REFRESH

Jalkapallo » Tänään » Kaikki ottelut

AASIA: AFC Champions League

13:00SiirrettyJohor DT (Mys) - Ratchaburi (Tha) -:-
13:00SiirrettyKawasaki (Jpn) - Beijing Guoan (Chn) -:-
13:00SiirrettyPohang (Kor) - Nagoya (Jpn) -:-

ANGOLA: Girabola

17:00Desportivo Huila - Sporting de Cabinda -:-

ARMENIA: Premier League

14:00Alashkert - Pyunik 1:0
18:00Ararat-Armenia - Noah 0:0

ARMENIA: First League

14:00BKMA - Ararat 2 4:1

AUSTRALIA: A-League

12:05Melbourne Victory - Macarthur FC 1:2

BENIN: Ligue 1 - Championship Group

18:00Bembereke - AS Cotonou -:-
18:00Damissa - Ayema -:-

BRASILIA: Campeonato Alagoano

02:00Coruripe - Alianca 1:3
02:00CRB - Jacyoba 4:2
02:00CSE - CSA 2:0
02:00Murici AL - ASA 0:2

BRASILIA: Campeonato Baiano

01:30Bahia De Feira - Unirb 3:0
01:30Doce Mel - Juazeirense 2:2
01:30Jacuipense - Bahia 0:1
01:30Vitoria - Fluminense de Feira 1:1
01:30Vitoria da Conquista - Alagoinhas 3:0

BRASILIA: Campeonato Capixaba - Pudotuspelit

00:30Serra - Rio Branco ES 1:0
21:00Estrela do Norte - Real Noroeste -:-
00:30Vilavelhense - Vitoria ES -:-

BRASILIA: Campeonato Cearense - Toinen vaihe

03:45Ferroviario - Icasa 3:0

BRASILIA: Campeonato Goiano - Pudotuspelit

02:30Vila Nova - Aparecidense 1:1

BRASILIA: Campeonato Mineiro - 5.-8. sijat

01:00URT - Pouso Alegre 0:1rp.

BRASILIA: Campeonato Paraense - Pudotuspelit

01:00Paysandu - Bragantino 1:0

BRASILIA: Campeonato Paraibano

02:00Botafogo PB - Sao Paulo Crystal 2:1

BRASILIA: Campeonato Paranaense

23:40Athletico-PR - Coritiba -:-

BRASILIA: Campeonato Paulista

03:00Ponte Preta - Guarani 3:1

BRASILIA: Campeonato Pernambucano - Pudotuspelit

00:45Salgueiro - Vera Cruz 2:1
03:00Santa Cruz - Afogados da Ingazeira 1:0rp.

BRASILIA: Campeonato Potiguar - Toinen vaihe

02:45CE Forca E Luz - America-RN 2:2
21:00Assu RN - Palmeira da Una -:-

BRASILIA: Campeonato Rondoniense

23:00Rondoniense - Porto Velho 1:3
23:00Uniao Cacoalense - Barcelona RO 0:0
22:30Genus - Real Ariquemes -:-
22:30Ji-Parana - Guapore -:-

BRASILIA: Campeonato Roraimense - Ensimmäinen vaihe

00:00Nautico FC - Sao Raimundo RR -:-

BRASILIA: Campeonato Sergipano - Pudotuspelit

23:00Sergipe - Confianca 0:0
23:00Lagarto - Itabaiana -:-

BRASILIA: Campeonato Sul-Matogrossense - Toinen vaihe

22:00Comercial MS - Aquidauanense -:-

BRASILIA: Copa do Brasil U20

23:00Atletico-MG U20 - Galvez U20 5:0
23:00Sao Raimundo RR U20 - Vasco U20 1:3
02:00Palmeiras U20 - Nautico U20 4:0

BULGARIA: Parva Liga - Karsintalohko

17:30Montana - Etar 1:0
12'Slavia Sofia - Botev Vratsa 0:0

BULGARIA: Vtora liga

15:00Lokomotiv Sofia - Yantra Gabrovo 1:3

ECUADOR: Serie B

23:00Guayaquil SC - Santo Domingo 0:1
01:00Cumbaya - Atl. Porteno 2:1
23:00Chacaritas - LDU Portoviejo -:-
23:00Gualaceo - El Nacional -:-

EGYPTI: Premier League

22:30Al Ittihad - Al Ahly -:-
22:30Ghazl El Mahallah - Enppi -:-
22:30Wadi Degla - Pyramids -:-
22:30Zamalek - Smouha -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Clausura - Pudotuspelit

23:30Luis Angel Firpo - Metapan 1:0
00:00Aguila - Alianza FC 0:1
00:30FAS - Municipal Limeno 2:1
04:00Santa Tecla - 11 Deportivo 1:1

ENGLANTI: Professional Development League

15:00Crewe U23 - Birmingham U23 0:3
15:00Wigan U23 - Sheffield Wed U23 1:4

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

16:00Milling Hotspurs - Moneni Pirates 1:4

ETELÄ-AFRIKKA: Premier League

18:00Orlando - Black Leopards 3:0

ETELÄ-AMERIKKA: Copa Libertadores

01:00Ind. del Valle (Ecu) - U. de Deportes (Per) 4:0
01:00Racing Club (Arg) - Sao Paulo (Bra) 0:0
03:00Internacional (Bra) - Olimpia Asuncion (Par) 6:1
03:00Rentistas (Uru) - Sporting Cristal (Per) 0:0
05:00U. Catolica (Chi) - Nacional (Uru) 3:1

ETELÄ-AMERIKKA: Copa Sudamericana - Lohkovaihe

01:15Bolivar (Bol) - Ceara (Bra) 0:0
01:15Huachipato (Chi) - Rosario (Arg) 1:1
01:15Montevideo City (Uru) - Guabira (Bol) 4:0
03:30Bragantino (Bra) - Talleres Cordoba (Arg) 0:1

ETIOPIA: Premier League

10:00Dire Dawa - Adama City 0:0
15:00Ethiopia Bunna - Welayta Dicha 0:0

EUROOPPA: Eurooppa-liiga - Pudotuspelit

22:00Arsenal - Villarreal -:-
22:00AS Roma - Manchester Utd -:-

GAMBIA: GFA League

23:30Armed Forces - Brikama U. -:-

GEORGIA: Erovnuli Liga 2

11:00Merani Tbilisi - Merani Martvili 1:1
12:00Gagra - Chikhura 1:1
14:00Shevardeni Tbilisi - Georgia 1:1

GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura - Pudotuspelit

04:00Sacachispas - Comunicaciones 0:1
21:00Iztapa - Municipal -:-
00:30Coban Imperial - Santa Lucia -:-

GUINEA: Ligue 1

19:00Flamme Olympique - Ashanti GB -:-
19:00Loubha - Satellite -:-
19:00SOAR - Horoya -:-

HAITI: Championnat National - Serie de Cloture

23:00SiirrettyCavaly - Baltimore -:-
23:00Mirebalais - Don Bosco -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Clausura - 2. vaihe

04:00Honduras Progreso - UPNFM 4:0

HONDURAS: Liga Nacional - Clausura - Finaali

04:00Olimpia - Real Espana 2:1

HONG KONG: Premier League

15:00Happy Valley - Pegasus 1:3

ISLANTI: Inkasso-deildin

22:15Fram - Olafsvik -:-
22:15Throttur - Fjolnir -:-

ISRAEL: Liga Alef North - Nousuryhmä

17:00Maccabi Bnei Raina - Hapoel Kaukab 2:1
17:00MS Tira - Maccabi Tamra 2:1

ISRAEL: Liga Alef South - Nousuryhmä

17:15Holon Yermiyahu - Agudat Sport Ashdod 1:1
27'Maccabi Jaffa - H. Bikat Hayarden 0:0

ITALIA: Primavera 2

16:00Napoli U19 - Frosinone U19 0:0

JORDANIA: Premier League

22:30Shabab Al Ordon - Al-Faisaly Amman -:-

KIINA: Jia League - Ensimmäinen vaihe

10:30Suzhou Dongwu - Shenyang Urban FC 1:0
14:35Nantong Zhiyun - Beijing Baxy 2:1
14:35Wuhan Three Towns - Guizhou 0:1

KIRGISIA: Premier Liga

14:00Ilbirs - Neftchi Kochkor-Ata 0:3

KOLUMBIA: Primera B - Apertura - Quadrangular

23:15Leones - Fortaleza 3:0
90'Huila - Cortulua 1:1
23:00U. Magdalena - Atletico F.C. -:-
23:15Valledupar - Quindio -:-

KONGO: Ligue 1

18:00Etoile du Congo - Leopard -:-

KONGON DEMOKRAATTINEN TASAVALTA: Ligue 1

15:30Lubumbashi Sport - Maniema 1:3
17:30SiirrettyDauphins Noirs - AC Rangers -:-
17:30Groupe Bazano - Sanga Balende 1:0

KOSOVO: Superliga

16:00Drenica - KF Llapi 4:2
16:00FC Ballkani - Arberia 2:3

KREIKKA: Gamma Ethniki - Group 1

17:00Evosmou - Elpida Sapes 1:0

KREIKKA: Gamma Ethniki - Group 8

17:00Panelefsiniakos - Thyella D. 1:2

KYPROS: First Division - Karsintalohko

PuoliaikaParalimni - Karmiotissa 0:1

LIBYA: Premier League

23:30Al Akhdar - Al-Anwar 6:0
00:00Abu Salim - Asswehly 1:2
00:00Mahalla Tripoli - Al Madina -:-

MALI: Premiere Division

20:00Onze Createurs - Black Stars -:-

MAROKKO: Botola Pro

01:00FUS Rabat - Berkane 3:1

MAROKKO: Coupe du Trone

01:00FAR Rabat - Raja Casablanca 2:1rp.
01:00Wydad - Chabab Mohammedia 4:0

MEKSIKO: Liga de Expansion MX - Clausura - Pudotuspelit

01:00Tepatitlan de Morelos - Zacatecas Mineros 3:0

NICARAGUA: Liga Primera - Clausura

00:00Chinandega - Ferretti 0:3
00:00Juventus Managua - CD Junior 2:2
00:00Real Madriz - Jalapa 1:0

PANAMA: LPF - Apertura

03:30Miguelito - Costa del Este 1:0

POHJOIS- JA KESKI-AMERIKKA: CONCACAF Champions League

03:00Monterrey (Mex) - Columbus Crew (Usa) 3:0
05:15Club America (Mex) - Portland Timbers (Usa) 3:1

PORTUGALI: Primeira Liga

23:15Rio Ave - Sporting 0:2
17:00Moreirense - Nacional 2:2
45+'Belenenses - Portimonense 1:0
20:30Benfica - FC Porto -:-
22:30Farense - Guimaraes -:-

RANSKA: Division 1 - Naiset

27'Paris FC N - Paris SG N 0:1

ROMANIA: Liga 1 - Championship Group

17:00Academica Clinceni - CFR Cluj 0:1
12'Botosani - FCSB 0:1

ROMANIA: Liga 1 - Karsintalohko

14:30FC Arges - FC Voluntari 3:0

SAKSA: Bundesliga

27'Hertha Berlin - Freiburg 2:0

SAKSA: 2. Bundesliga - Naiset

19:00Turbine Potsdam 2 N - Wolfsburg 2 N -:-
19:30Hoffenheim 2 N - Frankfurt 2 N -:-

SAN MARINO: Campionato Sammarinese - Pudotuspelit

21:45Folgore - Murata -:-
21:45La Fiorita - Domagnano -:-

SENEGAL: Ligue 1

27'Jaraaf - Pikine 0:0
27'Teungueth - Dakar SC 0:0

SIERRA LEONE: Premier League

22:30RSLAF - Kamboi Eagles -:-

SKOTLANTI: League One - Karsintalohko

21:00Clyde - East Fife -:-

SLOVENIA: Prva liga

18:00Aluminij - Gorica 2:0

SLOVENIA: 1. SZNL - Naiset

20:00MB Tabor N - Radomlje N -:-

SUOMI: Kakkonen - Lohko A

18:30SiirrettyMyPa - KuFu-98 -:-

TADŽIKISTAN: Vysshaya Liga

15:00Istaravshan - Khujand 2:3
15:00Ravshan - Khatlon 1:2

TANSKA: 1. Division - Karsintalohko

20:00Hobro - F. Amager -:-
20:00Skive IK - Vendsyssel -:-

TANSKA: 1. Division - Nousuryhmä

20:00Silkeborg - Esbjerg -:-

TOGO: Championnat National

18:00Unisport - Binah -:-

TURKKI: TFF 3. Lig - Pudotuspelit

16:00Aksaray Bld. - Düzcespor 1:2
16:00Arnavutkoy Belediyesi - 1928 Bucaspor 1:1
16:00Catalca - Erokspor 0:1
16:00Iskenderun - Kütahyaspor 1:0
16:00Kelkit - Bursa 2:2
16:00Ofspor - Malatya 2:1
16:00Yomraspor - Fethiyespor 1:2
20:30Isparta 32 Spor - Icel -:-

UKRAINA: Valioliiga

PuoliaikaInhulets - Lviv 1:0
45+'Minaj - Shakhtar Donetsk 0:0
PuoliaikaRukh Lviv - Olimpik Donetsk 3:0

UKRAINA: Druha Liga

16:00Tavriya - Dnipro Cherkasy 4:0

USA: USL Championship

05:30LA Galaxy 2 - Las Vegas Lights 5:0

USA: USL League Two

02:00SiirrettyWeston - Miami City -:-

UZBEKISTAN: Super League

15:00Termez Surkhon - AGMK 0:1
15:00Turon - Pakhtakor 1:1

VALKO-VENÄJÄ: Pershaya Liga

14:30Volna Pinsk - Lokomotiv Gomel 0:2
16:30Naftan - Dnepr Mogilev 0:2
68'Orsha - Petrikov 0:2

VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga Reserve

13:30Gomel 2 - Slutsk 2 1:0
15:00Smorgon 2 - Neman 2 0:3

VENEZUELA: Primera Divisioona - Ensimmäinen vaihe

23:00Zulia - Zamora -:-

VENÄJÄ: PFL - Group 2

14:00Znamya Truda - Rodina Moscow 0:3
14:00Zvezda St. Petersburg - Lokomotiv-Kazanka 0:0
15:00Tver - Dynamo Moskova 2 2:1
16:00Olimp-Dolgoprudny - Leningradets 2:1
16:00Zenit 2 - Murom 0:0

VENÄJÄ: PFL - Group 4

14:00Nosta - Zenit-Izhevsk 0:0
14:00Orenburg 2 - Kamaz 1:2
16:00Volna Nizhegorodskaya - Lada Togliatti 0:0
17:00Ulyanovsk - Lada Dimitrovgrad 2:1

VIETNAM: V.League 2

11:30Phu Tho - BHTS Quang Nam 1:1
13:00Khanh Hoa - Pho Hien 1:1

VIRO: Esiliiga

17:00Flora U21 - Paide Linnameeskond U21 2:2
74'Levadia U21 - Maardu 0:4
PuoliaikaElva - Tartu Welco 1:1
27'Nomme Utd - Pärnu 1:0
27'Tammeka U21 - Tallinna Kalev 0:1

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.LiveTulokset.com tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä LiveTulokset.com nettisivuun verrattuna.