REFRESH

Jalkapallo » Tänään » Kaikki ottelut

AASIA: AFC Champions League - Karsinta

18:50Foolad (Irn) - Al-Ain (Uae) -:-

AFRIKKA: CAF Champions League

19:00Esperance Tunis (Tun) - MC Alger (Alg) -:-
19:00Zamalek (Egy) - Teungueth (Sen) -:-
22:00Horoya (Gui) - Kaizer (Rsa) -:-
22:00Wydad (Mar) - Petro (Ang) -:-

ALBANIA: Super League

14:00Kastrioti - Kukesi 0:3
14:00Skenderbeu - Tirana 0:0
17:00Apolonia Fier - Teuta -:-
17:00Laci - Vllaznia -:-

ALBANIA: First Division - Karsintalohko

14:30Elbasani - Lushnja 0:1
14:30Koplik - Partizani II 0:2
14:30Oriku - Beselidhja Lezha 1:0

ALBANIA: First Division - Nousuryhmä

14:30Korabi Peshkopi - Din. Tirana 1:2
14:30Vora - Burreli 0:3

ALGERIA: U21 League

12:00Bel Abbes U21 - JS Kabylie U21 2:0
12:00Bordj Bou Arreridj U21 - Belouizdad U21 0:1

ANGOLA: Girabola

19:00Primeiro de Agosto - Progresso -:-

ARGENTIINA: Copa de la Liga Profesional

03:00Platense - San Lorenzo 2:4
20:00Godoy Cruz - Arsenal Sarandi -:-
22:15Estudiantes - Aldosivi -:-
00:30Defensa y Justicia - Talleres Cordoba -:-

ARGENTIINA: Primera Nacional

20:10Ferro - Gimnasia Jujuy -:-
21:30Def. de Belgrano - Guillermo Brown -:-
21:30Villa Dalmine - San Martin S.J. -:-
00:00Estudiantes Rio Cuarto - Alvarado -:-
00:10Temperley - Tigre -:-

ARGENTIINA: Torneo Federal

22:00Crucero del Norte - CDJU Gualeguaychu -:-

ARGENTIINA: Primera B - Apertura

21:30Acassuso - Talleres (R.E) -:-
21:30Argentino de Quilmes - Deportivo Armenio -:-
21:30Canuelas - San Miguel -:-
21:30Colegiales - Defensores Unidos -:-

ARGENTIINA: Primera C - Apertura

21:30Atlas - Ituzaingo -:-
21:30Deportivo Espanol - Berazategui -:-
21:30General Lamadrid - Laferrere -:-
21:30Midland - Argentino de Merlo -:-
21:30Real Pilar - Claypole -:-
21:30Sportivo Italiano - Central Cordoba -:-

ARMENIA: First League

14:00BKMA - Shirak 2 -:-

AUSTRALIA: A-League

08:05Newcastle Jets - Melbourne Victory 1:2
10:05Sydney FC - Melbourne City 1:1
12:00SiirrettySydney FC - WS Wanderers -:-
12:10Adelaide United - WS Wanderers 1:1

AUSTRALIA: NPL ACT

05:45West Canberra Wanderers - Gungahlin 1:4
10:30Monaro Panthers - Canberra Olympic 1:4

AUSTRALIA: NPL Northern NSW

07:30Charlestown Azzurri - Broadmeadow 0:1
11:00Newcastle Olympic - Maitland 2:4
12:00Weston Workers - Adamstown Rosebud 2:0

AUSTRALIA: NPL NSW

12:00Northbridge Bulls FC - Rockdale 0:1

AUSTRALIA: NPL Queensland

11:30Peninsula - Moreton Bay Utd 3:2
12:15Capalaba FC - Magpies Crusaders 3:1

AUSTRALIA: NPL South Australian

08:00Croydon - Sturt Lions 1:2
08:30Adelaide Comets - NE Metrostars 1:1
08:30Cumberland Utd. - Adelaide Olympic 3:0

AUSTRALIA: NPL Tasmania

07:00South Hobart - Launceston 5:0
09:30Olympia Warriors - Clarence Zebras 1:5
09:30Riverside Olympic - Devonport 2:3
11:30Kingborough Lions - Glenorchy Knights 2:5

AUSTRALIA: NPL Victoria

08:00Avondale FC - Eastern Lions 2:0
11:30Altona Magic - Dandenong City 2:2
12:00Dandenong - St Albans 1:0
12:00Hume City - Port Melbourne Sharks 2:1

AUSTRALIA: NPL Western Australia

10:00Balcatta - Gwelup Croatia SC 1:1
10:00Floreat Athena - Inglewood 3:2
10:00Perth SC - Bayswater City 2:1
10:00Rockingham City - Armadale 1:1
10:00Sorrento - Joondalup 0:3
14:00Perth Glory U21 - Cockburn City 5:3

AUSTRALIA: Brisbane Premier League

11:00St. George Willawong - Acacia Ridge 0:3
12:10Albany Creek - Toowong 4:0
12:10The Lakes FC - Univ. of Queensland 7:1

AZERBAIDŽAN: Premier League

15:00Gabala - Neftci Baku 2:2
17:00Sabah Baku - Sabail -:-

BAHRAIN: Premier League

17:10East Riffa - Al-Hidd -:-
17:10Manama Club - Al-Ahli -:-
19:45Busaiteen - Al-Muharraq -:-

BELGIA: Jupiler League

17:15Cercle Brügge - Leuven -:-
19:30KV Mechelen - Waregem -:-
21:45Gent - Charleroi -:-

BELGIA: 1B Pro League

21:45Seraing - Deinze -:-

BOLIVIA: Division Profesional

03:00Blooming - Aurora 1:0
22:00Always Ready - Nacional Potosi -:-
00:15Palmaflor - Oriente Petrolero -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: Premier League

18:00Zeljeznicar - Mladost DK -:-
20:00Zrinjski - Radnik Bijeljina -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: Prva Liga - FBiH

17:30Banovici - Bratstvo Gracanica -:-
17:30Capljina - Vis Simm-Bau -:-
17:30Igman K. - GOSK Gabela -:-
17:30Kakanj - Gorazde -:-
17:30Travnik - HNK Orasje -:-
17:30Zivinice - Jedinstvo Bihac -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: Prva Liga - RS

28'Novi Grad - Tekstilac 0:0
28'Podrinje Janja - Ljubic Prnjavor 0:0
28'Prijedor - Leotar 1:1
28'Slavija - Zvijezda 09 0:0
28'Sloga Doboj - Kozarska Dubica 1:0
28'Sutjeska Foca - Modrica 0:0
28'Zeljeznicar Banja Luka - Drina Zvornik 1:0

BRASILIA: Campeonato Alagoano

23:00Alianca - ASA -:-

BRASILIA: Campeonato Amazonense

22:30Princesa Solimoes - Cliper -:-
23:05Amazonas - Iranduba -:-

BRASILIA: Campeonato Brasiliense - Ensimmäinen vaihe

21:30Bosque Formosa - Real Brasilia -:-
21:30Brasiliense - Unai EC -:-
21:30Ceilandia - Samambaia -:-
21:30Santa Maria - Luziania -:-
21:30Sobradinho - Gama -:-

BRASILIA: Campeonato Capixaba

21:00Pinheiros - SAO Mateus -:-
21:00Rio Branco-VN - Real Noroeste -:-
21:00Serra - Estrela do Norte -:-
21:00Vilavelhense - Rio Branco ES -:-

BRASILIA: Campeonato Carioca - Taca Guanabara

21:30Macae - Resende -:-
21:30Portuguesa RJ - Bangu -:-

BRASILIA: Campeonato Catarinense

22:00Chapecoense-SC - Prospera Criciuma -:-
22:00Gremio Juventus - Marcilio Dias -:-

BRASILIA: Campeonato Gaucho - Ensimmäinen vaihe

02:00Esportivo - Ypiranga FC 1:1

BRASILIA: Campeonato Goiano

22:00Aparecidense - Jaragua -:-

BRASILIA: Campeonato Matogrossense

16:00Gremio Sorriso - Acao -:-

BRASILIA: Campeonato Paraense

23:00SiirrettyPaysandu - Tuna Luso -:-
21:00Castanhal - Bragantino -:-

BRASILIA: Campeonato Rondoniense

23:00Rondoniense - Porto Velho -:-

BRASILIA: Campeonato Sergipano

22:00SiirrettyFrei Paulistano - Lagarto -:-

BRASILIA: Copa do Nordeste

22:00Bahia - ABC -:-
22:00Ceara - Salgueiro -:-
22:00Confianca - Fortaleza -:-
22:00CRB - AE Altos -:-
22:00Julho Esporte - Vitoria -:-
22:00Sampaio Correa - CSA -:-
22:00Treze - Sport Recife -:-
00:15Santa Cruz - Botafogo PB -:-

BULGARIA: Parva Liga

17:30Ludogorets - Montana -:-
20:00CSKA Sofia - Arda -:-

BULGARIA: Vtora liga

15:00Litex Lovech - Dobrudzha 0:0
17:00Strumska Slava - Lokomotiv Gorna -:-

BULGARIA: Third League - South-East

17:00Chernomorets 1919 - Borislav Parvomay -:-
17:00Dimitrovgrad - Nesebar -:-
17:00Gigant Saedinenie - Atletik Kuklen -:-
17:00Karnobat - Vereya -:-
17:00Rodopa Smolyan - Maritsa Plovdiv -:-
17:00Sokol Markovo - Yambol 1915 -:-
17:00Zagorets - Rozova Dolina -:-

BULGARIA: Third League - South-West

16:00Bansko - Velbazhd -:-
16:00Belasitsa - Razlog -:-
16:00Chavdar Etropole - Rilski Sportist -:-
16:00Chepintsi - Vihren -:-
16:00Gotse Delchev - Perun -:-
16:00Kyustendil - Balkan Botevgrad -:-
16:00Marek - Botev Ihtiman -:-
16:00Oborishte - Slivnishki Geroy -:-
16:00Vladaya - Nadezhda Dobroslavci -:-

BULGARIA: Third League - North-East

16:00Botev Novi Pazar - Shumen 2007 -:-
16:00Dunav Ruse - Chernomorets Balchik -:-
16:00Svetkavitsa - Septemvri Tervel -:-

BURKINA FASO: Premier League

19:00ASEC Koudougou - AS Police -:-
19:00Leopard St.Camille - ASFA Yennega -:-
19:00Majestic - Royal -:-
19:00Rahimo - USFA -:-
21:15AS Douanes - ASF Dioulasso -:-

BURUNDI: Primus League

14:30Muzinga - Les Elephants 2:1
16:00SiirrettyAigle Noir - Inter Star -:-
16:00SiirrettyKayanza - Musongati -:-
16:00SiirrettyLes Elephants - Flambeau du Centre -:-
16:00SiirrettyOlympic S. - Muzinga -:-
16:00SiirrettyRoyal de Muramvya - Dynamik -:-
16:00SiirrettyVital O - Le Messager Ngozi -:-
17:00Inter Star - Kayanza -:-

CHILE: Primera Division

23:00U. Espanola - Melipilla -:-

COSTA RICA: Primera Division - Clausura

00:00Grecia - Alajuelense 1:4
05:00Cartagines - San Carlos 1:1

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Clausura - Pudotuspelit

22:00Guanacasteca - Consultants Desamparados -:-

ECUADOR: Liga Pro - Ensimmäinen vaihe

01:00Manta - Tecnico U. 0:2
20:15SiirrettyInd. del Valle - U. Catolica -:-
22:30Macara - Nueve de Octubre -:-

ENGLANTI: Valioliiga

14:30Manchester City - Leeds 1:2
17:00Liverpool - Aston Villa -:-
19:30Crystal Palace - Chelsea -:-

ENGLANTI: Championship

14:30Millwall - Swansea 0:3
17:00Barnsley - Middlesbrough -:-
17:00Birmingham - Stoke -:-
17:00Bournemouth - Coventry -:-
17:00Bristol City - Nottingham -:-
17:00Cardiff - Blackburn -:-
17:00Derby - Norwich -:-
17:00Huddersfield - Rotherham -:-
17:00Preston - Brentford -:-
17:00QPR - Sheffield Wed -:-
17:00Wycombe - Luton -:-

ENGLANTI: League One

17:00Accrington - AFC Wimbledon -:-
17:00Crewe - Oxford Utd -:-
17:00Doncaster - Wigan -:-
17:00Fleetwood - Rochdale -:-
17:00Gillingham FC - Shrewsbury -:-
17:00Ipswich - Milton Keynes -:-
17:00Lincoln - Blackpool -:-
17:00Northampton - Bristol Rovers -:-
17:00Plymouth - Hull -:-
17:00Portsmouth - Burton -:-
17:00Sunderland - Charlton -:-
17:00Swindon - Peterborough -:-

ENGLANTI: League Two

17:00Barrow - Carlisle -:-
17:00Bolton - Harrogate -:-
17:00Bradford City - Grimsby -:-
17:00Cambridge Utd - Exeter -:-
17:00Cheltenham - Leyton Orient -:-
17:00Port Vale - Morecambe -:-
17:00Salford - Stevenage -:-
17:00Scunthorpe - Tranmere -:-
17:00Southend - Crawley -:-
17:00Walsall - Forest Green -:-

ENGLANTI: National League

17:00SiirrettyAldershot - Yeovil -:-
17:00Altrincham - Halifax -:-
17:00Boreham Wood - Wealdstone -:-
17:00Bromley - Dagenham & Red. -:-
17:00Eastleigh - Woking -:-
17:00King’s Lynn - Chesterfield -:-
17:00Maidenhead - Barnet -:-
17:00Torquay - Weymouth -:-
17:00Wrexham - Stockport -:-
19:20Hartlepool - Notts County -:-

ENGLANTI: Valioliiga U18

12:30Fulham U18 - Arsenal U18 3:1
13:00Brighton U18 - Norwich U18 1:3
13:00West Bromwich U18 - Leicester U18 4:1
13:00West Ham U18 - Reading U18 4:1
13:30Derby U18 - Everton U18 2:1
13:30Manchester Utd U18 - Stoke City U18 6:1
13:30Southampton U18 - Tottenham U18 0:3
14:00Aston Villa U18 - Chelsea U18 0:7
15:00Wolverhampton U18 - Sunderland U18 3:1
28'Leeds U18 - Liverpool U18 0:3

ENGLANTI: FA Youth Cup

14:00Middlesbrough U18 - Ipswich U18 0:1

ESPANJA: LaLiga

15:00Getafe - Cadiz 0:1
17:15Athletic Bilbao - Alaves -:-
19:30Eibar - Levante -:-
22:00Real Madrid - Barcelona -:-

ESPANJA: LaLiga2

15:00Ponferradina - Fuenlabrada 0:0
17:00R. Oviedo - Las Palmas -:-
19:15Vallecano - Girona -:-

ESPANJA: Segunda Division B - Group 1 - Nousuryhmä

18:00Burgos CF - Unionistas -:-

ESPANJA: Segunda Division B - Group 2 - Toinen vaihe

18:00Osasuna B - Real Union -:-

ESPANJA: Segunda Division B - Group 3 - Karsintalohko

18:00Atzeneta - Prat -:-
19:00Valencia B - Olot -:-

ESPANJA: Segunda Division B - Group 3 - Toinen vaihe

19:00Hercules - Badalona -:-

ESPANJA: Segunda Division B - Group 5 - Karsintalohko

19:45Villarrubia - Atl. Madrid B -:-

ESPANJA: Segunda Division B - Group 5 - Toinen vaihe

19:00Don Benito - Rayo Majadahonda -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 1 - Karsintalohko

19:00UD Ourense - Viveiro -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 1 - Nousuryhmä

18:00Arenteiro - Polvorin -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 3 - Karsintalohko

18:00Castro - Ribamontan al Mar -:-
18:30Barreda Balompie - Revilla -:-
18:30Torina - CD Barquereno -:-
19:00Solares - Rinconeda Polanco -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 3 - Nousuryhmä

19:00Escobedo - Cayon -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 3 - Toinen vaihe

18:00UC Cartes - Textil Escudo -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 4 - Karsintalohko

17:30Tolosa FC - Lagun Onak -:-
18:00Balmaseda - Sodupe -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 4 - Nousuryhmä

19:00Sestao - CD Vitoria -:-
19:30Gernika - Pasaia -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 4 - Toinen vaihe

17:30Beasain - Basconia -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 5 - Karsintalohko

19:00Santfeliuenc - Horta -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 5 - Nousuryhmä

18:00Vilafranca - Girona B -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 6 - Toinen vaihe

17:00Jove - Recambios Colon -:-
18:00Beniganim - Villarreal C -:-
19:00Olimpic Xativa - Silla CF -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 8 - Karsintalohko

17:00Colegios Diocesanos - Penaranda -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 8 - Nousuryhmä

18:00Numancia B - Leonesa B -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 8 - Toinen vaihe

17:00Mirandes B - La Virgen -:-
18:00Arandina - Atl. Tordesillas -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 9 - Karsintalohko

13:00Loja - Melilla CD 2:0

ESPANJA: Tercera Division - Group 9 - Nousuryhmä

19:30Almeria B - Antequera -:-
19:30Mancha - El Palo -:-
19:30Torredonjimeno - Velez -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 10 - Karsintalohko

19:00Arcos CF - Castilleja CF -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 10 - Nousuryhmä

13:00Ceuta - San Roque 2:0
19:30Xerez D.F.C. - Puente Genil -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 10 - Toinen vaihe

19:00Los Barrios - Pozoblanco -:-
19:00Rota - CD Utrera -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 12

19:00Arucas - San Fernando -:-
19:00UD Guia - Villa Santa Brigida -:-
20:00Union Guimar - CD Buzanada -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 14 - Toinen vaihe

19:00Extremadura UD B - Arroyo -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 15 - Karsintalohko

17:30Beti Onak - Bidezarra -:-
17:30Txantrea - Fontellas -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 15 - Nousuryhmä

17:30Beti Kozkor - Cirbonero -:-
18:00AD San Juan - CD Ardoi -:-
18:00Valle Egues - Pena -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 15 - Toinen vaihe

17:00Pamplona - Cortes -:-
17:30Huarte - Murchante -:-
18:30Burlades - CD Cantolagua -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 16 - Toinen vaihe

17:30Calahorra B - CDFC Calzada -:-
19:00Yague - Arnedo -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 18 - Toinen vaihe

17:30Villacanas - Ciudad Real -:-
18:00Tarancon - Huracan de Balazote -:-
19:00Guadalajara - La Roda -:-

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

14:00Mbabane Highlanders - Manzini Sea Birds -:-
14:00Tambuti - Moneni Pirates -:-
16:30Manzini Wanderers - Milling Hotspurs -:-
16:30Young Buffaloes - Tambankulu -:-

ETELÄ-AFRIKKA: Premier League

PuoliaikaCape Town City - Supersport 1:0
18:00TS Galaxy - Tshakhuma -:-

ETELÄ-AFRIKKA: GladAfrica Championship

PuoliaikaBizana Pondo Chiefs - Pretoria U. 2:1
PuoliaikaCape Umoya United - TS Sporting 2:0
16:00Free State Stars - Royal AM -:-
45+'JDR Stars - Pretoria Callies 1:0
PuoliaikaRichards Bay - Polokwane 1:0
16:00Steenberg United - Uthongathi -:-

ETELÄ-AFRIKKA: Diski Challenge

10:30Swallows U23 - Baroka U23 1:1
11:00Amazulu U23 - Golden Arrows U23 1:1
11:00Mamelodi U23 - Bloem Celtic U23 -:-
11:00Maritzburg Utd U23 - Chippa United U23 4:1
11:00Stellenbosch U23 - Supersport U23 1:1
11:00TS Galaxy U23 - Cape Town City U23 -:-
11:00Tshakhuma U23 - Black Leopards U23 -:-
13:00Kaizer U23 - Orlando U23 0:2

ETELÄ-AMERIKKA: Copa Libertadores - Karsinta

01:15Ind. del Valle (Ecu) - Gremio (Bra) 2:1

ETELÄ-KOREA: K League 1

08:00Gangwon - Daegu 3:0
10:30Seoul - Pohang 1:2
13:00Seongnam - Gwangju 2:0

ETELÄ-KOREA: K League 2

10:00Seoul E. - Asan 0:1
12:30Gimcheon Sangmu - Bucheon 1:0

ETELÄ-KOREA: K3 League

09:00Busan Kyotong - Changwon 1:1
09:00Daejeon Korail - Mokpo City 0:1
09:00Gyeongju KHNP - Gimpo C. 0:0

FÄRSAARET: 1. Deild

17:00Argir - Vikingur 2 -:-
17:30HB Torshavn 2 - FC Suduroy -:-
18:00Klaksvik 2 - Streymur 2 -:-
18:30Skala Itrottarfelag - Sandur -:-
20:00B36 Torshavn 2 - Runavik 2 -:-

FÄRSAARET: Faroe Islands Cup

17:00Royn Hvalba - Hoyvik -:-
20:00Midvagur - Undri -:-

GHANA: Valioliiga

18:00Ashanti Gold - Hearts Of Oak -:-
18:00Liberty - Elmina Sharks -:-

GIBRALTAR: National League - Championship Group

17:00St Josephs - Europa FC -:-
19:30Lynx - Lincoln -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura

20:00Coban Imperial - Guastatoya -:-
22:00Iztapa - Santa Lucia -:-

GUINEA: Ligue 1

19:00Wakriya - Satellite -:-

HOLLANTI: Eredivisie

19:45Heracles - Willem II -:-
21:00Alkmaar - Sparta Rotterdam -:-
21:00Sittard - FC Emmen -:-
22:00Zwolle - Twente -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Clausura - 1. vaihe

00:06Marathon - UPNFM 1:1

HONG KONG: Premier League

10:00Southern District - Happy Valley 3:3

INDONESIA: Menpora Cup - Pudotuspelit

14:15Persija Jakarta - Barito Putera 1:0

IRLANTI: Premier Division

20:00Finn Harps - Waterford -:-
20:00Longford - Drogheda -:-
20:00Sligo Rovers - Shamrock Rovers -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al - Championship Group

18:45Kiryat Shmona - H. Beer Sheva -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al - Karsintalohko

18:00Hapoel Tel Aviv - H. Haifa -:-
18:30Sakhnin - Bnei Yehuda -:-
20:30Netanya - Beitar Jerusalem -:-

ISRAEL: Liga Alef North

28'Hapoel Bnei Zalfa - Maccabi Bnei Raina 1:0

ITALIA: Serie A

PuoliaikaSpezia - Crotone 0:1
19:00Parma - AC Milan -:-
21:45Udinese - Torino -:-

ITALIA: Serie B

15:00Ascoli - Monza 1:0
90+'Brescia - Pescara 1:1
15:00Cremonese - Pordenone 2:1
15:00Entella - Salernitana 0:3
15:00Lecce - Spal 1:2
17:00Frosinone - Cittadella -:-

ITALIA: Serie C - Group A

PuoliaikaAlbinoLeffe - Carrarese 2:0

ITALIA: Serie C - Group C

PuoliaikaPalermo - Vibonese 0:0
18:30Avellino - Bari -:-

ITALIA: Serie D - Group A

16:00SiirrettyBorgosesia - Gozzano -:-
PuoliaikaBra - Lavagnese 0:0
PuoliaikaHSL Derthona - Arconatese 2:0
PuoliaikaImperia - Fossano 0:1
PuoliaikaP.D.H.A.E. - Sanremese 0:0
PuoliaikaSaluzzo - Castellanzese 1:1
PuoliaikaSestri Levante - Casale 2:1

ITALIA: Serie D - Group B

PuoliaikaBrusaporto - Sona 1:0
PuoliaikaCiserano-Bergamo - NibionnOggiono 0:1
PuoliaikaReal Calepina - Tritium 0:1
PuoliaikaUSD Casatese - Scanzorosciate 1:2
PuoliaikaVilla Alme - Vis Nova Giussano 4:0

ITALIA: Serie D - Group C

PuoliaikaBolzano - Campodarsego 1:0
PuoliaikaCaldiero Terme - Cjarlins Muzane 0:0
PuoliaikaCartigliano - ArzignanoChiampo 1:0
PuoliaikaLuparense - Ambrosiana 0:0
PuoliaikaMontebelluna - Este 1:1

ITALIA: Serie D - Group D

PuoliaikaAglianese Calcio - Fiorenzuola 1:0
PuoliaikaPrato - Real Forte Querceta 0:0
PuoliaikaPro Livorno - Lentigione 0:0

ITALIA: Serie D - Group E

PuoliaikaMontevarchi Calcio - Trestina 2:0
PuoliaikaTrastevere Calcio - San Donato 0:1

ITALIA: Serie D - Group G

15:00Afragolese - Torres 0:2
PuoliaikaLatina - Latte Dolce 0:1
PuoliaikaNocerina - Nuova Florida 0:0
PuoliaikaVis Artena - Lanusei Calcio 0:0

ITALIA: Primavera 1

12:00Ascoli U19 - Inter U19 1:2
14:00AC Milan U19 - Juventus U19 0:1
14:00Sassuolo U19 - Cagliari U19 1:0
16:00ViivästettyAS Roma U19 - Fiorentina U19 -:-
PuoliaikaSampdoria U19 - Genoa U19 1:1

ITALIA: Primavera 2

12:00Cosenza U19 - Napoli U19 0:1
12:00Frosinone U19 - Crotone U19 2:0
12:00Lecce U19 - Pisa U19 2:1
12:00Spezia U19 - Benevento U19 1:0
16:00Brescia U19 - Pordenone U19 -:-
16:00Cittadella U19 - Cremonese U19 -:-
16:00Monza U19 - Verona U19 -:-
16:00Reggina U19 - Entella U19 -:-
16:00Salernitana U19 - Pescara U19 -:-
16:00Udinese U19 - Chievo U19 -:-
16:00Venezia U19 - Reggiana U19 -:-
16:00Vicenza U19 - Parma U19 -:-

ITALIA: Serie B- Naiset

18:30Perugia N - Ravenna N -:-

ITÄVALTA: Tipico Bundesliga - Karsintalohko

18:00Admira - Ried -:-
18:00Altach - St. Pölten -:-
18:00Hartberg - Austria Vienna -:-

ITÄVALTA: 2. Liga

73'A. Lustenau - Rapid (Am) 2:2
71'Lafnitz - Liefering 1:1

JAPANI: J1 League

08:00Hiroshima - Shonan 0:1
09:00C-Osaka - Avispa Fukuoka 2:2

JAPANI: J2 League

07:00Blaublitz - Omiya Ardija 0:0
08:00Iwata - Yamaga 4:1
08:00Kofu - Kitakyushu 1:1
08:00Kusatsu - V-Varen Nagasaki 1:2
10:00Verdy - Renofa Yamaguchi 3:1

JAPANI: J3 League

07:00Fujieda MYFC - Nagano 1:1

JAPANI: Nadeshiko League - Naiset

07:00Ehime N - Yamato Sylphid N 1:0
07:00Kunoichi N - Angeviolet Hiroshima N 3:0
07:00Orca Kamogawa N - NGU Nagoya N 0:0
07:00Yokohama FC Seagulls N - Harima Albion N 1:1

JORDANIA: Premier League

17:00Aqaba - Al Ramtha -:-
19:30Sahab - Al-Faisaly Amman -:-

KAMBODŽA: C-League

11:30Electricite Du Cambodge - Asia Euro United -:-
11:30SiirrettyPrey Veng - Boeung Ket -:-
14:00Visakha - NagaWorld -:-

KAMERUN: Elite One

PuoliaikaBamboutos FC - Union Douala 1:1
PuoliaikaColombe Lobo - Young Sports Academy 2:0
PuoliaikaDragon de Yaounde - Yafoot 1:1
1'Bamenda - Avion Academy 0:0
17:00Stade Renard - Eding Sport -:-
18:00Fortuna Mfou - Feutcheu -:-
18:00Panthere - New Star -:-
18:00Tonnerre - Les Astres -:-
18:00UMS de Loum - APEJES Academy -:-

KAZAKSTAN: Premier League

12:00Zhetysu - Tobol 0:2
14:00K. Almaty - Turan 5:1
PuoliaikaFC Astana - Atyrau 3:1

KOLUMBIA: Primera A - Apertura

23:30Ind. Medellin - Petrolera -:-

KOLUMBIA: Primera B - Apertura

23:30Atletico F.C. - Orsomarso 0:0
23:30Barranquilla - Quindio 0:0
23:30Cortulua - Boca Juniors 2:0
23:30Fortaleza - Bogota 3:0
23:30Huila - Real Cartagena 4:1
23:30Leones - Real Santander 2:0
23:30Valledupar - U. Magdalena 1:2

KONGO: Ligue 1

18:00CARA Brazzaville - JS Talangai -:-

KOSOVO: Superliga

PuoliaikaFC Ballkani - FC Besa 1:1
PuoliaikaGjilani - Feronikeli 1:0

KREIKKA: Super League - Karsintalohko

15:00Volos - Panetolikos 3:1
17:15Smyrnis - OFI Crete -:-
19:30Atromitos - AEL Larissa -:-

KREIKKA: Super League 2

14:45Apollon Larissa - Levadiakos 1:2
14:45Ionikos - Doxa Dramas 4:2

KREIKKA: Football League

12:00Kavala - Pierikos 3:0
12:45Episkopi - Kallithea 0:0
15:00Asteras Vlachioti - Niki Volos 0:0
15:00Ialisos - Santorini 1:0
90+'Kozani - Panserraikos 0:2
90+'O. Volos - Apollon Pontou 1:0
15:00PAE Egaleo - Aspropyrgos Enosis 1:0
15:00Rodos - Kalamata 0:0
15:00Thesprotos - PO Triglia 0:0
15:00Veria - Almopos 2:0

KREIKKA: Gamma Ethniki - Group 5

14:30M. Alexandros Kastorias - Lefkimmi -:-

KROATIA: 1. HNL

18:00Gorica - Varazdin -:-
20:05Sibenik - Rijeka -:-

KROATIA: 2. HNL

17:30Kustosija - Osijek 2 -:-
17:30Solin - Croatia Zmijavci -:-

KROATIA: 3. HNL Center

17:30Ponikve - Mladost Petrinja -:-
17:30Segesta - Vrapce -:-
17:30Spansko - Maksimir -:-
17:30Tresnjevka - Jarun -:-
17:30Zagorec K. - Vrbovec -:-

KROATIA: 3. HNL North

17:30Podravac Virje - Tehnicar Cvetkovec -:-
17:30Radnik Krizevci - Granicar Djurdjevac -:-
17:30Rudar Mursko Sredisce - Podravina Ludbreg -:-
17:30Varteks Varazdin - Papuk Orahovica -:-
17:30Virovitica - NK Polet -:-
17:30Zdralovi - Bjelovar -:-

KROATIA: 3. HNL South

17:30GOSK Dubrovnik - Neretvanac -:-
17:30HV Posedarje - Jadran LP -:-
17:30Primorac Biograd - Zmaj Makarska -:-
17:30Uskok Klis - Hrvace -:-
17:30Vodice - RNK Split -:-
17:30Zagora - Neretva -:-
17:30Zmaj Blato - OSK Otok -:-

KROATIA: 3. HNL East

17:30Slavonac Bukovlje - Croatia Dakovo -:-
17:30Slavonija Pozega - Oriolik -:-
17:30Valpovka - Sloga NG -:-
17:30Vihor Jelisavac - Granicar Zupanja -:-
17:30Vukovar 1991 - Vuteks Sloga -:-
17:30Zrinski Jurjevac - Belisce -:-

KROATIA: 3. HNL West

16:30Vinodol - Cres -:-
17:30Buje - Grobnican -:-
17:30Naprijed Hreljin - Crikvenica -:-
17:30Pazinka - Novigrad -:-
17:30Rovinj - Krk -:-
17:30Rudar Labin - Jadran Porec -:-
17:30Uljanik Pula - Nehaj Senj -:-

KYPROS: First Division - Championship Group

19:30Apollon - Anorthosis -:-

KYPROS: First Division - Karsintalohko

17:00APOEL - Paralimni -:-

KYPROS: Division 2

45+'Alki Oroklini - Othellos Athienou 0:2
45+'ASIL Lysi - Sotiras 0:0
45+'Digenis Akritas - Anagennisi 0:2
45+'Kouris Erimi - Aris 0:1
45+'Omonia Aradippou - Xylotympou 1:1
45+'Paeek - Chloraka 2:0
PuoliaikaThoi Lakatamias - Achyronas Liopetriou 1:1
45+'Zakakiou - Ypsonas 1:0

LAOS: Lao League

11:30Viengchanh - Young Elephant 0:2
13:00Chanthabouly - Lao Army FC 1:1

LATVIA: Optibet Virsliga

15:00FK Liepaja - Valmiera 1:2
19:00Metta/LU - Riga FC -:-

LIBANON: Premier League - Voittajien -vaihe

17:05Al Ahed - Al Sahel -:-
17:05Al Ansar - Al Akhaa Al Ahli -:-
17:05Safa - Nejmeh SC -:-

LIBYA: Premier League

16:30Ngom Ajdabiya - Al Tahaddi -:-
17:00Al-Athad - Olympic Azzaweya -:-
17:00Al Wehda - Al Ahly Tripoli -:-
17:00Rafeeq - Asswehly -:-

LIETTUA: I Lyga

14:00Riteriai 2 - FK Panevezys 2 1:3
14:00Siauliai FA - Silas 3:1
15:00BFA Vilnius - Zalgiris 2 4:8
18:00Neptunas - Suduva 2 -:-

LUXEMBURG: National Division

17:00Victoria Rosport - Dudelange -:-
19:00Ettelbruck - Racing Luxembourg -:-
20:00Fola - Union Titus Petange -:-
20:30Hesperange - Benfica -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu

23:00Orlando City (Usa) - Minnesota (Usa) 3:2
03:30Nashville SC (Usa) - Birmingham (Usa) -:-
14:00FC Lahti (Fin) - KTP (Fin) 2:1
14:00FF Jaro (Fin) - TPV (Fin) 1:0
15:00Ekenäs IF (Fin) - Keski-Uusimaa (Fin) -:-
15:00KaaPo (Fin) - Peimari United (Fin) -:-
71'TPS (Fin) - HIFK (Fin) 0:0
19:00New York City (Usa) - Hartford Athletic (Usa) -:-
19:00Richmond Kickers (Usa) - Loudoun (Usa) -:-
19:30Vancouver Whitecaps (Can) - Chicago Fire (Usa) -:-
20:00New York Red Bulls (Usa) - DC United (Usa) -:-
20:30Pittsburgh (Usa) - Cincinnati (Usa) -:-
22:00Indy Eleven (Usa) - Vancouver Whitecaps (Can) -:-
22:00Los Angeles FC (Usa) - New England Revolution (Usa) -:-
22:00New Mexico (Usa) - Colorado Springs (Usa) -:-
22:00Oklahoma City Energy (Usa) - North Texas (Usa) -:-
22:00Seattle Sounders (Usa) - San Diego Loyal (Usa) -:-
23:00Las Vegas Lights (Usa) - California Utd. (Usa) -:-
00:00Austin FC (Usa) - San Antonio (Usa) -:-
00:00Houston Dynamo (Usa) - FC Dallas (Usa) -:-

MAAILMA: Olympialaiset - Naiset - Karsinta - Nousu

18:00Kamerun N - Chile N -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue - Naiset

12:00Liettua N - Libanon N 7:1
15:00Armenia N - Jordania N 1:1
15:00Meksiko N - Slovakia N 0:0
PuoliaikaEtelä-Afrikka N - Sambia N 2:1
28'Namibia N - Angola N 0:0
17:00Italia N - Islanti N -:-
17:10Saksa N - Australia N -:-
20:10Ruotsi N - USA N -:-
23:30Ecuador N - Kolumbia N -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu - Naiset

14:00AIK N (Swe) - IF Brommapojkarna N (Swe) 1:2
15:00Hammarby N (Swe) - Örebro N (Swe) 1:1
15:00PeruutettuHammarby N (Swe) - Uppsala N (Swe) -:-
15:00Kristianstad N (Swe) - Kalmar N (Swe) -:-
15:00Växjö DFF N (Swe) - Vittsjö N (Swe) 0:2

MALAWI: Super League

15:30MAFCO - Big Bullets -:-
15:30Mighty Tigers - Civo Utd -:-
15:30Mighty Wanderers - Chitipa United -:-
15:30Moyale Barracks - Ekwendeni Hammers -:-
15:30TN Stars - Karonga United -:-

MALEDIIVIT: Dhivehi Premier League

19:00TC Sports Club - Green Streets -:-

MALESIA: Super League

PuoliaikaJohor DT - Petaling Jaya CFC 3:0
PuoliaikaKuala Lumpur City - Sri Pahang 1:0
PuoliaikaSelangor - Perak 2:0
PuoliaikaUiTM - Melaka United 0:1

MALESIA: Premier League

11:45Kelantan - Kuching City FC 1:0
PuoliaikaSarawak Utd. - Skuad Projek 4:0

MALI: Premiere Division

19:30Djoliba - Onze Createurs -:-
21:30Yeelen - Sonni -:-

MAROKKO: Botola Pro

17:00Mouloudia Oujda - Maghreb Fez -:-

MAROKKO: Botola 2

18:00Chabab Benguerir - Stade Marocain -:-
18:00Kenitra - Dcheira -:-
18:00Khouribga - Fes -:-

MAURITANIA: Ligue 1

22:40Madine Trarza - JAHE -:-
22:40Sahel - Tevragh-Zeina -:-

MAURITIUS: Mauritian League

15:00SiirrettyCercle De Joachim - Grande Riviere -:-
15:00SiirrettyLa Cure Sylvester - Entente Boulet -:-
15:00SiirrettyPamplemousses - Bolton City -:-

MEKSIKO: Liga MX - Clausura

03:30Necaxa - U.N.A.M. 0:1
05:30Juarez - Atl. San Luis 2:1

MEKSIKO: Liga Premier Serie A

23:00Irapuato - Canoneros Marina 6:0
00:00Inter Playa Del Carmen - Ciervos 8:0
03:00Cafessa - Pioneros 0:0
04:00Alacranes - Mazorqueros 4:0
18:00Cimarrones de Sonora 2 - Mineros de Fresnillo -:-
23:00UA Zacatecas - Atl. San Luis 2 -:-
00:00Gavilanes de Matamoros - La Piedad -:-
00:00Saltillo - Tecos FC -:-

MONTENEGRO: Druga Liga

15:00Jedinstvo - Arsenal Tivat 1:1
28'Drezga - Berane 1:0
28'Ibar - Grbalj 2:0
28'Igalo - Kom Podgorica 0:0
28'Mornar - Bokelj 1:0

NICARAGUA: Liga Primera - Clausura

04:00CD Junior - Ferretti 1:1

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura

01:00CD Junior U20 - Ferretti U20 1:2
00:00Esteli U20 - Juventus Managua U20 -:-

NIGERIA: NNL

18:00Abia Comets - Crown -:-
18:00Calabar Rovers - Stationery Stores -:-
18:00Gateway Utd. - Bendel -:-
18:00Giant Brillars - Go Round -:-
18:00Holy Arrows - Joy Cometh -:-
18:00Nnewi - Delta Force -:-
18:00Vandrezzer - Dynamite Force -:-

NORSUNLUURANNIKKO: Ligue 1

18:30ASI d'Abengourou - Africa Sports -:-
18:30SO Armee - Racing d'Abidjan -:-
21:00ES Bafing - Bassam -:-

PANAMA: LPF - Apertura

23:00Veraguas - Alianza 3:2
00:00Arabe Unido - Deportivo Universitario 1:2
03:00San Francisco - Miguelito 2:0
00:00Tauro - Independiente -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

02:003 De Febrero - Fulgencio Yegros 1:1
17:00Fernando de la Mora - San Lorenzo -:-
17:00Sportivo Trinidense - Deportivo Santani -:-
17:00Tacuary - Sportivo Iteno -:-

POHJOIS-IRLANTI: NIFL Premiership

17:00Crusaders - Cliftonville -:-
17:00Glenavon - Ballymena -:-
17:00Glentoran - Dungannon -:-
17:00Larne - Linfield -:-
17:00Portadown - C. Rangers -:-
19:30Warrenpoint - Coleraine -:-

POHJOIS-MAKEDONIA: 1. MFL

14:00Rabotnicki - Pelister 3:1

POHJOIS-MAKEDONIA: 2. MFL

14:00Drita - FK Skopje 3:2
14:00FK Korab - KF Gostivar 2:0
14:00Kozuv Gevgelija - Sasa 1:0
14:00Ohrid - Vellazerimi 2:1
14:00Osogovo - Kit Go Pehchevo 0:1
14:00Plackovica - Bregalnica 0:2
14:00Pobeda - Sloga Vinica 0:0
14:00Rosoman 83 - Tikves 1:1
14:00Teteks - Kadino Skopje 1:0

PORTUGALI: Primeira Liga

17:00Maritimo - Farense -:-
17:30Boavista - Rio Ave -:-
20:00Tondela - FC Porto -:-
22:30Ferreira - Benfica -:-

PORTUGALI: Liga Portugal 2

13:00Academica - FC Porto B 1:1
17:00CD Cova da Piedade - Varzim -:-
22:30Leixoes - Penafiel -:-

PORTUGALI: Campeonato de Portugal

12:45Berco - Brito 4:2
12:45Mondinense - Guimaraes B 2:4
12:45Pevidem - Sao Martinho 2:2
12:45Rio Ave B - Felgueiras 0:3
14:45Alcains - Carapinheirense -:-
14:45Condeixa - Sertanense -:-
14:45Marinhense - Oliveira Hospital -:-
14:45Oleiros - SB Castelo Branco -:-
14:45Vitoria Sernache - Mortagua -:-
17:00Juv. Evora - Louletano -:-
17:00Moncarapachense - Amora -:-
17:00Moura AC - Pinhalnovense -:-
17:00Olhanense - Lusitano GC -:-
17:00Setubal - Aljustrelense -:-
19:30Beira Mar - Valadares Gaia -:-
19:30Castro Daire - Anadia -:-
19:30Sanjoanense - Agueda -:-
19:30S. Joao Ver - Lusitania FC -:-
19:30Sp. Espinho - Lusitano FCV -:-
19:30Vila Cortez - Canelas 2010 -:-

PORTUGALI: Liga BPI - Naiset - Championship Group

13:00Maritimo N - Condeixa N -:-

PORTUGALI: Liga BPI - Naiset - Karsintalohko

18:00A-dos-Francos N - CF Benfica N -:-

PUOLA: Ekstraklasa

PuoliaikaSzczecin - Plock 1:0
18:30Warta - Stal Mielec -:-
21:00Slask - Lechia Gdansk -:-

PUOLA: Division 1

13:40Korona - Tychy 1:0
13:40SiirrettyRadomiak Radom - Termalica B-B. -:-
PuoliaikaR. Rzeszow - LKS Lodz 0:0
17:00Belchatow - Stomil Olsztyn -:-
17:00GKS Jastrzebie - Leczna -:-
17:00Sandecja - Sosnowiec -:-

PUOLA: Division 2

14:00Blekitni Stargard - Ostroda 3:1
14:00Skra - S. Rzeszow 3:4
PuoliaikaGarbarnia - Chojniczanka 0:1
17:00Hutnik Krakow - Elblag -:-
17:00Pogon Siedlce - Polkowice -:-
19:00KKS Kalisz - Lublin -:-
21:15Ol. Grudziadz - Lech 2 -:-

PUOLA: III Liga - Group I - Championship Group

PuoliaikaLegia II - Biala Piska 1:0
17:00Swit - Skierniewice -:-
18:00Grodzisk M. - Legionowo -:-

PUOLA: III Liga - Group I - Karsintalohko

15:00KS Kutno - Sokol Aleksandrow L. 1:0
PuoliaikaConcordia Elblag - Wikielec 2:3
PuoliaikaT. Mazowiecki - Ursus Warszawa 0:0
PuoliaikaW.Mazowieckie - Blonianka Blonie 1:0
PuoliaikaZambrow - Radomsko 0:0
17:00Wasilkow - Bron Radom -:-
17:30Pelikan - Huragan Morag -:-

PUOLA: III Liga - Group II - Championship Group

14:00Stezyca - Swit Skolwin 3:0
18:00Przodkowo - Elana Torun -:-

PUOLA: III Liga - Group II - Karsintalohko

13:00Kleczew - Gornik Konin 3:1
14:00Pomorzanin Torun - Unia Swarzedz 1:0
15:00Chemik Police - Koszalin 0:3
15:00Swinoujscie - Nielba Wagrowiec 3:3
PuoliaikaUnia Janikowo - Gryf Wejherowo 1:0
18:00Jarocin - Gwardia Koszalin -:-
18:00Mieszko - Kotwica Kolobrzeg -:-

PUOLA: III Liga - Group III

14:00Legnica 2 - Nysa 0:0
PuoliaikaWarta Gorzow - Piast Zmigrod 0:0
17:00Goczalkowice Zdroj - Z. Gora -:-
17:00Gornik Z. 2 - Polonia Bytom -:-
17:00Gwarek Tarnowskie Gory - ROW Rybnik -:-
17:00Pawlowice - Bielsko-Biala -:-
17:00Polonia Swidnica - Zaglebie 2 -:-
18:00Kluczbork - Foto-Higiena Gac -:-
19:00Ruch - Sleza Wroclaw -:-

PUOLA: III Liga - Group IV

PuoliaikaHetman Zamosc - Cracovia 2 0:1
PuoliaikaSandomierz - Stal Krasnik 0:0
17:00Chelmianka Chelm - Orleta Radzyn -:-
17:00Lewart Lubartow - Wisla Pulawy -:-
17:00Ostrowiec - Biala Podlaska -:-
17:00Podhale Nowy Targ - Wiazownica -:-
17:00Siarka Tarnobrzeg - LKS Lagow -:-
17:00Wisloka Debica - Sokol Sieniawa -:-
17:00Wolka Pelkinska - Avia Swidnik -:-

PUOLA: Central Youth League

13:00SiirrettyCracovia U18 - Szczecin U18 -:-
13:00SiirrettyKorona U18 - Gornik Z. U18 -:-
13:00SiirrettyLechia U18 - UKS SMS Lodz U18 -:-
13:00SiirrettySlask U18 - Hutnik Krakow U18 -:-
19:00SiirrettyArka U18 - Wisla U18 -:-
19:00SiirrettyLech U18 - Zaglebie U18 -:-

QATAR: QSL

18:15Al Arabi - Al Sailiya -:-
20:30Al-Kharitiyath - Al-Wakra -:-
20:30Umm-Salal - Al-Gharafa -:-

QATAR: Division 2

18:30Al Mesaimeer - Al-Waab -:-

RANSKA: Ligue 1

18:00Strasbourg - PSG -:-
22:00Montpellier - Marseille -:-

RANSKA: Ligue 2

PuoliaikaParis FC - Troyes 1:1
21:00Chateauroux - Dunkerque -:-
21:00Grenoble - Caen -:-
21:00Le Havre - AC Ajaccio -:-
21:00Nancy - Sochaux -:-
21:00Niort - Auxerre -:-
21:00Pau FC - Clermont -:-
21:00Valenciennes - Chambly -:-

RANSKA: National

19:00Laval - Villefranche -:-
19:00Stade Briochin - Bastia -:-
21:00Avranches - Boulogne -:-
21:00Creteil - Bourg en Bresse -:-

ROMANIA: Liga 1

19:00Sepsi Sf. Gheorghe - FCSB -:-

ROMANIA: Liga 2 - Championship Group

11:30Mioveni - Csikszereda M. Ciuc 0:0
14:00U Craiova 1948 - ASU Poli Timisoara 1:0

ROMANIA: Liga 2 - Karsintalohko

11:00Aerostar - CSM Resita 0:2
11:00Metaloglobus Bucharest - F. Constanta 1:0
11:00Pandurii - CSM Slatina 2:3
11:00Ripensia Timisoara - Comuna Recea 2:1
11:00Unirea Slobozia - Viitorul Tg. Jiu 3:1

ROMANIA: Liga 3 - Seria 1

17:00Bucovina Radauti - Dante Botosani -:-
17:00Ceahlaul - Somuz Falticeni -:-
17:00Foresta Suceava - Bradu Borca -:-
17:00Miroslava - Husana Husi -:-
17:00Pascani - Vaslui -:-

ROMANIA: Liga 3 - Seria 2

17:00CSM Bacau - Otelul -:-
17:00CSM Focsani - Ramnicu Sarat -:-
17:00Faurei - Chiscani -:-
17:00Viitorul Ianca - Avantul Valea Marului -:-

ROMANIA: Liga 3 - Seria 3

17:00Afumati - Recolta Gh. Doja -:-
17:00Agricola Borcea - FC Viitorul 2 -:-
17:00Axiopolis Cernavoda - Oltenita -:-
17:00Gloria Albesti - Popesti Leordeni -:-
17:00Ulmu - Inainte Modelu -:-

ROMANIA: Liga 3 - Seria 4

17:00Metalul Buzau - FCSB 2 -:-
17:00Tunari - Progresul Spartac -:-

ROMANIA: Liga 3 - Seria 5

14:00SR Brasov - Targu Secuiesc 1:1
17:00Cetate Rasnov - Sepsi Sf. Gheorghe 2 -:-
17:00Plopeni - CS Blejoi -:-

ROMANIA: Liga 3 - Seria 6

17:00FC Pucioasa - Academica Clinceni 2 -:-
17:00Filiasi - U Craiova CS 2 -:-

ROMANIA: Liga 3 - Seria 7

17:00Daesti - Jiul Petrosani -:-
17:00Minerul Costesti - Magura Cisnadie -:-
17:00Targu Carbunesti - Horezu -:-

ROMANIA: Liga 3 - Seria 8

17:00Crisul Chisineu Cris - Avantul Periam -:-
17:00Ghiroda - Soimii Lipova -:-
17:00Progresul Ezeris - Poli Timisoara -:-

ROMANIA: Liga 3 - Seria 9

17:00CS Hunedoara - Unirea Dej -:-
17:00Industria Galda - Sanatatea Cluj -:-
17:00Ocna Mures - Unirea Ungheni -:-

ROMANIA: Liga 3 - Seria 10

17:001910 Oradea - Somcuta Mare -:-
17:00Baia Mare - Sanmartin -:-
17:00Luceafarul Oradea - Simleul Silvaniei -:-
17:00Somesul Dej - CSM Satu Mare -:-
17:00Zalau - Bistrita -:-

RUOTSI: Allsvenskan

PuoliaikaMalmö - Hammarby 2:2
18:30Örebro - Göteborg -:-

RUOTSI: Superettan

PuoliaikaFalkenberg - GAIS 0:0
PuoliaikaLandskrona - Värnamo 1:0

RUOTSI: Division 1 - Norra

14:00Sandviken - Brommapojkarna 0:0
14:00Sollentuna - Gefle 1:1
17:00Hudiksvall - Sylvia -:-
17:00Karlstad - Haninge -:-

RUOTSI: Division 1 - Södra

14:00Lindome - Skövde 2:0
14:00Vänersborgs IF - Tvååkers 1:0
15:00Torns IF - Linköping City 2:0
PuoliaikaÅtvidaberg - Trollhättan 0:2
17:00Ljungskile - IFK Malmö -:-
17:00Qviding - Oskarshamn -:-
17:00Österlen FF - Assyriska IK -:-

SAKSA: Bundesliga

28'Bayern München - Union Berlin 0:0
28'Frankfurt - Wolfsburg 2:1
28'Hertha Berlin - Mönchengladbach 1:0
28'Werder Bremen - RB Leipzig 0:1
19:30Stuttgart - Dortmund -:-

SAKSA: 2. Bundesliga

14:00Aue - St. Pauli 1:3
14:00SiirrettyDüsseldorf - Karlsruher SC -:-
14:00SiirrettyKiel - Regensburg -:-
14:00Paderborn - Bochum 3:0

SAKSA: 3. Liga

15:00Duisburg - Mannheim 1:1
15:00Ingolstadt - Bayern München II 2:2
15:00Lübeck - Kaiserslautern 1:1
15:00München 1860 - Verl 3:2
15:00Rostock - Magdeburg 0:2
15:00Saarbrücken - Türkgücü München 2:1

SAKSA: Regionalliga West

15:00Aachen - Wuppertaler 0:2
15:00Ahlen - Preussen Münster 2:3
90+'Bonner - Schalke II 0:3
15:00Fortuna Köln - Lippstadt 1:0
15:00Köln II - Homberg 5:2
15:00Lotte - Straelen 0:0
15:00Mönchengladbach II - Dortmund II 1:4
15:00RW Essen - Bergisch Gladbach 4:0
90+'Wegberg-Beeck - Düsseldorf II 2:0
90+'Wiedenbruck - Rodinghausen 0:2

SAKSA: Regionalliga Südwest

15:00Alzenau - Balingen 2:3
15:00Elversberg - FSV Frankfurt 2:2
90+'Giessen - Offenbach 0:2
15:00Homburg - Walldorf 3:1
15:00Kassel - Aalen 1:1
15:00Pirmasens - RW Koblenz 1:1
15:00Schott Mainz - Bahlinger 3:1
15:00Stadtallendorf - Mainz II 3:2
90+'Stuttgart II - Grossaspach 0:2
15:00Ulm - Hoffenheim II 4:1

SAMBIA: Super League

14:00Green Buffaloes FC - Zesco Utd 0:1
PuoliaikaKabwe - Young Green Eagles 1:0
Odottaa
päivityksiä
Lumwana Radiants - Buildcon 2:0
PuoliaikaPrison Leopards - Nkwazi 2:0
PuoliaikaZanaco - Lusaka Dynamos 1:0

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

PuoliaikaFiorentino - Murata 0:0
PuoliaikaFolgore - San Giovanni 1:0
PuoliaikaLa Fiorita - Juvenes/Dogana 3:0
PuoliaikaLibertas - Domagnano 1:0

SAUDI ARABIA: Saudi Professional League

18:55Al Batin - Al Shabab -:-
18:55Al-Faysaly - Al-Fateh -:-
20:15Al-Ettifaq - Al Qadisiya -:-

SENEGAL: Ligue 1

20:00Dakar SC - Mbour Petite Cote -:-

SERBIA: Super Liga

20:00Cukaricki - TSC Backa Topola -:-
20:00FK Vozdovac - Proleter -:-
20:00Mladost - Sp. Subotica -:-

SERBIA: Srpska Liga - Belgrade

11:00Sindjelic Beograd - Polet Dorcol -:-
17:00Mladenovac - Zvezdara -:-
17:00Radnicki Beograd - Teleoptik -:-
17:00Studentski Grad - BSK Borca -:-

SERBIA: Srpska Liga - Vojvodina

17:00Becej - Radnicki 1912 -:-
17:00Dinamo Pancevo - Vrsac -:-
17:00Feniks 1995 - Vojvodina Perlez -:-
17:00Jedinstvo SP - 1. Maj Ruma -:-
17:00Mladost GAT - Stari Grad -:-
17:00Radnicki Zrenjanin - Kozara BVS -:-
17:00Sloboda NK - Hajduk 1912 -:-
17:00Sloga Conoplja - Stari Banovci -:-

SERBIA: Srpska Liga - East

17:00Dunav Prahovo - Zupa -:-
17:00Paracin - Vlasina -:-
17:00Pcinja - Radan Lebane -:-
17:00Sindelic - Moravac -:-
17:00Timok - Rembas -:-
17:00Trstenik - Timocanin -:-

SERBIA: Srpska Liga - West

16:30Buducnost Krusik - Sumadija Arandjelovac -:-
16:30Jedinstvo U. - Bane Raska -:-
16:30Mladi Radnik - Gruza -:-
16:30Sloboda - Macva Bogatic -:-
16:30Sloga Petrovac - Buducnost Arilje -:-
16:30Takovo - Smederevo -:-
16:30Trepca - Sloga Pozega -:-
16:30Tutin - Zeleznicar Lajkovac -:-

SINGAPORE: Premier League

12:30Balestier Khalsa - Hougang 0:1
12:30Young Lions - Tanjong Pagar 0:4

SKOTLANTI: Premiership - Championship Group

17:00Celtic - Livingston -:-
17:00St. Johnstone - Aberdeen -:-

SKOTLANTI: Premiership - Karsintalohko

17:00Hamilton - Dundee Utd -:-
17:00Kilmarnock - Ross County -:-
17:00Motherwell - St. Mirren -:-

SKOTLANTI: Championship

17:00Ayr - Dunfermline -:-
17:00Dundee FC - Morton -:-
17:00Queen of South - Inverness -:-
17:00Raith - Arbroath -:-

SKOTLANTI: League One

17:00Cove Rangers - Dumbarton -:-
17:00Falkirk - Clyde -:-
17:00Forfar - East Fife -:-
17:00Montrose - Airdrieonians -:-
17:00Peterhead - Partick Thistle -:-

SKOTLANTI: League Two

17:00Annan - Stirling -:-
17:00Brechin - Albion Rovers -:-
17:00Cowdenbeath - Elgin -:-
17:00Stenhousemuir - Queen's Park -:-
17:00Stranraer - Edinburgh City -:-

SLOVAKIA: Fortuna liga - Championship Group

28'Trencin - Zilina 0:2
18:00Trnava - Z. Moravce-Vrable -:-

SLOVAKIA: Fortuna liga - Karsintalohko

18:00Michalovce - Pohronie -:-
18:00Senica - Ruzomberok -:-
18:00Sered - Nitra -:-

SLOVAKIA: 2. liiga

68'S. Bratislava B - FC Kosice 0:2
17:00Banska Bystrica - Puchov -:-
17:00Komarno - Samorin -:-
17:00Podbrezova - Poprad -:-
17:00Skalica - L. Mikulas -:-
17:00Trebisov - Zilina B -:-

SLOVENIA: Prva liga

19:00SiirrettyCelje - Aluminij -:-
19:00SiirrettyGorica - Bravo -:-
19:00SiirrettyMaribor - Domzale -:-
19:00SiirrettyO. Ljubljana - Koper -:-
19:00SiirrettyTabor Sezana - Mura -:-

SUOMI: Suomen Cup - Pudotuspelit

15:00KuPS - FC Honka 2:1
18:00HJK - FC Inter -:-

SVEITSI: Super League

19:15Lugano - Lausanne -:-
21:30Luzern - Basel -:-

SVEITSI: Challenge League

19:15Winterthur - Wil -:-
19:15Xamax - Aarau -:-

SVEITSI: Promotion League

16:00SiirrettyBasel II - YF Juventus -:-
16:00Sion II - Nyonnais -:-
16:30Basel II - Yverdon -:-
17:00SiirrettyBreitenrain - Etoile-Carouge -:-
17:00Breitenrain - Bavois -:-
17:00SiirrettyCham - Black Stars -:-
17:00Köniz - YF Juventus -:-
17:00Rapperswil - Münsingen -:-
18:00SiirrettyRapperswil - Köniz -:-
18:30SiirrettyYverdon - Münsingen -:-
18:45Bellinzona - Bruhl SG -:-
19:00Black Stars - Etoile-Carouge -:-

SYYRIA: Premier League

90+'Al-Ittihad - Tishreen 0:1
15:00Al Jaish - Horriya 4:0
15:00Al Karamah - Al Wahda 2:0
15:00Al Taliya - Al-Sahel 1:1
15:00Harjaleh - Wathbah 0:0
15:00Hottin - Foutoua 2:2
15:00Jableh - Al Shorta 2:2

TADŽIKISTAN: Vysshaya Liga

14:00CSKA Pomir Dushanbe - Eskhata 1:3
14:00SiirrettyIstiqlol Dushanbe - Dushanbe 83 -:-
14:00Khatlon - Khujand 1:1

TAIWAN: Mulan Football League - Naiset

10:00New Taipei N - Kaohsiung N 1:2
10:00Taoyuan N - Taipei Bear N 0:5
11:00Taichung Blue N - Hualien N 0:0

TANSANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Tanzania Prisons - Dodoma Jiji 0:1
PuoliaikaGwambina - Coastal Union 3:0
19:00Young Africans - Kinondoni MC -:-

TANSKA: 1. Division - Karsintalohko

14:00Hvidovre IF - F. Amager 3:0

TANSKA: 1. Division - Nousuryhmä

14:00Viborg - Fredericia 4:1
15:00Esbjerg - Silkeborg 1:1

TANSKA: 2nd Division - Group 1

13:00Aarhus Fremad - Thisted 3:1
14:00B.93 - VSK Aarhus 1:1
14:00Sydvest - Næsby 1:2
15:00Brabrand - Holbaek 1:0
15:00Dalum IF - Jammerbugt 3:4
PuoliaikaBK Frem - SfB-Oure 2:0

TANSKA: 2nd Division - Group 2

14:00Vanløse - Tarnby 2:1
14:30Roskilde KFUM's - Naestved 1:2
14:45FA 2000 - AB Copenhagen 0:1
PuoliaikaBrønshøj - Hellerup 0:0
PuoliaikaSkovshoved - Slagelse 0:1

THAIMAA: Thai League 2 - Nousukarsinnat

90+'Khonkaen Utd. - Phrae 1:1
90+'Nakhon Pathom - Chainat 2:0

TOGO: Championnat National

17:00SiirrettyASC Kara - Binah -:-
18:00ASC Kara - Sara Sport -:-

TŠEKKI: 1. Liga

15:00Jablonec - Zlin 3:1
90+'Karvina - Plzen 1:1
15:00Pribram - Sigma Olomouc 0:2
17:00Ostrava - Opava -:-
19:30Slovacko - Liberec -:-

TŠEKKI: Division 2

14:00Chrudim - Usti n. L. 0:1
17:30Dukla Praha - Varnsdorf -:-
17:30Vysehrad - Hradec Kralove -:-

TŠEKKI: CFL - Group A

11:15SiirrettyBenesov - Pisek -:-
11:15SiirrettyMotorlet Prague - Plzen B -:-
11:15SiirrettySokolov - Sparta Praha B -:-
11:15SiirrettyVltavin - Admira Prague -:-
17:30SiirrettyDomazlice - SK Rakovnik -:-

TŠEKKI: CFL - Group B

17:30SiirrettyUsti nad Orlici - Teplice B -:-
17:30SiirrettyVelvary - Mlada Boleslav B -:-

TŠEKKI: Division A

11:15SiirrettyHorovicko - Sokol Lom -:-
11:15SiirrettyPetrin Plzen - Jindrichuv Hradec -:-
11:30SiirrettyMarianske Lazne - Myto -:-
16:00SiirrettyHvezda Cheb - Sedlcany -:-
17:30SiirrettyDoubravka - Ceske Budejovice B -:-
17:30SiirrettyRokycany - Klatovy -:-
17:30SiirrettySobeslav - Prestice -:-
17:30SiirrettyUnion Beroun - Katovice -:-

TŠEKKI: Division B

11:15SiirrettyKladno - Brandys n. Labem -:-
11:15SiirrettyTatran Rakovnik - Neratovice -:-
17:30SiirrettyBanik Most - Sous - Aritma Prague -:-
17:30SiirrettyCesky Brod - Olympie Brezova -:-
17:30SiirrettyDobris - Ceska Lipa -:-
17:30SiirrettyOstrov - Steti -:-

TŠEKKI: Division C

11:15SiirrettyKutna Hora - Kolin -:-
11:15SiirrettyLibis - Hlinsko -:-
11:30SiirrettyKosmonosy - Letohrad -:-
17:30SiirrettyDvur Kralove - Caslav -:-
17:30SiirrettyHorky nad Jizerou - Velke Hamry -:-
17:30SiirrettyNachod - Trutnov -:-
17:30SiirrettyVysoke Myto - Nymburk -:-

TŠEKKI: Plzensky KP

11:15SiirrettyVejprnice - Tlumacov -:-
17:30SiirrettyChotikov - Meclov -:-
17:30SiirrettyHolysov - Rapid Plzen -:-
17:30SiirrettyHorni Briza - Plzen-Cernice -:-
17:30SiirrettyNepomuk - Nyrsko -:-
17:30SiirrettyStribro - Domazlice B -:-
17:30SiirrettyZruc - Bolevec -:-

TŠEKKI: Jihocesky KP

16:00SiirrettyProtivin - Tyn nad Vltavou -:-
17:30SiirrettyCesky Krumlov - Mas Taborsko B -:-
17:30SiirrettyRudolfov - Blatna -:-
17:30SiirrettySezimovo Usti - Olesnik -:-

TŠEKKI: U19 League

11:00SiirrettyOstrava U19 - Brno U19 -:-
11:00SiirrettyPribram U19 - Meteor Prague U19 -:-
11:30SiirrettyOpava U19 - Plzen U19 -:-
12:00SiirrettyCeske Budejovice U19 - Slovacko U19 -:-
12:00SiirrettyHradec Kralove U19 - Slavia Praha U19 -:-
12:00SiirrettySigma Olomouc U19 - Sparta Praha U19 -:-
14:00SiirrettyZlin U19 - Pardubice U19 -:-
15:00SiirrettyKarvina U19 - Mlada Boleslav U19 -:-

TURKKI: Super Lig

13:30Hatayspor - Goztepe 2:3
PuoliaikaRizespor - Trabzonspor 0:0
19:00Galatasaray - Karagümrük -:-

TURKKI: 1. Lig

13:30Altay - Boluspor 0:1
13:30Bandirmaspor - Menemenspor 2:2
PuoliaikaSamsunspor - Balikesirspor 0:0
19:00Akhisarspor - Adana Demirspor -:-

UKRAINA: Valioliiga

14:00Mariupol - Shakhtar Donetsk 0:3
17:00Dynamo Kiev - Dnipro-1 -:-
19:30Desna - Oleksandriya -:-

UKRAINA: Persha Liga

15:00Kramatorsk - Ahrobiznes Volochysk 1:1
15:00Obolon - Nyva Ternopil 2:1
15:00Veres-Rivne - VPK-Agro 1:0
PuoliaikaAlliance - Metalist 1925 0:0
PuoliaikaHirnyk-Sport - Mykolaiv 0:2
PuoliaikaPrykarpattya - Kremin 1:0
17:00Ch. Odessa - Zhytomyr -:-
17:00Volyn Lutsk - Krystal -:-

UKRAINA: Druha Liga

15:00Chernihiv - Karpaty 0:1
15:00Kryvbas - Peremoga Dnipro 1:0

UKRAINA: Youth League

11:00Rukh Lviv U21 - Minaj U21 4:0
12:00Vorskla U21 - Lviv U21 5:2
14:00Zorya U21 - Inhulets U21 4:0
17:00Olimpik Donetsk U21 - Kolos Kovalivka U21 -:-

UNKARI: OTP Bank Liga

57'MTK Budapest - Budafoki 0:0
18:00MOL Fehervar - Ujpest -:-
20:30Ferencvaros - Puskas Academy -:-

UNKARI: NB III - West

15:00Tatabanya - Nagyatadi -:-

USA: NWSL Challenge Cup - Naiset

03:30Houston Dash N - Chicago N 0:0
05:30Portland Thorns N - Kansas City NWSL N 2:1
22:30North Carolina Courage N - Washington N -:-

UZBEKISTAN: Super League

28'Qizilqum - Nasaf Qarshi 1:1

VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga

14:00Isloch - Rukh Brest 0:1
PuoliaikaSlutsk - Zhodino 0:0
20:00Dynamo Brest - Din. Minsk -:-

VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga Reserve

12:00Gomel 2 - Neman 2 1:1
PuoliaikaShakhter Soligorsk 2 - Smorgon 2 2:0
PuoliaikaSlavia Mozyr 2 - Vitebsk 2 0:0
17:30Minsk 2 - BATE 2 -:-

VENÄJÄ: Premier League

14:00Khimki - Tambov 1:0
28'Ufa - Akhmat Grozny 1:0
19:00FK Rostov - Rubin Kazan -:-

VENÄJÄ: PFL - Group 1

76'Dynamo Stavropol - Yessentuki 2:1
PuoliaikaKuban - Krasnodar 3 1:0
PuoliaikaMashuk - Maykop 0:0
PuoliaikaNalchik - Chernomorets 0:2

VENÄJÄ: PFL - Group 4

15:00Lada Dimitrovgrad - FK Novosibirsk 1:1
15:00Lada Togliatti - Dynamo Barnaul 1:2

VIETNAM: V.League 2

11:30Dak Lak - Long An 0:0
11:30Phu Tho - Hue 0:0
13:00Can Tho - Pho Hien 1:0

VIRO: Meistriliiga

13:00Paide - Kuressaare 1:0

WALES: Cymru Premier - Championship Group

28'Caernarfon - Barry 0:0
28'Connah's Quay - Penybont 0:1
19:15Bala Town - TNS -:-

WALES: Cymru Premier - Karsintalohko

28'Druids - Haverfordwest 1:0
28'Flint - Cardiff Metropolitan 0:0

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.LiveTulokset.com tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä LiveTulokset.com nettisivuun verrattuna.