF (Esp) -:-
20:30Bad Vilbel (Ger) - Erlensee (Ger) -:-
20:30Union Nettetal (Ger) - Sonsbeck (Ger) -:-
20:45Salzburg (Aut) - Atletico Madrid (Esp) -:-
21:00Derby (Eng) - Betis (Esp) -:-
21:00Doncaster (Eng) - Sheffield Utd (Eng) -:-
21:00Forest Green (Eng) - Swansea (Wal) -:-
21:30Blackburn (Eng) - Leeds (Eng) -:-
21:30Bognor Regis (Eng) - Portsmouth (Eng) -:-
21:30Wycombe (Eng) - Leicester (Eng) -:-
21:45Lancaster (Eng) - Carlisle (Eng) -:-
21:45Milton Keynes (Eng) - Tottenham (Eng) -:-
22:00FC Porto (Por) - AS Roma (Ita) -:-
22:00Manchester Utd (Eng) - Brentford (Eng) -:-
22:00St. Etienne (Fra) - Marseille (Fra) -:-
22:00Xerez D.F.C. (Esp) - Real Madrid B (Esp) -:-
22:30Elche (Esp) - Tenerife (Esp) -:-

MALESIA: Super League

15:15Sabah - Sri Pahang -:-
16:00Melaka United - Terengganu -:-
16:00Selangor - Johor DT -:-
16:00UiTM - Penang -:-

MALESIA: Premier League

11:15SiirrettyKuching City FC - Johor DT II -:-
11:45Kelantan - PDRM FC -:-
16:00Perak 2 - Kelantan United -:-

MAROKKO: Botola Pro

21:00Maghreb Fez - Raja Casablanca -:-
21:00Wydad - FAR Rabat -:-
23:30Agadir - Difaa El Jadidi -:-
23:30Safi - Mouloudia Oujda -:-

MEKSIKO: Liga de Expansion MX - Apertura

01:00Tlaxcala - Dorados -:-
03:05Venados - Celaya -:-
05:05Cimarrones de Sonora - Tapatio -:-

NIGERIA: NPFL

18:00Abia Warriors - Adamawa Utd -:-
18:00Dakkada FC - Nasarawa -:-
18:00Enugu - Katsina Utd -:-
18:00Ifeanyi Ubah - Akwa United -:-
18:00Jigawa Golden Stars - Warri Wolves -:-
18:00Kwara - Kano -:-
18:00Lobi Stars - Enyimba -:-
18:00MFM FC - Rivers United -:-
18:00Sunshine Stars - Plateau -:-
18:00Wikki Tourist - Heartland -:-

NORJA: Eliteserien

20:00Haugesund - Strömsgodset -:-
20:00Lilleström - Sarpsborg 08 -:-
20:00Mjondalen - Stabaek -:-
20:00Odd - Sandefjord -:-

NORJA: Division 2 - Group 1

14:00Senja - Kongsvinger -:-
16:30Alta - Tromsdalen -:-
17:00Vålerenga 2 - Floya -:-
19:00Asker - Floro -:-
19:00Hodd - Brattvag -:-
20:00Halden - Baerum Sportsklubb -:-
20:00Moss - Eidsvold -:-

NORJA: Division 2 - Group 2

15:45Rosenborg 2 - Sotra -:-
18:00Kjelsås - Levanger -:-
18:30Skeid - Oygarden -:-
19:00Fram - Egersunds -:-
20:00Arendal - Flekkeroy -:-

NORJA: Junior U19

13:30Tromso U19 - Brann U19 -:-

PERU: Copa Bicentenario

03:00Carlos Mannucci - Sporting Cristal -:-

POHJOIS-IRLANTI: Premiership - Naiset

21:45Derry City N - Sion Swifts N -:-
21:45Glentoran N - Linfield N -:-
22:00Crusaders N - Cliftonville N -:-

SAKSA: Regionalliga - Koilinen

20:00BFC Dynamo - Cottbus -:-
20:00Chemie Leipzig - Halberstadt -:-
20:00Hertha Berlin II - Meuselwitz -:-
20:00Lichtenberg - Tasmania Berlin -:-
20:00Luckenwalde - Eilenburg -:-
20:00Rathenow - Lokomotive Leipzig -:-

SAKSA: Oberliga Bayern Nord

19:30Ammerthal - Cham -:-
19:30Gebenbach - 1. SC Feucht -:-
19:30Vatanspor - Würzburger FV -:-
19:30Vilzing - Abtswind -:-
20:00ATSV - Spvgg Ansbach 09 -:-

SAKSA: Oberliga Bayern Süd

19:30Deisenhofen - Gundelfingen -:-
19:30Donaustauf - Hankofen-Hailing -:-
19:30Ingolstadt II - Pullach -:-
19:30Ismaning - München 1860 II -:-
19:30Schwaben Augsburg - Landsberg -:-
19:30Schwabmünchen - Kottern-St. Mang -:-
19:30Türkspor Augsburg - Dachau -:-
20:30Regensburg II - Garching -:-
20:30TSV 1880 Wasserburg - VfB Hallbergmoos-Goldach -:-

SKOTLANTI: Lowland League

21:45Dalbeattie Star - Cumbernauld Colts -:-
21:45Stirling University - Celtic B -:-
21:45Vale Of Leithen - Gretna 2008 -:-

SLOVAKIA: Slovak Cup

18:00Olovary - Hajnacka -:-
18:30Jarovce - Inter Bratislava -:-

SUOMI: Kakkonen - Lohko A

18:30Lahden Reipas - JäPS -:-
19:30Keski-Uusimaa - KäPa -:-

SUOMI: Kakkonen - Lohko B

18:30FC Jazz - Ilves-Kissat -:-
18:30SiirrettyHonka Akatemia - SalPa -:-
18:30TPV - KaaPo -:-
19:00Ilves 2 - VJS -:-

SVEITSI: Challenge League

21:00Schaffhausen - Kriens -:-

URUGUAY: Segunda Division

00:00Uruguay Montevideo - Defensor Sporting -:-

USA: USL Championship

02:00Loudoun - Charleston -:-
05:30Las Vegas Lights - Orange County SC -:-

VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga - Naiset

17:00FC Gomel N - Din. Minsk N -:-

VENÄJÄ: Russian Cup - Karsinta

13:00FK Strogino Moscow - Krasava -:-
16:00Miass - Chelyabinsk -:-
16:00Omsk - Dynamo Barnaul -:-
16:00Zvezda St. Petersburg - Tver -:-
16:30Ilpar FC - Zenit-Izhevsk -:-
16:30Legion Dynamo - Nalchik -:-
16:30Rodina Moscow - Vladimir -:-
16:30Tuymazy - Ulyanovsk -:-
17:00Anzhi - Mashuk -:-
17:00SKA Rostov - Forte Taganrog -:-
17:00Tjumen - Zvezda Perm -:-
17:30Kairat Moscow - Kaluga -:-
18:00Dinamo Bryansk - Smolensk -:-
18:00Dynamo Stavropol - Kholding -:-
18:00Dynamo Vladivostok - Chertanovo M. -:-
18:00Leningradets - Dynamo Petersburg -:-
18:00Saratov - FK Saransk -:-
18:00Volna Nizhegorodskaya - Jaroslavl -:-
18:30Peresvet Podolsk - Ryazan -:-
19:00Chernomorets - Biolog -:-
19:00FK Chayka - Kursk -:-
19:00Sat. - Znamya Noginsk -:-

VIRO: Esiliiga

18:30Elva - Flora U21 -:-
18:30Nomme Utd - Levadia U21 -:-
19:00Pärnu - Maardu -:-
19:30Paide Linnameeskond U21 - Tartu Welco -:-
19:30Tallinna Kalev - Tammeka U21 -:-

VIRO: Estonian Cup

19:30Tulevik - Olympic Tallinn -:-
20:00Flora U19 - FCP Pärnu -:-
20:00Infonet Tallinn - Pärnu Sadam -:-

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.LiveTulokset.com tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä LiveTulokset.com nettisivuun verrattuna.