REFRESH

Jalkapallo » Tänään » Kaikki ottelut

EUROOPPA: Mestarien liiga - Karsinta

19:00Flora (Est) - Legia (Pol) 0:1
19:00HJK (Fin) - Malmö (Swe) 2:2
19:00Omonia (Cyp) - Dinamo Zagreb (Cro) 0:1
20:00Zalgiris (Ltu) - Ferencvaros (Hun) 1:3

EUROOPPA: Europa Conference League - Karsinta

18:45Inter Escaldes (And) - Teuta (Alb) 0:3ja.
59'Buducnost (Mne) - HB Torshavn (Fai) 0:1
58'Hibernians (Mlt) - Folgore (San) 2:2

MAAILMA: Olympialaiset - Naiset

11:00USA N - Australia N 0:0
11:00Uusi-Seelanti N - Ruotsi N 0:2
14:00Chile N - Japani N 0:1
14:00Kanada N - Iso-Britannia N 1:1
14:30Brasilia N - Sambia N 1:0
14:30Hollanti N - Kiina N 8:2

ALGERIA: Ligue 1

19:45Belouizdad - Bordj Bou Arreridj 1:0
19:45Constantine - Medea 2:0
19:45Magra - USM Alger 2:1
19:45Paradou - Oran 5:4
19:45Skikda - Bel Abbes 0:3
19:45Tlemcen - Mlila 2:1
20:00Relizane - Hussein Dey 0:0
23:00Biskra - Saoura -:-
23:00Chlef - Setif -:-
23:00JS Kabylie - MC Alger -:-

ARGENTIINA: Liga Profesional

00:00Talleres Cordoba - Arsenal Sarandi 2:0
02:15Argentinos Jrs - Newells Old Boys 1:0
22:30Huracan - Colon -:-
00:45Aldosivi - Racing Club -:-

AUSTRALIA: NPL South Australian

13:00Campbelltown City - Sturt Lions -:-

AUSTRALIA: Brisbane Premier League

13:30Brisbane K. - Toowong 0:2
13:30Gravatt - Univ. of Queensland 2:1
13:30The Gap - Centenary Stormers 0:0

BELGIA: Jupiler League

21:00Beerschot VA - Cercle Brügge 0:1

BOLIVIA: Division Profesional

01:15J. Wilstermann - Blooming 2:1
03:30Oriente Petrolero - Aurora 1:0

BRASILIA: Serie A

00:00Juventude - Chapecoense-SC 1:0
02:00Cuiaba - Corinthians 1:2

BRASILIA: Brasileiro U20

22:30Corinthians U20 - Fluminense U20 -:-

CHILE: Primera B

19:30Coquimbo - D. Puerto Montt 0:0

ECUADOR: Liga Pro - Toinen vaihe

03:00Delfin - Tecnico U. 1:1

FÄRSAARET: Premier League

59'07 Vestur Sorvagur - Streymur 0:0
59'Vikingur - Runavik 1:0

FÄRSAARET: 1. Deild

19:00Argir - Klaksvik 2 2:3
23:00Streymur 2 - FC Suduroy -:-

ISLANTI: Inkasso-deildin

60'Thor Akureyri - Fram 0:1

ISLANTI: Urvalsdeild - Naiset

22:15Throttur N - Keflavik N -:-

ITÄVALTA: Regionalliga West - Salzburg

19:30Saalfelden - Grödig 2:0

ITÄVALTA: Regionalliga West - Vorarlberg

19:30Rotenberg - Wolfurt -:-

ITÄVALTA: ÖFB Cup

20:00Johann - Dornbirn 1:0
60'ASV Siegendorf - St. Jakob/Ros 4:0

JAMAIKA: Premier League

23:30Waterhouse - Tivoli 1:1

JAPANI: J1 League

13:00G-Osaka - Oita 2:1

KAMBODŽA: C-League

11:30Boeung Ket - Police Commissary 2:0

KIINA: Super League - Ensimmäinen vaihe

13:00Chongqing Liangjiang Athletic - Guangzhou City 4:0
13:00Qingdao FC - Shenzhen 1:4
15:00Guangzhou FC - Shandong Taishan 2:1
15:00Henan Songshan Longmen - Cangzhou 2:1

KIINA: Jia League

11:30Chengdu Rongcheng - Zibo Cuju 0:0
14:35Meizhou Hakka - Nantong Zhiyun 2:1
14:35Suzhou Dongwu - Kunshan 1:1
15:00Jiangxi Beidamen - Shaanxi Changan 0:5

KIINA: Yi League

10:30Dongguan Guanlian - Kunming Zheng He Shipman -:-
10:30Hunan Billows - Sichuan Minzu 0:5
10:30Shaanxi Beyond - Qingdao Manatee 0:3
10:30Shanxi Longjin - Hubei Istar 2:0
10:30Xian Wolves - Shaoxing Keqiao Yuejia 0:0
10:30Yanbian Longding - Quanzhou Yaxin 1:1
11:00Xiamen Egret Island - Qingdao Youth Island -:-

KOLUMBIA: Primera A - Clausura

04:05Pereira - Petrolera 0:2

KOLUMBIA: Primera B - Clausura

23:30U. Magdalena - Fortaleza 3:1

LIBYA: Premier League

18:00Al-Anwar - Ngom Ajdabiya 3:3
18:00Al-Nasr - Shabaab Al Jabal 2:1
18:00Al Taawun - Al Sadaqa -:-
18:30Asswehly - Al Ittihad 0:0
18:30Mahalla Tripoli - Al Wehda -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue

11:45Tansania U23 - Etelä-Sudan U23 1:0
14:00Burundi U23 - Kenia U23 1:0rp.

MAAILMA: Ystävyysottelu

11:00Andorra (And) - UD Ibiza (Esp) 0:1
13:00Genk (Bel) - RWDM (Bel) 1:3
15:00Exeter (Eng) - Bristol City (Eng) 0:4
16:00VfL Osnabrück (Ger) - Lotte (Ger) 9:0
17:30Kayserispor (Tur) - FC Ballkani (Kos) 1:1
18:00Annecy (Fra) - Besancon (Fra) 3:0
18:00APOEL (Cyp) - Pirin Blagoevgrad (Bul) 4:0
18:00Rabotnicki (Mkd) - Gjilani (Kos) 0:0
18:00Samsunspor (Tur) - Bursaspor (Tur) 2:1
18:00PeruutettuTabor Sezana (Slo) - Fenerbahce (Tur) -:-
18:00Torino (Ita) - Al-Fateh (Sau) 0:0
18:20PeruutettuBK Frem (Den) - Helsingor (Den) -:-
18:30Al Feiha (Sau) - Ajman (Uae) 3:2
18:30Bratstvo 07 (Mkd) - Pobeda (Mkd) -:-
19:00Besiktas (Tur) - Basaksehir (Tur) 1:0
19:00Galanta (Svk) - Komarno (Svk) 0:4
19:00Lazio (Ita) - Padova (Ita) 1:1
19:00Mainz (Ger) - Gaziantep (Tur) 1:0
19:00Vannes (Fra) - Stade Briochin (Fra) 1:1
19:30Bourg en Bresse (Fra) - Nyonnais (Sui) -:-
19:30Donaufeld Wien (Aut) - Langenrohr (Aut) 4:3
19:30Karlslunde (Den) - FA 2000 (Den) -:-
19:30Kassel (Ger) - Baunatal (Ger) -:-
19:30Plabennec (Fra) - Concarneau (Fra) 3:2
19:45PeruutettuOxford Utd (Eng) - Peterborough (Eng) -:-
20:00Breda (Ned) - Almere (Ned) 1:2
20:00Cadiz (Esp) - Las Palmas (Esp) 0:2
20:00Cartagena (Esp) - Al Nasr (Uae) 1:1
20:00Crystal Palace (Eng) - Charlton (Eng) 2:2
20:00De Treffers (Ned) - Graafschap (Ned) 0:0
20:00Eilendorf (Ger) - Aachen (Ger) 0:8
20:00FSV Frankfurt (Ger) - Siegen (Ger) 4:0
20:00Granada (Esp) - Espanyol (Esp) 1:1
20:00Levante (Esp) - Atromitos (Gre) 2:1
20:00Patro Eisden (Bel) - Maastricht (Ned) 2:0
20:00Plymouth (Eng) - Bristol City (Eng) 0:1
20:00Rijnsburgse Boys (Ned) - Telstar (Ned) 1:2
20:00Schonnebeck (Ger) - Sprockhovel (Ger) 2:3
20:30Taverne (Sui) - Paradiso (Sui) 2:4
85'Wacker Obercastrop (Ger) - Erkenschwick (Ger) 1:3
60'Blyth (Eng) - Hartlepool (Eng) 1:0
61'Bristol Rovers (Eng) - Havant & W (Eng) 0:0
61'Cambridge Utd (Eng) - QPR (Eng) 0:2
60'Cardiff (Wal) - Southampton (Eng) 0:1
21:00Dollingstown (Nir) - Loughgall (Nir) -:-
58'Fleetwood (Eng) - Huddersfield (Eng) 2:0
60'Gillingham FC (Eng) - Millwall (Eng) 1:0
61'Islandmagee (Nir) - C. Rangers (Nir) 0:3
55'Mallorca (Esp) - Eibar (Esp) 1:0
59'Manchester City (Eng) - Preston (Eng) 1:0
58'Mansfield (Eng) - Coventry (Eng) 1:0
61'MSV Düsseldorf (Ger) - TVD Velbert (Ger) 1:2
57'Oldham (Eng) - Crewe (Eng) 2:1
55'Rotherham (Eng) - Newcastle (Eng) 1:0
55'Sevilla (Esp) - PSG (Fra) 1:1
59'Tranmere (Eng) - Sunderland (Eng) 0:0
59'York (Eng) - Middlesbrough (Eng) 2:1
21:15Aluminij (Slo) - Cirkulane (Slo) -:-
PuoliaikaEastbourne Boro (Eng) - Millwall U23 (Eng) 1:1
21:30PeruutettuBarnet (Eng) - Swindon (Eng) -:-
PuoliaikaBurgess Hill (Eng) - Horsham FC (Eng) 0:0
45+'Chesham (Eng) - Wealdstone (Eng) 0:0
45+'Chesterfield (Eng) - Bradford City (Eng) 2:0
PuoliaikaChorley (Eng) - Bolton (Eng) 0:1
45+'Cliftonville (Nir) - Ards (Nir) 2:1
45+'Clipstone (Eng) - Matlock (Eng) 1:1
45+'Coalville (Eng) - Kettering (Eng) 1:2
45+'Colliers Wood (Eng) - Merstham (Eng) 0:0
45+'Darlington (Eng) - Harrogate (Eng) 0:1
PuoliaikaDartford (Eng) - Sutton (Eng) 1:0
45+'Guiseley (Eng) - Leeds (Eng) 1:1
21:30PeruutettuHungerford (Eng) - Cheltenham (Eng) -:-
45+'Port Vale (Eng) - Sheffield Wed (Eng) 1:1
45+'Scunthorpe (Eng) - Lincoln (Eng) 0:1
45+'Stourbridge (Eng) - Solihull Moors (Eng) 0:0
21:30PeruutettuWalsall (Eng) - West Bromwich (Eng) -:-
45+'Warrington (Eng) - Accrington (Eng) 0:2
45+'Whitby (Eng) - Spennymoor (Eng) 0:1
45+'Wigan (Eng) - Stoke (Eng) 1:0
45+'Wimborne (Eng) - Eastleigh (Eng) 1:0
45+'Woking (Eng) - AFC Wimbledon (Eng) 0:0
45+'Worthing (Eng) - Welling (Eng) 3:0
36'Baffins Milton Rovers (Eng) - Dorking (Eng) 0:3
31'AFC Rushden & Diamonds (Eng) - Northampton (Eng) 1:0
31'Alfreton (Eng) - Burton (Eng) 1:0
31'Blackpool (Eng) - Burnley (Eng) 0:0
31'Boston Utd (Eng) - Notts County (Eng) 0:2
31'Bournemouth (Eng) - Chelsea (Eng) 0:0
21:45Brightlingsea (Eng) - Coggeshall Town (Eng) -:-
31'Bury Town (Eng) - Needham Market (Eng) 1:1
31'Colchester (Eng) - Ipswich (Eng) 1:2
31'Curzon Ashton (Eng) - Salford (Eng) 0:0
31'Enfield Town (Eng) - Boreham Wood (Eng) 1:3
31'Farsley (Eng) - Halifax (Eng) 0:0
31'Flint (Wal) - Witton (Eng) 1:0
31'Great Wakering (Eng) - Dagenham & Red. (Eng) 0:1
31'Haringey (Eng) - Aldershot (Eng) 0:0
31'Harlow (Eng) - East Thurrock (Eng) 0:0
31'Nantwich (Eng) - Altrincham (Eng) 0:0
31'Peterborough Sports (Eng) - Cambridge City (Eng) 1:0
31'Slimbridge (Eng) - Taunton (Eng) 0:1
31'Southport (Eng) - Marine (Eng) 0:0
31'Stafford (Eng) - Hednesford (Eng) 1:0
31'Stevenage (Eng) - Watford (Eng) 1:0
31'Tamworth (Eng) - Halesowen (Eng) 0:1
31'Torquay (Eng) - Truro (Eng) 1:0
31'Trafford (Eng) - Chester (Eng) 1:2
22:00Armagh (Nir) - Warrenpoint (Nir) -:-
16'Chatham (Eng) - Maidstone (Eng) 0:1
16'Dorchester (Eng) - Hungerford (Eng) 0:0
16'Skelmersdale (Eng) - Prescot (Eng) 0:0

MAAILMA: Ystävyysottelu - Naiset

19:00Sand N (Ger) - Freiburg N (Ger) 1:4

MALESIA: Super League

16:00Perak - Kuala Lumpur City 0:0
16:00SiirrettyPetaling Jaya CFC - Kedah -:-

MALESIA: Premier League

16:00Skuad Projek - Selangor 2 0:1
16:00Terengganu 2 - Negeri Sembilan 1:0

MAROKKO: Botola Pro

45+'FUS Rabat - Chabab Mohammedia 0:0
45+'Moghreb Tetouan - Berkane 0:1
45+'Renaissance Zemamra - Rapide Oued Zem 0:0
45+'Youssoufia Berrechid - Tanger 0:0

MEKSIKO: Liga MX - Apertura

04:00Cruz Azul - Mazatlan FC 0:2

MEKSIKO: Liga MX - Naiset - Apertura

01:00Necaxa N - Pachuca N 1:2
03:00Leon N - Tigres N 0:2
05:00Tijuana N - Toluca N 2:0

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

02:0012 de Octubre - Olimpia Asuncion 1:3

PARAGUAY: Division Intermedia

02:00San Lorenzo - Independiente F.B.C. 1:2

RUOTSI: Superettan

20:00Helsingborg - Falkenberg 4:0
90+'Östers - Jönköping 1:0

SAKSA: Regionalliga - Koilinen

19:30Jena - Altglienicke 1:2
20:00Auerbach - Berliner AK 07 1:3
20:00Babelsberg - Chemnitzer 2:1
20:00TB Berlin - Fürstenwalde 3:1

SAKSA: Regionalliga Bayern

19:00Nürnberg II - Unterhaching 5:1
19:30Aubstadt - SpVgg Bayreuth 1:2
19:30Eichstatt - Memmingen 3:2
19:30Greuther Fürth II - Schweinfurt 1:4
19:30Rain/Lech - Aschaffenburg 0:2
20:00Augsburg II - Schalding 3:1
20:00Burghausen - Rosenheim 8:0
20:00Eltersdorf - Bayern München II 2:6
20:00Heimstetten - Pipinsried 1:3
20:00Illertissen - Buchbach 0:1

SAKSA: Oberliga Bayern Nord

19:30Karlburg - Grossbardorf -:-
19:30Neumarkt - Seligenporten -:-
20:00Bamberg - Bayern Hof -:-

SKOTLANTI: Lowland League

21:45Berwick - East Stirlingshire -:-
21:45Bonnyrigg Rose - Broomhill -:-
21:45East Kilbride - Caledonian Braves -:-
21:45Edinburgh University - Bo'ness United -:-
21:45Gala Fairydean - Spartans -:-
21:45Rangers B - Civil Service Strollers -:-

SUOMI: Kakkonen - Lohko B

18:30HJS Akatemia - EPS 1:1

SUOMI: Kansallinen Liiga - Naiset

19:00Ilves N - HPS N 1:0

TANSKA: 1. Division

20:00Esbjerg - Vendsyssel 1:1

VENEZUELA: Primera Divisioona - Ensimmäinen vaihe

02:00Dep. Tachira - Hermanos Colmenares 1:1

VENÄJÄ: Youth League

12:00Konoplev Academy U19 - Dynamo Moskova U19 3:1
12:00Ufa U19 - Spartak Moskova U19 1:0
14:00Kazan U19 - Ural U19 4:0
14:00Samara U19 - Nizhny Novgorod U19 0:2
16:00UOR U19 - Arsenal Tula U19 1:1
17:00Akhmat Grozny U19 - Sochi U19 1:2
17:00CSKA Moskova U19 - FK Strogino Moscow U19 2:1
18:00Krasnodar U19 - FK Rostov U19 1:2
18:00Lok. Moskova U19 - Chertanovo M. U19 2:2
19:00Zenit U19 - Khimki U19 6:0

WALES: Cymru North

45+'Conwy Borough - Gresford 0:0
45+'Guilsfield - Buckley 0:0
45+'Holyhead - Colwyn Bay 0:0
45+'Holywell - Ruthin 0:0
21:30Llanidloes - Llanrhaeadr -:-
45+'Penrhyncoch - Bangor City 0:1
45+'Prestatyn - Llandudno 1:0
31'Airbus - Llangefni 1:0

WALES: Cymru South

63'Trefelin - Undy 3:1
45+'Afan Lido - Swansea University 0:1
45+'Ammanford - Briton Ferry 0:2
45+'Cambrian & Clydach - Port Talbot 1:0
45+'Carmarthen - Llantwit Major 0:1
45+'Goytre United - Cwmbran Celtic 1:0
45+'Risca - Llanelli 1:0
31'Pontypridd - Taffs Well 1:1

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.LiveTulokset.com tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä LiveTulokset.com nettisivuun verrattuna.