REFRESH

Jalkapallo » Tänään » Kaikki ottelut

MAAILMA: Olympialaiset

10:30Egypti Ol. - Argentiina Ol. 0:1
11:00Ranska Ol. - Etelä-Afrikka Ol. 4:3
11:00Uusi-Seelanti Ol. - Honduras Ol. 2:3
11:30Brasilia Ol. - Norsunluurannikko Ol. 0:0
13:30Australia Ol. - Espanja Ol. 0:1
71'Japani Ol. - Meksiko Ol. 2:0
71'Romania Ol. - Etelä-Korea Ol. 0:2
PuoliaikaSaudi-Arabia Ol. - Saksa Ol. 1:2

SUOMI: Veikkausliiga

16:30IFK Mariehamn - FC Inter -:-
18:30FC Honka - FC Lahti -:-
18:30KuPS - Ilves -:-

SUOMI: Ykkönen

18:30MP - Klubi 04 -:-

ARGENTIINA: Liga Profesional

00:00Racing Club - Gimnasia L.P. 0:0
02:15Banfield - Boca Juniors 0:0
19:30Defensa y Justicia - Godoy Cruz -:-
19:30Patronato - Sarmiento Junin -:-
21:45Rosario - Velez Sarsfield -:-
00:00River Plate - Union Santa Fe -:-

ARGENTIINA: Primera Nacional

01:00Alvarado - San Martin Tucuman 2:0
21:00Quilmes - Dep. Riestra -:-
21:05Deportivo Moron - All Boys -:-
21:10Tigre - Belgrano -:-
21:30CA Mitre - Nueva Chicago -:-
21:30Instituto - Def. de Belgrano -:-
22:00Agropecuario - Gimnasia Mendoza -:-

ARGENTIINA: Torneo Federal

21:00Chaco For Ever - Gimnasia E.R. -:-
21:00Club Sportivo Penarol - Ciudad Bolivar -:-
21:00Deportivo Madryn - Independiente Chivilcoy -:-
21:00Juventud Unida Universitario - Villa Mitre -:-
21:00Olimpo - Sportivo Estudiantes -:-
21:00Sansinena - Desamparados -:-
21:00Sol de Mayo - Cipolletti -:-
21:00Union Sunchales - Boca Unidos -:-
21:30Central Norte - Douglas Haig -:-
21:30Defensores Belgrano VR - CDJU Gualeguaychu -:-
21:30Huracan Las Heras - Circulo Deportivo -:-
21:30Sportivo Belgrano - Sarmiento Resistencia -:-
22:00Camioneros Buenos Aires - Ferro Gen. Pico -:-
23:00SiirrettyBoca Unidos - Central Norte -:-
23:00SiirrettyCDJU Gualeguaychu - Crucero del Norte -:-
23:00SiirrettyCipolletti - Olimpo -:-
23:00SiirrettyCirculo Deportivo - Deportivo Madryn -:-
23:00SiirrettyDesamparados - Camioneros Buenos Aires -:-
23:00SiirrettyDouglas Haig - Racing Cordoba -:-
23:00SiirrettyFerro Gen. Pico - Sol de Mayo -:-
23:00SiirrettyGimnasia y Tiro - Union Sunchales -:-
23:00SiirrettyIndependiente Chivilcoy - Club Sportivo Penarol -:-
23:00SiirrettySansinena - Juventud Unida Universitario -:-
23:00SiirrettySarmiento Resistencia - Defensores Belgrano VR -:-
23:00SiirrettySportivo Belgrano - Def. Pronunciamiento -:-
23:00SiirrettySportivo Estudiantes - Ciudad Bolivar -:-
23:00SiirrettySportivo Las Parejas - Chaco For Ever -:-
23:00SiirrettyVilla Mitre - Huracan Las Heras -:-

ARGENTIINA: Primera C - Clausura

21:00Atlas - Central Cordoba -:-
21:00Claypole - Argentino de Merlo -:-
21:00Club Lujan - Sportivo Italiano -:-
21:00Deportivo Espanol - El Porvenir -:-
21:00General Lamadrid - Berazategui -:-
21:00Laferrere - Ituzaingo -:-
21:00Midland - San Martin Burzaco -:-
21:00Real Pilar - Leandro N. Alem -:-
21:00Victoriano A. - Excursionistas -:-

ARGENTIINA: Primera D - Apertura

21:00Puerto Nuevo - CSR Espanol -:-

AUSTRALIA: NPL ACT

11:00Tigers FC - Canberra Croatia 2:0
11:00Tuggeranong Utd - Belconnen United 0:2

AUSTRALIA: NPL Northern NSW

07:30Broadmeadow - Valentine 0:0
07:30Charlestown Azzurri - Newcastle Olympic 3:2

AUSTRALIA: NPL NSW

08:00SiirrettyBlacktown - Sydney Olympic -:-
08:00SiirrettyMarconi - Manly Utd -:-
08:00SiirrettyMount Druitt Rangers - Northbridge Bulls FC -:-
08:00SiirrettySutherland - Wollongong Wolves -:-
08:00SiirrettySydney U21 - Rockdale -:-
08:00SiirrettySydney Utd - APIA Tigers -:-

AUSTRALIA: NPL Queensland

09:15Sunshine Coast Wanderers - Gold Coast 2:0
11:00Olympic FC - Eastern Suburbs 0:0

AUSTRALIA: NPL Victoria

08:00SiirrettySt Albans - Hume City -:-

BANGLADESH: Premier League

13:00SiirrettyArambagh - Sheikh Russel -:-
13:00SiirrettyMuktijoddha Sangsad - Bashundara Kings -:-

BELGIA: Jupiler League

PuoliaikaKV Mechelen - Royal Antwerp 0:1
17:00Club Brügge - Eupen -:-
19:30Anderlecht - St. Gilloise -:-
22:00St. Truiden - Gent -:-

BELGIA: Belgian Cup - Karsinta - 1. vaihe

17:00Bossierois - Fernelmont-Hemptinne -:-
17:00Helchteren - Wezel Sport -:-
17:00Tollembeek - Dendermonde -:-

BOLIVIA: Division Profesional

01:15Nacional Potosi - Tomayapo 0:0
20:00Palmaflor - Guabira -:-
22:00Independiente Petroleros - Royal Pari -:-
00:15The Strongest - Bolivar -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: Premier League

18:00Posusje - Sarajevo -:-
18:00Prijedor - Siroki Brijeg -:-
22:00Borac Banja Luka - Leotar -:-
22:00SiirrettyZrinjski - Velez Mostar -:-

BRASILIA: Serie A

23:00Gremio - America MG 1:1
01:00Palmeiras - Fluminense 1:0
17:00Atletico-MG - Bahia -:-
22:00Flamengo - Sao Paulo -:-
22:00Fortaleza - Bragantino -:-
00:15Athletico-PR - Internacional -:-
00:15Santos - Atletico GO -:-

BRASILIA: Serie B

01:30Nautico - Brusque 1:1
03:00CSA - Vitoria 2:1
03:00Vasco - Guarani 4:1
00:15Operario - Coritiba -:-

BRASILIA: Serie C - Ensimmäinen vaihe

23:00Floresta EC - Ferroviario 1:1
23:00Novorizontino - Mirassol 1:0
01:00Botafogo PB - Santa Cruz 1:0
17:00Botafogo SP - Ituano -:-
22:00AE Altos - Jacuipense -:-
23:00Manaus - Paysandu -:-

BRASILIA: Serie D

00:00GAS - Acreano 2:0
21:00Aimore - Gremio Juventus -:-
21:00Ferroviaria - Boa -:-
21:00Rio Branco ES - Patrocinense -:-
22:00Bahia De Feira - ASA -:-
22:00Penarol - Sao Raimundo RR -:-
22:00Retro - Itabaiana -:-
22:00Sergipe - Alagoinhas -:-
22:00Treze - Caucaia -:-
22:00Uniao Rondonopolis - Aparecidense -:-
23:00Galvez - Ypiranga AP -:-

BRASILIA: Campeonato Acreano - Ensimmäinen vaihe

23:00Andira - Nauas EC 0:1
01:00Sao Francisco FC - Vasco da Gama AC 2:1

BRASILIA: Campeonato Amapaense

23:00Independente AP - Trem 5:0

BRASILIA: Brasileiro U20

23:00America Mineiro U20 - Atletico-MG U20 0:1
21:00Atletico GO U20 - Vasco U20 -:-
21:00Ceara U20 - Flamengo U20 -:-
21:00Sao Paulo U20 - Bahia U20 -:-
22:00Athletico-PR U20 - Santos U20 -:-
22:00Palmeiras U20 - Botafogo U20 -:-

BULGARIA: Parva Liga

18:45CSKA 1948 Sofia - CSKA Sofia -:-
21:00Lokomotiv Plovdiv - Ludogorets -:-

BULGARIA: Vtora liga

20:00Botev II - Litex Lovech -:-

CHILE: Primera Division

00:30Melipilla - U. Calera 3:3
03:00Colo Colo - A. Italiano 1:1
19:30Huachipato - La Serena -:-
22:00Palestino - S. Wanderers -:-
00:30Curico Unido - U. De Chile -:-

CHILE: Primera B

18:00Arica - Barnechea -:-

CHILE: Segunda Division

19:00Lautaro - Valdivia -:-
22:00Colchagua - San Antonio Unido -:-
22:00Ind. Cauquenes - Iberia -:-
22:00Limache - Rodelindo -:-
22:00Recoleta - Dep. Concepcion -:-

CURAÇAO: Promé Divishon

03:00Victory Boys - UNDEBA 1:3
03:00Willemstad - Vesta 4:0

DOMINIKAANINEN TASAVALTA: LDF

23:00Atletico Pantoja - Universidad O&M 1:0
23:00Atl. San Francisco - Delfines Del Este 3:1
23:00Jarabacoa - Cibao 1:1
23:00San Cristobal - Moca 1:1

ECUADOR: Liga Pro - Toinen vaihe

23:00Olmedo - U. Catolica 0:3
01:30Macara - Guayaquil City 0:2
04:00Dep. Cuenca - Emelec 0:1
22:00Ind. del Valle - Orense -:-
00:30Nueve de Octubre - LDU Quito -:-

EGYPTI: Premier League

20:00El Entag El Harby - Al Ahly -:-

ETELÄ-KOREA: K League 1

13:00Ulsan Hyundai - Suwon City 2:5
73'Gangwon - Jeju 0:1

ETELÄ-KOREA: K League 2

13:00Asan - Gyeongnam 2:1
73'Bucheon - Jeonnam 1:2

ETELÄ-KOREA: K3 League

11:00Yangju Citizen - Paju Citizen 1:1

FIDŽI: Premier League

06:00Nadroga - Nadi -:-
06:00Navua - Lautoka -:-
06:00Rewa - Suva -:-

FÄRSAARET: Premier League

17:00Fuglafjordur - Toftir -:-

GAMBIA: GFA League

23:00Tallinding United - Banjul Utd 0:0
01:00Wallidan - Real Banjul 2:1
19:00BK Milan - Ports Authority -:-
19:00Gamtel - Hawks -:-
19:00Marimoo - Brikama U. -:-
21:00WAA Banjul - Armed Forces -:-
23:00Elite United - Fortune -:-

IRAN: Persian Gulf Pro League

19:45Foolad - Sanat-Naft -:-
19:45Machine Sazi - Peykan -:-
19:45Mes Rafsanjan - Shahr Khodrou -:-
19:45Naft M.I.S - Gol Gohar -:-
19:45Nassaji Mazandaran - Esteghlal F.C. -:-
19:45Persepolis - Tractor-Sazi -:-
19:45Saipa - Aluminium Arak -:-
19:45Sepahan - Zob Ahan -:-

IRLANTI: FAI Cup

13:00Donnycarney - Usher Celtic 1:0
16:00Crumlin Utd - St Mochta's -:-
16:00Liffey Wanderers - Cobh Ramblers -:-
16:00Treaty United - Dundalk -:-
17:00College Corinthians - Bohemians -:-
19:00Sligo Rovers - Cork City -:-

ISLANTI: Pepsideild

20:00Akranes - Hafnarfjordur -:-
20:00Leiknir - Akureyri -:-
22:15Keflavik - Breidablik -:-
22:15Kopavogur - Valur -:-
22:15Vikingur Reykjavik - Stjarnan -:-

ISLANTI: Inkasso-deildin

17:00SiirrettyKordrengir - Afturelding -:-

ISLANTI: Urvalsdeild - Naiset

17:00IBV Vestmannaeyjar N - Tindastoll N -:-

ISRAEL: Super Cup

20:30Maccabi Haifa - Maccabi Tel Aviv -:-

ITÄVALTA: Admiral Bundesliga

18:00A. Klagenfurt - Wolfsberger AC -:-
18:00Ried - Austria Vienna -:-

ITÄVALTA: 2. Liga

11:30A. Lustenau - Grazer 2:1

ITÄVALTA: Regionalliga West - Tyrol

12:00Innsbruck (Am) - SC Imst 0:2
18:00Telfs - Kitzbühel -:-

ITÄVALTA: Regionalliga West - Vorarlberg

PuoliaikaA. Lustenau (Am) - Dornbirner SV 1:1
17:00SiirrettyBrauerei Egg - Admira Dornbirn -:-

JAMAIKA: Premier League

23:30Dunbeholden - Molynes 3:1
21:00Portmore - Humble Lions -:-
23:30Mount Pleasant - Arnett Gardens -:-

JORDANIA: Premier League

18:00Aqaba - Al Wehdat -:-
20:30Al Hussein - Al-Faisaly Amman -:-

KAMBODŽA: C-League

11:00Asia Euro United - Angkor Tiger 2:2
11:30Electricite Du Cambodge - Prey Veng 0:0

KANADA: Canadian Premier League

00:00York - Edmonton 1:0

KAZAKSTAN: Kazakhstan Cup

16:00Shakhtar K. - Sdyushor -:-
18:00FC Astana - FK Akzhayik -:-
18:00Kaspij Aktau - Zhetysu -:-
18:00Tobol - Maqtaaral -:-

KENIA: Premier League

13:00Kariobangi Sharks - KCB 0:3
13:00Western Stima - Vihiga United 0:2
30'Bandari - Posta Rangers 0:0
30'Sofapaka - Kakamega Homeboyz 1:0
15'Nzoia Sugar - Leopards 0:1
15'Wazito - Mathare Utd. 0:0

KIINA: Super League - Ensimmäinen vaihe

11:30SiirrettyChangchun Yatai - Dalian Pro -:-
11:30SiirrettyWuhan FC - Hebei -:-
13:30SiirrettyShanghai Port - Tianjin Jinmen Tiger -:-
15:30SiirrettyBeijing Guoan - Shanghai Shenhua -:-

KOLUMBIA: Primera A - Clausura

23:30Aguilas - America De Cali 1:3
01:40Jaguares de Cordoba - Once Caldas 1:1
04:00Atletico Nacional - Tolima 1:0
23:30Bucaramanga - Santa Fe -:-

KOLUMBIA: Primera B - Clausura

01:30Leones - Orsomarso 1:0
23:30Tigres - Bogota -:-

KOLUMBIA: Liga - Naiset

19:00Atl. Nacional N - Dep. Cali N -:-
22:00Fortaleza N - Millonarios N -:-

KROATIA: 1. HNL

19:55Rijeka - Istra 1961 -:-
22:00Hajduk Split - Osijek -:-

LATVIA: Optibet Virsliga

18:00Spartaks - RFS -:-
20:00Metta/LU - Riga FC -:-

LIETTUA: A Lyga

17:00SiirrettySuduva - Zalgiris -:-
19:00Nevezis Kedainiai - Dainava Alytus -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu

23:30Extremadura UD (Esp) - FC Porto B (Por) 0:3
11:00Povazska Bystrica (Svk) - Jednota Banova (Svk) 2:1
11:00Vasas (Hun) - Soroksar (Hun) 2:2
11:15Chlumec nad Cidlinou (Cze) - Admira Prague (Cze) 2:4
11:30PeruutettuOtrokovice (Cze) - Povazska Bystrica (Svk) -:-
12:00Debreceni EAC (Hun) - Bekescsaba (Hun) 1:0
12:00Rotenburger SV (Ger) - Stuttgarter Kickers (Ger) 3:2
13:00Kolding (Den) - Young Boys FD (Den) 2:0
13:00Lucan Utd (Irl) - Skerries (Irl) 3:1
14:00PeruutettuTuRU Düsseldorf (Ger) - Wesseling-Urfeld (Ger) -:-
15:00PeruutettuAlanyaspor (Tur) - Adana Demirspor (Tur) -:-
30'Alzenau (Ger) - Neu-Isenburg (Ger) 0:0
15:00Hannover II (Ger) - Teutonia Ottensen (Ger) -:-
15:00Hemelingen SV (Ger) - Etelsen (Ger) -:-
15:00Paloma (Ger) - Altona (Ger) -:-
15:00Tiszakecske (Hun) - Dunaujvaros PASE (Hun) -:-
15:00VfL Lohbrügge (Ger) - Lüneburger Hansa (Ger) -:-
15:30FC Emmen (Ned) - Heracles (Ned) -:-
15:30Feyenoord (Ned) - PAOK (Gre) -:-
16:00Bocholt (Ger) - RSV Meinerzhagen (Ger) -:-
16:00Erzurum BB (Tur) - Konyaspor (Tur) -:-
16:00Frohnhausen (Ger) - Droschede (Ger) -:-
16:30Erkenschwick (Ger) - ASC 09 Dortmund (Ger) -:-
17:00Alkmaar (Ned) - Panathinaikos (Gre) -:-
17:00Cholet (Fra) - Chateaubriant (Fra) -:-
17:00Goztepe (Tur) - Ümraniyespor (Tur) -:-
17:00Gryf 95 Slupsk (Pol) - Chojniczanka (Pol) -:-
17:30Pescara (Ita) - Spoltore (Ita) -:-
18:00Atalanta (Ita) - Pergolettese (Ita) -:-
18:00Differdange (Lux) - Rodange (Lux) -:-
18:00Dynamo Kiev (Ukr) - Gaziantep (Tur) -:-
18:00Fiorentina (Ita) - Foligno (Ita) -:-
18:00Pobeda (Mkd) - Vardar (Mkd) -:-
18:00Podbeskidzie (Pol) - Gorica (Slo) -:-
18:00Struga (Mkd) - Gjilani (Kos) -:-
18:00Vasas (Hun) - Pecsi (Hun) -:-
18:30BVSC-Zuglo (Hun) - FC Dabas (Hun) -:-
18:30Crno Buki (Mkd) - Teteks (Mkd) -:-
18:30III. Keruleti TVE (Hun) - Ujpest (Hun) -:-
18:30Nyiregyhaza (Hun) - Senyo Carnifex (Hun) -:-
18:30Salernitana (Ita) - Gubbio (Ita) -:-
18:30Voska Sport (Mkd) - Borec (Mkd) -:-
18:45Tikves (Mkd) - Vardar (Mkd) -:-
19:00Antalyaspor (Tur) - Menemenspor (Tur) -:-
19:00Haladas (Hun) - Siofok (Hun) -:-
19:00Lamia (Gre) - Achnas (Cyp) -:-
19:30Pobeda (Mkd) - Tikves (Mkd) -:-
20:00AS Roma (Ita) - Debrecen (Hun) -:-
20:00Gijon (Esp) - Ferrol (Esp) -:-
20:00Potenza (Ita) - Palermo (Ita) -:-
20:00Rangers (Sco) - Real Madrid (Esp) -:-
20:00Szolnoki (Hun) - Cegledi (Hun) -:-
21:00Belasica (Mkd) - Osogovo (Mkd) -:-
21:30Velez (Esp) - Malaga B (Esp) -:-
21:45FC Porto (Por) - Lille (Fra) -:-
22:00Benfica (Por) - Marseille (Fra) -:-
22:00Sporting (Por) - Lyon (Fra) -:-
23:00PeruutettuArsenal (Eng) - Inter (Ita) -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu - Naiset

13:00Sparta Praha N (Cze) - Slovan Bratislava N (Svk) -:-
15:00Aachen N (Ger) - Köln N (Ger) -:-
15:00Werder Bremen N (Ger) - Aarhus N (Den) -:-

MACAO: Elite League

66'Casa de Portugal - Benfica 0:8
16:00Chao Pak Kei - Monte Carlo -:-

MALAWI: Super League

15:30Ekwendeni Hammers - Red Lions -:-

MALESIA: Super League

16:00Johor DT - UiTM -:-
16:00Sri Pahang - Melaka United -:-

MALESIA: Premier League

15:15SiirrettySarawak Utd. - Perak 2 -:-
16:00PDRM FC - Kelantan United -:-

MAROKKO: Botola Pro

23:30Mouloudia Oujda - Agadir 1:0
23:30Tanger - Maghreb Fez 0:0

MEKSIKO: Liga MX - Apertura

00:00Pachuca - Leon 4:0
05:00Guadalajara - Atl. San Luis 1:2
20:00U.N.A.M. - Atlas -:-

MEKSIKO: Liga MX U20 - Apertura

17:00U.N.A.M. U20 - Atlas U20 -:-

MEKSIKO: Liga MX - Naiset - Apertura

18:30Monterrey N - Juarez N -:-

MOLDOVA: Divizia Nationala

18:00Sf.Gheorghe - Balti -:-
20:00Milsami - Petrocub -:-

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liiga

20:00Sutjeska - FK Podgorica -:-

MOSAMBIK: Mocambola

15:30Ferroviario Beira - Black Bulls -:-
15:30Incomati Xinavane - Ferroviario Nacala -:-
15:30LD Maputo - Costa do Sol -:-
15:30Matchedje Mocuba - Ferroviario Maputo -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

04:00Diriangen - UNAN-Managua -:-
05:00Esteli - Export Sebaco -:-

NIGERIA: NPFL

18:00Adamawa Utd - Enugu -:-
18:00Akwa United - Jigawa Golden Stars -:-
18:00Enyimba - MFM FC -:-
18:00Heartland - Kwara -:-
18:00Kano - Abia Warriors -:-
18:00Katsina Utd - Dakkada FC -:-
18:00Nasarawa - Sunshine Stars -:-
18:00Plateau - Lobi Stars -:-
18:00Rivers United - Ifeanyi Ubah -:-
18:00Warri Wolves - Wikki Tourist -:-

NORJA: NM Cup

30'Flint - Fram 1:0
16:00Harstad - Melbo -:-
16:00Spjelkavik - Molde -:-
16:00Stovner - Grorud -:-
17:00Honefoss - Strömsgodset -:-
17:00Lysekloster - Åsane -:-
17:00Lørenskog - Strømmen -:-
17:00Nybergsund - Raufoss -:-
17:00Oppsal - Skeid -:-
17:00Orn - Ull/Kisa -:-
17:00Rana - Bodo/Glimt -:-
17:00Strindheim - Orkla -:-
17:00Traeff - Aalesund -:-
17:00Ullern - Asker -:-
17:00Verdal - Nardo -:-
17:15Lyn - Vålerenga -:-
18:00Krakeroy - Fredrikstad -:-
19:00Akra - V. Haugesund -:-
19:00Assiden - Mjondalen -:-
19:00Brumunddal - Ham-Kam -:-
19:00Byåsen - Ranheim -:-
19:00Donn - Jerv -:-
19:00Halden - Sarpsborg 08 -:-
19:00Halsen - Notodden -:-
19:00Melhus - Rosenborg -:-
19:00OS - Oygarden -:-
19:00Pors Grenland - Sandefjord -:-
19:00Ready - Grei -:-
19:00Sandviken - Fyllingsdalen -:-
19:00Sola - Madla IL -:-
19:00Staal Jorpeland - Viking -:-
19:00Vestfossen - Moss -:-

NORJA: Junior U19

15:00Haugesund U19 - Bryne U19 -:-
15:30Bodo/Glimt U19 - Stromsgodset U19 -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

01:30Nacional Asuncion - Guarani 1:1
00:15Guairena FC - River Plate -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

17:003 De Febrero - Ameliano -:-
17:00Diaz - Dep. Capiata -:-
17:00Sportivo Iteno - Sportivo Trinidense -:-
21:45Fulgencio Yegros - Tacuary -:-
21:45Guarani de Trinidad - Resistencia -:-
21:45Rubio Nu - 2 de Mayo -:-

PERU: Liga 1 - Clausura

23:30Alianza Huanuco - A. Lima 0:0
01:00SiirrettySporting Cristal - U. San Martin -:-
19:00Cusco - Binacional -:-
21:15Melgar - Cesar Vallejo -:-
23:30Cajamarca - U. de Deportes -:-

PERU: Liga - Naiset

23:30Atletico Trujillo N - A. Lima N 0:10
18:30Dep. Municipal N - U. San Martin N -:-
21:00Cajamarca N - U. de Deportes N -:-
23:30Sporting Cristal N - Ayacucho N -:-

POHJOIS- JA KESKI-AMERIKKA: Gold Cup - Pudotuspelit

02:30Qatar - El Salvador 3:2
05:00Meksiko - Honduras 3:0

PORTUGALI: League Cup - Ensimmäinen vaihe

13:00Penafiel - Moreirense 2:1rp.
17:30Varzim - Rio Ave -:-
19:30Vilafranquense - Arouca -:-
20:00Maritimo - Boavista -:-
20:00Nacional - Estoril -:-

PUOLA: Ekstraklasa

16:00Piast Gliwice - Rakow -:-
18:30Slask - Warta -:-
21:00Szczecin - Gornik Zabrze -:-

RÉUNION: Regionale 1

14:30Bretagne - Marsouins -:-
14:30Jeanne d'Arc - Excelsior -:-
14:30Parfin - Trois Bassins -:-
14:30Piton - Capricorne -:-
14:30Saint-Denis - Tamponnaise -:-
14:30Saint-Pierroise - SDEFA -:-
14:30St. Louis - Makes -:-
16:45Saint-Pauloise - St Marienne -:-

ROMANIA: Liga 1

18:30Farul Constanta - Gaz Metan -:-
21:30FCSB - Univ. Craiova -:-

RUOTSI: Allsvenskan

16:00Kalmar - Djurgården -:-
18:30Hammarby - Norrköping -:-
18:30Häcken - Elfsborg -:-

RUOTSI: Superettan

18:00AFC Eskilstuna - Örgryte -:-
18:00Värnamo - Vasalund -:-

SAKSA: 2. Bundesliga

PuoliaikaNürnberg - Aue 0:0
PuoliaikaSandhausen - Düsseldorf 0:0
PuoliaikaSt. Pauli - Kiel 1:0

SAKSA: 3. Liga

71'Viktoria Berlin - Viktoria Köln 2:1
30'Verl - Türkgücü München 0:0

SAKSA: Regionalliga - Koilinen

63'Cottbus - Luckenwalde 1:1
75'Meuselwitz - Lichtenberg 0:0
25'Eilenburg - Chemie Leipzig 1:0

SAKSA: Oberliga Bayern Süd

15:00München 1860 II - Schwaben Augsburg -:-
18:00Kottern-St. Mang - Deisenhofen -:-

SERBIA: Super Liga

19:55Metalac - TSC Backa Topola -:-
22:00Vojvodina - Partizan -:-

SINGAPORE: Premier League

12:30Geylang - Balestier Khalsa 3:1

SKOTLANTI: League Cup

17:00St. Mirren - Partick Thistle -:-
19:15Hearts - Inverness -:-

SLOVAKIA: Fortuna liga

18:00Michalovce - Dun. Streda -:-
19:00Zilina - Sered -:-
21:00Trnava - Pohronie -:-

SLOVAKIA: 2. liiga

11:30S. Bratislava B - FC Kosice 0:3
11:30Zilina B - Puchov 2:2
12:00Rohoznik - Skalica 0:1

SLOVAKIA: Slovak Cup

12:00Chocholna-Velcice - AFC Nove Mesto 2:4
18:00Banik Brodske - Druzstevnik Radimov -:-
18:00Besenov - FK Nove Zamky -:-
18:00Bitarova - Olympia Bobrov -:-
18:00Bolesov - Stankovce -:-
18:00Bystre - Hencovce -:-
18:00Chlebnice - Tvrdosin -:-
18:00Chminianska Nova Ves - Kosicka Nova Ves -:-
18:00Dlha nad Oravou - Banik Stranavy -:-
18:00Domaniza - Crystal -:-
18:00Dudince - Banska Stiavnica -:-
18:00FK Jesenske - Detva -:-
18:00Gbelany - Teplicka n. Vahom -:-
18:00Hontianske Nemce - Zvolen -:-
18:00Horna Krupa - Vrbove -:-
18:00Horna Poruba - TJ Partizan Precin -:-
18:00Hrochot - Podkonice -:-
18:00Iskra Hnusta - Poltar -:-
18:00Iskra Holic - Gbely -:-
18:00Jasenov - Medzilaborce -:-
18:00Jelka - Velky Meder -:-
18:00Kanianka - Dolne Vestenice -:-
18:00Kechnec - FK Cana -:-
18:00Ladomerska Vieska - Kovacova -:-
18:00Lastomir - Pavlovce n. Uhom -:-
18:00Likavka - Rosina -:-
18:00Lok. Kosice - Gelnica -:-
18:00Magura Vavrecka - Zavazna Poruba -:-
18:00Maraton Sena - Mladost Kalsa -:-
18:00Melcice - Castkovce -:-
18:00MFK Krupina - Jednota Malinec -:-
18:00Nevidzany - Lipova -:-
18:00Okolicna - Hurbanovo -:-
18:00Opatovska Nova Ves - Lucenec -:-
18:00Oravan - Lip. Stiavnica -:-
18:00OSK Fintice - Marhan -:-
18:00OSK Teplicka - Spisska Nova Ves -:-
18:00Piestany - Trebatice -:-
18:00Plevnik-Drienove - Kvasov -:-
18:00Podhajska - Velke Ludince -:-
18:00Poproc - Medzev -:-
18:00Predmier - K. Nove Mesto -:-
18:00Ptava Pticie - Bela nad Cirochou -:-
18:00Roznava - Dvorniky -:-
18:00Saca - Tahanovce -:-
18:00Siroke - Velky Saris -:-
18:00SK Bab - Kovarce -:-
18:00SK Selce - Salkova -:-
18:00SK Velke Zaluzie - Hlohovec -:-
18:00Slovenska Lupca - Medzibrod -:-
18:00Sokol Zubrohlava - Dolny Kubin -:-
18:00Stara Bystrica - Cierne -:-
18:00Svosov - Dynamo Diviaky -:-
18:00Tatran Lubica - Gerlachov -:-
18:00TJ Slovan Skalite - Kotesova -:-
18:00TJ Visnove - SK Javornik Makov -:-
18:00Tomasovce - Badin -:-
18:00Topolcany - Solcany -:-
18:00Torysa - Sabinov -:-
18:00Trstice - Neded -:-
18:00Uhrovec - Banovce n. Bebravou -:-
18:00Vazec - Brezno -:-
18:00Velka Lomnica - FK 05 Levoca -:-
18:00Velky Krtis - Pliesovce -:-
18:00Vikartovce - Poprad -:-
18:00Vojcice - Budkovce -:-
18:00Zemianske Kostolany - Tovarniky -:-
18:30Casta - Svaty Jur -:-
18:30Kralova - MSK Senec -:-
18:30Limbach - Tomasov -:-
18:30Lozorno - Lab -:-
18:30Malacky - Devinska N. Ves -:-
18:30NMSK 1922 Bratislava - D. Luzna -:-
18:30Velky Biel - Nova Dedinka -:-
18:30Vinicne - Vrakuna B. -:-
19:00Tisovec - R. Sobota -:-

SLOVENIA: Prva liga

18:00Radomlje - O. Ljubljana -:-
21:15Maribor - Domzale -:-

SRI LANKA: Super League

14:00SiirrettyUP Country Lions - Colombo -:-
17:00SiirrettyBlue Eagles - Ratnam -:-

SUDAN: Premier League

17:15Al-Ahly Merowe - Alamal Atbara -:-
17:15Al-Hilal - Al-Hilal -:-
19:00Al Wadi - Al Shorta -:-
19:00Hay al-Arab - Hilal El Obied -:-

SUOMI: Kakkonen - Lohko A

18:30Kiffen - PEPO -:-

SUOMI: Kakkonen - Lohko C

18:30SJK Akatemia - Kemi City -:-

SUOMI: Kansallinen Liiga - Naiset

77'KuPS N - Jypk N 3:0

SVEITSI: Super League

15'Lugano - Zürich 0:0
17:30Grasshoppers - Basel -:-
17:30Sion - Servette -:-

SVEITSI: Challenge League

15:15SiirrettySchaffhausen - Kriens -:-
15'Wil - Vaduz 0:0

TAIWAN: Premier League

11:00SiirrettyTaiwan Steel - Taichung -:-

TANSKA: Superliga

30'Nordsjaelland - Aarhus 0:0
30'Randers - Odense 0:1
17:00FC Kööpenhamina - Silkeborg -:-
19:00Bröndby - Viborg -:-

TANSKA: 1. Division

30'Esbjerg - Vendsyssel 0:1
16:00Nykobing - Lyngby -:-

TŠEKKI: 1. Liga

17:00Ceske Budejovice - Teplice -:-
17:00Liberec - Slovacko -:-
17:00Plzen - Mlada Boleslav -:-
20:00Zlin - Slavia Praha -:-

TŠEKKI: MOL Cup

18:00Bohumin - Detmarovice -:-
18:00Bruntal - Sumperk -:-
18:00FK Kozlovice - Hermanice -:-
18:00Humpolec - Slavoj Polna -:-
18:00Polanka nad Odrou - Dolni Benesov -:-
18:00Stara Rise - Znojmo -:-
18:00Strani - Breclav -:-

UKRAINA: Valioliiga

17:00Metalist 1925 - Rukh Lviv -:-
19:30Desna - Ch. Odessa -:-
19:30Zorya - Oleksandriya -:-

UKRAINA: Persha Liga

17:00Kryvbas - Olimpik Donetsk -:-
17:00Podillya Khmelnytskyi - Obolon -:-
18:45Nyva Ternopil - Zhytomyr -:-

UKRAINA: Druha Liga

17:00Dnipro Cherkasy - AFSC Kyiv -:-
17:00Dunaivtsi - Nyva Vinnytsya -:-
17:00Liubomyr Stavyshche - Karpaty Halych -:-
17:00Peremoga Dnipro - Skoruk Tomakovka -:-
17:00Yarud Mariupol - Mykolaivka -:-
18:00Chaika - Bukovyna -:-
18:00Krystal - Tavriya -:-
18:00Livyi Bereg - LNZ Cherkasy -:-
18:00Mykolaiv - Trostyanets -:-
18:00Nikopol - Balkany -:-
18:00Nova Kakhovka - Real Pharma -:-
18:00SC Poltava - Sumy -:-
18:30FC Vovchansk - MFC Metalurh -:-

URUGUAY: Primera Division - Apertura

01:15Montevideo City - Cerrito 0:2
18:45SiirrettyMontevideo City - Liverpool M. -:-
21:00SiirrettyFenix - Plaza Colonia -:-
21:00Liverpool M. - Penarol -:-
00:00Nacional - Villa Espanola -:-
00:00SiirrettyNacional - Maldonado -:-

USA: MLS

03:00Chicago Fire - Toronto FC 1:2
03:00Minnesota - Portland Timbers 2:1
03:30FC Dallas - Los Angeles Galaxy 4:0
03:30Nashville SC - Cincinnati 3:0
05:00Real Salt Lake - Colorado Rapids 3:0
05:00San Jose Earthquakes - Houston Dynamo 1:1
05:30Los Angeles FC - Vancouver Whitecaps 2:2

USA: USL Championship

02:00Hartford Athletic - Miami FC 2:0
02:00Indy Eleven - Birmingham 1:2
02:30Tampa Bay - Loudoun 3:1
03:30Memphis - FC Tulsa 1:0
03:30Oklahoma City Energy - Sporting Kansas City 2 0:0
04:00Rio Grande - Austin Bold 1:1
04:30New Mexico - El Paso 0:0
05:00Orange County SC - Sacramento Republic 2:2
05:30San Diego Loyal - Phoenix Rising 0:1

USA: USL League One

02:00Chattanooga Red Wolves - Greenville 1:1
03:00Forward Madison - Fort Lauderdale 1:1
03:00Tormenta - Richmond Kickers 2:2
05:00Tucson - Union Omaha 1:2

USA: NWSL - Naiset

02:00Orlando Pride N - Reign N 0:2
03:30Houston Dash N - Portland Thorns N 0:1
00:00Gotham N - Chicago N -:-

VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga

18:00Smorgon - Isloch -:-
18:00SiirrettyZhodino - Slavia Mozyr -:-
20:45BATE - Dynamo Brest -:-

VALKO-VENÄJÄ: Pershaya Liga

71'Arsenal Dzyarzhynsk - Lida 1:1
16:30Lokomotiv Gomel - Volna Pinsk -:-
18:30Petrikov - Orsha -:-

VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga - Naiset

16:00Dynamo Brest N - Bobruichanka N -:-

VENEZUELA: Primera Divisioona - Ensimmäinen vaihe

00:00Zamora - Portuguesa 1:4
02:00Caracas - Universidad Central 2:1
00:00Gran Valencia - Carabobo -:-

VENEZUELA: Segunda Division

18:30Titanes - Academia Rey -:-
22:00El Vigia - Llaneros -:-
22:00Frontera - Yaracuy -:-
22:00Minerven - Fundacion AIFI -:-
22:30Atletico La Cruz - Petare -:-
23:00Rayo Zuliano - Local Andina -:-

VENÄJÄ: Premier League

17:30Ural - Krasnodar -:-
19:00Samara - Akhmat Grozny -:-
20:00CSKA Moskova - Ufa -:-

VENÄJÄ: FNL

17:00M. Lipetsk - Akron Togliatti -:-
20:00Kuban - Veles Moscow -:-

VENÄJÄ: FNL 2 - Group 2

18:00Olimp-Dolgoprudny 2 - Yenisey 2 -:-

VENÄJÄ: FNL 2 - Group 3

13:00Khimki 2 - Kvant 2:0

VIRO: Esiliiga

19:00Paide Linnameeskond U21 - Tammeka U21 -:-

VIRO: Estonian Cup

16:00Rumori Calcio - Haapsalu -:-
18:00Kalju - Mulgi -:-
19:00Elva - JK Jalgpallihaigla -:-
19:00Maardu Aliens - Eston Villa -:-
19:00Maksatransport - Raplamaa -:-
19:00Tabasalu - Maarjamae Vigri -:-
19:00Tallinna FC Zapoos - Johvi Lokomotiv -:-
19:00Zenit Tallinn - Paide III -:-

VIRO: Meistriliiga - Naiset

18:00Tulevik N - Polva Lootos N -:-

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.LiveTulokset.com tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä LiveTulokset.com nettisivuun verrattuna.