REFRESH

Jalkapallo » Tänään » Kaikki ottelut

AASIA: East Asian Championship - Karsinta - Ensimmäinen vaihe

08:00Macau - Pohjois-Mariaanit 1:2
10:30Guam - Mongolia 2:0

AUSTRALIA: Queensland State League

12:30Brisbane Strikers - Harimau Muda 2:1

BRASILIA: Série B

01:00Icasa-CE - Portuguesa 2:0
01:30Atletico GO - Oeste 4:2

BRASILIA: Copa do Brasil

01:30Figueirense - Bragantino 2:2rp.

CHILE: Cup

22:30Iberia - U. Catolica -:-
22:30L. Schwager - Deportes Temuco -:-

ECUADOR: Serie A - Ensimmäinen vaihe

20:30U. Catolica - Mushuc Runa -:-

ETELÄ-AMERIKKA: Copa Libertadores - Playoffit

03:15Nacional Asuncion - Defensor Sp. 2:0

ETELÄ-KOREA: K-League Classic

13:00Jeju - Jeonnam 2:0
13:30Busan - Suwon 0:2
13:30Incheon - Pohang 0:0
13:30Seongnam - Gyeongnam 1:0
13:30Seoul - Sangju Sangmu 2:1
13:30Ulsan Hyundai - Jeonbuk 0:0

ETELÄ-KOREA: K League Challenge

13:30Ansan Police - Bucheon 1:2

EUROOPPA: Mestarien liiga - Karsinta

40'Aktobe (Kaz) - Din. Tbilisi (Geo) 0:0
19:00HJK (Fin) - Rabotnicki (Mac) -:-
19:00Ventspils (Lat) - Malmö (Swe) -:-
20:30Steaua Bucuresti (Rou) - Strömsgodset (Nor) -:-
21:00Maribor (Slo) - Zrinjski (Bih) -:-
21:45St. Patricks (Irl) - Legia (Pol) -:-

JAPANI: J-League

13:00Albirex Niigata - Tokyo 0:1
13:00G-Osaka - Shimizu 4:0
13:00Hiroshima - Kashiwa 5:2
13:00Kashima - Omiya Ardija 2:2
13:00Kofu - C-Osaka 0:0
13:00Tokushima - Urawa 0:2
13:00Tosu - Kawasaki 0:1
13:00Vegalta Sendai - Nagoya 3:3
13:30Yokohama M. - Kobe 1:1

KENIA: Premier League

14:00Mathare Utd. - Ulinzi Stars 0:2
14:00Thika Utd. - Western Stima 1:0
16:00Nairobi City - Leopards 0:2
16:15Sofapaka - Chemelil 1:1
16:15Tusker - Kenya CB 2:0

KIINA: FA Cup

10:30Qingdao Jonoon - Hangzhou Greentown 1:0rp.
10:30Yanbian - Shanghai Shenhua 1:2
11:00Lijiang Jiayunhao - Jiangsu Sainty 1:2
14:30Guizhou Renhe - Beijing Guoan 0:3
15:00Guangzhou R&F - Shandong Luneng 0:1

KOLUMBIA: Copa Postobon

23:00Barranquilla - Real Cartagena -:-
23:00Fortaleza - Pereira -:-
23:00Real Santander - Petrolera -:-
23:00Valledupar - Union Magdalena -:-
23:30Expreso Rojo - Llaneros -:-
23:30Huila - Once Caldas -:-
23:30Tolima - Quindio -:-

LATVIA: Virslīga

19:00Skonto Riga - FK Liepaja -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu

02:00PeruutettuPenarol (Uru) - River Plate (Arg) -:-
10:30Wellington (Aus) - West Ham (Eng) 2:1
54'Paderborn (Ger) - Ath. Bilbao (Esp) 0:1
40'Opava (Cze) - Slovacko B (Cze) 0:2
40'Pardubice (Cze) - Liberec U21 (Cze) 1:1
40'Zlin (Cze) - HFK Olomouc (Cze) 1:0
10'Chievo (Ita) - Coventry (Eng) 0:0
19:00Innsbruck (Aut) - Bremen (Ger) -:-
19:00Kolin (Cze) - Benesov (Cze) -:-
19:00M. Haifa (Isr) - Lille (Fra) -:-
19:00Palermo (Ita) - Jurmala (Lat) -:-
19:00Sheffield Wed (Eng) - Arsenal Tula (Rus) -:-
19:00Strasbourg (Fra) - Karlsruher (Ger) -:-
19:30DJK Rosenheim (Ger) - Schalke (Ger) -:-
19:30Guingamp (Fra) - Brest (Fra) -:-
19:30Heimstetten (Ger) - München 1860 (Ger) -:-
20:00Almere (Ned) - Cambuur (Ned) -:-
20:00Altach (Aut) - Wolfsburg (Ger) -:-
20:00Aue (Ger) - Stuttgart (Ger) -:-
20:00Bordeaux (Fra) - Nantes (Fra) -:-
20:00Den Bosch (Ned) - Heracles (Ned) -:-
20:00Kasimpasa (Tur) - F. Karagumruk (Tur) -:-
20:00Lorient (Fra) - Evian TG (Fra) -:-
20:00Numancia (Esp) - Atl. Madrid (Esp) -:-
20:00PAOK (Gre) - Waalwijk (Ned) -:-
20:00PSG (Fra) - Nice (Fra) -:-
20:00Twente (Ned) - Konyaspor (Tur) -:-
20:30Achilles 29 (Ned) - Sporting (Por) -:-
20:30Andra (Aut) - Chelsea (Eng) -:-
20:30Galatasaray (Tur) - Rapid Vienna (Aut) -:-
21:00Feyenoord (Ned) - Real Sociedad (Esp) -:-
21:00Marseille (Fra) - Benfica (Por) -:-
21:00Panathinaikos (Gre) - Atromitos (Gre) -:-
21:00RB Leipzig (Ger) - Getafe (Esp) -:-
21:30Besiktas (Tur) - Mainz (Ger) -:-
21:30Colchester (Eng) - Ipswich (Eng) -:-
21:30Deveronvale (Sco) - Inverness (Sco) -:-
21:30Gateshead (Eng) - Leyton Orient (Eng) -:-
21:30Hartlepool (Eng) - Sunderland (Eng) -:-
21:30Rotherham (Eng) - Nottingham (Eng) -:-
21:30York (Eng) - Hull (Eng) -:-
21:45Accrington (Eng) - Blackburn (Eng) -:-
21:45Halifax (Eng) - Preston (Eng) -:-
22:00Lyon (Fra) - Sevilla (Esp) -:-

MALTA: Summer Cup

19:30Qormi - Pieta Hotspurs -:-
21:30Balzan Youths - Naxxar Lions -:-

NORJA: Division 1

20:00Strømmen - Alta -:-

NORJA: Division 2, avd 4

20:00Vålerenga 2 - Drobak-Frogn -:-

NORJA: NM Cup

20:00Bodo/Glimt - Stabaek -:-

SAKSA: Oberliga Bayern Süd

19:30Rain/Lech - Rosenheim -:-

SVEITSI: Super League

20:45Aarau - Sion -:-
20:45Zurich - Thun -:-

THAIMAA: Valioliiga

14:00Air Force United FC - Bangkok Glass 2:3
14:00Osotsapa - Police 3:3
14:00Singhtarua - Chainat 1:2
14:00Sisaket - Songkhla United 3:2
15:00Buriram - Chiangrai 5:0
15:00Chonburi - PTT Rayong 1:0
15:00Royal Thai Army - Ratchaburi 2:1
15:00Suphanburi - Samut Songkhram 2:1
16:00Bangkok Utd - TOT 2:0
16:00Muangthong - Tero Sasana 0:1

VIRO: Cup

19:00Elva - Infonet 2 -:-
19:00Imavere - Saue Laagri -:-
19:30Welco Elekter - Kose -:-
20:30Reaal - Tääksi -:-

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.LiveTulokset.com tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä LiveTulokset.com nettisivuun verrattuna.

Siirry kosketusnäyttöversioon