REFRESH

Jalkapallo » Tänään » Lopputulokset

AFRIKKA: CAF Mestarien liiga - Playoffit

18:00Zamalek - Esperance Tunis 3:1

ARGENTIINA: Copa Argentina

01:05Patronato - Instituto 2:1rp.

ARMENIA: Valioliiga

12:00FC Yerevan - Alashkert 0:3

AUSTRALIA: A-League

11:00Sydney FC - WS Wanderers 0:1

AUSTRALIA: NPL South Australian

11:00Adelaide Raiders - Campbelltown City 0:0
11:45Croydon - Adelaide U21 1:1
11:45Modbury - Para 2:1

AUSTRALIA: NPL Victoria

10:45Port Melbourne Sharks - Eastern Lions 3:0
11:00Green Gully - Avondale FC 0:2
11:30Oakleigh - South Melbourne 0:0

BAHRAIN: Valioliiga

15:00Al-Shabbab - East Riffa 1:3
17:30Busaiteen - Al-Hidd 0:3

BOLIVIA: Division Profesional - Apertura

00:15Aurora - Guabira 2:0
02:30Blooming - Nacional Potosi 2:1
02:30The Strongest - Royal Pari 4:0

BOSNIA & HERZEGOVINA: Valioliiga

15:30Tuzla City - Velez Mostar 0:0

BRASILIA: Campeonato Amazonense - 1. vaihe - Playoffit

02:30Amazonas - Nacional 4:2

BRASILIA: Copa do Brasil

00:15EC Sao Jose - Chapecoense-SC 1:0rp.
02:30Ponte Preta - Vila Nova 1:0rp.

BRASILIA: Copa do Nordeste

01:00Nautico - ABC 1:1
01:00Vitoria - CRB 2:1

BULGARIA: Parva Liga

17:30Beroe - Lok. Plovdiv 2:0

DJIBOUTI: Division 1

14:00ASAS - Port 6:2
16:00ASC Hayab - AS Arta 0:2

ENGLANTI: Professional Development League

16:00SiirrettyBarnsley U23 - Leeds U23 -:-
21:00SiirrettyNottingham U23 - Hull U23 -:-

ENGLANTI: Premier League Cup

15:00Stoke U23 - Bournemouth U23 1:0

ENGLANTI: Premier League 2

14:00Derby U23 - Brighton U23 1:4
21:00SiirrettyBlackburn U23 - Liverpool U23 -:-

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 9

13:00Almeria B - El Palo 0:0
13:00Torredonjimeno - Atletico de Porcuna 3:0

ESPANJA: Tercera Division - Lohko 10

13:00Conil - Cordoba B 2:0
13:00Rota - Puente Genil 1:1
13:30Arcos CF - Pozoblanco 2:1
19:00Ecija - CD Gerena 0:3

ETELÄ-AFRIKKA: GladAfrica Championship

15:30Cape Umoya United - Tshakhuma 0:2

ETELÄ-AMERIKKA: Copa Libertadores - Karsinta

00:15Guarani (Par) - Palestino (Chi) 2:1

ETELÄ-AMERIKKA: Copa Sudamericana

00:15Plaza Colonia (Uru) - Zamora (Ven) 3:0
02:30A. Italiano (Chi) - Cusco (Per) 3:0
02:30Fortaleza (Bra) - Independiente (Arg) 2:1

INTIA: I-League

13:30Indian Arrows - Chennai City 0:2

IRAK: Super League

13:30Alsinaat Alkahrabaiya - Naft Missan 2:0
15:30Al Quwa Al Jawiya - Al Talaba 2:1

IRAN: Persian Gulf Pro League

14:00Saipa - Sanat-Naft 1:2
14:30Naft M.I.S - Peykan 1:1
16:00Pars Janoobi Jam - Tractor-Sazi 1:0

IRAN: Division 1

11:00Baderan Tehran - Damash 2:1
12:15Navad Urmia - Sorkhpooshan Pakdasht 0:0
13:00Fajr Sepasi - Mes Kerman 0:0
13:00Khooshe Talaee - Gol Reyhan Alborz 1:0
13:00Mes Rafsanjan - Aluminium Arak 1:1
13:00Sepidrood Rasht - Arman Gohar 2:1
13:00Shahrdari Tabriz - Rayka Babol 0:3
13:30HylättyEsteghlal Khuzestan - Malavan 2:2
14:00Niroye Zamini - Qashqai Shiraz 0:0

ISRAEL: Leumit League

15:00Akko - Ashkelon 1:0
15:00Beitar Shimshon - M. Nazareth 1:2
15:00Hap. Ramat Gan - H. Petah Tikva 1:2
15:00H. Ironi Rishon - Hapoel Afula 1:1
15:00M. Petach Tikva - Hapoel Katamon 3:1
15:00MS Kafr Qasim - Hapoel Umm al-Fahm 3:0
15:00Nof Hagalil - Ramat Hasharon 1:3
15:00Sakhnin - H. Bnei Lod 1:1

ISRAEL: Liga Alef North

12:00Hapoel Kafr Kanna - Shapira 0:0
12:45Hapoel Kaukab - Hapoel Iksal Imad 0:2
13:00H. Herzliya - H. Migdal HaEmek 0:0
13:45MS Tira - Ironi Baka 3:1
14:00Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara - M. Tzur Shalom 1:1

ISRAEL: Liga Alef South

12:15H. Bikat Hayarden - Ironi Or Yehuda 1:3
13:00Kiryat Gat - Holon Yermiyahu 0:4
13:30Maccabi Jaffa - Maccabi Shaarayim FC 1:0
13:30Nordia Jerusalem - Hapoel Azor 0:0
13:45Hak. Ramat Gan - M. Herzliya 0:0
13:45Maccabi Yavne - Hapoel Kfar Shalem 2:0

JAPANI: J1 League

12:00SiirrettyKashima - Kobe -:-

KIINA: Super League

13:35SiirrettyBeijing Guoan - Shijiazhuang -:-
13:35SiirrettyGuangzhou Evergrande - Henan Jianye -:-
13:35SiirrettyShanghai Shenhua - Shanghai SIPG -:-

KOLUMBIA: Primera B - Apertura

02:40Atletico F.C. - Fortaleza 0:0

KONGON DEMOKRAATTINEN TASAVALTA: Ligue 1

16:30SiirrettyAC Rangers - Don Bosco -:-

KOSOVO: Superliga

14:00Drita - Drenica 4:1
14:00SiirrettyFerizaj - KF Llapi -:-

KREIKKA: Super League 2

15:00Apollon Pontou - Apollon Larissa 0:3
16:00Dramas - Giannina 1:2

KROATIA: 1. HNL

18:00Slaven Belupo - Varazdin 0:0

KROATIA: 2. HNL

16:00Dragovoljac - Din. Zagreb 2 1:0
16:00Sesvete - Medjimurje 3:1

KYPROS: Division 2 - Karsintalohko

15:00Ypsonas - Zakakiou 0:0

MAAILMA: Kansainvälinen ystävyysottelu

14:00Pohjois-Makedonia U19 - Georgia U19 3:4
15:00Ruanda - Kongo 0:0

MAAILMA: Ystävyysottelu

09:00Baltika (Rus) - Alania Vladikavkaz (Rus) 1:2
10:00BATE (Blr) - Aktobe (Kaz) 2:1
10:00Biolog (Rus) - Zenit-Izhevsk (Rus) 1:3
10:00Thanh Hoa (Vie) - TTBD Phu Dong (Vie) 5:1
12:00Hutnik Krakow (Pol) - Siarka Tarnobrzeg (Pol) 2:2
12:00Neman (Blr) - Lida (Blr) 2:1
13:00Soligorsk (Blr) - Riteriai (Ltu) 4:0
14:00Chelyabinsk (Rus) - Dolgoprudny (Rus) 2:0
14:00Norrby (Swe) - Oygarden (Nor) 1:3
15:00Big Bullets (Mal) - UD Songo (Moz) 1:0
15:00Jihlava (Cze) - Usti n. L. (Cze) 5:4
15:00Odd (Nor) - Rosenborg (Nor) 4:5
15:30Zhodino (Blr) - Baltika (Rus) 0:1
16:00Rukh Lviv (Ukr) - BATE (Blr) 0:1
17:00PeruutettuCesky Tesin (Cze) - Bohumin (Cze) -:-
17:00FK Chayka (Rus) - Viking (Nor) 3:5
17:00Haugesund (Nor) - Start (Nor) 0:2
17:00Kongsvinger (Nor) - Elverum (Nor) 1:3
17:30Ranheim (Nor) - Kristiansund (Nor) 3:0
18:00Molde (Nor) - Aalesund (Nor) 5:2

MAAILMA: Seurajoukkueiden ystävyysottelu - Naiset

00:00Colo Colo N (Chi) - Boca Juniors N (Arg) 1:2

MALESIA: Piala Sumbangsih

15:00Johor DT - Kedah 1:0

MAROKKO: Botola Pro

18:00Khouribga - Rapide Oued Zem 0:0

MEKSIKO: Ascenso MX - Clausura

05:00Dorados - Zacatecas Mineros 2:2

MYANMAR: National League

11:00Ispe FC - Zwekapin Utd 1:1

OMAN: Professional League

15:25Fanja SC - Mirbat 1:0
15:30Saham - Al Suwaiq 0:2
18:20Muscat - Al Nahda 1:1

POHJOIS- JA KESKI-AMERIKKA: CONCACAF Mestarien liiga

05:00Los Angeles FC - Leon 3:0
05:00Seattle Sounders - Olimpia 2:3rp.

POHJOIS- JA KESKI-AMERIKKA: CONCACAF Championship - Naiset U20

01:00Meksiko U20 N - Guyana U20 N 3:0

PORTUGALI: LigaPro

18:00Benfica B - Leixoes 0:1

PORTUGALI: Liga Revelacao U23 - Championship Group

17:00Braga U23 - Estoril U23 0:1

PORTUGALI: Liga Revelacao U23 - Karsintalohko

13:00Setubal U23 - Belenenses U23 4:0
17:00Leixoes U23 - Feirense U23 0:2
18:00Academica U23 - Famalicao U23 1:1

QATAR: QSL

15:50Al Sailiya - Al-Gharafa 2:0
18:00Al-Wakra - Umm-Salal 1:2

ROMANIA: Liga 1 - Karsintalohko

18:00Sepsi Sf. Gheorghe - Poli Iasi 1:1

ROMANIA: Liga 2

11:00PeruutettuCSM Resita - Daco-Getica Bucuresti -:-

SAKSA: Oberliga Hamburg

20:30SiirrettyHamm United - Hamburger SV III -:-

SAKSA: Oberliga Westfalen

20:00SiirrettySiegen - Ennepetal -:-

SAUDI ARABIA: Saudi Professional League

15:10Damac - Al-Hazem 3:0
17:20Al Adalh - Al-Faysaly 0:2

SUOMI: Suomen Cup

18:30KuPS - RoPS 4:0

SVEITSI: Challenge League

21:00SiirrettyGrasshoppers - Aarau -:-

SYYRIA: Premier League

14:00Al-Ittihad - Al-Sahel 2:1
14:00Al Nawaeir - Al Taliya 0:1
14:00Al Wahda - Tishreen 0:1
14:00Foutoua - Al Jazira 2:1
14:00Hottin - Al Shorta 1:0

TŠEKKI: U19 League

12:00Pribram U19 - Slavia Praha U19 1:2

TUNISIA: Cup

15:00Borj Amri - Kalaa 0:1ja.

UGANDA: Premier League

15:00Villa - Bright Stars 2:1
15:30Kyetume - Onduparaka FC 3:2

UKRAINA: Youth League

12:00Desna U21 - Mariupol U21 1:3
12:00Lviv U21 - Oleksandriya U21 4:1
13:00Kolos Kovalivka U21 - Karpaty U21 0:1

UZBEKISTAN: Super League

12:30Kokand 1912 - Buxoro 3:0
13:45Lok. Tashkent - Andijan 2:1

VENÄJÄ: Premier League

17:30Samara - Orenburg 1:1

VENÄJÄ: Youth League

11:00Zenit U19 - Lok. Moskova U19 1:2
13:00CSKA Moskova U19 - Ural U19 5:0
13:00Dynamo Moskova U19 - Spartak Moskova U19 5:2

VIETNAM: V.League 1

13:00SiirrettyNam Dinh - Hong Linh Ha Tinh -:-

WALES: Cymru South

21:30SiirrettyCwmamman United - Llanelli -:-

WALES: Division 1

21:30SiirrettyGoytre AFC - Monmouth -:-

WALES: FA Cup

22:00SiirrettyFlint - Prestatyn -:-

YHDISTYNEET ARABIEMIIRIKUNNAT: UAE League

15:30Al-Jazira - Khorfakkan 0:1
15:30Bani Yas - Al-Ahli Dubai 0:1
18:15Al Fujairah - Ittihad Kalba 0:1

YHDISTYNEET ARABIEMIIRIKUNNAT: Division 1

15:30Al Hamriyah - Al-Taawon 1:0
15:30Al Thaid - Masafi 0:2
15:30Al Urooba - Al Bataeh 2:3

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.LiveTulokset.com tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä LiveTulokset.com nettisivuun verrattuna.