REFRESH

Jalkapallo » Eilen » Kaikki ottelut

mainos

AASIA: East Asian Championship - Karsinta - Toinen vaihe

08:10Pohjois-Korea - Mongolia 4:1
12:10Kiinan Taipei - Hong Kong 1:2

AASIA: Olympialaiset - Naiset - Ensimmäinen vaihe

10:00Filippiinit N - Mongolia N 5:1
10:00Libanon N - Hong Kong N 0:4
10:30Bangladesh N - Intia N 1:7
13:00Singapore N - Kiinan Taipei N 0:10
13:30Nepal N - Myanmar N 1:1
14:30Malediivit N - Indonesia N 1:3
17:30Palestiina N - Jordania N 0:7

ALBANIA: Super League

15:00Kastrioti - Kamza 3:0
15:00Luftetari Gjirokastra - Tirana 2:1
18:00Partizani - Laci 1:0
18:00Skenderbeu - Flamurtari 1:0

ANDORRA: Primera Divisió

13:00Inter Club Escaldes - Ordino 2:1
15:00Sant Julia - UE Engordany 1:1
17:00Lusitanos - FC Santa Coloma 1:4
19:00UE Santa Coloma - Encamp 5:0

ANGOLA: Girabola

17:00Sporting de Cabinda - Petro 1:1
mainos

ARGENTIINA: Superliga

01:30Colon - Estudiantes 1:1
16:00SiirrettyRiver Plate - Union Santa Fe -:-
18:15Independiente - Belgrano 2:1
20:30Gimnasia L.P. - Racing Club 0:3
22:45Banfield - Lanus 0:0

ARGENTIINA: Primera B Nacional

21:00Guillermo Brown - Platense 0:0
00:30Ind. Rivadavia - Gimnasia Jujuy 3:1

ARGENTIINA: Primera B Metropolitana

20:30SiirrettyAll Boys - Flandria -:-
20:30SiirrettyAlmirante Brown - Deportivo Espanol -:-
20:30SiirrettyJusto Jose de Urquiza - Tristan Suarez -:-
20:30SiirrettySacachispas - Dep. Riestra -:-

ARGENTIINA: Primera C Metropolitana

17:00SiirrettyArgentino de Quilmes - Sportivo Italiano -:-
20:30SiirrettyDeportivo Armenio - Canuelas -:-
20:30SiirrettyGeneral Lamadrid - Excursionistas -:-

ARGENTIINA: Primera D Metropolitana

16:00SiirrettyJuventud Unida S. M. - Argentino de Merlo -:-
18:30SiirrettyCSR Espanol - Argentino de Rosario -:-

ARGENTIINA: Torneo Federal A

16:00Juventud Unida Universitario - Huracan Las Heras 1:1
18:00Ferro Gen.Pico - Cipolletti 2:2
21:00Camioneros Buenos Aires - Defensores Belgrano VR 2:0
22:00San Jorge - Chaco For Ever 2:2
22:30Antoniana - Boca Unidos 1:1
23:30Douglas Haig - CDJU Gualeguaychu 0:1
23:45Deportivo Maipu - Sportivo Belgrano 0:0
00:15Racing Cordoba - Desamparados 2:0
00:15Sarmiento Resistencia - Gimnasia y Tiro 3:0
00:30Atletico Parana - Union Sunchales 1:4

ARMENIA: Valioliiga

12:00Artsakh - Alashkert 0:0
12:00Lori - Pyunik 0:1
12:00Shirak - Ararat-Armenia 1:0
13:00Gandzasar - Banants 3:0

AUSTRALIA: A-League

08:00Adelaide United - Perth 0:2
10:00Melbourne Victory - Central Coast Mariners 4:1

AUSTRALIA: National Youth League

07:30Newcastle Jets U21 - Sydney U21 0:2

AZERBAIDŽAN: Valioliiga

15:30Gabala - Qarabag 1:3
17:30SumQayit - Keshla 1:4

BELGIA: Jupiler League

15:30Anderlecht - Gent 2:0
19:00Kortrijk - St. Liege 0:2
21:00Mouscron - Genk 0:0

BELGIA: First Amateur Division

16:00RFC Liege - Knokke 2:1

BELGIA: Second Amateur Division Group ACFF

15:30Acren - La Louviere 0:2
15:30Hamoir - Tilleur 2:0
15:30Solieres Sport - Francs Borains 0:2
15:30Walhain - Wallonne Ciney 2:1
16:00Waremme - Vise 1:2

BELGIA: Second Amateur Division Group VFV A

16:00Diegem - Saint Eloois 0:4
16:00Gullegem - Ronse 2:2
16:00KRC Harelbeke - Londerzeel 0:3
16:00Menen - Eppegem 4:0
16:00Olsa Brakel - Overijse 3:0
16:00Westhoek - Mandel United 1:2

BELGIA: Second Amateur Division Group VFV B

15:30Duffel - Patro Eisden 1:2
15:30Vosselaar - Bocholter 1:2
16:00Hamme - Spouwen-Mopertingen 4:2

BENIN: Championnat National

17:00Bembereke - Buffles du Borgou 0:0
17:00Dragons - Dynamo Abomey 2:2
17:00Energie Sports - FC Esae 1:1

BOLIVIA: Division Profesional - Clausura

23:15Aurora - Sport Boys 4:2
01:30Royal Pari - Blooming 3:2
21:00U. Sucre - San Jose 0:4
22:00Bolivar - Nacional Potosi 2:0
23:15Real Potosi - J. Wilstermann 0:2

BOSNIA & HERZEGOVINA: Valioliiga

14:30GOSK Gabela - Krupa 1:0
14:30Sloboda - Siroki Brijeg 0:1
17:30Zeljeznicar - Tuzla City 2:3

BOSNIA & HERZEGOVINA: FBiH

14:30TOSK Tesanj - Metalleghe 3:2

BOTSWANA: Premier League

15:45Security Systems - Prisons XI Gaborone 0:1

BRASILIA: Serie A

23:00Atletico-PR - Cruzeiro 2:0
23:00Botafogo RJ - Flamengo 2:1
21:00Atletico-MG - Palmeiras 1:1
21:00Ceara - Internacional 1:1
21:00Gremio - Vasco 2:1
21:00Vitoria - Bahia 2:2
23:00Fluminense - Sport Recife 0:0

BRASILIA: Serie B

23:30Sampaio Correa - Sao Bento 2:1
01:00Guarani - Paysandu 0:2

BULGARIA: Parva Liga

12:15Botev Vratsa - Dunav Ruse 1:0
14:30Slavia Sofia - Lok. Plovdiv 1:1
16:45Ludogorets - Beroe 1:0

BURKINA FASO: Premier League

17:30Kadiogo - AJEB 2:1

CHILE: Primera B - Nousukarsinnat

17:30Valdivia - S. Wanderers 0:4
20:30Cobresal - S. Morning 0:2

CHILE: Chilean Cup

01:00A. Italiano - Palestino 0:1

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

23:00Guadalupe - Alajuelense 0:2
23:00Herediano - Limon 6:2
23:00Saprissa - Carmelita 3:0
23:00U.C.R. - San Carlos 1:2
23:00Zeledon - Cartagines 1:1

ECUADOR: Serie A - Toinen vaihe

00:15Tecnico U. - LDU Quito 2:1
02:30Dep. Cuenca - Emelec 0:2
21:30Aucas - Macara 2:1
00:00U. Catolica - Barcelona SC 2:2

EGYPTI: Valioliiga

14:45Haras El Hodood - Ismaily 1:0
17:00Petrojet - Enppi 0:0
19:30Wadi Degla - El Masry 1:1

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura

23:15Aguila - Luis Angel Firpo 3:0
03:00Metapan - Chalatenango 3:1
23:00Jocoro - FAS 1:1
23:15Alianza FC - Pasaquina 4:1
23:15Audaz - Sonsonate 0:0
00:00Santa Tecla - Municipal Limeno 1:1

ENGLANTI: Valioliiga

14:00Liverpool - Fulham 2:0
16:15Chelsea - Everton 0:0
18:30Arsenal - Wolves 1:1
18:30Manchester City - Manchester Utd 3:1

ENGLANTI: National League South

17:00Truro - Dulwich Hamlet 3:2

ENGLANTI: FA Cup

14:45Alfreton - Fleetwood 1:4
14:45Barnet - Bristol Rovers 1:1
14:45Chorley - Doncaster 2:2
14:45Guiseley - Cambridge Utd 4:3
14:45Hitchin - Solihull Moors 0:2
14:45Mansfield - Charlton 1:1
14:45Shrewsbury - Salford 1:1
14:45Weston-super-Mare - Wrexham 0:2
16:30Port Vale - Sunderland 1:2

ENGLANTI: Premier League Cup

15:00Liverpool U23 - Burnley U23 1:1

ENGLANTI: FA Cup - Naiset

15:00Buckland N - Cheltenham N 2:0
15:00Cambridge City N - Cambridge Utd N 2:1
15:00Keynsham Town N - Bournemouth N 8:1
15:00Leeds N - Brighouse Town N 1:0
15:00Luton N - Kent Football N 2:1rp.
15:00Nettleham N - Long Eaton N 2:3
15:00SiirrettyNew London Lionesses N - Wimbledon N -:-
15:00Norton & Stockton N - Bolton N 0:1
15:00Norwich N - Billericay N 2:3
15:00Poole N - Southampton FC N 0:3
15:00United of Manchester N - Chester-Le-Street Town N 0:5
16:00Chorley N - Stockport N 1:2
16:00Crawley Wasps N - QPR N 6:0
16:00Kidderminster N - Wolverhampton N 1:6
17:00West Bromwich N - Leicester N 2:1

ESPANJA: LaLiga

13:00Alaves - Huesca 2:1
17:15Barcelona - Betis 3:4
19:30Sevilla - Espanyol 2:1
19:30Vallecano - Villarreal 2:2
21:45Celta Vigo - Real Madrid 2:4

ESPANJA: LaLiga2

13:00Granada - Numancia 0:0
17:00Rayo Majadahonda - Almeria 2:0
19:00Gijon - Malaga 2:2
19:00Mallorca - Cordoba 3:0
21:00Tenerife - Albacete 0:0

ESPANJA: Segunda Division B - Lohko 1

12:30Valladolid B - Internacional de Madrid 2:1
13:00Atl. Madrid B - Salmantino 2:1
13:00Unionistas - Ponferradina 1:0
14:00Las Palmas B - Guijuelo 3:1
17:30Navalcarnero - Celta Vigo B 3:1
17:30Rapido de Bouzas - San Sebastian Reyes 1:1
17:45Coruxo - Union Adarve 2:1
18:00Leonesa - Fuenlabrada 1:1
18:00Pontevedra - La Coruna B 2:2

ESPANJA: Segunda Division B - Lohko 2

17:00R. Oviedo B - CD Vitoria 0:0
18:00Barakaldo - Calahorra 1:2
18:00Santander - Ath. Bilbao B 3:1
18:00UD Logrones - Gernika 2:0
18:30Mirandes - Amorebieta 2:0

ESPANJA: Segunda Division B - Lohko 3

13:00Ebro - Baleares 1:3
13:00Valencia B - Sabadell 1:1
18:00Badalona - Ejea 0:0
18:00Lleida - Alcoyano 2:0
18:00Teruel - Barcelona B 1:0
19:00Cornella - Conquense 2:1
19:00Hercules - Castellon 1:1

ESPANJA: Segunda Division B - Lohko 4

11:00Granada B - UD Ibiza-Eivissa 0:3
12:30Almeria B - Sevilla B 1:5
13:00Don Benito - Murcia 0:0
13:00Linense - Ejido 3:0
13:00Malaga B - Melilla 0:1
13:00UCAM Murcia - Villanovense 2:1
17:30Marbella - Huelva 1:0
18:00CF Talavera - San Fernando 0:0
19:00Cartagena - Badajoz 1:0

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 1

13:00UD Ourense - Bergantinos 1:0
17:15Racing Club Villalbes - Celtiga 2:0
17:30Boiro - Compostela 1:1
18:00Arenteiro - Silva SD 0:3
18:00CD Choco - Paiosaco 3:2
18:00Laracha - Alondras 0:1
18:00Porrino Industrial - Ferrol 0:3
18:00Ribadumia - Polvorin 2:5
18:00Somozas - Ourense CF 0:2
18:15Barco - Arosa SC 3:2

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 2

13:00CD Colunga - Tuilla 3:4
13:00Club Siero - Universidad Oviedo 3:4
13:00El San Martin - La Madalena 0:1
13:00Mosconia - Real Aviles 3:0
13:30Covadonga - L'Entregu 2:1
16:45Praviano - Llanes 0:2
16:45San Claudio - Llanera 1:0
17:30Marino de Luanco - Lealtad 1:1
18:00Caudal Deportivo - Condal 2:0

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 3

12:45Siete Villas - Ribamontan al Mar 0:0
13:00Rinconeda Polanco - Velarde 1:2
17:30Tropezon - Torina 1:0
18:00Vimenor - Revilla 3:1

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 4

12:15Santuxu - Real Sociedad C 0:3
12:30Basconia - Sodupe 2:0
12:30Portugalete - Alaves B 1:0
16:45San Ignacio - SD San Pedro 2:0
17:30Amurrio Club - Bermeo 2:0
18:30Sestao - Beasain 1:1
19:00Somorrostro - Lagun Onak 1:0

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 5

13:00Castelldefels - Cerdanyola 0:0
13:00CE Europa - L'Hospitalet 3:0
13:00Martinenc - UE Sants 1:2
13:00Prat - Asco 1:0
13:00San Cristobal CP - FE Grama 1:1
13:00Sant Andreu - Vilafranca 1:2
13:00Santboia - Granollers 2:1
17:30UE Figueres - Pobla Mafumet 1:1
18:00Reus Deportiu B - Llagostera Costa Brava 0:0
21:00Horta - Santfeliuenc 0:0

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 6

12:30Elche CF Ilicitano - Paterna 0:0
13:00Eldense - Roda 3:0
13:00Paiporta - Saguntino 1:0
17:00Villarreal C - Crevillente 1:2
18:00La Nucia - Novelda CF 1:1
18:00Olimpic Xativa - Alzira 4:0
18:00Orihuela - Acero 2:1
18:00Silla CF - Jove 2:0

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 7

12:00Vallecano B - Vicalvaro 2:1
12:30Atletico Pinto - Tres Cantos 1:1
12:30Carabanchel - RSD Alcala 0:0
12:30San Fernando - San Agustin 2:1
12:30Trival Valderas - Getafe B 2:0
13:00Canillas - SR Villaverde Boetticher 0:1
13:00CD Mostoles - Alcorcon B 1:1
13:00Las Rozas - Alcobendas 1:0
13:00Pozuelo de Alarcon - Santa Ana 2:1
17:00Leganes B - Parla 1:1

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 8

17:00Cebrerena - Real Avila 3:2
17:00Sporting Uxama - Leonesa 2 0:3
17:15Bupolsa - Burgos Promesas 1:1
17:15La Baneza - La Granja 4:1
17:30Atl. Tordesillas - Numancia B 1:0
17:30Bembibre - Santa Marta Tormes 0:0
18:00Cristo Atletico - Almazan 2:1
18:00G. Segoviana - Zamora 1:1

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 9

13:00Alhaurin - UD San Pedro 3:1
13:00Atarfe Industrial - Velez 0:1
13:00CP Almeria - Linares 2:1
13:00Mancha - Guadix 1:1
17:30Huetor Tajar - CD Alhaurino 2:2
18:00Martos - Huetor Vega 3:4
19:00El Palo - Loja 2:0
19:15Motril - Jaen 2:2
19:15Torredonjimeno - Rincon 0:0

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 10

12:30Cordoba B - Ciudad de Lucena 1:1
13:00Arcos CF - Xerez CD 0:1
13:00Cabecense - Atletico Espeleno 1:1
13:00CD Utrera - Los Barrios 3:0
13:00Guadalcacin - Puente Genil 1:2
13:00Sevilla C - Ecija 0:2
17:15Xerez D.F.C. - Betis B 0:0
18:00Algeciras - Coria C.F. 0:4
18:00Lebrijana - Conil 1:1

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 11

13:00Ibiza Islas Pitiusas - Poblense 1:1
13:00San Rafael - Platges de Calvia 1:0
13:30Ferriolense - Pena Deportina 2:3
13:30Formentera - Son Cladera 3:1
19:00Alcudia - Manacor 2:1

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 12

14:00La Cuadra - Yaiza 4:0
14:00Lanzarote - Union Viera 4:0
14:00Tenerife B - CD Marino 2:1
14:00Villa Santa Brigida - Mensajero 1:0
14:30SD Tenisca - El Cotillo 3:1

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 13

13:00Lorca Deportiva - Ciudad Cieza 2:0
13:15Cartagena B - La Union 0:2
17:00Deportiva Minera - Estudiantes de Murcia 1:2
17:30CD Algar - Ciudad de Murcia 1:1
17:30Huercal-Overa - EDMF Churra 2:3
17:30Muleno - Minerva 1:0
17:30Real Murcia B - UCAM Murcia B 1:1
18:00Club Olimpico de Totana - Yeclano 0:1
18:00Mazarron CF - UD Los Garres 2:0
19:00Aguilas FC - Lorca FC 0:0
19:15CA Pulpileno - Mar Menor 1:1

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 14

13:00CD Calamonte - Valdivia 2:2
13:00Extremadura UD B - Moralo 1:2
13:00Olivenza - CD Coria 1:1
13:00Pueblonuevo - UP Plasencia 1:0
13:00RCP Valverdeno - Azuaga 1:0
13:00Valdelacalzada - Arroyo 0:0
17:30AD Llerenense - Jerez CF 0:1
17:30Diocesano - Castuera 4:0
18:00Merida AD - Montijo 3:1
19:15Aceuchal - Cacereno 0:0

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 15

13:00Burlades - Pamplona 0:2
16:45CD Corellano - Cortes 0:1
17:30Pena - Txantrea 3:0

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 16

17:00Alfaro - Vianes 1:0
17:00CCD Alberite - Autol 1:1
17:30Arnedo - CF Rapid 3:2
17:30Calasancio - CDFC Calzada 1:1
18:00Haro Deportivo - Berceo 1:2
18:00Naxara - Anguiano 5:2
18:00Oyonesa - SD Logrones 0:1

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 17

16:30Robres - UD Casetas 2:0
16:30San Lorenzo Flumen - Zaragoza B 0:2
17:00Almudevar - La Almunia 3:1
17:00Atletico Monzon - Tarazona 0:1
17:00Borja - Calamocha 1:0
17:00Brea - Sarinena 0:1
17:00Villanueva CF - Tamarite 2:2
17:30Binefar - Belchite 97 1:0
17:30Sabinanigo - San Juan Zaragoza 0:0
17:30Utebo FC - CF Illueca 2:1

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 18

12:30Tarancon - Guadalajara 2:0
13:00Albacete B - La Roda 0:0
13:00Socuellamos - Puertollano C.F. 3:0
17:30Almagro - Villarrubia 0:2
17:30La Solana - Azuqueca 0:0
17:30Marchamalo - Villacanas 1:0
17:30Mora CF - Ciudad Real 0:0
17:30Tomelloso CF - Madridejos 0:0
18:00Toledo - Atl. Ibanes 1:2
19:00Villarrobledo - Quintanar 6:0

ESWATINI: MTN Premier League

13:30Green M. - Malanti Chiefs 0:1
15:30Mbabane Swall. - Matsapha United 3:0

ETELÄ-AFRIKKA: Premier League

15:30Amazulu - Polokwane 0:0
15:30Cape Town City - Black Leopards 3:1

ETELÄ-AFRIKKA: First Division

15:30TS Galaxy - Pretoria U. 1:1
15:30Ubuntu Cape Town - Tshakhuma 1:0

ETELÄ-AFRIKKA: Multichoice Diski

10:00Bidvest Wits U21 - Kaizer U21 2:1
10:00Bloem Celtic U21 - Mamelodi U21 1:0
10:00Golden Arrows U21 - Baroka U21 0:0

ETELÄ-AMERIKKA: Copa Libertadores - Playoffit

21:00Boca Juniors (Arg) - River Plate (Arg) 2:2

ETELÄ-KOREA: K League 1 - Karsintalohko

07:00Daegu - Sangju Sangmu 0:0
07:00Seoul - Jeonnam 3:2

ETELÄ-KOREA: K League 2

07:00Bucheon - Asan Mugunghwa 0:1
07:00Daejeon - Anyang 2:2
07:00Gwangju - Ansan Greeners 4:0
07:00Seongnam - Busan 1:0
07:00Seoul E. - Suwon City 1:0

EUROOPPA: Premier League (Crimea)

13:00Inkomport - SKCHF Sevastopol 3:1
13:00Yevpatoriya - Guardsman 0:1
13:30TSK Simferopol - Kyzyltash 2:1
15:00Krymteplytsia - Ocean Kerch 0:1

GEORGIA: Erovnuli Liga

13:00Samtredia - Torpedo Kutaisi 0:8
16:00Din. Tbilisi - Chikhura 1:4

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

23:00Sanarate - Coban Imperial 1:1
02:00Comunicaciones - Guastatoya 1:0
04:00Xelaju - Siquinala 3:0
20:00Malacateco - Municipal 5:4
21:30Deportivo Chiantla - Antigua 1:2

HAITI: Championnat National - Serie de Cloture

23:00Arcahaie - Racing Haitien 2:1
23:00Cosmopolites - Capoise 0:0
23:00Don Bosco - Petit-Goave 0:0
23:00Fica - Sud-Est 5:0
23:00Mirebalais - Cavaly 2:1
23:00Ouanaminthe - Baltimore 0:0
23:00Tempete - Racing des Gonaives 1:0
23:00Valencia Leogane - Real du Cap 1:0

HOLLANTI: Eredivisie

13:15Groningen - Heerenveen 2:0
15:30Den Haag - Alkmaar 0:1
15:30Excelsior - Ajax 1:7
17:45Heracles - Feyenoord 0:2

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura

03:00CD Honduras - Marathon 2:3
03:00Motagua - Real de Minas 6:1
03:00Platense - Juticalpa 0:0
03:00Real Espana - UPNFM 1:2
18:00Vida - Olimpia 2:0

INDONESIA: Liga 1

10:30Arema - Perseru Serui 4:1

INDONESIA: Liga 2 - Voittajien -vaihe

10:30Persita - Persiraja Aceh 1:0

INTIA: ISL

16:00Kerala Blasters - Goa 1:3

INTIA: I-League

10:30Real Kashmir - NEROCA 0:2
13:30Gokulam - Lajong 3:1

IRAN: Persian Gulf Pro League

14:00Naft Ahvaz - Sanat-Naft 1:1

IRAN: Division 1

13:00Aluminium Arak - Arvand Khorramshahr 2:1
13:00Baderan Tehran - Malavan 2:1
13:00Fajr Sepasi - Shahrdari Tabriz 0:0
13:00Mes Kerman - Persepolis Pakdasht 1:3
13:00Navad Urmia - Qashqai Shiraz 2:1
13:00Oxin Alborz - Khooneh Be Khooneh 1:0
14:00Shahrdari Mahshahr - Mes Rafsanjan 1:0

ISRAEL: Ligat ha'Al

20:15Shmona - M. Tel Aviv 1:2
21:00B. Jerusalem - H. Beer Sheva 2:3

ITALIA: Serie A

13:30Atalanta - Inter 4:1
16:00AS Roma - Sampdoria 4:1
16:00Chievo - Bologna 2:2
16:00Empoli - Udinese 2:1
19:00Sassuolo - Lazio 1:1
21:30AC Milan - Juventus 0:2

ITALIA: Serie B

16:00Brescia - Verona 4:2
16:00Cittadella - Venezia 3:2
22:00Palermo - Pescara 3:0

ITALIA: Serie C - Lohko A

15:30Cuneo - Pistoiese 0:0
15:30Olbia - Gozzano 1:4
15:30Pro Patria - Arzachena 1:0
17:30Albissola - Juventus U23 1:0
17:30Alessandria - Carrarese 2:3
17:30Lucchese - Pisa 0:1
17:30Novara - Arezzo 2:2
17:30Siena - Pro Vercelli 0:2
21:30Piacenza - Pro Piacenza 3:1

ITALIA: Serie C - Lohko B

15:30Fano - Ravenna 1:1
15:30L.R. Vicenza - Sambenedettese 1:0
15:30Renate - Imolese 1:0
15:30Rimini - Fermana 2:0
15:30Teramo - AlbinoLeffe 2:2
19:30FeralpiSalo - Virtus Verona 1:1
19:30Giana Erminio - Sudtirol 0:0
19:30Ternana - Gubbio 3:0
19:30Vis Pesaro - Monza 1:1

ITALIA: Serie C - Lohko C

15:30Catania - Catanzaro 0:2

ITALIA: Serie D - Lohko A

15:30Dronero - Lecco 0:1
15:30Folgore Caratese - Ligorna 3:1
15:30Lavagnese - Casale 1:1

ITALIA: Serie D - Lohko B

15:30Ambrosiana - Seregno 0:1
15:30Como - Pontisola 4:1
15:30Scanzorosciate - Caravaggio 0:1
15:30Virtus Bergamo - Darfo Boario 0:0

ITALIA: Serie D - Lohko C

15:30ASC St. Georgen - Tamai 1:1

ITALIA: Serie D - Lohko D

15:30Adrense - Classe 4:0
15:30Calvina - Reggio Audace 0:1
15:30Mezzolara - OltrepoVoghera 0:0
15:30Pergolettese - Fanfulla 6:2
15:30San Marino - Crema 1:1
15:30Sasso Marconi - Pavia 1:0
15:30Vigor Carpaneto - Axys Zola 1:0

ITALIA: Serie D - Lohko E

15:30Prato - Ghivizzano Borgo 0:2
15:30Real Forte Querceta - Scandicci 0:1
15:30Sangimignano Sport - Montevarchi Calcio 0:1
15:30Sangiovannese - Gavorrano 0:2

ITALIA: Serie D - Lohko F

15:30Campobasso - Montegiorgio 1:1
15:30Forli - Sammaurese 0:1

ITALIA: Serie D - Lohko G

15:30Anzio Calcio 1924 - Vis Artena 4:2
15:30Citta di Anagni - Aprilia 0:0
15:30Ladispoli - Trastevere Calcio 0:1

ITALIA: Serie D - Lohko H

15:30Audace Cerignola - Andria 1:1
15:30Bitonto - Altamura 2:1
15:30Francavilla - Sarnese 0:0
15:30Gragnano - Citta di Fasano 3:1
15:30Savoia - SS Nola 1925 2:0
15:30Sorrento - Gelbison Cilento 4:3
15:30Taranto - Gravina 3:0
16:00Picerno - Vesuvio Ercolanese 2:0

ITALIA: Serie D - Lohko I

15:30Bari - Citta di Messina 1:0
15:30Cittanovese - Castrovillari 1:3
15:30Marsala - Locri 1909 1:0
15:30Messina - Gela 3:0
15:30Roccella - Nocerina 1:2
15:30Rotonda - Portici 1906 1:1
15:30Troina - Igea Virtus 1:1
15:30Turris - AS Acireale 3:1
16:00Sancataldese - US Palmese 0:1

ITALIA: Primavera 1

11:00Genoa U19 - AS Roma U19 3:3
11:00Sassuolo U19 - Juventus U19 1:3

ITÄVALTA: Tipico Bundesliga

15:30AC Wolfsberger - Rapid Vienna 3:1
15:30Mattersburg - Hartberg 1:2
18:00Austria Vienna - Salzburg 0:2

ITÄVALTA: 2. Liga

11:30A. Lustenau - Wattens 1:1

ITÄVALTA: Regionalliga East

15:00Admira (Am) - Rapid (Am) 0:6

ITÄVALTA: Regionalliga West

15:00Schwaz - Saalfelden 1:0

JAMAIKA: Premier League

22:00Portmore - Montego Bay 1:0
22:00Reno - Harbour View 0:0
22:00UWI - Dunbeholden 1:0
00:00Cavalier - Humble Lions 0:0

JAPANI: J-League Division 2

06:00Renofa Yamaguchi - Kofu 0:1
06:00Verdy - Kamatamare 1:0
06:05Avispa Fukuoka - Kumamoto 1:0
07:00Mito - Gifu 1:1
07:00Tochigi - Yamaga 0:1
07:00Tokushima - Albirex Niigata 0:0
08:00Ehime - Machida 0:2

JAPANI: Youth Sahara Cup

04:00Shimizu (Am) - Albirex Niigata (Am) 2:0
07:00Yokohama M. (Am) - Kobe (Am) 5:1

KANADA: U Sports - Playoffit

21:00Trinity Western - Carleton 0:3
00:00Montreal - Cape Breton 2:1rp.

KANADA: U Sports - 5.-8. sijat

23:30UQAM - York 0:1

KAZAKSTAN: Valioliiga

11:00Aktobe - Kaisar 0:2
11:00FC Astana - I. Pavlodar 4:0
11:00K. Almaty - Shakhtar K. 0:0
11:00Ordabasy - Atyrau 1:0
11:00Tobol - Kyzylzhar 3:0
11:00Zhetysu - FK Akzhayik 3:1

KIINA: Super League

09:00Beijing Renhe - Guangzhou R&F 0:0
09:00Dalian Yifang F.C. - Changchun Yatai 2:0
09:00Guangzhou Evergrande - Tianjin Teda 5:1
09:00Guizhou Zhicheng - Chongqing Lifan 1:0
09:00Hebei - Beijing Guoan 2:1
09:00Jiangsu Suning - Henan Jianye 4:0
09:00Shanghai Shenhua - Shandong Luneng 2:2
09:00Tianjin Quanjian - Shanghai SIPG 3:2

KIINA: Jia League - Karsinta

10:00Meizhou Meixian Techand - Shaanxi Changan 2:1ja.

KOLUMBIA: Liga Aguila - Clausura

00:30Once Caldas - Petrolera 1:0
01:00La Equidad - America De Cali 1:2
02:45Ind. Medellin - Envigado 2:2
00:30Aguilas - Bucaramanga 1:0
00:30Dep. Cali - Pasto 1:0
00:30Leones - Atl. Nacional 2:2
00:30Millonarios - Santa Fe 0:3

KOLUMBIA: Torneo Aguila - Voittajien -vaihe

22:15Cortulua - Cucuta 1:0
22:15Llaneros - Real Cartagena 1:0

KOSOVO: Superliga

14:30Gjilani - Drenica 1:0
14:30Prishtina - KF Ballkani 2:0
14:30Trepca 89 - Kek-U 4:1

KREIKKA: Super League

15:00AEK - Atromitos 0:2
17:15PAOK - Panetolikos 2:1
19:00Lamia - Asteras T. 0:0
19:30Olympiakos - Panathinaikos 1:1

KREIKKA: Football League

15:00Aittitos Spata - Kerkyra 0:0
15:00AO Trikala - Chania Kissamikos 2:0
15:00Apollon Larissa - Panachaiki 1:0
15:00Iraklis - Aiginiakos 1:1
15:00Irodotos - Karaiskakis 2:0
15:00Platanias - Dramas 0:0

KREIKKA: Division C

11:00Ermionidas-Ermis - Eikosimias 2:0
12:00Thyella Kamari - Chalkis 0:1
13:00Diagoras - Thyella D. 1:1
13:00Foivos Kremasti - Niki Tragano 1:0
13:30PAO Varda - Ialisos 1:0
15:00A. Asteras - Kyminion 2:1
15:00Aeek Inka - E. Piraeus 1:0
15:00Agioi Anargyroi - Charavgiakos 1:0
15:00Aiolikos - PAE Egaleo 0:1
15:00Alexandros Kallithea - Thesprotos 1:1
15:00Alexandroupoli - Aetos Orfani 0:3
15:00Amaliadas - Panopoulou - Diagoras Vrachneikon 0:2
15:00Amyntaio - PO Triglia 0:2
15:00Apollon Eretria - Panthiraikos 0:2
15:00Apollon Paralimniou - Panserraikos 1:0
15:00AS Giannitsa - Aris Palaiochori 2:3
15:00Aspida Xanthi - Sidirokastro 2:0
15:00Aspropyrgos Enosis - Pamisos 6:0
15:00Atromitos P. - Palaiochora 1:4
15:00Atsalenios - Episkopi 1:1
15:00Chrisoupolis - Aris Avato 2:0
15:00Edessaikos - Veria 0:1
15:00Fokikos - Stylida 0:2
15:00Giouchtas - Ampelakiakos Salamis 3:1
15:00Ierapetra - Ionikos 1:1
15:00Ipato - Amvrysseas 0:0
15:00Kalamata - Mandraikos 2:0
15:00Kalampaki - Alexandros Kilkis 0:0
15:00Kallithea - AO Ilisiakos 0:0
15:00Karditsa - Niki Volos 1:6
15:00Katastari - Panarkadikos 3:1
15:00Korinthos - Agios Ierotheos 1:4
15:00Kosmio - Kavala 0:3
15:00Kronos Argyrades - Lefkimmi 0:2
15:00Makedonikos - Langadas 1:0
15:00Makedonikos Foufas - Makedonikos Siatista 1:0
15:00Meteora - Oikonomos 0:0
15:00Nafpaktiakos A. - Grevena Aerata 4:0
15:00Niki Agkathia - Almopos 1:1
15:00Orfeas Xanthi - Keravnos Pernis 0:0
15:00Palliniakos - Acharnaikos 2:1
15:00Panargiakos - Asteras Vlachioti 2:0
15:00Paniliakos - Panmovriakos 1:1
15:00Pao Koufalion - Meliteas Melitis 5:1
15:00Pellana - Enosi Lerna 1:1
15:00Pierikos - GS Almyros 0:1
15:00Proodeftiki - AE Neapolis 1:0
15:00Sellana - Asteras Itea 1:1
15:00Souli Paramythia - Acheron Kanalaki 2:1
15:00Thiseas Agria - Achilleas Neokesarias 2:0
15:00Thriamvos Serviana - Floriada 3:0

KROATIA: 1. HNL

16:00Istra 1961 - Rijeka 1:2
18:30Lok. Zagreb - Din. Zagreb 0:1

KROATIA: 2. HNL

14:30Bijelo Brdo - Hajduk Split 2 2:2

KYPROS: First Division

16:00AEL Limassol - Apollon 0:3
17:00Doxa - Omonia 1:2
18:00Alki Oroklini - AEK Larnaca 0:3

LATVIA: 1. Liga - Nousuryhmä

14:00Super Nova - Rezekne 6:3
14:00Tukums 2000 - FC Daugava 1:2

LESOTHO: Premier League

13:00Mazenod - Galaxy 0:2
15:00Likhopo - Majantja 3:1
15:00Linare - Bantu 0:1
15:00Matlama - Kick4Life 0:2

LIBANON: Valioliiga

14:15Tripoli - Al Ghazieh 0:0

LIETTUA: A Lyga - Championship Group

13:00Atlantas - Trakai 1:5
13:00Kauno Zalgiris - Stumbras 1:2
13:00Suduva - Zalgiris 1:2

LUXEMBURG: Kansallinen Divisioona

16:00Dudelange - Ettelbruck 4:2
16:30Mondorf - Victoria Rosport 4:0

MAAILMA: Kansainvälinen ystävyysottelu

17:00Irlanti U17 - Tshekki U17 2:3

MAAILMA: Kansainvälinen ystävyysottelu - Naiset

07:00Japani N - Norja N 4:1
12:00Georgia N - Turkki N 0:5
12:00Kreikka N - Slovakia N 1:1
15:30Englanti N - Ruotsi N 0:2

MAKEDONIAN TASAVALTA: Division 1

14:00Bregalnica - Kit Go Pehchevo 2:2
14:00FK Skopje - FK Korab 2:1
14:00Goblen - KF Gostivar 0:1
14:00Plackovica - Detonit Junior 0:1
14:00Struga Trim & Lum - Pelister 1:0
14:00Teteks - Vellazerimi 0:3
14:00Vardar Negotino - Tikves 0:0

MALAWI: Super League

14:30Civil - Dwangwa United 0:2
14:30Mzuni - MAFCO 0:0
14:30SiirrettyNchalo - Moyale Barracks -:-
14:30TN Stars - Silver 0:0

MALEDIIVIT: Dhivehi Premier League - Toinen vaihe

12:45Club Eagles - Victory -:-
18:00Maziya - Foakaidhoo -:-

MALTA: Valioliiga

15:00Floriana - Mosta FC 1:0
17:00Hibernians - Birkirkara 2:1

MALTA: Division 1

14:00Marsa FC - Zebbug 0:0
16:15Santa Lucia - Pembroke 1:1
18:30Zejtun Corinthians - Gudja 0:1

MAROKKO: Botola Pro

16:00Chabab Rif Hoceima - Wydad 2:1
16:00FAR Rabat - Tanger 0:0
16:00Raja Casablanca - Marrakech 2:0
18:00Khouribga - Berkane 2:2

MAROKKO: Elite 2

15:30Benguerir - Fes 0:0
15:30Sidi Kacem - RAC Casablanca 1:2

MEKSIKO: Primera División - Apertura

01:00Cruz Azul - Lobos BUAP 2:1
03:00Leon - Guadalajara 0:1
03:00Tigres - Puebla 6:1
05:00Necaxa - Monterrey 1:1
05:00Tijuana - Monarcas 2:3
20:00Toluca - U.N.A.M. 0:1

MEKSIKO: Liga de Ascenso - Apertura

01:00Zacatepec - Tampico Madero 1:1
03:00Cafetaleros de Tapachula - Juarez 2:3
05:00Dorados - Atl. San Luis 1:1
20:00Leones Negros - Celaya 4:1

MONTENEGRO: Division 2

14:00Berane - Jedinstvo 0:1
14:00Bokelj - Otrant 1:3
14:00Igalo - Arsenal Tivat 1:0
14:00Jezero - Kom Podgorica 2:1
14:00Ljeskopolje - Decic 1:0

NAMIBIA: MTC Premiership

17:00Life Fighters - African Stars 0:1

NORJA: Eliteserien

19:00Bodo/Glimt - Vålerenga 1:1
19:00Kristiansund - Brann 3:1
19:00Molde - Haugesund 2:0
19:00Odd - Stabaek 0:3
19:00Ranheim - Tromsø 1:2
19:00Sarpsborg 08 - Sandefjord 1:1
19:00Start - Rosenborg 0:1
19:00Strömsgodset - Lilleström 2:2

NORJA: OBOS-ligaen

14:00Floro - Mjondalen 0:2
14:00Ham-Kam - Ull/Kisa 3:1
14:00Jerv - Tromsdalen 0:1
14:00Levanger - Sandnes 3:4
14:00Nest-Sotra - Åsane 1:0
14:00Sogndal - Notodden 0:1
14:00Strømmen - Aalesund 0:1
14:00Viking - Kongsvinger 3:1

NORJA: Toppserien - Naiset - Karsinta

14:00Lyn N - Grei N 1:0

NORSUNLUURANNIKKO: Ligue 1

17:30Africa Sports - ASEC Mimosas 1:3
17:30Lys Sassandra - Racing d'Abidjan 1:2

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

01:00Libertad - Sol De America 4:0
22:50Cerro Porteno - Diaz 3:1
00:50Guarani - 3 De Febrero 5:0

PERU: Primera División - Clausura

00:45Garcilaso - U. de Deportes 0:1
03:00Sport Boys - Sport Rosario 3:1
20:30Dep. Municipal - Ayacucho 2:2
23:00A. Lima - Huancayo 2:1

PERU: Segunda Division - Playoffit

20:00Juan Aurich - Cesar Vallejo 3:1
22:30Cienciano - Carlos Manucci 2:0

PERU: Copa Peru

19:00Credicoop San Cristobal - Molinos El Pirata 3:0
22:00Alianza Huanuco - Atletico Torino 2:1
22:00Santos FC - Social Venus de Huacho 1:0
22:30Las Palmas - Deportivo Ascension 3:2

POHJOIS- JA KESKI-AMERIKKA: CONCACAF Mestaruus U20

23:00Meksiko U20 - Aruba U20 10:0
00:30Panama U20 - Saint Kitts ja Nevis U20 2:1
02:45Guyana U20 - El Salvador U20 2:0

PORTUGALI: Primeira Liga

17:00Guimaraes - Santa Clara 2:0
19:30Tondela - Benfica 1:3
22:00Sporting - Chaves 2:1

PORTUGALI: Segunda Liga

17:00Arouca - Leixoes 2:0
17:00Braga B - Academica 0:1
17:00Famalicao - Covilha 2:1
17:00FC Porto B - CD Cova da Piedade 2:1

PORTUGALI: Liga Revelacao U23

13:00Benfica U23 - Braga U23 4:2

PORTUGALI: Campeonato de Portugal

17:00AD Oliveirense - Maria de Fonte 1:3
17:00Agueda - Gafanha 3:3
17:00Amarante - Penalva Do Castelo 3:0
17:00Armacenenses - Casa Pia 1:4
17:00Cacadores Taipas - Torcatense 1:1
17:00SiirrettyCaldas - Anadia -:-
17:00Chaves B - Fafe 1:2
17:00Ferreiras - Redondense 2:2
17:00Gil Vicente - Trofense 4:1
17:00Gondomar - Coimbroes 3:0
17:00Limianos - Sao Martinho 0:0
17:00Lusitano FCV - Lusitania FC 0:0
17:00Macao - Loures 0:3
17:00Meda - Leca 1:2
17:00Merelinense - Felgueiras 1:2
17:00Nogueirense - Santa Iria 3:0
17:00Oleiros - Fatima 3:3
17:00SiirrettyOriental - Pinhalnovense -:-
17:00Pedras Salgadas - Mirandela 2:2
17:00Peniche - Alcains 0:0
17:00Sanjoanense - Cesarense 0:0
17:00SB Castelo Branco - Oliveira Hospital 2:2
17:00U. Madeira - Pedras Rubras 2:1
17:00Vasco da Gama - Moura AC 3:2
17:00Vilafranquense - Sertanense 3:0
17:00Vilaverdense - Mirandes 1:0
17:00Vizela - CDC Montalegre 3:0
18:00Maritimo B - Cinfaes 1:0
18:00SC Angrense - Louletano 0:1
18:00SC Praiense - Amora 2:0
18:00Sporting Ideal - Olhanense 2:1

PORTUGALI: Liga BPI - Naiset

17:00Valadares Gaia N - Maritimo N 3:0

PUOLA: Ekstraklasa

16:30Korona - Piast 1:0
16:30Legnica - Arka 0:4
19:00Jagiellonia - Lech 2:2

PUOLA: 1. divisioona

19:00Puszcza - Rakow 1:3

PUOLA: Division 2

20:18Leczna - Gryf Wejherowo 2:1

PUOLA: III Liga - Lohko I

12:15Pelikan - Swit 0:1

PUOLA: III Liga - Lohko II

13:00Lech 2 - Kotwica Kolobrzeg 1:1
14:00Mieszko - Jarocin 3:2
14:30KP Starogard Gdanski - Koszalin 5:0
15:00Gwardia Koszalin - Swit Skolwin 0:2

PUOLA: III Liga - Lohko IV

14:00Sandomierz - Biala Podlaska 0:1

PUOLA: Central Youth League

12:30Ruch Chorzow U18 - Escola Warszawa U18 1:2
14:00Arka U18 - Slask U18 2:3
15:30Cracovia U18 - Wisla U18 2:1

RANSKA: Ligue 1

16:00Bordeaux - Caen 0:0
18:00Marseille - Dijon 2:0
18:00Rennes - Nantes 1:1
22:00Monaco - PSG 0:4

RÉUNION: Regionale 1

13:30Capricorne - Saint-Pierroise 0:3
13:30Saint-Pauloise - Sainte-Suzanne 0:3
13:30St. Louis - OSCA Leopards 1:0
14:00AS Marsouins - Saint-Louisienne 2:0
14:00St Marienne - Petite-Ile 5:2
14:00Tamponnaise - Jeanne d'Arc 1:2
14:30Excelsior - Saint-Denis 2:1

ROMANIA: Liga 1

21:00Din. Bucuresti - FCSB 1:1

ROMANIA: Liga 2

11:30U. Cluj - Academica Clinceni 3:0

ROMANIA: Superliga - Naiset

10:00Universitatea Galati N - Fairplay Bucuresti N 4:0
11:00Fortuna Becicherecu Mic N - Vasas Odorhei N 1:1
11:00Ol. Cluj N - CSS Targoviste N 7:0
11:00Universitatea Alexandria N - Baia Mare N 2:1

RUOTSI: Allsvenskan

16:00Brommapojkarna - Trelleborgs 3:0
16:00Djurgården - Sirius 1:0
16:00Häcken - Norrköping 0:1
16:00Kalmar - AIK Tukholma 0:1
16:00Malmö - Elfsborg 2:0
16:00Sundsvall - Dalkurd 0:1
16:00Örebro - Göteborg 1:3
16:00Östersunds - Hammarby 3:3

SAKSA: Bundesliga

16:30RB Leipzig - Leverkusen 3:0
19:00Frankfurt - Schalke 3:0

SAKSA: 2. Bundesliga

14:30Ingolstadt - Bielefeld 1:1
14:30Magdeburg - Regensburg 2:3
14:30Union Berlin - Greuther Fürth 4:0

SAKSA: 3. Liga

14:00Unterhaching - Fortuna Köln 6:0
15:00Grossaspach - Preussen Münster 3:1

SAKSA: Regionalliga North

14:00Hamburger SV II - Egestorf-Langreder 1:2
15:00Havelse - Hannover II 1:1
15:00Kiel II - VfL Oldenburg 4:2
15:00Luneburger Hansa - St. Pauli II 3:0
15:00Norderstedt - BSV Rehden 5:1
15:00Oldenburg - Lubeck 5:1
16:00Drochtersen/Assel - Lupo-Martini Wolfsburg 2:2

SAKSA: Regionalliga - Koilinen

14:30Bautzen - Oberlausitz 1:1
14:30Berliner AK 07 - Meuselwitz 3:1
14:30Halberstadt - Bischofswerdaer 1:1
14:30Lokomotive Leipzig - Hertha II 4:1

SAKSA: Regionalliga - Lounas

15:00Hoffenheim II - Stadtallendorf 4:0

SAKSA: Regionalliga Bayern

15:00Nürnberg II - Bayern München II 0:0

SAKSA: Oberliga NOFV - Pohjoinen

14:30CFC Hertha - Zehlendorf 0:2
14:30Greifswald - Blau Weiss Berlin 2:2
14:30Stendal - Wismar 2:0
14:30Strausberg - Altludersdorf 3:1

SAKSA: Oberliga NOFV- Süd

14:30Jena II - Einheit Rudolstadt 2:2
14:30Plauen - Wismut Gera 1:3

SAKSA: Oberliga Schleswig-Holstein

15:00Eichede - Todesfelde 3:1
15:00Frisia Risum-Lindholm - TSV Kropp 1:1
15:00VfR Neumünster - NTSV Strand 08 0:1
16:00Inter Turkspor Kiel - SC Weiche-08 II 3:6

SAKSA: Oberliga Hampuri

12:15Wedeler TSV - Barmbek-Uhlenhorst 0:1
12:30Condor Hamburg - Suderelbe 2:2
15:00Rugenbergen - Pinneberg 3:1
15:00TSV Buchholz 08 - TuS Osdorf 3:2
15:30Teutonia Ottensen - Altona 0:2
16:00Sasel - Wandsbeker Concordia 4:1

SAKSA: Oberliga Bremen

15:00Hastedt - Aumund-Vegesack 6:3
16:00Borgfeld - SFL Bremerhaven 2:2
16:00Schwachhausen - Brinkumer 3:1

SAKSA: Oberliga Niedersachsen

15:00Bersenbruck - Cloppenburg 5:2
15:00Eintracht Northeim - Braunschweig II 2:0
15:00Hagen/Uthlede - Heeslinger 2:3
15:00Hildesheim - Spelle-Venhaus 1:3
15:00Wolfenbuttel - Arminia Hannover 0:2

SAKSA: Oberliga Westfalen

15:30ASC 09 Dortmund - Westfalia Herne 2:0
15:30Erndtebruck - Brunninghausen 2:3
15:30FC Gutersloh - Schalke II 0:3
15:30Holzwickeder SC - TuS Haltern 0:2
15:30Schermbeck - Hammer SpVgg. 0:1
15:30Sprockhovel - Gievenbeck 4:1
15:30Westfalia Rhynern - Eintracht Rheine 4:2

SAKSA: Oberliga Hessen

15:30Ginsheim - Alzenau 1:1
15:30Neu-Isenburg - Friedberg 0:1

SAKSA: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

15:00TuS RW Koblenz - Mechtersheim 1:1

SAKSA: Oberliga Bayern - Pohjoinen

15:00DJK Bamberg - Würzburger Kickers II 2:0
15:00Vach - Abtswind 1:2

SAKSA: Oberliga Bayern - Etelä

15:00Schwabmünchen - Vilzing 1:4
17:00Regensburg II - Dachau 3:0
18:00SV Turkgucu Ataspor - Ismaning 1:0

SAKSA: Oberliga Baden-Württemberg

15:00Ger. Friedrichstal - Backnang 2:0

SAKSA: Oberliga Mittelrhein

15:30Breinig - Frechen 1:4
15:45Friesdorf - VfL Vichttal 4:2

SAKSA: Oberliga Niederrhein

15:30Meerbusch - Kleve 0:2
15:30Schonnebeck - Düsseldorf-West 1:1
16:00Bocholt - Baumberg 2:2
16:00Hilden - Germania Ratingen 3:2
16:00TuRU Düsseldorf - SW Essen 1:0

SAKSA: Junioren Bundesliga South

12:00Karlsruher U19 - Bayern München U19 2:3
13:30Hoffenheim U19 - Nürnberg U19 5:1

SAKSA: Junioren Bundesliga West

12:00RW Essen U19 - Dortmund U19 1:3

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

16:00Cailungo - Domagnano 1:3
16:00Cosmos - La Fiorita 0:4
16:00Libertas - Fiorentino 3:3

SAUDI ARABIA: Saudi Professional League

17:20Al Wehda - Al-Hilal 0:3
19:15Al-Ettifaq - Al Nasr Riyadh 1:2

SENEGAL: Ligue 1

18:00Pikine - Jaraaf 2:1
19:00ASEC Ndiambour - Sonacos 1:0
19:00Casa - Mbour 0:0
19:00Niary Tally - US Goree 1:1

SERBIA: Prva Liga

14:00Metalac - Javor 4:1
14:00Sloboda - Radnicki 1923 2:0
14:00Zarkovo - Zlatibor Cajetina 2:2

SKOTLANTI: Premiership

14:00Livingston - Celtic 0:0
17:00Rangers - Motherwell 7:1

SLOVAKIA: Fortuna liga

16:00Michalovce - Trnava 1:0
16:00Nitra - Slovan Bratislava 1:2
18:00Z. Moravce - Sered 0:1

SLOVAKIA: 2. liiga

11:30Zilina B - Petrzalka 5:0

SLOVAKIA: C Divisioona Länsi

14:30AFC Nove Mesto - MSK Povazska Bystrica 3:1
14:30Belusa - Velke Ludince 0:2

SLOVAKIA: C Divisioona Itä

14:301.FK Svidnik - Presov B 3:0
14:30Krompachy - B. Nova Ves 5:2
14:30Snina - Giraltovce 2:2
14:30Stropkov - Gelnica 5:0

SLOVAKIA: Divison C Bratislava

11:30Raca - Pezinok 2:0
14:30Bernolakovo - D. Luzna 2:3
14:30Lozorno - Ivanka pri Dunaji 1:2
14:30Vajnory - Rusovce 2:1

SLOVENIA: Prva liga

15:00Domzale - Celje 1:1
17:00Rudar - O. Ljubljana 1:2
19:00Krsko - Aluminij 1:3

SLOVENIA: 2. SNL

15:00Beltinci - Brezice 2:1
15:00Ilirija - Nafta 2:0

SRI LANKA: Champions League

12:00Blue Star - UP Country Lions 2:1
12:00Matara City - Ratnam 1:1
12:00Sri Lanka Army - Crystal Palace 3:3
12:30Colombo - Super Sun 8:0
12:30Saunders - Java Lane 4:4

SVEITSI: Super League

17:00St. Gallen - Young Boys 2:3
17:00Xamax - Grasshoppers 2:3
17:00Zürich - Sion 1:2

SVEITSI: Challenge League

15:30Kriens - Lausanne 1:1
16:00Aarau - Rapperswil 3:0
17:00Vaduz - Wil 0:2

SVEITSI: 1.Liga Promotion

15:30Bellinzona - Basel II 0:0
15:30Munsingen - Zürich II 3:0

SVEITSI: 1. Liiga Lohko 1

15:30Vevey - Echallens 2:2
16:00Thun II - Lancy 1:0
17:00Lausanne II - Oberwallis Naters 3:1

SVEITSI: 1. Liiga Lohko 3

16:30Kosova - Thalwil 0:2

TADŽIKISTAN: Vysshaya Liga

11:00Barqi Tojik - Istiqlol Dushanbe 0:2
11:00CSKA-Pomir Dushanbe - Khatlon 3:3
11:00Khujand - Kuktosh 3:1
11:00Regar-TadAZ - Panjsher 2:0

TANSKA: Superliga

13:00Hobro - Vendsyssel 1:0
15:00Randers - Nordsjaelland 1:1
17:00Aalborg - FC Kööpenhamina 1:1
19:00Midtjylland - Vejle 5:0
21:00Odense - Esbjerg 2:1

TANSKA: 1. divisioona

14:45Lyngby - Fredericia 1:3
14:45Naestved - Hvidovre 1:1
14:45Nykobing - Silkeborg 3:1
14:45Roskilde - Koge 4:1
14:45Thisted - F. Amager 0:1

TANSKA: 2nd Division - Lohko 1

15:00Ringkobing - Dalum IF 4:2

TANSKA: 2nd Division - Lohko 2

16:00AB Kööpenhamina - Hellerup 1:0

TOGO: Championnat National

17:00Anges de Notse - Gbikinti Bassar 1:0
17:00AS Togo-Port - Semassi 2:0
17:00Dynamic Togol. - Gomido 2:0
17:00Kara - Gbohloe-Su 0:0
17:00Koroki Metete - Foadan 2:1
17:00Maranatha - OTR 3:0
17:00Sara Sport - ASC Kara 0:0

TŠEKKI: 1. Liga

15:00Opava - Ostrava 2:1
16:00Jablonec - Bohemians 1905 3:1
16:00Plzen - Pribram 1:1
16:00Teplice - Sigma Olomouc 0:0
18:00Slavia Praha - Zlin 3:1

TŠEKKI: 2. divisioona

15:00Varnsdorf - Ceske Budejovice 0:1
15:00Vlasim - Zizkov 2:1
16:00Hradec Kralove - Pardubice 4:1

TŠEKKI: CFL

15:00Benesov - Dobrovice 2:1
15:00Zapy - Stechovice 2:0

TŠEKKI: Division A

11:15Admira Prague - Sedlcany 4:1

TŠEKKI: Division B

15:00Hostoun - Meteor Prague 0:2
15:00Nymburk - Sous 0:1rp.

TŠEKKI: Division C

15:00Dvur Kralove - Benatky 2:0
15:00Kolin - Caslav 0:1rp.

TŠEKKI: Division D

15:00Blansko - Velka Bites 9:0

TŠEKKI: Prazsky prebor

15:00Admira Prague B - Zizkov B 1:2
15:00Vysehrad B - Treboradice 0:1

TŠEKKI: Stredocesky KP

15:00Poricany - Kutna Hora 1:2

TŠEKKI: Jihocesky KP

11:30Rudolfov - Trebon 3:0
15:00Milevsko - Zelec 1:1
15:05Jankov - Sokol Lom 0:1

TŠEKKI: Plzensky KP

15:00Myto - Stribro 3:0
15:00Nepomuk - Luby 3:1
15:00Start Tlumacov - Petrin Plzen 2:4

TŠEKKI: Ustecky KP

11:30Litomericko B - Louny 2:3

TŠEKKI: Kralovehradecky KP

15:00Trebes - Cerveny Kostelec 2:3
15:00Vrchlabi - Rychnov n. Kneznou 5:2
15:05Novy Bydzov - Jaromer 4:1

TŠEKKI: Pardubicky KP

14:30Hermanuv Mestec - Moravska Trebova 1:2
14:30Hlinsko - Chocen 4:5rp.
14:30Lanskroun - Chrudim B 3:2rp.
14:30Moravany - Dolni Ujezd 4:1
14:30Svitavy - Luze 2:1
14:35Ceska Trebova - Holice 2:1

TŠEKKI: Olomoucky KP

11:00HFK Olomouc B - Zabreh 2:1
11:00Sokol Opatovice - Medlov 2:1rp.
15:00Velke Losiny - Cernovir 8:1

TŠEKKI: Moravskoslezsky KP

14:30Frenstat p. R. - Krnov 2:0

TŠEKKI: Nuorten liiga

12:00Brno U21 - Karvina U21 4:2
12:00Slovacko U21 - Trinec U21 4:2

TŠEKKI: Czech Cup - Naiset

11:30Lodenice N - CSAD Havirov N 3:2
12:30FC Praha N - Rakovnik N 0:9
14:30Brusperk N - Hodonin N 2:3
14:30Hradiste N - Bohemians 1905 N 2:0
15:00Zlichov N - Pardubice N 1:8

TUNISIA: Ligue Professionnelle 1

15:00Etoile Sahel - Metlaoui 1:0

TURKKI: Super Lig

12:30Bursaspor - Kasimpasa 1:2
17:00Fenerbahce - Alanyaspor 2:0
18:00Antalyaspor - Akhisar Belediye 1:2
19:30Besiktas - Sivasspor 1:2

TURKKI: 1. Lig

12:30Elazigspor - Eskisehirspor 3:2
12:30Umraniyespor - Altinordu 0:0
15:00Altay - Adana Demirspor 3:0
18:00Osmanlispor - Istanbulspor 1:0

TURKKI: 2. Lig Red Group

12:00Sanliurfaspor - Anadolu Selcukspor 2:1
12:00Sivas Belediyespor - Tarsus 2:1
12:30Bandirmaspor - Karagumruk 0:1
12:30Bugsasspor - Tuzlaspor 0:3
12:30Kirklarelispor - Fethiyespor 2:1
12:30Zonguldak - Kahramanmaras 0:3

TURKKI: 2. Lig White Group

12:00Gaziantepspor - Manisaspor 1:1
12:30Ankara Demirspor - Amedspor 0:0
12:30Bayrampasa - Sariyer 0:2
12:30Bodrumspor - Utas Usakspor 2:1
12:30Eyupspor - Gumushanespor 1:2
12:30Inegolspor - Sakaryaspor 0:1
12:30Kastamonuspor - Hacettepe 6:2
12:30Samsunspor - Keciorengucu 1:2
12:30Sancaktepe - Nigde Anadolu 3:1

TURKKI: 3. Lig Lohko 1

12:00Batman Petrolspor - Korfez 2:1
12:30Erbaaspor - Kozan 0:0
12:30Ergene Velimese - Tire 3:1
12:30Gebzespor - Nevsehirspor 0:1
12:30Silivrispor - Karakopru 2:1

TURKKI: 3. Lig Lohko 2

12:00Ofspor - Alibeykoy 2:0
12:00Osmaniyespor - Erokspor 1:1
12:00Pazarspor - Kemerspor 2003 1:0
12:00Yeni Orduspor - Elaziz Bld. 1:1
12:30Adiyamanspor - Sultanbeyli 1:2
12:30Altindag Bld. - Duzcespor 2:0
12:30Bergama Bld. - Karsiyaka 1:1
12:30Catalca - Van Buyuksehir Bld. 2:1
12:30Kizilcaboluk Spor Kulubu - Kirsehir Belediyespor 2:1

TURKKI: 3. Lig Lohko 3

12:0024 Erzincanspor - Fatsa Belediyespor 0:0
12:00Diyarbakirspor - Corum 1:0
12:00Payasspor - Trabzon 0:0
12:30Serik Belediyespor - Ankara Adliyespor 1:1
12:30Turgutluspor - Cizrespor 2:0

UKRAINA: Valioliiga

17:00Dyn. Kyiv - Mariupol 4:0
19:30Vorskla - Shakhtar 0:2

UKRAINA: Persha Liga

13:00Hirnyk-Sport - Dnipro-1 0:3
14:00Prykarpattya - Inhulets 4:0
14:00Rukh Vynnyky - Obolon Brovar Kyjev 0:3

UKRAINA: Druha Liga

14:00Cherkashchyna-Ak. - Podillya Khmelnytskyi 3:1
14:00Kalush - Bukovyna 2:0
15:00MFC Metalurh - Tavriya 1:0

UNKARI: OTP Bank Liga

16:30Mezokovesd - MOL Vidi 1:0

UNKARI: Merkantil Bank Liga

14:30Budafoki - Zalaegerszeg 2:3
14:30Budaorsi - Vasas 2:0
14:30Cegledi - Monori 1:0
14:30Dorogi - Nyiregyhaza 1:1
14:30Kazincbarcika - Csakvari 2:3
14:30Mosonmagyarovari TE - Siofok 1:3
14:30Soroksar - Bekescsaba 2:2
14:30Vac - Kaposvar 0:0
18:00Balmazujvaros Sport - Duna Aszfalt 1:2
18:00Gyirmot - Győr 2:1

UNKARI: NB I - Naiset

14:00Győr N - DVTK N 2:2
14:30Szent Mihaly N - MTK Hungaria N 0:4

URUGUAY: Primera Division - Playoffit

21:30Nacional - Penarol 1:2ja.

USA: MLS - Playoffit

22:00Sporting Kansas City - Real Salt Lake 4:2
00:30Atlanta United - New York City 3:1

UUSI-SEELANTI: Football Championships

03:00Hawke's Bay - Hamilton 0:2
03:00Team Wellington - Southern United 3:1
03:00Waitakere - Tasman United 3:0
04:00Wellington Phoenix Res 2 - Canterbury 2:3
05:35Eastern Suburbs - Auckland City 0:1

UUSI-SEELANTI: National League - Naiset

02:00Northern Football N - Capital Football N 4:2
03:00Auckland N - Southern United N 3:2
03:30Canterbury United N - Central Football N 8:0

VALKO-VENÄJÄ: Valioliiga

13:00Torpedo Minsk - Dnepr Mogilev 3:0
15:00Zhodino - Luch Minsk 0:0

VENEZUELA: Primera Divisioona - Clausura - Playoffit

22:00Caracas - Lara 1:1

VENÄJÄ: Premier League

13:00Ufa - Sp. Moskova 2:0
15:00Krasnodar - Yenisey 3:0
15:30Kazan - Lok. Moskova 0:0
18:00CSKA Moskova - Zenit Petersburg 2:0

VENÄJÄ: PFL - Center

12:00R. Volgograd 2 - Khimik Novomoskovsk 5:2

VENÄJÄ: PFL - South

13:00Biolog - Mashuk 2:1
13:00Nalchik - FC Akademia 0:1
13:00SKA Rostov - Maykop 0:1
14:00Chornomorets - Legion Dynamo 0:1
15:00FK Chayka - Dynamo Stavropol 1:0

VENÄJÄ: PFL - West

13:00Lokomotiv-Kazanka - Luki-Energiya 1:0

VENÄJÄ: Youth League

07:30Ufa U21 - Sp. Moscow U21 3:0
10:00Kazan U21 - Lok. Moskova U21 2:4

VIRO: Esiliiga

13:00Keila JK - Tallinna Kalev U21 2:0
13:00Levadia U21 - Rakvere 2:1
13:00Maardu - Elva 6:1
13:00Nomme Kalju U21 - Tartu Welco 1:3
13:00Santos Tartu - Flora U21 0:0

WALES: Valioliiga

16:30Cardiff Metropolitan - Aberystwyth 2:3

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.LiveTulokset.com tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä LiveTulokset.com nettisivuun verrattuna.

Siirry kosketusnäyttöversioon