REFRESH

Jalkapallo » Tänään » Kaikki ottelut

AASIA: AFC Champions League

12:00Kobe (Jpn) - Guangzhou Evergrande (Chn) 0:2
15:00Yokohama M. (Jpn) - Shanghai SIPG (Chn) 1:2

AFRIKKA: CAF Champions League - Karsinta

15:00APR (Rwa) - Gor Mahia (Ken) 2:1
15:00Forest Rangers (Zam) - Bouenguidi (Gab) 0:0
15:00Vipers (Uga) - Al-Hilal (Sud) 0:1
15:00Young Buffaloes (Esw) - Le Messager Ngozi (Bur) -:-
15:30Costa do Sol (Moz) - Platinum (Zim) 1:2
15:30Jwaneng Galaxy (Bot) - Zilimadjou (Com) -:-
15:30Mlandege (Zan) - Sfaxien (Tun) 0:5
16:00Buffles du Borgou (Ben) - MC Alger (Alg) 1:1
20:00Al Ahly Benghazi (Lby) - Mekelle 70 Enderta F.C. (Eth) -:-

AFRIKKA: CAF Confederation Cup - Karsinta

15:00Musongati (Bur) - Green Eagles (Zam) 2:2
Odottaa
päivityksiä
AS Arta (Dji) - Arab Contractors (Egy) 0:1
16:30Etoile du Congo (Con) - Onze Bravos (Ang) -:-
17:00Futuro Kings (Gnq) - Rivers United (Nga) -:-
18:00Al Ittihad (Lby) - Horseed (Som) -:-
18:00Namungo (Tan) - Al-Rabita (Ssu) -:-
18:30Kaloum Star (Gui) - Tevragh-Zeina (Mrt) -:-
19:00Gamtel (Gam) - TAS Casablanca (Mar) -:-
19:00Jaraaf (Sen) - Kano (Nga) -:-

ALBANIA: First Division

15:00Besa - Cerrik -:-
15:00Beselidhja Lezha - Burreli -:-
15:00Egnatia Rrogozhine - Flamurtari -:-
15:00Elbasani - Lushnja -:-
15:00Koplik - Din. Tirana -:-
15:00Partizani II - Korabi Peshkopi -:-

ALGERIA: Ligue 1

15:30Magra - Chlef 3:2
15:30Medea - Saoura 0:1
16:00Biskra - Skikda 1:0
PuoliaikaUSM Alger - Setif 0:0

ALGERIA: U21 League

11:00Bel Abbes U21 - MC Alger U21 0:2
11:00Biskra U21 - Skikda U21 1:1
11:00Magra U21 - Chlef U21 3:0
11:00Medea U21 - Saoura U21 0:0
11:00Mlila U21 - Belouizdad U21 -:-
11:00USM Alger U21 - Setif U21 0:2

ARGENTIINA: Copa Diego Maradona - Ensimmäinen vaihe

22:10Racing Club - Union Santa Fe -:-
00:20Colon - Independiente -:-
00:20Velez Sarsfield - Gimnasia L.P. -:-

ARGENTIINA: Primera Nacional - Karsinta - häviäjien vaihe

22:10Almagro - Gimnasia Jujuy -:-
22:10Barracas Central - Ind. Rivadavia -:-
22:10Brown Adrogue - All Boys -:-
22:10Santamarina - Quilmes -:-
00:10CA Mitre - Belgrano -:-
00:10Instituto - Chacarita Juniors -:-

ARGENTIINA: Primera Nacional - Karsinta - voittajien vaihe

22:10Atletico Atlanta - Platense -:-
00:00Sarmiento Junin - Villa Dalmine -:-

ARMENIA: Premier League

12:30Lori - Ararat-Armenia 0:1

AUSTRALIA: NPL Queensland - Pudotuspelit

11:30Queensland Lions - Olympic FC 1:0

AZERBAIDŽAN: Premier League

14:00Neftci Baku - Zira 0:0

BELGIA: Jupiler League

PuoliaikaSt. Truiden - Waasland-Beveren 1:0
19:30Cercle Brügge - Genk -:-
21:45Mouscron - Club Brügge -:-

BELGIA: Proximus League

21:45Lierse K. - Westerlo -:-

BELGIA: Super League - Naiset

15:00Aalst N - Genk N 0:3

BOLIVIA: Division Profesional - Apertura

23:30Real Potosi - Guabira 0:1
02:00Oriente Petrolero - Bolivar 3:4
21:00Vinto - San Jose -:-
23:15The Strongest - Blooming -:-

BOLIVIA: Nacional B - Toinen vaihe

21:00Oruro Royal - Rosario Central -:-
21:00Stormers - Em Huanuni -:-
21:30Cochabamba - Chaco Petrolero -:-
21:30Fatic - Tiquipaya -:-
21:30Torre Fuerte - CD Kivon -:-
21:30Vaca Diez - Mariscal Sucre -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: Premier League

14:00Olimpik Sarajevo - Tuzla City 3:2
14:00Sloboda - Zrinjski 0:0
16:00Velez Mostar - Sarajevo 0:0
18:00Borac Banja Luka - Siroki Brijeg -:-

BRASILIA: Serie A

22:00Palmeiras - Athletico-PR -:-
22:00Santos - Sport Recife -:-
00:00Bahia - Sao Paulo -:-

BRASILIA: Serie B

00:15Oeste - America MG 1:1
00:15Operario - Parana 1:0
00:15Sampaio Correa - Brasil de Pelotas 0:1
02:30Cruzeiro - Confianca 1:2
03:30Cuiaba Esporte - Avai 2:1
21:00CSA - Ponte Preta -:-
23:30Vitoria - CRB -:-

BRASILIA: Serie C

01:00Paysandu - Botafogo PB 1:0
20:00Brusque - Volta Redonda -:-
20:00EC Sao Jose - Criciuma -:-
21:00Boa - Sao Bento -:-
21:00Ituano - Ypiranga FC -:-
21:00Londrina - Tombense -:-
22:00Treze - Vila Nova -:-
23:00Ferroviario - Imperatriz -:-
00:00Manaus - Remo -:-

BRASILIA: Serie D

20:00Bangu - Mirassol -:-
20:00Cabofriense - Cascavel -:-
20:00Ferroviaria - Nacional PR -:-
20:00Marcilio Dias - Pelotas -:-
20:00Novorizontino - Joinville -:-
20:00Sao Luiz - Tubarao -:-
20:00SER Caxias - Sao Caetano -:-
20:00Toledo - Portuguesa RJ -:-
21:00Aguia Negra - Uniao Rondonopolis -:-
21:00Fast Clube - Galvez -:-
21:00Goiania - Real Noroeste -:-
21:00Independente - Rio Branco -:-
21:00Moto Club - Bare -:-
21:00Operario VG - Aparecidense -:-
21:00River-PI - Sinop -:-
21:00Santos AP - SE Juventude -:-
21:00Sao Raimundo RR - AE Altos -:-
21:00Vilhenense - Bragantino -:-
21:00Vitoria ES - Goianesia -:-
23:00Acreano - Ji-Parana -:-

BRASILIA: Campeonato Capixaba - Pudotuspelit

20:00Desportiva Ferroviaria - Rio Branco ES -:-

BRASILIA: Campeonato Carioca B1 - Toinen vaihe - Pudotuspelit

20:00Marica - Sampaio Correa FE -:-
20:00Nova Iguacu - Duque De Caxias -:-

BRASILIA: Campeonato Mineiro 2 - Finaalivaihe

20:00Betim - Athletic Club -:-
20:00Pouso Alegre - Nacional de Muriae -:-

BRASILIA: Campeonato Rondoniense - Pudotuspelit

20:30Porto Velho - Real Ariquemes -:-

BRASILIA: Campeonato Sul-Matogrossense - Pudotuspelit

22:00Comercial MS - Operario MS -:-

BRASILIA: Copa Paulista - Pudotuspelit

20:00Agua Santa - Novorizontino -:-
20:00Audax-SP - Portuguesa Santista -:-
20:00Nacional SP - Portuguesa -:-
20:00Ponte Preta B - Sao Bernardo -:-
20:00Primavera EC - Comercial -:-
22:00Velo Clube - Marilia -:-

BRASILIA: Brasileiro U23 - Toinen vaihe

20:00Bragantino U23 - Fluminense U23 -:-
20:00Juventude U23 - Corinthians U23 -:-
20:00Vila Nova U23 - Avai U23 -:-

BRASILIA: Brasileiro U20

20:00Athletico-PR U20 - America Mineiro U20 -:-
20:00Chapecoense-SC U20 - Bahia U20 -:-
20:00Corinthians U20 - Sport Recife U20 -:-
20:00Gremio U20 - Sao Paulo U20 -:-
20:00Internacional U20 - Cruzeiro U20 -:-
20:00Santos U20 - Ceara U20 -:-
20:00Vasco U20 - Palmeiras U20 -:-

BRASILIA: Brasileiro A2 - Naiset - Pudotuspelit

20:00Bahia N - Athletico-PR N -:-
20:00Botafogo RJ N - Foz Cataratas N -:-
20:00Ceara N - Sport Recife N -:-
20:00Fortaleza N - Fluminense N -:-
20:00Juventus N - Esmac N -:-
20:00Napoli N - Ariquemes N -:-
21:003B da Amazonia N - Real Brasilia N -:-
22:00America Mineiro N - Tiradentes N -:-

BULGARIA: Parva Liga

13:00Arda - Montana 3:0
2'Lokomotiv Plovdiv - Botev Plovdiv 0:0

BULGARIA: Vtora liga

14:30Kariana Erden - Strumska Slava 2:1
14:30Minyor Pernik - Yantra Gabrovo 2:0
14:30Neftochimic Burgas - Sozopol 0:1

BULGARIA: Third League - South-East

14:30SiirrettyAtletik Kuklen - Spartak Plovdiv -:-
14:30Borislav Parvomay - Maritsa Plovdiv 2:4
14:30Chernomorets 1919 - Karnobat 3:0
14:30SiirrettyGigant Saedinenie - Zagorets -:-
14:30Gorski Izvor - Dimitrovgrad 1:1
14:30SiirrettyHaskovo 1957 - Rozova Dolina -:-
14:30SiirrettySokol Markovo - Rodopa Smolyan -:-
14:30SiirrettyVereya - Levski Karlovo -:-
14:30Yambol 1915 - Nesebar 2:0

BULGARIA: Third League - South-West

14:00Bansko - Kyustendil 0:1
14:00Chavdar Etropole - Belasitsa 0:1
14:00Gotse Delchev - Oborishte 0:1
14:00SiirrettyNadezhda Dobroslavci - Balkan Botevgrad -:-
14:00Perun - Razlog 0:2
14:00Rilski Sportist - Botev Ihtiman 0:1
14:00Velbazhd - Slivnishki Geroy 0:0
14:00Vihren - Marek 1:1
14:00Vladaya - Chepintsi 0:1

BURKINA FASO: Premier League

17:30ASEC Koudougou - Leopard St.Camille -:-
17:30Majestic - Bobo-Dioulasso -:-
17:30US Ouagadougou - AS Police -:-
17:30SiirrettyVitesse - Salitas -:-
18:00AS Douanes - Etoile Filante -:-
20:15Kozaf - Sonabel Ouagadougou -:-

BURUNDI: Primus League

16:00Atletico Olympic - Aigle Noir -:-
16:00Royal de Muramvya - Vital O -:-

DOMINIKAANINEN TASAVALTA: LDF - Pudotuspelit

22:00Cibao - Delfines Del Este -:-

ECUADOR: Liga Pro - Toinen vaihe

23:30LDU Quito - Olmedo 3:0
02:00Mushuc Runa - Emelec 2:3
22:30Tecnico U. - Dep. Cuenca -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura - 2. vaihe

23:00Aguila - Alianza FC -:-

ENGLANTI: Valioliiga

14:30Brighton - Liverpool 1:1
PuoliaikaManchester City - Burnley 3:0
19:30Everton - Leeds -:-
22:00West Bromwich - Sheffield Utd -:-

ENGLANTI: Championship

14:30Reading - Bristol City 3:1
PuoliaikaBirmingham - Millwall 0:0
PuoliaikaBlackburn - Barnsley 1:0
PuoliaikaCardiff - Luton 2:0
PuoliaikaDerby - Wycombe 1:0
PuoliaikaHuddersfield - Middlesbrough 2:1
PuoliaikaNorwich - Coventry 1:0
PuoliaikaRotherham - Bournemouth 1:1
PuoliaikaSheffield Wed - Stoke 0:0
PuoliaikaWatford - Preston 1:0

ENGLANTI: League One

PuoliaikaIpswich - Charlton 0:1
PuoliaikaOxford Utd - Swindon 1:0

ENGLANTI: League Two

15:00Port Vale - Leyton Orient 2:3
PuoliaikaBolton - Southend 1:0

ENGLANTI: National League

17:00SiirrettyAldershot - Solihull Moors -:-
PuoliaikaAltrincham - Maidenhead 0:0
17:00SiirrettyBarnet - Yeovil -:-
17:00KeskeytettyBromley - Wrexham 0:0
17:00SiirrettyDover - Boreham Wood -:-
17:00SiirrettyEastleigh - King’s Lynn -:-
PuoliaikaSutton - Halifax 1:0
PuoliaikaWeymouth - Chesterfield 1:1

ENGLANTI: National League North

PuoliaikaAFC Fylde - Boston Utd 0:1
17:00SiirrettyAFC Fylde - Brackley Town -:-
PuoliaikaChester - Gateshead 0:1
17:00SiirrettyChorley - Kettering -:-
PuoliaikaGloucester - Farsley 1:1
PuoliaikaHereford - Kettering 1:0
PuoliaikaKidderminster - Curzon Ashton 1:0
46'Leamington - York 2:1
PuoliaikaSpennymoor - Bradford PA 0:1
PuoliaikaTelford - Guiseley 0:0

ENGLANTI: National League South

PuoliaikaBillericay - Hampton & Richmond 1:3
PuoliaikaChippenham - Concord 0:1
PuoliaikaEastbourne Boro - St. Albans 0:1
PuoliaikaHungerford - Dartford 1:0
PuoliaikaTonbridge - Hemel Hempstead 1:1

ENGLANTI: Southern League South Division

17:00PeruutettuHartley Wintney - Merthyr Town -:-

ENGLANTI: Professional Development League

13:00Colchester U23 - Cardiff U23 2:0

ENGLANTI: FA Cup

14:30Morecambe - Solihull Moors 4:2ja.
15:00Gillingham FC - Exeter 2:3
15:00Newport - Salford 3:0
PuoliaikaBradford City - Oldham 1:1
PuoliaikaCheltenham - Crewe 1:0
PuoliaikaHarrogate - Blackpool 0:0
PuoliaikaPlymouth - Lincoln 1:0
PuoliaikaPortsmouth - King’s Lynn 2:0
19:30Peterborough - Chorley -:-

ENGLANTI: Valioliiga 2

15:00Liverpool U23 - Manchester City U23 2:7

ENGLANTI: Valioliiga U18

13:00Aston Villa U18 - Crystal Palace U18 2:1
13:00Southampton U18 - Norwich U18 1:2
13:00Stoke City U18 - Leeds U18 2:2
13:30Tottenham U18 - Leicester U18 1:1
14:00Reading U18 - Brighton U18 2:3
14:00West Bromwich U18 - West Ham U18 2:2
14:30Derby U18 - Blackburn U18 5:1
14:30Manchester Utd U18 - Newcastle Utd U18 4:1
15:00Wolverhampton U18 - Middlesbrough U18 2:1
16:00Manchester City U18 - Sunderland U18 5:0

ESPANJA: LaLiga

15:00Elche - Cadiz 1:1
45+'Valencia - Atletico Madrid 0:0
19:30Huesca - Sevilla -:-
22:00Real Madrid - Alaves -:-

ESPANJA: LaLiga2

PuoliaikaSabadell - Fuenlabrada 1:1
19:15Vallecano - Cartagena -:-
21:30Mirandes - Castellon -:-

ESPANJA: Segunda Division B - Group 1

PuoliaikaNumancia - Valladolid Promesas 1:1
18:00Compostela - Pontevedra -:-

ESPANJA: Segunda Division B - Group 2

60'Amorebieta - Real Union 0:0
PuoliaikaAlaves B - Leioa 0:0
PuoliaikaOsasuna B - Izarra 0:1
19:00Racing Santander - Barakaldo -:-

ESPANJA: Segunda Division B - Group 4

19:00San Fernando - Algeciras -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 1

19:00Silva SD - Somozas -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 3

16:30Ribamontan al Mar - UD Samano -:-
16:45Barreda Balompie - UC Cartes -:-
18:00Atletico Albericia - Textil Escudo -:-
18:00Bezana - CD Barquereno -:-
18:00Castro - Vimenor -:-
18:00Solares - Torina -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 4

16:45Ariznabarra - CD Vitoria -:-
17:30Anaitasuna FT - Santurtzi -:-
17:30Pasaia - Basconia -:-
17:30Tolosa FC - Urgatzi -:-
18:00Durango - Urduliz -:-
18:00Gernika - Balmaseda -:-
18:00Sodupe - Lagun Onak -:-
18:30Sestao - Beasain -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 6

17:30Benicarlo - Saguntino -:-
17:30Novelda CF - Hercules B -:-
18:00Jove - Beniganim -:-
18:00Olimpic Xativa - Villajoyosa -:-
18:00Vilamarxant - Roda -:-
19:30Eldense - CF Intercity -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 8

17:00Leonesa B - Atl. Astorga -:-
17:00Santa Marta Tormes - Cristo Atletico -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 9

12:30Juventud Torremolinos - Melilla CD 2:0

ESPANJA: Tercera Division - Group 10

17:30Ceuta - Lebrijana -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 11

16:30Constancia - Ferriolense -:-
17:00Alcudia - Santa Catalina Atletico -:-
17:15Manacor - Soller -:-
17:30Sant Jordi - Binissalem -:-
19:30Felanitx - Collerense -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 12

23:00San Fernando - Arucas 2:0
23:00Villa Santa Brigida - UD Guia 1:2
13:00Union Viera - Gran Tarajal 2:3
19:00Ibarra - Mensajero -:-
19:00Las Palmas C - Panaderia -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 14

19:00Extremadura UD B - CD Calamonte -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 15

16:30Cortes - Fontellas -:-
16:30Pamplona - Valle Egues -:-
17:00Beti Kozkor - AD San Juan -:-
17:00CD River Ega - Beti Onak -:-
17:00Cirbonero - Murchante -:-
17:00Pena - CD Baztan -:-
17:30CD Ardoi - CD Cantolagua -:-
17:30CD Corellano - Huarte -:-
17:30Pena Azagresa - Bidezarra -:-
17:30Txantrea - Subiza -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 16

17:30Agoncillo - Comillas -:-

ESPANJA: Tercera Division - Group 18

17:00Torrijos - Conquense -:-
18:00Guadalajara - Tarancon -:-
18:00Villacanas - Pedroneras -:-

ETELÄ-AFRIKKA: Premier League

15:30Orlando - Baroka 1:1
15:30TS Galaxy - Golden Arrows 1:1
2'Mamelodi - Stellenbosch 0:0
20:15Amazulu - Cape Town City -:-

ETELÄ-AFRIKKA: GladAfrica Championship

15:30Free State Stars - Uthongathi 0:1
15:30Sekhukhune - Real Kings 4:0
15:30TS Sporting - Cape Umoya United 2:3

ETELÄ-KOREA: K3 League - Pudotuspelit

07:00Gyeongju KHNP - Gimhae 0:1

FÄRSAARET: Faroe Islands Cup

21:00Vikingur - B36 Torshavn -:-

GHANA: Valioliiga

PuoliaikaLiberty - Eleven Wonders 1:1

GIBRALTAR: National League

17:00Europa Point - Boca Juniors -:-
19:30Mons Calpe - Lincoln -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

19:00Coban Imperial - Malacateco -:-
21:05Sacachispas - Xelaju -:-

HOLLANTI: Eredivisie

19:45FC Emmen - Ajax -:-
21:00Den Haag - Heerenveen -:-
22:00Venlo - Zwolle -:-

HOLLANTI: Eerste Divisie

15:00Roda - Excelsior 3:1
32'Dordrecht - Jong Ajax 1:0

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura - 1. vaihe

23:00Marathon - Real Sociedad -:-

HONG KONG: Premier League

09:00Southern District - Hong Kong Rangers 3:3
11:30Resources Capital - Pegasus 0:1

INTIA: ISL

16:00Bengaluru - Hyderabad 0:0

IRAK: Super League

13:00Al-Hudod - Al Zawraa 1:2
13:00Al Najaf - Naft Missan 0:0
13:00Al Quwa Al Jawiya - Baghdad 0:1
13:00Al Simawa - Al Karkh 1:0
15:15Al Wasat - Erbil -:-
17:30Naft Al-Basra - Al Minaa -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

15:00Maccabi Petah Tikva - Hapoel Hadera 1:0
42'Sakhnin - Ashdod 0:0
19:50Bnei Yehuda - Hapoel Tel Aviv -:-

ISRAEL: Liga Alef North

19:15Daburiya Osama - Shapira -:-
19:30H. Herzliya - Hapoel Bnei Faradis -:-
19:45Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara - Ironi Baka -:-

ITALIA: Serie A

16:00Sassuolo - Inter 0:3
19:00Benevento - Juventus -:-
21:45Atalanta - Verona -:-

ITALIA: Serie B

15:00Brescia - Frosinone 1:2
15:00Empoli - L.R. Vicenza 2:2
15:00Pescara - Pordenone 0:2
15:00Pisa - Cittadella 1:4
15:00Venezia - Ascoli 2:1
PuoliaikaMonza - Reggina 0:0

ITALIA: Serie C - Group A

16:00Pergolettese - Renate 0:2

ITALIA: Serie C - Group B

21:45Imolese - Arezzo -:-

ITALIA: Serie C - Group C

16:00Vibonese - Ternana 2:3

ITÄVALTA: Tipico Bundesliga

2'Admira - Hartberg 0:0
2'St. Pölten - Salzburg 0:0
2'Sturm Graz - Tirol 0:0

ITÄVALTA: 2. Liga

15:30Innsbruck - Rapid (Am) 2:1
15:30Vorwarts Steyr - FC Juniors 3:1

JAPANI: J1 League

07:00Hiroshima - Sapporo 2:2
07:00Nagoya - Oita 0:0

JAPANI: J2 League

07:00V-Varen Nagasaki - Albirex Niigata 2:0
08:00Kitakyushu - Okayama 1:1

JAPANI: J3 League

06:00Fujieda MYFC - G-Osaka U23 1:0
06:00Kamatamare - Gifu 0:1
10:00Sagamihara - Tottori 3:2

JORDANIA: Premier League

16:00Al Wehdat - Maan 1:1
18:30Al Hussein - Al-Faisaly Amman -:-

KENIA: Premier League

13:00Vihiga United - Kakamega Homeboyz 0:1
14:00Bandari - Sofapaka 1:0
14:00Leopards - Tusker 2:1

KIINA: Yi League

09:00Jiangsu Yancheng - Inner Mongolia -:-
09:00Nanjing Fengfan - Qingdao Jonoon -:-
09:00Qingdao Red Lions - Hebei Elite 1:1
09:00Shenzhen Bogang - Zhongchuang Hengtai 1:4
09:00Xian Daxing Chongde - Beijing Technology -:-

KIINA: FA Cup

08:30Wuhan Zall - Taizhou Yuanda 2:0
13:35Beijing Guoan - Chengdu Better City 1:0

KOLUMBIA: Primera A - Apertura - Pudotuspelit

00:30Deportivo Cali - La Equidad -:-

KOLUMBIA: Primera A - Liguilla

01:00Ind. Medellin - Pereira 1:2
03:00Millonarios - Once Caldas 5:2

KOLUMBIA: Liga - Naiset - Pudotuspelit

21:00Santa Fe N - Junior N -:-
22:00America de Cali N - Atl. Nacional N -:-
22:00Ind. Medellin N - Real San Andres N -:-

KONGON DEMOKRAATTINEN TASAVALTA: Ligue 1

16:30Simba - JSK -:-

KOSOVO: Superliga

14:00FC Besa - Prishtina 0:2

KREIKKA: Super League

45+'AEL Larissa - Atromitos 0:0
19:30Aris - Olympiakos -:-

KROATIA: 1. HNL

16:00Varazdin - Istra 1961 1:1
18:05Gorica - Lok. Zagreb -:-

KROATIA: 2. HNL

13:55Cibalia - Dragovoljac 6:0
14:30Opatija - Croatia Zmijavci 2:3
14:30Solin - Junak Sinj 0:0

KUWAIT: Premier League

15:00Al Sulaibikhat - Al Shabab -:-
17:30SiirrettyAl-Fahaheel - Al Arabi -:-

KYPROS: First Division

16:00Anorthosis - Paralimni 4:2
18:30Nea Salamis - APOEL -:-

KYPROS: Division 2

14:30SiirrettyAchyronas Liopetriou - Omonia Aradippou -:-
14:30SiirrettyAnagennisi - Paeek -:-
14:30SiirrettyAris - Digenis -:-
14:30SiirrettyChloraka - Omonia Psevda -:-
14:30SiirrettyOthellos Athienou - Kouris Erimi -:-
14:30SiirrettyThoi Lakatamias - Alki Oroklini -:-
14:30SiirrettyXylotympou - Zakakiou -:-
14:30SiirrettyYpsonas - ASIL Lysi -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue - Naiset

23:00PeruutettuBrasilia N - Argentiina N -:-
02:30Brasilia N - Ecuador N 6:0
90+'Chile N - Sambia N 1:2

MACAO: Elite League

13:00SiirrettyCasa de Portugal - Benfica -:-
13:00Hang Sai - Tak Chun Ka I -:-
15:00Policia - Sporting Macau -:-

MALAWI: Super League

14:30Big Bullets - Blue Eagles 0:0
14:30Ekwendeni Hammers - Kamuzu Barracks 0:1
14:30Karonga United - Chitipa United 1:1
14:30MAFCO - Red Lions 1:1
14:30Mighty Tigers - TN Stars 2:1

MALTA: Premier League

15:00Birkirkara - Gudja 3:0
15:00Hibernians - Sirens 1:2
19:15Gzira - Santa Lucia -:-
19:15Sliema - Lija Athletic -:-

MALTA: Division 1

15:00St. George's FC - Fgura 0:0
19:15St. Andrews - Marsa FC -:-

MAURITIUS: Mauritian League

14:00Entente Boulet - Savanne -:-
16:30Port Louis - Pamplemousses -:-

MEKSIKO: Liga Premier Serie A

00:00Inter Playa Del Carmen - Irapuato 2:0
20:00Canoneros Marina - Azores de Hidalgo -:-
23:00SiirrettyUruapan - Pioneros -:-
00:00Gavilanes de Matamoros - UA Zacatecas -:-

MEKSIKO: Liga MX - Naiset - Apertura - Pudotuspelit

23:45U.N.A.M. N - Monterrey N 1:1
03:00Queretaro N - Atlas N 1:2
05:00Pachuca N - Tigres N 1:2

MOLDOVA: Divizia Nationala

16:00Codru Lozova - S. Tiraspol 1:2

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura - Pudotuspelit

22:00Diriangen U20 - Esteli U20 -:-
00:00Managua FC U20 - Juventus Managua U20 -:-

NIGER: Ligue 1

17:00Sahel - Olympic Niamey -:-

NORJA: Eliteserien

46'Viking - Start 1:0
19:00Brann - Aalesund -:-

NORJA: OBOS-ligaen

16:00Tromsø - Ranheim 3:0

PANAMA: LPF - Clausura

22:00Independiente - Chiriqui -:-
22:00San Francisco - Arabe Unido -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

01:30Guairena FC - San Lorenzo 2:2
00:00Olimpia Asuncion - River Plate -:-

PERU: Liga 1 - Clausura

2'Llacuabamba - Cusco 0:0
22:30Carlos Stein - Cajamarca -:-
22:30Grau - Alianza Huanuco -:-
22:30Huancayo - A. Lima -:-
22:30Sporting Cristal - AD Cantolao -:-

POHJOIS-IRLANTI: NIFL Premiership

PuoliaikaCliftonville - Portadown 2:0
PuoliaikaColeraine - Larne 0:2
46'Glenavon - Crusaders 0:1
50'Glentoran - Dungannon 4:1
19:30Warrenpoint - Linfield -:-

POHJOIS-MAKEDONIA: 1. MFL

14:00Vardar - Akademija Pandev 2:0

POHJOIS-MAKEDONIA: 2. MFL

14:00Bregalnica - Tikves 1:1
14:00FK Korab - Veleshta 0:1
14:00Kadino Skopje - Vardari Forino 1:1
14:00KF Gostivar - Drita 2:1
14:00Kit Go Pehchevo - Sasa 0:0
14:00Ohrid - Vellazerimi 1:0
14:00Pobeda - Kozuv Gevgelija 1:2
14:00Rosoman 83 - Plackovica 0:1
14:00Sloga Vinica - Osogovo 3:0
14:00Teteks - FK Skopje 1:2

PORTUGALI: Primeira Liga

23:00Tondela - Guimaraes 0:2
20:00Santa Clara - FC Porto -:-
22:30Sporting - Moreirense -:-

PORTUGALI: Liga Portugal 2

13:00Academico Viseu - Penafiel 0:0
PuoliaikaCD Cova da Piedade - Feirense 0:0

PORTUGALI: Campeonato de Portugal

13:00Caldas - 1º Dezembro 2:1
13:00Guimaraes B - Tirsense 2:1
13:00Sintrense - Sacavenense 3:0
13:00Torreense - Santarem 3:0

PORTUGALI: Liga BPI - Naiset

13:00Cadima N - Boavista N 0:1
13:00Ouriense N - Torreense N 0:1

PUOLA: Ekstraklasa

16:00Stal Mielec - Jagiellonia 3:1
18:30Podbeskidzie - Slask -:-
21:00Wisla - Zaglebie -:-

PUOLA: Division 1

13:30GKS Jastrzebie - Sosnowiec 2:1
13:30Puszcza - Stomil Olsztyn 0:2
13:40Termalica B-B. - Tychy 0:0
16:00Chrobry Glogow - Sandecja 0:2
19:00Korona - R. Rzeszow -:-
20:10Radomiak Radom - Belchatow -:-

PUOLA: Division 2

13:00Elblag - Blekitni Stargard 4:2
14:00Hutnik Krakow - Bytovia Bytow 3:1
14:00Lech 2 - Suwalki 1:1
14:00Pogon Siedlce - Slask 2 1:2
15:15Polkowice - KKS Kalisz 2:1
PuoliaikaOl. Grudziadz - Garbarnia 1:0
19:00Ostroda - Chojniczanka -:-

PUOLA: III Liga - Group I

13:00Radomsko - Bron Radom 3:1
13:30Zambrow - Sokol Aleksandrow L. 1:4
14:00KS Kutno - Biala Piska 0:3
14:00Skierniewice - Legia II 0:2
14:00Wikielec - Concordia Elblag 0:0
2'Polonia Warszawa - Huragan Morag 0:0

PUOLA: III Liga - Group II

13:00Starogard Gdanski - Pomorzanin Torun 1:0
16:00B. Gdynia - Swit Skolwin 0:0

PUOLA: III Liga - Group III

14:00Bielsko-Biala - Nysa 3:0
14:00Piast Zmigrod - Legnica 2 1:1
14:00Polonia Bytom - Brzeg 1:0
14:00Polonia Swidnica - Foto-Higiena Gac 0:5
14:00Sleza Wroclaw - Gwarek Tarnowskie Gory 4:1
14:00Warta Gorzow - Goczalkowice Zdroj 1:2
14:00Z. Gora - ROW Rybnik 2:2
19:00Ruch - Gornik Z. 2 -:-

PUOLA: III Liga - Group IV

13:30Chelmianka Chelm - Korona 2 3:4

PUOLA: Central Youth League

13:00Hutnik Krakow U18 - Escola Warszawa U18 2:8
14:00Zaglebie U18 - UKS SMS Lodz U18 3:2

RANSKA: Ligue 1

2'Marseille - Nantes 0:0
22:00PSG - Bordeaux -:-

RANSKA: Ligue 2

16:00Grenoble - Paris FC 0:0
16:00Toulouse - Niort 2:1
20:00AC Ajaccio - Chambly -:-
20:00Auxerre - Valenciennes -:-
20:00Caen - Chateauroux -:-
20:00Clermont - Nancy -:-
20:00Dunkerque - Pau FC -:-
20:00Rodez - Guingamp -:-
20:00Sochaux - Le Havre -:-
20:00Troyes - Amiens -:-

RANSKA: National

18:00Annecy - Quevilly Rouen -:-
19:00Cholet - Red Star -:-

RÉUNION: Regionale 1

18:00Saint-Pauloise - Saint-Pierroise -:-

ROMANIA: Romanian Cup

11:00Turnu Magurele - Sepsi Sf. Gheorghe 1:0
12:00Sanmartin - Calarasi 0:1
13:15U Craiova 1948 - ASU Poli Timisoara 1:3
13:30Concordia - Botosani 0:2
13:30F. Constanta - Academica Clinceni 2:1
13:30Viitorul Tg. Jiu - FC Arges 1:0
2'Ceahlaul - Petrolul 0:0
20:45Dinamo Bucuresti - Viitorul Constanta -:-

ROMANIA: Superliga - Naiset

11:00Universitatea Alexandria N - Piros Security N 2:3

RUOTSI: Superettan

16:00Degerfors - Sundsvall 2:5
16:00GAIS - Akropolis 1:1
16:00Halmstad - Örgryte 1:0
16:00Jönköping - Trelleborgs FF 2:1
16:00Umeå - Västerås SK 0:0
16:00Östers - Ljungskile 0:1

RUOTSI: Division 1 - Södra

15:00Eskilsminne - Torns IF 1:1
15:00Karlskrona - Tvååkers 1:1
15:00Landskrona - Motala 2:0
15:00Linköping City - Utsikten 0:0
15:00Lund - Lindome 2:1
15:00Qviding - Oskarshamn 4:1
15:00Skövde - Trollhättan 4:1
15:00Värnamo - Assyriska IK 2:0

SAKSA: Bundesliga

74'Augsburg - Freiburg 0:1
71'Dortmund - FC Köln 0:2
72'RB Leipzig - Bielefeld 2:0
74'Stuttgart - Bayern München 1:2
71'Union Berlin - Frankfurt 2:2
19:30Mönchengladbach - Schalke -:-

SAKSA: 2. Bundesliga

14:00Karlsruher SC - Paderborn 1:0
14:00Regensburg - Würzburger Kickers 2:1
14:00Sandhausen - Aue 1:4

SAKSA: 3. Liga

15:00Hallescher - Viktoria Köln 2:0
15:00München 1860 - Türkgücü München 2:2
15:00Rostock - Bayern München II 2:0
15:00Unterhaching - Wehen 2:1
15:00Zwickau - Magdeburg 0:1

SAKSA: Regionalliga West

15:00Homberg - Bonner 3:1
15:00Köln II - Lotte 2:0
15:00Mönchengladbach II - Fortuna Köln 0:0
15:00Oberhausen - Düsseldorf II 1:0
15:00Preussen Münster - Wegberg-Beeck 0:0
15:00Rodinghausen - Ahlen 2:0
15:00Schalke II - Lippstadt 6:2
15:00Wuppertaler - Wiedenbruck 0:1

SAMBIA: Super League

15:00Lusaka Dynamos - Zanaco 3:0
15:00Nkwazi - Prison Leopards 0:0
15:00Young Green Eagles - Kabwe 0:2

SAUDI ARABIA: Saudi Professional League

14:35Al Ain - Al-Raed 1:0

SAUDI ARABIA: King Cup

18:45Al-Hilal - Al Nasr Riyadh -:-

SERBIA: Super Liga

14:00Macva - Indjija 3:0

SERBIA: Prva Liga

14:00Buducnost Dobanovci - Zarkovo 2:1
14:00Dubocica - Radnicki Pirot 3:2
14:00Jagodina - Radnicki 1923 0:0
14:00Loznica - Din. Vranje 3:3
14:00Zeleznicar Pancevo - Kabel Novi Sad 0:2

SINGAPORE: Premier League

11:30Balestier Khalsa - Geylang 2:0
11:30Hougang - Tanjong Pagar 3:2

SKOTLANTI: League One

PuoliaikaAirdrieonians - Cove Rangers 0:1
PuoliaikaMontrose - Partick Thistle 0:1
47'Peterhead - Forfar 0:1

SKOTLANTI: League Two

47'Albion Rovers - Stirling 0:1
PuoliaikaAnnan - Edinburgh City 0:2
PuoliaikaBrechin - Stranraer 1:1
PuoliaikaElgin - Cowdenbeath 2:0
PuoliaikaQueen's Park - Stenhousemuir 1:1

SKOTLANTI: Lowland League

16:00Gretna 2008 - Berwick -:-
16:00Vale Of Leithen - Civil Service Strollers -:-
17:00Bonnyrigg Rose - East Kilbride -:-
17:00Cumbernauld Colts - Caledonian Braves -:-
17:00Edinburgh University - BSC Glasgow -:-
17:00Gala Fairydean - Kelty Hearts -:-
17:00Spartans - Dalbeattie Star -:-
17:00Stirling University - East Stirlingshire -:-

SKOTLANTI: Highland League

17:00Deveronvale - Brora Rangers -:-
17:00Fort William - Strathspey Thistle -:-
17:00Inverurie Loco Works - Keith -:-
17:00Lossiemouth - Fraserburgh -:-
17:00Rothes - Huntly -:-
17:00Turriff Utd - Formartine Utd -:-
17:00Wick Academy - Buckie Thistle -:-

SKOTLANTI: League Cup - Pudotuspelit

PuoliaikaAlloa - Hearts 0:0
46'Arbroath - Dunfermline 0:2
47'Hibernian - Dundee FC 1:0
PuoliaikaLivingston - Ayr 4:0
PuoliaikaMotherwell - St. Johnstone 0:0
19:15St. Mirren - Aberdeen -:-

SLOVAKIA: Fortuna liga

15:00Ruzomberok - Nitra 3:0
15:00Zilina - Pohronie 2:1
15:00Z. Moravce-Vrable - Michalovce 0:0
PuoliaikaTrnava - Dun. Streda 0:0

SLOVAKIA: 2. liiga

13:30Bardejov - Skalica 1:1
13:30FC Kosice - Podbrezova 1:0
13:30Komarno - Dubnica 0:1
13:30Puchov - Poprad 0:1

SLOVENIA: Prva liga

15:15Mura - Koper 2:1
18:15Maribor - Tabor Sezana -:-

SUOMI: Kansallinen Liiga - Naiset - Karsinta

15:00Jypk N - VIFK N 1:1

SVEITSI: Super League

19:15Vaduz - Sion -:-
21:30Servette - Luzern -:-

SVEITSI: Challenge League

19:15Thun - Chiasso -:-

SYYRIA: Premier League

14:00Al-Sahel - Jableh 1:3
14:00Al Taliya - Al Karamah 0:1
14:00Al Wahda - Tishreen -:-
14:00Foutoua - Harjaleh 0:1
14:00Horriya - Al Shorta 1:2
14:00Hottin - Al Jaish 1:0
14:00Wathbah - Al-Ittihad 2:1

TANSANIA: Ligi Kuu Bara

13:00Mbeya City - Mtibwa Sugar 0:0
15:00Dodoma Jiji - Ihefu 3:0
15:00Young Africans - JKT Tanzania 1:0

TANSKA: Superliga

PuoliaikaMidtjylland - Aalborg 0:0

TANSKA: 1. Division

14:00Skive IK - Fredericia 0:4
15:00Koge - Esbjerg 0:2

THAIMAA: Thai League 1

13:00Chonburi - Port MTI FC 0:2
13:00Rayong FC - Sukhothai 2:1
13:30Suphanburi - Ratchaburi 1:2

THAIMAA: Thai League 2

13:00Kasetsart - Chainat 1:1
13:00Nong Bua Pitchaya - Khonkaen Utd. 3:1
14:00Chiangmai FC - Sisaket 2:1
14:00Khonkaen FC - Ayutthaya Utd 1:3
14:00Ranong - Customs Utd 1:3

TŠEKKI: 1. Liga

15:00Pribram - Mlada Boleslav 2:1
PuoliaikaKarvina - Zlin 0:2
PuoliaikaSlovacko - Opava 3:1
19:30Ceske Budejovice - Plzen -:-

TŠEKKI: Division 2

14:30Chrudim - Blansko 1:0
14:30Hradec Kralove - Prostejov 0:1
14:30Jihlava - Varnsdorf 0:1
14:30Mas Taborsko - Lisen 0:1
14:30Usti n. L. - Trinec 0:1
14:30Vysehrad - Vlasim 1:2
14:30Zizkov - Dukla Praha 0:2

TURKKI: Super Lig

12:30Gaziantep - Yeni Malatyaspor 2:2
15:00Basaksehir - Denizlispor 3:3
2'Rizespor - Galatasaray 0:0

TURKKI: 1. Lig

12:30Ümraniyespor - Menemenspor 0:2
15:00Akhisarspor - Ankaraspor 0:1
15:00Istanbulspor - Giresunspor 1:1
2'Altay - Bursaspor 0:0

TURKKI: 3. Lig Lohko 1

11:00Malatya - 1928 Bucaspor 0:1
11:00Ofspor - Payasspor 3:1
12:00Cankaya FK - Manisaspor 0:2
12:00Edirnespor - Belediye Derince 2:1
12:00Fatsa Belediyespor - Arnavutkoy Belediyesi 1:0
12:00Kemerspor 2003 - Diyarbekirspor 1:3
12:00Kizilcabölükspor - Alemdag 2:4
12:00Nevsehirspor - Hopaspor 4:1

TURKKI: 3. Lig Lohko 2

12:00Agri 1970 - Yozgatspor 1959 FK 1:0
12:00Cengelkoy SK - Darica Genclerbirligi 0:1
12:00Halide E. - Karaman Bld. 2:1
12:00Iskenderun - Yomraspor 0:3
12:00Kahta - Ceyhanspor 5:0
12:00Kütahyaspor - Tepecik 2:1

TURKKI: 3. Lig Lohko 3

12:00Arhavispor - Sile Yildizspor 0:1
12:00Carsambaspor - Icel 1:0
12:00Catalca - Altindag Bld. 0:0
12:00Cizrespor - Osmaniyespor 0:2
12:00Elazig Karakocan - Isparta 32 Spor 1:1
12:00Golcukspor - Erokspor 0:2
12:00Soma Spor - Batman Petrolspor 1:1
12:00Yalovaspor - Erbaaspor 0:1

TURKMENISTAN: Yokary Liga

12:00Ahal - FC Asgabat 1:2
12:00Altyn Asyr - Nebitci 2:0
12:00Merw - Kopetdag Asgabat -:-
12:00Sagadam - Energetik 3:0

UKRAINA: Valioliiga

14:00Oleksandriya - Rukh Lviv 0:0
PuoliaikaDynamo Kiev - Vorskla 2:0
19:30Dnipro-1 - Shakhtar Donetsk -:-

UKRAINA: Druha Liga

13:00Nikopol - Tavriya 0:2

UKRAINA: Youth League

13:00Kolos Kovalivka U21 - Desna U21 8:0
13:00Minaj U21 - Zorya U21 1:2
15:00Inhulets U21 - Olimpik Donetsk U21 2:2

UNKARI: OTP Bank Liga

15:45Kisvarda - Budafoki 0:0
2'MOL Fehervar - Zalaegerszeg 0:0
20:30Ferencvaros - MTK Budapest -:-

URUGUAY: Primera Division - Torneo Intermedio

15:00Fenix - Maldonado 1:1

URUGUAY: Segunda Division

00:15Central Esp. - Racing Montevideo 3:1
02:30Villa Espanola - Tacuarembo 3:2
00:15Atenas - Cerrito -:-

UUSI-SEELANTI: Football Championships

02:00Waitakere - Team Wellington 2:2
02:00Wellington Phoenix Res 2 - Eastern Suburbs 0:4

VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga

13:00Belshina - Rukh Brest 3:7
13:00Din. Minsk - BATE 0:0
13:00Dynamo Brest - Neman 3:1
13:00Isloch - Gorodeja 2:2
13:00Slavia Mozyr - Energetik-BGU 2:1
13:00Soligorsk - FC Minsk 4:2
13:00Vitebsk - Zhodino 2:3

VALKO-VENÄJÄ: Pershaya Liga - Karsinta - Pudotuspelit

12:00Chimik Svetlogorsk - Molodechno 0:0

VENEZUELA: Primera Divisioona - Toinen vaihe

23:00Portuguesa - Metropolitanos 0:3
02:00Gran Valencia - Aragua 0:2
23:00Atl. Venezuela - Yaracuyanos -:-

VENEZUELA: Segunda Division - Clausura

15:00Universidad Central - Lara Deportiva 0:0
21:30Fundacion AIFI - Llaneros -:-

VENÄJÄ: Premier League

13:00Arsenal Tula - Zenit 0:0
15:30Khimki - Krasnodar 1:0
18:00Akhmat Grozny - Lok. Moskova -:-
18:00FK Rostov - Dynamo Moskova -:-

VIETNAM: National League - Naiset

11:00Son La N - Ho Chi Minh City 2 N 1:0
13:30TKS Viet Nam N - Ho Chi Minh N 0:1

VIRO: Meistriliiga

13:00Narva - Legion 1:3
13:00Tallinna Kalev - Kuressaare 1:1

VIRO: Esiliiga

18:00Flora U21 - Tammeka U21 -:-

WALES: Cymru Premier

15:30Connah's Quay - Barry 3:1
71'Caernarfon - Haverfordwest 1:3
77'Flint - Cardiff Metropolitan 0:1
73'TNS - Aberystwyth 3:1

YHDISTYNEET ARABIEMIIRIKUNNAT: Division 1

14:35Dibba Al Fujairah - Emirates Club 0:2
14:40Al Thaid - Al-Taawon 1:1

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.LiveTulokset.com tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä LiveTulokset.com nettisivuun verrattuna.